Modne fryzury męskie – zadbaj o swój męski wizerunek

Modne fryzury męskie – zadbaj o swój męski wizerunek

Coraz więcej panów dostrzega, jak ważny jest ubiór oraz fryzury męskie, dostosowane nie tylko do ważnych okazji, ale także na co dzień. Również i panie zwracają większą uwagę zarówno na strój mężczyzn, jak i ich fryzurę.

Przeglądając najnowsze katalogi, zauważa się więcej modnych trendów w strzyżeniu męskim. Z tego względu panowie coraz częściej decydują się już nie tylko na okazjonalne fryzury ślubne, ale także dobierają odpowiednie fryzury do bieżących, codziennych stylizacji.

Modne fryzury męskie na krótkie, długie i półdługie włosy

Fryzury męskie różnią się od siebie w zależności od długości włosów – najczęściej w katalogach spotyka się propozycje krótkie, długie lub półdługie. Mówi się, że fryzury krótkie są najbardziej męskie, jednak wszystko zależy od gustu i konkretnych upodobań. Z pewnością są najbardziej praktyczne, a ich ułożenie nie wymaga dużego nakładu czasu. Jeśli więc cenisz wygodę i klasykę z modnym akcentem możesz zdecydować się na krótkie, lub tzw. wojskowe cięcie  krótszymi bokami. Popularny jest też tak zwany „buzz cut” spotykany wśród fryzur wielu gwiazd np. Roberta Lewandowskiego czy Daniela Craiga.

Długie włosy w przypadków mężczyzn zazwyczaj są domeną panów, którzy cenią sobie swój męski, rockowy wizerunek. Są one jednak coraz częściej sposobem na podkreślenie indywidualnego stylu również eleganckich mężczyzn, którzy bardzo dbają o jakość i kondycję swoich włosów.

Mężczyzna podczas golenia u fryzjera
Envato

Zobacz także: Jak powinien wyglądać wieczór kawalerski? Zobacz najciekawsze pomysły

Fryzury męskie – krótkie i wygolone boki

Jeśli chodzi o fryzury męskie, które określane są jako półdługie, często spotyka się włosy zaczesane do tyłu i krótkie, wygolone boki. Pozwalają one na modny wygląd niezależnie od stylizacji – sportowej lub bardziej eleganckiej. Świetnie sprawdzają się do koszuli i garnituru, a ich ułożenie z reguły nie przysparza problemów. Tzw. „pompadour” w modzie jest już od kilku sezonów z drobnymi modyfikacjami i odmianami tego cięcia. W tym roku tego typu fryzury męskie będą ciekawsze, dzięki zastosowaniu cieniowania na wygolonych bokach.  

Męskie fryzury z przedziałkiem i z grzywką

Panowie wybierają też fryzury męskie z eleganckim przedziałkiem, które obecnie są bardziej modne i dodają szyku. Fryzury te są bardzo uniwersalne i doskonale nadają się na co dzień jako uzupełnienie biznesowego i casualowego stylu. Dobrze prezentują się także w przypadków mężczyzn, którzy noszą okulary. Wybierane są zarówno na uroczyste okazje, jak i do pracy. Fryzura z przedziałkiem jest na tyle plastyczna, że w zależności od potrzeby można ją modyfikować odpowiednim uczesaniem włosów – do przodu, do tyłu czy też (tylko pozornie) niedbale, z nutą nonszalancji.

Alternatywą dla męskich fryzur z przedziałkiem jest fryzura z grzywką, która daje bardzo duże możliwości stylizacji. Fryzury męskie z grzywką mogą być zarówno długie, krótkie, jak i średnie. Najczęściej spotyka się je w formie nieregularnego wycieniowania opadającego na bok lub prosto, w zależności od rysów twarzy.

Męskie fryzury - mężczyzna u fryzjera
Envato

Zobacz także: Szukasz uzdolnionego fryzjera? Zajrzyj do naszego katalogu firm!

Męskie fryzury – irokez i ciekawe wzorki

Nietypowe i oryginalne męskie fryzury charakterystyczne są dla przedstawicieli różnego rodzaju subkultur np. punkowców. Często panowie poprzez swoją fryzurę i odpowiednie emblematy podkreślają wartości, które są dla nich ważne. Choć fryzury męskie zawierające różnego rodzaju wzorki uznawane są za bardziej chłopięce i młodzieżowe, to jednak często wykorzystywane są przez artystów lub przedstawicieli różnych profesji do wyróżnienia się czy zakomunikowania określonego przekazu. Takie rozwiązanie można zastosować także w przypadku męskich fryzur dla długich włosów, ale z wygolonymi pod spodem bokami, na których umieszcza się konkretne wzory i napisy widoczne po spięciu włosów.

Fryzury męskie – katalog

Wybierając odpowiednie dla siebie fryzury męskie, warto obejrzeć profesjonalny katalog, w którym zaprezentowane będą najnowsze trendy. Bardzo ważne oprócz uwzględnienia modnych inspiracji, jest także odpowiednie dobranie fryzury męskiej do kształtu twarzy oraz sylwetki. Z tego względu w najlepszych, profesjonalnych katalogach zwraca się szczególną uwagę na te elementy. Nawet najlepiej dobrana fryzura, jeśli nie będzie zgodna z Twoją osobowością i spójna ze stylem, nie sprawi, że poczujesz się bardziej pewny siebie! Dlatego też fryzjerzy coraz częściej podchodzą kompleksowo do zmiany fryzury, uwzględniając osobowość i styl klienta.

Niezależnie jednak od długości włosów oraz ich ułożenia, pierwszym podstawowym krokiem jest właściwa pielęgnacja. W ofercie drogerii kosmetycznych, jak również w dyskontach, dostępne są coraz lepszej jakości kosmetyki, dzięki którym można relatywnie niskim nakładem poprawić jakość włosów. Jeśli włosy będą dobrej kondycji, wówczas każda fryzura zaprezentuje się znacznie lepiej i doskonale uzupełni każdą stylizację.

View this post on Instagram

???? @menshairuk @ambarberia

A post shared by ?KING CLIPPERS? (@kingclippers) on

View this post on Instagram

? or ?? @menshaircutsbrasil

A post shared by ?KING CLIPPERS? (@kingclippers) on

https://www.instagram.com/p/BvSEPMfhCsm/

https://www.instagram.com/p/BvRE6mCB7Qt/

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore