Drink bar na wesele

Drink bar na wesele

Młode Pary coraz częściej decydują się wynająć drink bar i prywatnego barmana na przyjęcie weselne. Uzasadnień dla tej decyzji jest przynajmniej kilka.

Atrakcja na wesele

Barman jest z pewnością jednym z trafnych pomysłów na uatrakcyjnienie przyjęcia weselnego. Przygotowane przez niego barmańskie show zachwyci gości i pozostawi niezapomniane wrażenie, tym bardziej, że barmani często zapraszają do zabawy uczestników wesela, proponując im wykonanie kilku barmańskich tricków czy ewolucji. Zadanie wbrew pozorom szybko okazuje się nie łatwe, ale spotyka się z entuzjazmem zaangażowanych osób.

Drink bar i barmańskie show to zarówno atrakcja na wesele jak i istotna część przyjęcia. Bowiem po nim goście mogą degustować przygotowane, kolorowe drinki.

Mobilny drink bar będzie też świetną atrakcją podczas wieczoru panieńskiego

Alternatywa procentowa

Drink bar i obecność barmana najczęściej odbierane są bardzo przychylnie przez gości weselnych. Bowiem profesjonalista zaproponuje drinki, o których słyszeliście do tej pory tylko w filmach, zaskoczy ich różnorodnością. Odważnych zachęci do spróbowania własnych sił za barem i przygotowania jednego z klasycznych drinków.
Zmienia się kultura picia alkoholu. Chociaż „czysta” jest obowiązkowym alkoholem na imprezach tego typu, to coraz więcej osób woli jednak sięgać po kolorowe drinki i orzeźwiające koktajle.

Profesjonalista nie będzie także stronił od przygotowania kolorowych napojów dla najmłodszych uczestników przyjęcia.

Zaspokojenie potrzeb gości i danie im okazji do dobrej zabawy – poprzez uczestnictwo w show barmańskim z prawdziwego zdarzenia – sprawi, że impreza stanie się niezapomniana nie tylko dla jej organizatorów.

Drink bar pełen propozycji

Zarezerwowaliśmy drink bar i wynajęliśmy barmana. Pozostała więc jedna kwestia – zdać się na inwencję profesjonalisty czy poprosić o przygotowanie konkretnych drinków i koktajli? Warto omówić to z barmanem przy podpisaniu umowy, a na pewno przed rozpoczęciem przyjęcia.

Drink bar na weselu powinien posiadać koktajle dla wszystkich. Jeśli chcemy trafić w gusta naszych biesiadników, powinny to być drinki różnorodne ze względu na:
smak (słodkie, wytrawne, orzeźwiające itp.),
zawartość alkoholu (bezalkoholowe, słabe i mocne),
pojemność drinka (long drinki, short drink i shot drink).

Oto kilka propozycji do weselnej karty drinków:
• PINA COLADA (long drink) – To wyśmienity cocktail o tropikalnym charakterze, jego nazwa dosłownie oznacza świeży sok ananasowy, jest to jednak połączenie soku z ananasa, rumu, syropu kokosowego oraz śmietanki. Drink doskonały dla Pań oraz osób lubiących słodycz.

• MARGARITA (short drink) – Cocktail ten wymyśliła przepiękna Meksykanka – Margarita Sames, mieszkająca w Acapulco. Na organizowanym przez siebie przyjęciu chciała podać gościom zupełnie nowy cocktail własnej receptury i tak miał powstać drink sporządzany na bazie meksykańskiej wódki tequila z domieszką likieru pomarańczowego oraz soku z limonki. Drink wytrawny i gaszący pragnienie.

• MOJITO (long drink) – Jest to bardzo popularny long drink podawany o każdej porze dnia, który powstał na Kubie w czasie, gdy w Ameryce trwała prohibicja. A inspiracją dla jego stworzenia był Mint Julep, lubiany przez przebywających na wyspie Amerykanów. Koktajl tworzymy z rumu, limonki, trzcinowego cukru oraz liści mięty, uzupełniamy gazowaną wodą. Ten drink ugasi każde pragnienie i orzeźwi każde ciało.

• CUBA LIBRE (long drink) – Historia tego jednego z najmłodszych long drinków, który po II wojnie światowej zrobił błyskawiczną karierę, będąc doskonałym połączeniem rumu z coca-colą oraz dodatkiem soku z limonki. Drink delikatnie alkoholowy i orzeźwiający.

• LONG ISLAND ICE TEA (long drink) – to bardzo popularny drink, który słynie ze swojej mocy sięgającej około 28%. Tak naprawdę colę na końcu drinka dodaje się po to, by zmienić jego kolor. Mówi się, że pomysł ten narodził się w czasach prohibicji, kiedy nie można było otwarcie pić alkoholi. Bardzo mocny alkohol udawał więc zmrożoną…herbatę! Najpopularniejszy wariant koktajlu składa się z równej ilości wódki, ginu, tequili, rumu, triple sec, soku z cytryny oraz coli. Bardzo mocny koktajl.

• WŚCIEKŁY PIES (shot drink) – to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej zamawianych w klubach i barach drinków. Jest to drink składający się z wódki, soku malinowego i tabasco. Pijemy „na raz” w przerwie między piosenkami na weselu.

• DAIQUIRI (short drinki) – jest znakomitym, orzeźwiającym i wzmacniającym cocktailem. Był bardzo lubiany przez Ernesta Hemingwaya, który wypijał go w niezliczonych ilościach. Cocktail ten również bardzo lubił prezydent USA John F. Kennedy. Daiquiri jest mieszanką rumu, syropu cukrowego oraz soku z limonki – możemy zastąpić syrop cukrowy dowolnym syropem, by uzyskać różne odmiany smaków.

Jeden barman czy grupa?

Możemy wynająć tylko drink bar z wyposażeniem i jednego barmana, jak również duet, trio lub całą grupę.
Ważne jest, aby zatrudniać osoby doświadczone i cieszące się dobrą opinią. Bowiem powinno nam zależeć na profesjonalnym występie i smacznych napojach.

4.7/5 - (35)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore