• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Co zamiast kwiatów? O co prosić gości?

Co zamiast kwiatów? O co prosić gości?

Nawet najbardziej okazałe bukiety przestają cieszyć oko po kilku-kilkunastu dniach. Nie jest to więc idealny prezent dla pary młodej, która tuż po ślubie spędza czas w gronie najbliższych, świętując to ważne wydarzenie. Nim emocje opadną, opadną też płatki ślubnych kwiatów. Niektóre pary młode z góry proszą gości o alternatywne prezenty lub przekazanie danej kwoty pieniędzy na konkretny cel. Co wręczyć młodej parze podczas składania życzeń? O co prosić gości? Co zamiast kwiatów?

Co zamiast kwiatów?

Kupony, zdrapki

Zyskały popularność na polskich ślubach już jakiś czas temu, lecz obecnie nadal wiele par młodych otrzymuje od gości kupony, które mają przynieść im szczęście w losowaniu. Zdrapki lub klasyczne kupony można w ciekawy sposób wkomponować w mały bukiecik lub po prostu włożyć je do koperty/zrolować i ozdobić.

Zabawki i maskotki

Jeśli para młoda planuje w najbliższym czasie potomstwo, pewnie zatrzyma te prezenty dla siebie, ale popularnym pomysłem jest przekazywanie maskotek i zabawek do domów dziecka lub dla innych potrzebujących.

Karma dla zwierząt, koce, zabawki

W tym przypadku młodzi raczej nie zbierają prezentów dla swojego pupila. Przekazywanie darów do schronisk dla zwierząt to piękny gest i wiele par decyduje się na taki krok.

Kwiaty nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą pięknym prezentem, który cieszy oko, więc jeśli tylko para młoda nie prosi o coś innego, warto wręczyć jej cudowny bukiet. Jeśli jednak szukacie inspiracji i zastanawiacie się, co zamiast kwiatów wybrać jako prezent od gości, zainspirujcie się naszą listą!

fot. Pexels

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu