4 pomysły na oświadczyny w powietrzu

4 pomysły na oświadczyny w powietrzu

Ile osób tyle, pomysłów na zaręczyny. Jedną z ciekawszych propozycji są oświadczyny w powietrzu. Niebo otwiera przed nami wiele różnorodnych możliwości – jedne dostępne są dla wszystkich, inne, jedynie dla odpowiednio przeszkolonych osób. Adrenalina, piękne widoki i Wy – to argumenty, dla których warto rozważyć oświadczyny w przestworzach.

Aplikacja wesele z klasą

Skok ze spadochronem

Dla fanów ekstremalnych przeżyć wyzwaniem będą oświadczyny podczas skoku spadochronowego. Wbrew pozorom takie sytuacje mają miejsce zaskakująco często!

Karolina Wiśniewska ze Skydive Wrocław podkreśla jednak, że każda osoba skacze z własnym tandem pilotem. Kobieta i mężczyzna mogą więc polecieć samolotem razem albo skok może wykonać tylko jedno z nich, podczas gdy drugie będzie czekało na ziemi.

– Gdy tylko tandem wyląduje, chłopak podbiega z pierścionkiem, czasem jeszcze z kwiatami, a rodzina lub znajomi z szampanem. Emocje po skoku mieszają się wtedy z emocjami oświadczyn i najczęściej wszyscy wracają po chwili z oczami pełnymi łez – opowiada pani Karolina. – Nie zdarzyło się jeszcze nigdy, żeby dziewczyna nie przyjęła pierścionka – dodaje.

Czy skok bez instruktora a jedynie ze swoim partnerem jest możliwy? Oczywiście, że tak. Niestety konieczne w tym przypadku jest ukończenie specjalistycznego kursu spadochronowego.

– Mój mąż oświadczył mi się na lotnisku – wzrusza się pani Karolina. – Oboje jesteśmy skoczkami spadochronowymi, więc zupełnie nie podejrzewałam, że planuje jakąś akcję w powietrzu. Mieliśmy po prostu razem skoczyć – wyjaśnia. – Wyskoczyliśmy z samolotu i lecieliśmy ponad 200 km/h godz. I wtedy on wyciągnął – nawet nie wiem skąd – pudełko z pierścionkiem zaręczynowym. To był taki pierścionek dla dzieci, z biedronką – na wypadek, gdyby podmuch powietrza wytrącił go z ręki – śmieje się pani Karolina. Na szczęście tak się nie stało. Po wylądowaniu otrzymała drugi, który do dziś nosi na palcu.

– To były najfajniejsze zaręczyny, jakie mogłam sobie wyobrazić – mówi zdecydowanie Karolina Wiśniewska.

Oświadczyny w samolocie

Dla mężczyzn, którzy pragną, by ich zaręczyny były wyjątkowe i niezapomniane, ale nie zamierzają skakać ze spadochronem, rozwiązaniem mogą być oświadczyny na pokładzie samolotu. Nie wymagają przejścia przez ekstremalne szkolenie. A i lęk wysokości nie będzie dla nich przeszkodą. Warto jednak o pomyśle dyskretnie poinformować stewardessę i obsługę samolotu.

– Lecieliśmy na wakacje do Egiptu – opowiada Michalina, 24 letnia tłumaczka. – Mój partner zachowywał się dosyć nerwowo, ale byłam przekonana, że to po prostu strach przed podróżowaniem samolotem. W pewnym momencie on po prostu przede mną ukląkł i zapytał czy zostanę jego żoną! Stewardessy zaczęły rozlewać szampana, ludzie klaskać. Byłam całkowicie oszołomiona, nie wiedziałam, co się dzieje. Na szczęście, nie zapomniałam odpowiedzieć TAK – kończy ze śmiechem.

Zaręczyny w balonie

Lot balonem zapewnia większą dawkę adrenaliny od lotu samolotem i oświadczyn na jego pokładzie, nie jest jednak aż tak stresujący jak skok spadochronowy czy lot paralotnią. Niestety, koszt takich zaręczyn może skutecznie uderzyć po kieszeni. Za godzinny lot balonem trzeba zapłacić około 2 tys. zł. Balony muszą spełniać bowiem restrykcyjne unijne normy bezpieczeństwa. Warto sprawdzić, czy firma, która proponuje usługę w zaskakująco niskiej cenie, działa w zgodzie  z prawem. W tej kwestii nie ma kompromisów!

Panom, którzy chcą poprosić o rękę panie w zaawansowanej ciąży, odradzamy pomysł. Bowiem one z powodów medycznych nie będą mogły wsiąść na pokład.

Dinner in the Sky

Można latać, skakać, szybować. Można też zjeść romantyczną kolację w chmurach, podziwiając piękne widoki. Brzmi bajkowo? A jednak to realne. Usługa dinner in the sky jest dostępna dla wszystkich. Smaczny posiłek przy blasku świec można zjeść kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

Wszystkim parom oferujemy kolację na platformie, która unosi się na 50 metrów w górę. Z niej roznosi się wspaniały widok na Warszawę – mówi Michał Kaleta, kierownik ds. produktu w firmie Wyjątkowy Prezent. – Zaręczyny, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć i które pomagaliśmy zorganizować, były dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Na platformie znajdowało się więcej osób, więc przyszła narzeczona nie zorientowała się nawet, że ktoś filmuje ją i jej towarzysza. Przyszli Państwo młodzi mają poza niezapomnianym przeżyciem, również pamiątkę na całe życie, a my satysfakcję, iż mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym dla nich momencie.

Oświadczyny ponad ziemią są niezwykle oryginalną opcją i zapewniają narzeczonym wrażenia do końca życia.

4.8/5 - (20)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore