Zobacz zdjęcia (15)
Cuda Mamy Wioleta Berdyczko naturalne bukiety i kompozycje ślubne!, Bytom - zdjęcie 1
Cuda Mamy Wioleta Berdyczko naturalne bukiety i kompozycje ślubne!, Bytom - zdjęcie 2 Cuda Mamy Wioleta Berdyczko naturalne bukiety i kompozycje ślubne!, Bytom - zdjęcie 3 Cuda Mamy Wioleta Berdyczko naturalne bukiety i kompozycje ślubne!, Bytom - zdjęcie 4 Cuda Mamy Wioleta Berdyczko naturalne bukiety i kompozycje ślubne!, Bytom - zdjęcie 5
Cuda Mamy Wioleta Berdyczko naturalne bukiety i kompozycje ślubne!, Bytom - zdjęcie 6
1 / 15

Cuda Mamy Wioleta Berdyczko naturalne bukiety i kompozycje ślubne! id:50171

od 150 do 250 zł / bukiet
Bytom, śląskie
(16)
Dodaj opinię
E-firma umowa na odległość
508-191...

O nas

Specjalizacja:

  • bukiety dla rodziców
  • bukiety ślubne
  • dekorowanie Kościoła
  • dekorowanie sali
  • doręczanie kwiatów
  • strojenie auta

Witam serdecznie, nazywam się Wioletta Berdyczko, prowadzę swoją małą pracownię florystyki i rękodzieła Cuda Mamy. Od wielu lat zajmuję się florystyką ślubną, florystyką ogólnie - od zawsze. Do moich bukietów ślubnych od samego początku, gdy nie było to jeszcze w modzie, naturalne dodatki, takie jak trawy, zboża, zioła, gałązki krzewów owocowych, polne kwiaty. To upodobanie, które pozostało z czasów dzieciństwa, gdy całymi dniami chodziłam po łące i wiązałam bukiety, aż już nie było gdzie ich w domu stawiać.
To upodobanie pielęgnuję w sobie i coraz silniej wdrażam w moje prace, tworząc kompozycje naturalne, rustykalne, boho.

Moim celem jest dostosowanie się do zasady zero waste, rezygnując ze sztucznych dodatków, minimalizując użycie gąbki florystycznej, wielokrotnie wykorzystując do dekoracji tych samych szklanych, ceramicznych czy metalowych elementów, zwłaszcza z recyklingu, np. szklane naczynia, słoiki, butelki. Od niedawna do dekoracji używam także elementów makramy - w formie lampionów, dekoracji sali czy krzeseł Państwa Młodych.

W każdą moją realizację ślubną wkładam całe serce, tworząc kompozycje tak piękne, jak tylko potrafię, ale zawsze wsłuchując się w oczekiwania narzeczonych. Podczas spotkania długo rozmawiamy o tym, co im się podoba, jak sobie wyobrażają ten dzień pod kątem dekoracji. Razem oglądamy na żywo lub na zdjęciach salę oraz kościół i doradzam, jakie kwiaty, jak ułożone i gdzie stworzą wymarzony wystrój.

W mojej ofercie znajduje się także dekoracja samochodu. Samochód dekorowany jest w podobnym stylu jak reszta aranżacji, w sposób bezpieczny, łatwy do demontażu. Wykazuję się tutaj dużą elastycznością, ustalając miejsce dekorowania najbardziej dogodne dla moich Klientów - w pobliżu pracowni, w pobliżu kościoła czy sali, w innym miejscu.
Oferuję także bukiety dla Rodziców, bukiety dla druhen, podziękowania dla gości. Najbardziej oryginalnym, ale wspaniale wpisującym się w mój styl, podziękowaniem dla Rodziców było dekorowanie dwóch ok 3 m sadzonek drzew.

Gorąco zapraszam do skorzystania z moich usług, jeśli nadal szukacie a mój styl bliski natury przypadł Wam do gustu - chętnie pomogę!

Oferta Cuda Mamy

Pakiet bukiet, butonierka

od 150 do 250zł/ bukiet

Pakiet podstawowy w cenie 150 zł obejmuje bukiet ślubny oraz pasującą do niego butonierkę, wykonane z dostępnych, sezonowych kwiatów. W tym pakiecie dodatkowa butonierka oraz korsarz dla państwa świadków to dodatkowy koszt 70 zł.
Zastosowanie kwiatów z wyższej półki cenowej (storczyki, storczyki tajlandzkie, anemony itp.) wpływa na wyższą cenę pakietu.
Do podstawowego zestawu ślubnego może także należeć wianek dla panny młodej w cenie od 120 zł.

Poznajmy się

Tak wygląda nasza praca

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

Florystyką ślubną zajmuję się od 6 lat, zawodową florystyką od 12 lat, natomiast bukieciarstwem - od zawsze. Miałam to szczęście, że dzieciństwo i młodość spędziłam na obrzeżach miasta, w pobliżu łąk i nieużytków, gdzie dostęp do kwiatów miałam nieograniczony!

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

W mojej pracy, oprócz tego, że codziennie zawodowo zajmuję się uprawianiem swojego hobby, bardzo ważne są dla mnie spotkania z parami,
a w zasadzie z narzeczoną, bo to zwykle panie uzgadniają oprawę kwiatową ślubu. Długo rozmawiamy o Jej oczekiwaniach i marzeniach, ustalamy jak będą wyglądały kwiaty w tym dniu. Lubię poznawać nowe miejsca, które dekoruję - kościoły, sale weselne. Natomiast największą radością mojej pracy jest zobaczyć zachwyt Młodych gdy odbierają bukiet, lub wchodzą do kościoła lub gdy później, po wszystkim opowiadają mi jakie wrażenie zrobiły na nich i na gościach dekoracje, jak było pięknie i jacy są szczęśliwi, że zdecydowali się na moje usługi.
A we mnie serce rośnie!

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Usługa ślubna Cudów Mamy uzupełnia wszystkie dodatki kwiatowe dla Państwa Młodych oraz świadków i druhen, tj. bukiet ślubny, wianek, butonierki, korsarze, bukiety dla druhen. W zakresie moich usług jest także dekoracja samochodu, dekoracja kościoła, sali raz kwiatowe upominki dla rodziców - bukiety, kosze, skrzynki z kwiatami itp.

Dlaczego nasza praca sprawia nam tak dużą radość?

Moja praca sprawia mi ogromną przyjemność, gdyż jest nie tylko moim zawodem, wykonywaną pracą ale przede wszystkim moim hobby, moją pasją pielęgnowaną i rozwijaną od dzieciństwa. Chociaż z wykształcenia jestem technologiem chemii organicznej, ukończyłam studia na Politechnice Śląskiej, to już po kilku latach pracy w tym zawodzie zrozumiałam, że to nie ta droga, że kierunkiem, w którym powinnam się rozwijać jest florystyka.

Na jakim sprzęcie/materiałach pracujemy?

Moimi najważniejszymi sprzętami są ręce i fantazja, materiałem świeże kwiaty, zieleń, gałązki krzewów, zioła, trawy, sukulenty, susz - wszystko co według mnie pasuje do stylu danego ślubu, gustu narzeczonych, wystroju dekorowanych wnętrz. Uwielbiam naturalne, niekonwencjonalne dodatki, więc w moich kompozycjach znajdą się np. makówki, gałązki jeżyny, owoce platana, szyszki, rozmaryn...

W jakim składzie realizujemy usługę?

Zwykle pracuję sama, jeśli potrzebna jest pomoc z transportem lub techniczna pomaga mi mąż, w nielicznych przypadkach, gdy dekoracji jest naprawdę dużo proszę o pomoc zaprzyjaźnioną florystkę, która ma podobne upodobania i styl.

Języki obce, którymi się posługujemy.

Swobodnie posługuję się językiem angielskim, w stopniu słabym językiem włoskim, niemieckim i rosyjskim.

Ile czasu przed datą planowanego wesela powinniście się z nami skontaktować?

Im wcześniej tym lepiej, chociaż aby zarezerwować termin. Spotkanie, podczas którego omówimy szczegóły zamówienia może się odbyć nawet na miesiąc przed ślubem.

Jak wygląda pierwsze spotkanie z nami i czy jest płatne?

Pierwsze spotkanie jest najważniejsze, zwykle odbywa się po wcześniejszych ustaleniach telefonicznych lub przez internet ( portal ślubny, mój fanpage, Instagram). Podczas spotkania szczegółowo omawiamy kolejne punkty listy potrzeb, oglądamy inspiracje (moje wcześniejsze realizacje oraz zdjęcia z internetu), doradzam najlepsze rozwiązania aby wymarzony ideał zrealizować w jak największym stopniu przy optymalnych kosztach.
O ile wcześniej para nie była już zdecydowana na moje usługi i nie wpłaciła zaliczki w celu rezerwacji terminu, to jeśli po rozmowie wątpliwości zostały rozwiane i para jest zdecydowana , przekazuje mi kwotę ok 10% ceny końcowej jako zadatek.

W jaki sposób, jak często i w jakim zakresie kontaktujemy się z parą młodą?

Najbardziej efektywne jest spotkanie się osobiście, porozmawianie o marzeniach i oczekiwaniach dotyczących kwiatów na ślub i wesele, ale jeśli para mieszka za granicą lub jest mało dostępna jestem w stanie ustalić wszystkie niezbędne szczegóły telefonicznie lub mailowo. Zwykle wystarczają dwa spotkania - na żywo lub jedno osobiste i potem, przed ślubem rozmowa telefoniczna lub poprzez mail lub komunikator.

Co w sytuacji, gdy para młoda zmienia zdanie na temat niektórych wcześniejszych ustaleń?

Jestem bardzo „życiową osobą” i rozumiem, że ustalenia dokonane na kilka lub nawet kilkanaście miesięcy przed ślubem, z czasem mogą się zmienić. Zawsze umawiam się z parą, że będzie mnie informowała o zmianach i może to zgłaszać do tygodnia przed ślubem.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co robimy, żeby cały czas się rozwijać?

Trendy we florystyce ślubnej cały czas się zmieniają, moda na małe, zwarte kuleczki z kwiatów mija (na szczęście dla mnie, nigdy ich nie lubiłam ;), ustępując miejsca bardziej naturalnym, luźniejszym bukietom. Na bieżąco przeglądam najbardziej popularne wzory bukietów i dekoracji ślubnych, szkolę się na webinarach u uznanych florystów, do swojej oferty włączyłam dekoracje boho, które jak najbardziej pasują do mojego naturalnego stylu. Tworzę dekoracje ślubne z makramy, które stosuje później do zdobienia sali czy tez kościoła.

Co możemy zaproponować osobom, dla których ważna jest ekologia?

Kocham przyrodę i naturalność, bardzo ważne dla mnie jest aby moje prace to odzwierciedlały. Dlatego w większości używam polskich kwiatów od polskich ogrodników, także tych małych, lokalnych. Prawie wcale nie stosuję drogich, sprowadzanych z bardzo daleka, przesiąkniętych chemią kwiatów od ogromnych producentów.
Odchodzę też od stosowania gąbki florystycznej na rzecz kompozycji w wazonach i innych naczyniach. Nie stosuję wiele papieru i wstążek czy innych „upiększaczy” do moich bukietów, uważam, że wystarczy piękno kwiatów.
Często używam naturalnych dodatków do kompozycji, które później można zasuszyć aby cieszyły oczy na dłużej lub też roślin doniczkowych (wrzosy) , które po spełnieniu swej roli jako dekoracja np. kościoła mogą zostać przesadzone do ziemi.
W sposobie, w jakim realizuję się jako florystka , ekologia i dbałość o naturę przychodzą same, naturalnie.

Certyfikaty Firma z klasą

Opinie Cuda Mamy (16)

Cuda Mamy Wioleta Berdyczko naturalne bukiety i kompozycje ślubne! id:50171
Średnia ocen: 5,00 / 5 z 16 opinii
5,00
jakość obsługi
zgodność z ustaleniami
komunikatywność
kreatywność
estetyka
ola
ola
5.00
 / 5
Nowa opinia
Data ślubu: 30-04-2023
Wybrane firmy: 7 firm
Nasza historia: opublikowana
0
Ślubne Q&A: 0 odpowiedzi
0
Super strona: 0 głosów
Zobacz profil
Bytom
Data dodania: 30-05-2023

Mimo pracy pod presja która wywołał nasz proboszcz oraz godzina naszego ślubu Pani Wiola dała sobie rade , Mój bukiet i cała reszta była taka jak sobie wymarzyliśmy ! BARDZO DZIĘKUJEMY I POLECAMY <3

M
Malwina
5.00
 / 5
Data ślubu: 20-08-2022
Tarnowskie Góry
Data dodania: 21-08-2022

Serdecznie polecam współpracę z Panią Wiolettą! Byłam zachwycona widząc efekt końcowy na sali oraz swój bukiet, jak również auto. Dałam Pani Wioletcie wolną rękę co do wyboru kwiatów, jedynie zależało mi na kolorystyce. Czułam od początku, że mogę w 100% zaufać Pani Wioletcie i wiedziałam, ze rozumiemy się idealnie. Ogromna pasja to wyróżnia Cuda Mamy na tle innych kwiaciarni/florystek. Widać włożone serce w pracę, wielkie wyczucie estetyki. Jestem wzruszona i bardzo wdzięczna za taka możliwość, ze mogłam spotkać Panią Wiolettę. Dziękuje bardzo!

S
Sara
5.00
 / 5
Data ślubu: 03-07-2022
Chorzów
Data dodania: 15-08-2022

Jestem bardzo zadowolona z usług pani Wioletty, która przygotowała mój bukiet ślubny, butonierkę oraz bukiety na sali weselnej. Punktualność, słowność, rewelacyjny kontakt, mogłam zadawać mnóstwo pytań, na które dostałam rzeczowe odpowiedzi i w efekcie wszystko było dokładnie tak, jak sobie wymarzyłam. Myślę, że nie mogłam wybrać lepiej i szczerze polecam.

Wioletta
15-08-2022

Bardzo dziękuję , jest mi niezmiernie miło !

E
Ewa
5.00
 / 5
Data ślubu: 13-05-2022
Bytom
Data dodania: 09-08-2022

Pani Wioletta przystroiła dla nas Kościół, samochód oraz zrobiła mój bukiet, butonierki i korsarze. Wszystko było przepiękne a bukiet był najpiękniejszy jaki w życiu widziałam! Pni Wioletta jest bardzo zaangażowana i profesjonalna w tym co robi. Polecam z całego serca! :)

K
Krysia
5.00
 / 5
Data ślubu: 23-04-2022
Bytom
Data dodania: 07-08-2022

Pani Wiola przygotowywała dla nas bukiet, korsarz, dwie butonierki, wianek oraz dekorowała kościół i samochód. Na podstawie moich kilku mało konkretnych propozycji stworzyła piękne dekoracje, które tworzyły spójną całość. Serdecznie polecam współpracę z Panią Wiolą! ❤️

Wioletta
08-08-2022

Bardzo dziękuję, bardzo mi miło :)

Beata Pacut
Beata Pacut
5.00
 / 5
Data ślubu: 23-04-2022
Wybrane firmy: 0 firm
Nasza historia: brak
0
Ślubne Q&A: 0 odpowiedzi
0
Super strona: 0 głosów
Zobacz profil
Przeczyce
Data dodania: 06-08-2022

Bukiet piękny, taki jak chciałam- wszystko dopasowane pod klienta! A ozdoby na samochodzie trzymały się bez szwanku jeszcze pare kolejnych dni! Zdecydowanie polecam

Wioletta
06-08-2022

Bardzo dziękuję, pozdrawiam serdecznie!

M
Magdalena
5.00
 / 5
Data ślubu: 04-08-2022
Szczyrk
Data dodania: 06-08-2022

Pani Wiola bardzo zaangażowała się w dekorowanie naszej sali weselnej, starała się dopracować każdy najmniejszy detal, a co najważniejsze spełnić nasze oczekiwania. Udało się! 🥳To co zobaczyliśmy po wejściu na salę przeszło nasze oczekiwania. Było pięknie. Wiele osób mówi, że goście nie zwracają uwagi na dekoracje podczas wesela, ale nie w tym wypadku. Każdy był zachwycony nietypowymi kompozycjami oraz zapachem kwiatów. Z całego serca polecam! 😍😍😍

Wioletta
06-08-2022

Bardzo dziękuję, jest mi bardzo miło, że moje kompozycje tak się podobały a zapach kwiatów z ogrodu uprzyjemnił Państwu i gościom czas na sali :)
Cieszę się bardzo, że mogłam być Waszą florystką !

M
Magda
5.00
 / 5
Data ślubu: 11-06-2022
Wybrane firmy: 1 firma
Nasza historia: brak
0
Ślubne Q&A: 0 odpowiedzi
0
Super strona: 0 głosów
Zobacz profil
Katowice
Data dodania: 26-06-2022

Serdecznie polecam Panią Wioletę, wzięła pod uwagę wszystko co chciałam zawrzeć w bukiecie i w kompozycji na sale ślubna i stworzyła piękne stoły, które dopełniły naszego dnia :) Ma Pani wielki talent i zmysł artystyczny!

Wioletta
27-06-2022

Bardzo dziękuję, bardzo się cieszę, że moje kompozycje się Państwu podobały!

Pokaż więcej opinii

Kontakt Cuda Mamy

Nazwa firmy: Cuda Mamy
Imię i nazwisko: Wioletta Berdyczko
Adres: Bytom, ul. Jaworowa 25, 41-902, woj. śląskie
Kontakt w godzinach:
Pn: 09:00 - 18:00 Wt: 09:00 - 18:00 Śr: 09:00 - 18:00 Cz: 09:00 - 18:00 Pt: 09:00 - 18:00 Sb: 09:00 - 14:00 Nd: nieczynne
508-191...
Odwiedź nas:
liczba odwiedzin: 2001
Zadzwoń
508-191...
Napisz

Popularne miasta w okolicy

Zobacz wszystkie kategorie