Na czym nie warto oszczędzać organizując wesele? Wedding Planner radzi!

Na czym nie warto oszczędzać organizując wesele? Wedding Planner radzi!

Jest takie słowo, które spędza sen powiek i na jego dźwięk prawie każda młoda para czuje dreszcze – budżet. Kwestia ta dla niektórych nieprzyjemna, dla innych oczywista, jest niezwykle istotna podczas całych przygotowań. Są młode pary, które doskonale wiedzą, jaką kwotę chcą przeznaczyć na swój dzień, inne z kolei potrzebują np. konsultacji z wedding plannerem. Najważniejsze w budżecie jest określenie priorytetów, czyli elementów Waszego dnia, które są dla Was najistotniejsze i na których nie warto oszczędzać. Jakie to elementy?

Aplikacja wesele z klasą

Ponad wszystko jedzenie 🍽

100% moich par młodych stwierdziło, że to dla nich priorytet i ja się z tym absolutnie zgadzam. Koszty wynajęcia lokalu są jednymi z największych, jakie Was czekają. Ceny talerzyków niestety nie maleją. Dodatkowo przed Wami cała noc zabawy i nie wyobrażam sobie, zimnych, niedopracowanych czy też niejadalnych potraw. Oferty obiektów różnią się bardzo, jeśli chodzi o ceny i ilość jedzenia podczas wesela. Sprawdźcie dokładnie, co zawiera tzw. „talerzyk” i jeśli to możliwe, koniecznie umówcie się na degustację. Organizuje ją coraz więcej lokali, dzięki czemu będziecie mogli skosztować potraw w takiej formie, w jakiej obiekt zapewnia je na Wasze przyjęcie.

Oferty promowane

Dopytajcie również czy wybrane przez Was miejsce oferuje alternatywy dla wegetarian, wegan oraz menu dla dzieci. Skonsultujcie z managerem i szefem kuchni dobór alkoholi do Waszych dań. Za jedzeniem dodatkowo idzie obsługa. Dobry, zgrany i profesjonalny zespół zapewni Wam sprawną realizację przyjęcia.

Fotograf 📷

Zdjęcia będą Waszą niesamowita i najbardziej wyjątkowa pamiątką na całe życie. Niekoniecznie nawet musicie sugerować się ceną, aczkolwiek jest to jeden z wyznaczników profesjonalisty. Ofert na rynku jest mnóstwo, dlatego zwróćcie uwagę przede wszystkim na styl, jaki prezentuje fotograf. Koniecznie umówcie się na rozmowę, aby sprawdzić, jak się dogadujecie. A przede wszystkim upewnijcie się, że dany fotograf ma doświadczenie w fotografowaniu ślubów i wesel! Nie każdy fotograf będzie miał uprawnienia czy też umiejętności fotografowania w kościele.

Obejrzyjcie portoflio i dopytajcie, czy pary na zdjęciach to faktyczne realizacje, czy tylko sesja stylizowana, bo jest to ogromna różnica. I niesamowicie ważna kwestia – jeśli chcecie, aby Wasz dzień uwieczniał znajomy/kolega/nauczyciel – niech to nie będzie równocześnie Wasz gość. Fotograf, tak jak manager, wedding planner, kelner, kamerzysta i reszta usługodawców jest w pracy.

Adobe Stock

Muzyka 🎶

Wesele to zabawa, a zabawa to między innymi świetna muzyka i prowadzenie przyjęcia. Niejedno wesele było nieudane, bo DJ/wodzirej nie potrafił zachęcić gości do zabawy. Nieważne czy będzie to 12-osobowy zespół, czy Wodzirej z Dj’em (najczęściej rekomenduje, aby to były 2 osoby), upewnijcie się, że macie do czynienia z profesjonalistami. Wesele jest bardzo specyficznym rodzajem imprezy nie do powtórzenia. Wasi goście są różni, mają też różne gusta muzyczne oraz…kondycję.

Wybierając formację, która poprowadzi całą zabawę weselną zwróćcie uwagę na doświadczenia, kreatywność, a także na to, czy możecie wybrać muzykę, zaproponować coś swojego lub podać utwory, których najzwyczajniej nie lubicie i nie chcecie ich na swoim przyjęciu. Jeśli jesteście fanami rocka, wyślijcie zapytanie do DJ’a, który lubuje się w latach 80 i 90. Uwielbiacie disco polo? Może warto zatrudnić zespół, oferujący w repertuarze głównie taki rodzaj muzyki.

WY! 💞

Tego dnia macie się czuć absolutnie doskonale, wygodnie i szczęśliwie. Niech nic Wam w tym nie przeszkodzi! Suknia ślubna, o jakiej zawsze marzyłaś? Naturalnie! To Twój wieczór kochana panno młoda! Bordowy garnitur i spodnie w kratę? Jeśli to Twój styl to koniecznie! Będziecie w centrum uwagi, ale jednocześnie macie się czuć naturalnie.

Wasze marzenie 🌟

Tu właśnie zamykamy krąg wracając do określenia priorytetów. Jeśli poza powyższymi kwestiami zawsze marzyliście o bajecznych dekoracjach – zróbcie to. Stacja sushi, pokaz tańca, magik, obrączki z tytanu? Jeśli budżet Wam na to pozwala, spełnijcie swoje marzenie.

W całym ferworze przygotowań i liczenia pieniędzy, pamiętajcie kochani, że taka noc jest jedna. Bawcie się, uśmiechajcie, rozmawiajcie i błagam – nie zapomnijcie jeść! 😊

5/5 - (1)

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore