• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Ślub w ciąży? Jaką suknię ślubną wybrać?

Ślub w ciąży? Jaką suknię ślubną wybrać?

Suknia ślubna panny młodej to element, na który zwrócone są oczy niemalże wszystkich gości! Powinna być piękna i dopasowana charakterem do ciebie, tak byś czuła się tego dnia niesamowicie! A co jeśli jesteś w ciąży? Czy to przekreśla marzenia o wymarzonej sukni? Absolutnie nie! Suknia ślubna ciążowa może być równie piękna i czarująca!

Jeśli planujesz ślub wraz z weselem i jesteś w ciąży, nie obawiaj się o swoją kreację. Marzy ci się tradycyjna suknia ślubna księżniczka lub też nieco węższa, nowoczesna suknia ślubna rybka – z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Niezależnie od tego, czy chcesz wyeksponować brzuszek, czy też sprawić, by nie rzucał się w oczy. Suknie ślubne ciążowe są obecnie tak pięknie skrojone, że na pewno bez trudu wybierzesz swój ideał!

Najpiękniejsza suknia ślubna ciążowa ukrywająca brzuch

Choć dzisiaj widok panny młodej w ciąży już nikogo szczególnie nie dziwi, to jednak kobiety naturalnie starają się szukać kreacji, w której ich stan nie będzie przykuwał wzroku. Dotyczy to zarówno sukni na ślub kościelny, jak również sukienki na ślub cywilny. W pierwszych tygodniach ciąży brzuch nie powiększa się znacząco, więc jeśli uroczystość ma odbyć się niedługo, możesz zdecydować się praktycznie na dowolną kreację.

Ciążowy brzuszek zaczyna być już dość zauważalny od 4 miesiąca ciąży. Od tego momentu bardzo ważne jest nie tylko to, jak będziesz wyglądać, ale także wygoda. Suknia ślubna ciążowa nie może krępować ruchów, powodować ucisków brzucha, zarówno w pozycji stojącej, jak również podczas siedzenia – tutaj z pomocą przychodzą projektanci, którzy uwzględniają te potrzeby, szykując suknie ślubne dla ciężarnych.

Aby zapewnić sobie pełen komfort warto wybrać  suknię ślubną, która daje możliwość regulacji szerokości. Jest to szczególnie ważne, gdy mierzysz i kupujesz ją na kilka tygodni przed ślubem. Wtedy musisz założyć, że w dniu ślubu będziesz miała już trochę pełniejsze kształty. Musisz uważać jednak na obcisłe gorsety, które mogą okazać się niepraktyczne i niebezpieczne dla dziecka.

Panna młoda w sukni ślubnej ciążowej
Unsplash

Zobacz także: Sprawdzony salon sukien ślubnych? Sprawdź katalog kontaktów!

Suknia ślubna ciążowa powinna być również uszyta z odpowiedniego materiału, lekkiego, przewiewnego oraz specjalnie skrojonego w okolicach brzucha i talii – jest to szczególnie ważne dla kobiet, które biorą ślub w ciąży. Suknia ślubna ciążowa nie musi być więc obszerna i ciężka, obecnie w sklepach znajdziesz wiele kolekcji i nowoczesnych projektów uwzględniających lekkie, zwiewne sukienki ślubne ciążowe.

Jeśli nie chcesz, aby ciąża była na pierwszym planie, jest kilka kreacji, które sprytnie pomogą ci to ukryć. Suknia ślubna ciążowa ukrywająca brzuch to zazwyczaj długa suknia z wyraźnym zaznaczeniem talii, jednak suknie ślubne ciążowe mają obecnie wiele innych ciekawych fasonów. Można tu podać na przykład suknię ślubną wręcz idealną dla panien młodych – empire. Jest to suknia ślubna z podniesionym stanem, odcięta pod biustem ze swobodnie opadającą warstwą najczęściej delikatnego materiału. Stosunkowo łatwo wykonać w takiej sukni niezbędne poprawki, nawet na kilka dni przed samym ślubem.

Suknia ślubna ciążowa – krótka czy długa?

Panuje wiele stereotypów na temat tego, co wypada, a czego nie pannie młodej w ciąży. Otóż wszystko! Jeśli masz ochotę założyć krótką suknię ślubną, oczywiście możesz. Suknia ślubna ciążowa w stylu empire świetnie prezentuje się również gdy jest krótka. Musisz jednak pamiętać, że w krótkiej kreacji bardzo ważne są mocno wyeksponowane buty.

Wiele kobiet sygnalizuje, że w ciąży bardzo ważne jest wygodne obuwie, które pozwala na stabilne kroki. Dodatkowo zdarza się, że twoje stopy w różnych momentach dnia mogą puchnąć i wtedy nie będą dobrze prezentować się na pierwszym planie. Jeśli jednak nie masz takich dolegliwości, spokojnie możesz założyć również dobrze dobrane i wygodne szpilki!

Kolejne dylematy panien młodych w ciąży dotyczą tego, czy wypada założyć śnieżnobiałą suknię. Biel symbolizuje czystość (również uczuć oraz intencji), niewinność i dobro –  pięknie pasuje więc do stanu błogosławionego. Z powodzeniem możesz założyć również welon ślubny czy coraz częściej wykorzystywany jako jego alternatywa – wianek ślubny.

Para młoda po ślubie
Unsplash

Zobacz także: Sukienki na wesele plus size – te kroje sprawią, że będziesz wyglądała zniewalająco!

Welon chronił dawniej pannę młodą przez złem. Stanowił symbol dobrych intencji i czystych zamiarów. W czasie oczepin ma przynieść szczęście i wskazać pannę, która następna wyjdzie za mąż. Dzisiaj welon jest nieodłącznym atrybutem panny młodej niezależnie od innych okoliczności. Pamiętaj o tym!

Jeśli szukasz idealnej stylizacji na swój ślub, zainspiruj się naszą galerią. Znajdziesz w niej zarówno krótkie i jak i długie suknie ślubne podkreślające brzuch i te, które sprawią, że będzie praktycznie niewidoczny!

Galeria zdjęć sukni ślubnych ciążowych

Jeśli szukasz idealnej stylizacji na swój ślub, zainspiruj się naszą galerią. Znajdziesz w niej zarówno krótkie i jak i długie suknie ślubne podkreślające brzuch i te, które sprawią, że będzie praktycznie niewidoczny!

https://www.instagram.com/p/ByALfUpISxg/
https://www.instagram.com/p/Bx5FBGxgRqi/
https://www.instagram.com/p/BxzQ-jgiouf/
https://www.instagram.com/p/BxrbRghhI62/
https://www.instagram.com/p/ByFlvJ8lE9s/
https://www.instagram.com/p/BxXoWjGlp35/
https://www.instagram.com/p/BxVgUUEh29F/
https://www.instagram.com/p/BxTepGGANJr/
https://www.instagram.com/p/BxAwJffJl4L/
https://www.instagram.com/p/BxAae7mAJYX/
https://www.instagram.com/p/BwhBUaZFYuV/
https://www.instagram.com/p/BwFEX4FnZol/
https://www.instagram.com/p/BwEazOmhgA_/
https://www.instagram.com/p/Bv4zXsxh97L/
https://www.instagram.com/p/BvlAwWhnYts/
https://www.instagram.com/p/Bvc_F7igFGP/
https://www.instagram.com/p/ButnTeJFC2w/
https://www.instagram.com/p/BuMPK1EBJdI/
https://www.instagram.com/p/ByL8H53DMZT/
https://www.instagram.com/p/BuFFFElF4_p/
https://www.instagram.com/p/ByMNUvBAnY5/
https://www.instagram.com/p/ByNnihwC82a/
https://www.instagram.com/p/BwpFh5iFVvH/
https://www.instagram.com/p/Bx7bbhdChy7/
https://www.instagram.com/p/ByX6iyJgW_y/
https://www.instagram.com/p/ByXmH0ylKdY/
https://www.instagram.com/p/ByPvGV0H42O/
https://www.instagram.com/p/ByPQkbhDeiZ/
https://www.instagram.com/p/BtMHvVwnQHH/
https://www.instagram.com/p/BxzdHZSIua7/
https://www.instagram.com/p/BxzeafToYNr/
https://www.instagram.com/p/BugseWwhfaz/
https://www.instagram.com/p/Bs1pxArhLSR/
https://www.instagram.com/p/Bln0UOXgZGN/

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu