• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Prezenty dla świadków – jak oryginalnie poprosić o pełnienie tej funkcji?

Prezenty dla świadków – jak oryginalnie poprosić o pełnienie tej funkcji?

Ślub i wesele to szczególnie wyjątkowe wydarzenie w życiu pary młodej, ale również jej bliskich, na przykład świadków. Takie wyróżnienie przez nowożeńców, jakim jest powierzenie przyjaciołom funkcji świadka, to wielki zaszczyt, ale także obowiązek.

Świadkowie – jakie są ich obowiązki?

Na każdym ślubie – kościelnym, cywilnym czy konkordatowym, wymagana jest obecność dwóch świadków. Muszą być oni osobami pełnoletnimi. Podczas ceremonii zaślubin podpisują się na jednym z dokumentów i co bardzo ważne, nie mogą zapomnieć dowodu osobistego.

Świadkowie zazwyczaj mają do wykonania różne zadania, np. organizację wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. Głównie jednak są największym wsparciem podczas przygotowań do ślubu i wesela oraz w czasie tej ważnej uroczystości.

Niektórzy nowożeńcy, wręczając prezent, chcą w nietypowy, oryginalny sposób poprosić bliskich o bycie świadkami na ich ślubie. Zastanawiacie się, co możecie podarować swoim przyszłym świadkom? Poniżej znajdziecie pomysły na upominki najczęściej wybierane przez pary młode.

Prezenty dla świadków – pomysły na oryginalne upominki

Giftboxy, exploding boxy

Pudełko, a w pudełku… co sobie tylko można wymarzyć! Na przykład ulubione smakołyki, kosmetyki czy wykaligrafowane pytanie: “Czy zostaniesz moją świadkową/moim świadkiem”?

Takie pudełko wypełnione prezentami możecie wykonać własnoręcznie bądź zakupić w sklepie z upominkami.

Zdrapki, puzzle

Prezent być może nieoczywisty, lecz jakże ciekawy! Wasi świadkowie zmierzą się ze zdrapką, bądź ułożeniem puzzli, by odkryć Wasze pytanie.

Kubek najlepszego świadka

Taki kubek to jednocześnie praktyczny i sentymentalny gadżet. Zawsze, gdy Wasi świadkowie będą z niego korzystać, powrócą do pięknych chwil Waszego ślubu i wesela.

Personalizowana koszulka

Świetna pamiątka, a także element garderoby, który można wykorzystać na przykład podczas wieczoru panieńskiego/kawalerskiego bądź w czasie przygotowań do ceremonii zaślubin.

Katarzyna na jednej ze ślubnych grup wsparcia proponuje: A może koszulka z napisem “Świadek koronny” i data wesela ? 😉 my tak zrobiliśmy 🙂 a świadek bardzo zadowolony 🙂

Biżuteria dla wspaniałej świadkowej

To prezent, który ucieszy chyba każdą przyszłą świadkową, bo przecież kobiety kochają biżuterię!

Iga podpowiada na jednym ze ślubnych forów: Ja podarowałam swojej świadkowej bransoletkę z napisem: BEZ CIEBIE NIE IDĘ ❤️ – jej reakcja obłędna.

Elegancki szlafrok

Ten upominek również spodoba się paniom. Świetnie sprawdzi się w zestawie ze szlafrokiem panny młodej – koniecznie ubierzcie je w przedślubny poranek!

Pomysły panien młodych

Panny młode są niezwykle kreatywne i potrafią zaskoczyć swoich przyszłych świadków 🙂

Natalia na jednej ze ślubnych grup dyskusyjnych napisała: Na pewno świadkowej dam małe pudełko. Po otwarciu wyleci (mam nadzieję) balonik (hel) z karteczką na sznureczku „przebij mnie”. Z balonu wylecą cekiny (cyrkonie, coś w tym stylu) i karteczka „Zostaniesz moją świadkową?”

Monika zaś miała inny pomysł: Ja wykorzystałam sezon świąteczny i podarowałam domowej roboty pierniki 🙂 na każdym z nich była namalowana inna literka, a wszystkie układały się oczywiście w pytanie 🙂

Jeżeli chcielibyście w nietypowy sposób poprosić swoich bliskich o zostanie świadkami na Waszym ślubie, z pewnością znajdziecie coś odpowiedniego, ponieważ możliwości jest naprawdę wiele!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu