• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Wesele w stylu eko

Redakcja
Wesele w stylu eko

Organizując wesele, warto postawić na charakterystyczny styl. Jednym z nich jest “eko-chic”, czyli coś dla osób żyjących w zgodzie z naturą. Ekologia nie jest pięciominutowym kaprysem, to styl życia, który daje radość i spokój sumienia. Wykorzystajcie więc ekologiczne motywy na swoim weselu. Pokażcie gościom, jak ważne jest dla Was życie w zgodzie z naturą, jak proste i przyjemne może być dbanie o nią nawet w chwilach takich jak ta. Zorganizujcie eko-wesele.

Zielone wesele to idealne rozwiązanie dla par, które cenią i szanują środowisko naturalne każdego dnia. To również ciekawa propozycja dla osób lubiących proste, organiczne dekoracje, spokojne barwy i nietuzinkowe rozwiązania – pomysłów jest mnóstwo!

Eco-zasady

Osoby planujące eko-wesele stoją przed nie lada wyzwaniem. Muszą zadbać o każdy szczegół na swym przyjęciu. Od wyglądu panny młodej, jej sukienki, biżuterii,  przez obrączki, menu, na dekoracjach sali kończąc.

Kobieta może wybrać lnianą, jedwabną lub bawełnianą, lekką suknię – jeszcze lepiej, jeśli zostanie ona wypożyczona. Odważniejsze panie mogą zdecydować się na kreacje wykonane z włókien bananowca, konopii czy bambusa. Zamiast złotych krążków idealne będą obrączki z platyny. Zamiast winietek miejsca gościom wskazywać mogą tabliczki kredowe. Zaproszenia można przesłać drogą elektroniczną – po co marnować papier? Można ewentualnie wydrukować zaproszenia na papierze czerpanym. Goście weselni przyjeżdżają jednym autobusem, bo kawalkada limuzyn oznacza emisje zbyt dużej ilości szkodliwych spalin do atmosfery.

Miejsce i menu eko-wesela

Planując ekologiczne przyjęcie, eko-wesele należy zadbać o odpowiednie miejsce i menu na wesele. Ciekawą propozycją jest ogród, park, łąka lub restauracja w budynku z drewnianych bali. Potrawy powinny być przyrządzone z ekologicznych składników, najlepiej z okolicznych hodowli. Nie ma mowy o żadnych gotowych, naszpikowanych konserwantami i chemią produktach. A zamiast kolorowych i sztucznych napojów, domowy kompot. A w tle brzmi akustyczna muzyka, podkreślająca klimat uroczystości. Brzmi zachęcająco, prawda?

Pomysły na dekoracje ślubne

Dekoracja podkreśla charakter przyjęcia, dlatego pełni tak istotną rolę. Ważne, by elementy ozdobne eko-wesela utrzymane były w barwach ziemi – brązie, szarościach, bieli i zieleni. Podstawową kwestią w wyborze ozdób jest wykorzystanie detali, które podlegają recyklingowi. Warto, a nawet trzeba użyć możliwie jak najwięcej materiałów pochodzenia naturalnego bądź z odzysku. Butelki, słoiki, puszki konserwowe jako wazoniki dają szerokie pole manewru. Korki od wina, tekturowe wycinanki, świeczki z naturalnego lub pszczelego wosku, lampy naftowe, lniane obrusy, jadalna zastawa ze skorup arbuza lub dyni, czy też oryginalne talerze z liści tropikalnych to świetne rozwiązania.

Kwiaty cięte to raczej zakazany dodatek, niemniej można pokusić się o craspedię, kwiaty sola czy rozchodniki, które są ostatnio hitem na weselach. Natomiast zdecydowanie lepszym i ciekawszym pomysłem są kwiaty doniczkowe, ewentualnie polne oraz kompozycje wykonane z owoców lub warzyw. W lesie znajdziemy wiele inspiracji: wykorzystajmy korę, drewno, suche gałązki czy mech. Najważniejsze, by czerpać z natury, ale jej nie niszczyć.

Zachęcamy nowoczesne pary do eksperymentowania.

Oceń artykuł

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet