Jaki prezent wybrać na podziękowania dla rodziców? Wedding planner radzi. 

Jednym z nieodłącznych elementów każdego ślubu i wesele jest obecność najbliższych osób. 💞 To one sprawiają, że ten dzień jest niezwykły i wzruszający, a ich wsparcie jest niezastąpione. Natomiast jest kilku członków rodziny, którzy zasługują na wyjątkowe wyróżnienie, a są to rodzice. Często to właśnie oni najwięcej pomagają w organizacji, doradzają i uspokajają. I to właśnie oni najbardziej wzruszają się, gdy widzą, jak ich dzieci rozpoczynają nowy etap życia. 🤵👰 Niemal każda młoda para pragnie w tym dniu im podziękować. Za co? Za wszystko! A jak to zrobić?

Jaki prezent wybrać na podziękowania dla rodziców? Wedding planner radzi. 
Adobe Stock
Aplikacja wesele z klasą

Jak podziękować rodzicom?

Przede wszystkim pomyślcie, w jakiej formie chcecie im podziękować. Możecie uroczyście przy wszystkich lub bardziej intymnie np. podczas błogosławieństwa, lub następnego dnia. Jeśli decydujecie się na wersję uroczystą, możecie sami powiedzieć kilka słów przez mikrofon lub poprosić o to konferansjera, a rodzicom szepnąć kilka słów do ucha.

Oferty promowane

Wybierając formę prezentu 🎁 pamiętajcie, że to Wy najlepiej znacie swoich rodziców i wiecie, co lubią i co im sprawi przyjemność. Niektórzy są bardziej praktyczni, inni sentymentalni, a jeszcze inni w ogóle nie spodziewają się żadnych prezentów. Możliwości macie ogrom.

Kwiaty i alkohol

Zacznijmy od tradycyjnych kwiatów i butelek dobrego trunku 🍾. Może to być na przykład ulubione wino lub unikatowy rodzaj whisky ze spersonalizowaną etykietą. Można je dać w eleganckiej torbie, nosidle lub skrzynce. Kwiaty w formie tradycyjnego bukietu 💐 bądź flowerboxa. Do tego piękna kartka z życzeniami.

Adobe Stock

Drobny upominek

Możemy również postawić na upominek. Tutaj mamy cały wachlarz możliwości. Kilka propozycji: statuetki, skrzynki ze słodkościami, bombonierka, poduszka, świece zapachowe 🕯️ i wiele innych, które Wam przyjdą do głowy. 

Adobe Stock

Pamiątkowy album

Dla sentymentalnych rodziców doskonałym prezentem będzie pamiątkowy album 📖. Wasze zdjęcia mogą być ułożone w historię od poznania się aż do dnia ślubu. Taki album możecie również podarować po weselu, gdy już będziecie mieli zdjęcia ze ślubu.

Warto pomyśleć o sesji narzeczeńskiej 📷. Jest to nie tylko przepiękna pamiątka dla Was, ale i świetny pomysł na podziękowanie. Takie zdjęcie w ramce z wyjątkową dedykacją na pewno rozczulą każdego rodzica.

Podziękowania w formie filmu

Zawsze sprawdzą się prezenty spersonalizowane oraz handmande. Należą do nich na pewno filmy 🎞️ z podziękowaniami. Możecie je nagrać sami lub poprosić o to profesjonalnego filmowca. Dzięki nagraniu filmu w ramach podziękowań macie pewność, że nie zje Was trema podczas przemówienia na żywo. Do filmu dodajcie zdjęcia z dzieciństwa i macie przepis na wzruszenie Waszych rodziców. 

Prezent spersonalizowany

Do wszelkich prezentów tworzonych własnoręcznie możemy zaliczyć też zabawne (ale i poważne) wiersze, piosenki czy też wspólne tańce. Tworzenie takiego prezentu na pewno też Wam sprawi dużo radości.

Prezent w formie bonu prezentowego

Jeśli myślicie o bardziej kosztownym podarunku w podziękowaniu, pomyślcie o voucherze. Może to być wyjazd na SPA, na weekend do hotelu lub na romantyczną kolację do restauracji 🥘. Kolacja może się odbyć we dwoje lub razem z Wami, w trakcie której na spokojnie możecie spędzić czas z rodzicami.

Adobe Stock

Wybór prezentu na podziękowania dla rodziców to często jeden z najtrudniejszych elementów do zorganizowania w trakcie przygotowań do ślubu i wesela. Pamiętajcie jednak, że sam fakt, że chcecie im podziękować, jest ogromnym wyróżnieniem i szczęściem. Najpiękniejszym prezentem dla rodziców jest ich szczęśliwe dziecko. 💞

Oceń artykuł

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore