Od czego zacząć ślubne przygotowania i dlaczego nie od obiektu weselnego? Wedding Planner radzi!

Kochani, wkroczyliśmy w 2021 rok. Za nami magiczny świąteczno-sylwestrowy czas. Jest to okres szczególny dla wielu par – to właśnie wtedy pada pewne wyczekiwane pytanie oraz wymarzona odpowiedź. Dla wszystkich z Was, którzy zdecydowali się na kolejny krok – serdeczne gratulacje! Przed Wami następny, wspaniały etap Waszego związku: narzeczeństwo. Podejrzewam, że już zdążyliście się nacieszyć tym faktem i teraz czas na kilka emocjonujących słów: PRZYGOTOWANIA DO ŚLUBU I WESELA.

Od czego zacząć ślubne przygotowania i dlaczego nie od obiektu weselnego? Wedding Planner radzi!

Przeczytaj i oceń!

4.9/5 - (27)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Nie bez powodu używam tu słowa „emocjonujące”. Dla wielu par jest to niesamowity okres, szczególnie panny młode doskonale wiedzą czego pragną, gdyż już jako małe dziewczynki miały zaplanowany ten dzień w całości. Dla innych z kolei to mrożący krew w żyłach czas, gdyż pomimo tego, że cieszą się na samą myśl o małżeństwie, kompletnie nie wiedzą, jak zabrać się za multum spraw, a przede wszystkim, od czego zacząć. Dziś chciałabym Wam przekazać kilka wskazówek – jak rozpocząć przygotowania do ślubu i dlaczego wybór obiektu nie jest już priorytetem.

Oferty promowane

Przede wszystkim musicie się zastanowić, czego oczekujecie i co jest dla Was priorytetem. To właśnie na wizji Waszego dnia będziecie opierać wszelkie wybory. Zastanówcie się nad stylem wesela i czy planujecie mieć motyw przewodni. Być może marzy Wam się romantyczny ślub w plenerze, a wesele w pięknym ogrodzie pełnym kwiatów, a może tematyczne przyjęcie, jak popularna Alicja w Krainie Czarów lub superbohaterowie Universum Marvela. To pozwoli Wam łatwiej przejść do kolejnego etapu planowania.

Następne kwestie dotyczące organizacji ślubu są niezwykle istotne w całych przygotowaniach i determinują wiele późniejszych decyzji, a są to: budżet ślubny oraz lista gości. Te dwa elementy na tym etapie tak naprawdę się ze sobą przeplatają. Dla jednych z Was ważniejsze będzie zaproszenie wszystkich, na których Wam zależy, a dla innych trzymanie się ustalonego budżetu. Planując budżet musicie wziąć pod uwagę to, czy finansujecie swoje wesele sami, czy z pomocą np. rodziców. Nie radzę natomiast wplątywać się w żadne kredyty (po co rozpoczynać ten piękny etap od niepotrzebnych zobowiązań?). Jeśli natomiast chodzi o listę gości, w pierwszej kolejności postawcie na osoby, bez których absolutnie nie wyobrażacie sobie tego dnia. I tak naprawdę kierujcie się tą zasadą do samego końca, gdyż zawsze będę o tym przypominała: TO WASZ DZIEŃ i to Wy macie tu ostatnie zdanie.

Envato

Mamy już wizję, ustalony budżet oraz wstępną listę gości. Kochani, teraz dopiero czas na usługodawców, w tym obiekt na wesele oraz wybór daty. Miałam do czynienia z parami młodymi, które dopasowywały wszystko np. do wymarzonego fotografa (ja i mój mąż również tak zrobiliśmy), i dopiero wtedy rezerwowały innych wykonawców. Jednak większość przyszłych nowożeńców w pierwszej kolejności poszukuje idealnego obiektu. Mając już ustaloną liczebność oraz budżet, będzie Wam o wiele łatwiej. I teraz biorąc pod uwagę miejsca zgodne z Waszą wizją, możecie umawiać się na spotkania z menagerami obiektów. Tutaj dodatkową kwestią będzie to, czy są Wam potrzebne noclegi dla gości i czy mają one być na miejscu. A skąd wiadomo, że dany obiekt będzie idealny? Z własnego doświadczenia wiem, że to się po prostu czuje. Byłam świadkiem łez, kiedy panna młoda wiedziała, że właśnie tu i nigdzie indziej chce mieć wesele. Na koniec pozostaje zarezerwować datę i odetchnąć z ulgą, gdyż pierwszy, najważniejszy etap przygotowań macie już za sobą.

A co z innymi elementami? Tutaj musicie zastanowić się bez czego nie wyobrażacie sobie tego dnia. Czy zależy Wam na samych zdjęciach, czy może jednak chcielibyście krótki teledysk? Czy planujecie jakiekolwiek atrakcje weselne? Gdy już ustalicie te szczegóły, warto mieć harmonogram przygotowań do ślubu. Na rynku dostępne są gotowe plannery, możecie również korzystać z bezpłatnego Planera ślubnego w portalu Wesele z klasą, bądź z pomocy wedding plannera, umawiając się na prywatne konsultacje, podczas których konsultant doradzi Wam, co i kiedy zorganizować. Najważniejsze jest to, aby nigdy przygotowań ślubnych nie pozostawiać przypadkowi oraz nie organizować niczego na ostatnią chwilę.

Oceń artykuł!

4.9/5 - (27)

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore