Co zamiast kwiatów? O co prosić gości?

Co zamiast kwiatów? O co prosić gości?

1309

Nawet najbardziej okazałe bukiety przestają cieszyć oko po kilku-kilkunastu dniach. Nie jest to więc idealny prezent dla pary młodej, która tuż po ślubie spędza czas w gronie najbliższych, świętując to ważne wydarzenie. Nim emocje opadną, opadną też płatki ślubnych kwiatów. Niektóre pary młode z góry proszą gości o alternatywne prezenty lub przekazanie danej kwoty pieniędzy na konkretny cel. Co wręczyć młodej parze podczas składania życzeń? O co prosić gości? Co zamiast kwiatów?

co zamiast kwiatów

Co zamiast kwiatów?

Kupony, zdrapki

Zyskały popularność na polskich ślubach już jakiś czas temu, lecz obecnie nadal wiele par młodych otrzymuje od gości kupony, które mają przynieść im szczęście w losowaniu. Zdrapki lub klasyczne kupony można w ciekawy sposób wkomponować w mały bukiecik lub po prostu włożyć je do koperty/zrolować i ozdobić.

Zabawki i maskotki

Jeśli para młoda planuje w najbliższym czasie potomstwo, pewnie zatrzyma te prezenty dla siebie, ale popularnym pomysłem jest przekazywanie maskotek i zabawek do domów dziecka lub dla innych potrzebujących.

Karma dla zwierząt, koce, zabawki

W tym przypadku młodzi raczej nie zbierają prezentów dla swojego pupila. Przekazywanie darów do schronisk dla zwierząt to piękny gest i wiele par decyduje się na taki krok.

Kwiaty nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą pięknym prezentem, który cieszy oko, więc jeśli tylko para młoda nie prosi o coś innego, warto wręczyć jej cudowny bukiet. Jeśli jednak szukacie inspiracji i zastanawiacie się, co zamiast kwiatów wybrać jako prezent od gości, zainspirujcie się naszą listą!

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).