Niespodzianka na wesele dla pary młodej. 🤵👰TOP 25 pomysłów!

Para młoda przygotowując swój ślub i wesele dba nie tylko o piękne stylizacje, dodatki i dekoracje, ale również organizuje różnorodne niespodzianki dla swoich gości weselnych. Często są to zabawy, konkursy, gry i inne atrakcje weselne, dzięki którym ta wyjątkowa noc staje się jeszcze bardziej urozmaicona. Coraz częściej jednak weselnicy również pragną zaskoczyć czymś parę młodą. Niespodzianka na wesele dla nowożeńców staje się coraz bardziej popularna. Co zatem przygotować, aby pozytywnie zaskoczyć świeżo upieczonych małżonków? 👰 🤵

Niespodzianka na wesele dla pary młodej. 🤵👰TOP 25 pomysłów!
Adobe Stock

Przeczytaj i oceń!

4.8/5 - (22)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Pomysłów na przygotowanie wyjątkowej niespodzianki na wesele dla nowożeńców jest naprawdę wiele. Wszystko oczywiście zależy od możliwości Waszej wyobraźni. Jeśli para młoda może przygotować prezenty dla gości weselnych i różne atrakcje weselne, to również najbliżsi zakochanych mogą ich zaskoczyć czymś zupełnie nieprzewidzianym. Dużo oczywiście zależy od tego, jaka relacja wiąże Was z parą młodą. Jesteście przyjaciółmi, rodzeństwem, a może rodzicami? W tym artykule podpowiadamy Wam, co zrobić, aby pozytywnie zaskoczyć parę młodą. 😉

🔥 Teraz na topie

💡 Zobacz także: Życzenia ślubne, które chwycą za serce. 105 sposobów na niebanalne życzenia dla nowożeńców.

Niespodzianka na wesele dla siostry

Jeśli to właśnie Wasze ukochana siostra wychodzi za mąż, warto zaskoczyć ją jakąś oryginalną niespodzianką. Jako rodzeństwo na pewno łączy Was wiele wspólnych chwil i wspomnień, które warto wykorzystać przygotowując atrakcje ślubne. 😍

Niespodzianka na wesele - pan młody całuje w czoło pannę młodą
Adobe Stock

Pokaz zdjęć z dzieciństwa

Jeśli chcecie sprawić wyjątkową niespodziankę parze młodej, a w szczególności pannie młodej pokaz zdjęć z dzieciństwa będzie bardzo miłą propozycją. Z całą pewnością macie wiele wspólnych zdjęć, które przywołują miłe wspomnienia i wywołują uśmiech na twarzy. 😊 Taki pokaz możecie puścić na dużym ekranie rozstawionym na sali weselnej. Będzie to nie tylko przyjemna niespodzianka na wesele dla pary młodej, ale również pozostałych uczestników wesela.

Pokaz ognia

Taka ognista niespodzianka na wesele może rozpalić uczucia nowożeńców do czerwoności! Pokazy ognia to zazwyczaj przepiękna choreografia i muzyka. 🔥 Taki pokaz jest prawdziwą ucztą dla zmysłów, przy której mogą również świetnie się bawić pozostali goście weselni. Młoda para z całą pewnością zapamięta taką niespodziankę na długo.

Niespodzianka na wesele - fireshow
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Zorganizuj wymarzone fireshow na swoim weselu!

Występy artystyczne

Niespodzianka na wesele, którą można interpretować naprawdę bardzo szeroko. Z jeden strony możecie zaprosić na wesele znany kabaret albo ulubiony zespół pary młodej, a z drugiej możecie przygotować taki pokaz artystyczny zupełnie sami. 👩‍🎤 Jeśli macie w swoim gronie kogoś, kto lubi śpiewać albo jest dobrym mówcą, zorganizowanie takiego pokazu nie powinno stanowić problemu. Będzie to świetna zabawa zarówno dla młodych, jak i pozostałych zaproszonych gości.

Niespodzianka na wesele - mężczyzna gra na gitarze na weselu
Adobe Stock

Filmik z życzeniami

Są takie atrakcje weselne, które nigdy się nie znudzą. Jedną z nich jest filmik z życzeniami. Taki materiał możecie nagrać oczywiście wcześniej i poprosić kilka bliskich Wam osób, aby złożyły życzenia. 🙂 Mogą one oczywiście być całkowicie nieformalne. Taki filmik, podobnie, jak prezentację zdjęć, zaprezentujcie na dużym ekranie. Będzie to niespodzianka na wesele zarówno dla młodych, jak i pozostałych gości weselnych.

Sypanie kwiatami

To niespodzianka na wesele, która może przypaść do gustu szczególnie pannie młodej. Przy wyjściu młodej pary z kościoła albo urzędu, możecie sypać płatkami róż lub innych kwiatów. 🌺 Taka atrakcja będzie się pięknie prezentowała na zdjęciach, a kwiaty na sukni panny młodej. Z całą pewnością zaskoczycie tym pannę młodą. Wykorzystanie płatków róż nada również uroczystości nuty romantyczności.

Niespodzianka na wesele - dzieci sypiące kwiatami na weselu
Adobe Stock

Niespodzianka na wesele dla brata

Ślub brata to naprawdę ważne wydarzenie w życiu rodzeństwa. 😊 Warto, aby pomyśleć o ciekawych niespodziankach, które jeszcze bardziej urozmaicą mu ten dzień.

Niespodzianka na wesele - pan młody całuje pannę młodą w policzek
Adobe Stock

Bańki mydlane

Kiedy para młoda wyjdzie z kościoła lub USC, możecie uatrakcyjnić ten moment puszczając bańki mydlane. 😊 W to niezwykłe wydarzenie możecie zaangażować również najmłodszych weselników, dla małych dzieci będzie to na pewno doskonałą atrakcją. Im więcej osób do puszczania baniek, tym efekt będzie bardziej zaskakujący. Pokaz baniek mydlanych możecie również zorganizować w ogrodzie, jeśli sala weselna takim dysponuje.

Niespodzianka na wesele - kolorowe bańki mydlane
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Życzenia ślubne od rodzeństwa – co napisać?

Pokaz fajerwerków

Nie od dziś wiadomo, że faceci kochają fajerwerki. Pokaz fajerwerków może być więc naprawdę fantastyczną niespodzianką na przyjęciu weselnym. 🥳 Pokaz sztucznych ogni zorganizujecie na świeżym powietrzu i może to być naprawdę widowiskowe wydarzenie. Sztuczne ognie to naprawdę oryginalny pomysł i super doświadczenie wizualne. Weźcie jednak pod uwagę, że nie wszyscy goście mogą się zgodzić na takie rozwiązanie. Jak bowiem wiadomo dźwięk fajerwerków nie jest przyjazny dla zwierząt. Przed zorganizowaniem takiej atrakcji, dopytajcie gości weselnych czy nie mają nic przeciwko temu.

Niespodzianka na wesele - pokaz fajerwerków
Adobe Stock

Lampiony szczęścia

Czy może być coś bardziej romantycznego niż niebo rozświetlonych lampionów? Taka atrakcja nada romantycznego charakteru całej uroczystości i będzie naprawdę cudownym wspomnieniem. 🥰 Jeśli chcecie sprawić młodej parze świetną pamiątkę, taki pokaz będzie naprawdę trafionym pomysłem, który będzie źródłem dobrej zabawy.

Niespodzianka na wesele - lampiony wypuszczane nocą na plaży
Adobe Stock

By w 100 % spełnić formalności związane z możliwością zorganizowania pokazu, należy uzyskać pozwolenie od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powiadomić najbliższy port lotniczy, straż pożarną, policję i lokalne władze. Trzeba pamiętać również o pisemnym pozwoleniu na przeprowadzenie pokazu ze strony lokalu, na terenie którego będzie odbywał się pokaz.

Występ ulubionej kapeli

Kolejna niespodzianka na wesele, która może zaskoczyć parę młodą. Być może Wasz brat grał w jakieś kapeli będąc w liceum albo na studiach? Świetnym pomysłem będzie, aby ją reaktywować, a własne wesele czy też wesele brata będzie do tego idealną okazją. 👩‍🎤 Taki pomysł może również rozbawić gości weselnych, którzy będą mieli dodatkową okazję to tanecznych harców.

💡 Zobacz także: Szukasz zespołu na wesele? Zajrzyj do naszego katalogu!

Pokaz barmański

Niespodzianka na wesele, przy której młoda para może się naprawdę dobrze bawić. Jeśli chcecie zaskoczyć parę młodą taki pokaz będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. 🍸 Barman nie tylko przedstawi ciekawe show, ale również skomponuje kilka drinków, którymi będą mogli uraczyć się goście weselni. Być może nie jest to najtańsza niespodzianka dla pary młodej, ale z całą pewnością będzie to ciekawe doświadczenie.

Niespodzianka na wesele - pokaz barmański
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Szukasz barmana na wesele? Zajrzyj do naszego katalogu i wybieraj spośród setek ofert.

Niespodzianka na wesele dla przyjaciół

Wasi przyjaciele zawierają związek małżeński? Tutaj macie naprawdę szerokie pole do popisu, aby wymyślić coś naprawdę kreatywnego. Jeśli naprawdę chcecie sprawić wyjątkowe niespodzianki weselne młodej parze, po prostu postarajcie się sięgnąć głębiej i uruchomcie wyobraźnię. 🤩

Niespodzianka na wesele - pan młody niesie pannę młodą na plecach
Adobe Stock

Lekcja tańca

Taką niespodziankę możecie podarować jeszcze przed weselem, aby pierwszy taniec wypadł perfekcyjnie i był dopięty na ostatni guzik. 💃🕺 W ostatnim czasie wiele par rezygnuje z lekcji tańca, więc taki upominek może okazać się zarówno potrzebny, jak i trafiony. Drugą opcją jest „lekcja” po pierwszym tańcu. Kiedy wszyscy goście gromadzą się wokół pary młodej, a choreograf przygotowuje z nimi i parą młodą specjalny układ. Zdecydowanie brzmi to jak super zabawa. Będzie to też świetna okazja, aby się zintegrować i lepiej poznać.

Niespodzianka na wesele - lekcja tańca
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Zajrzyj do naszego katalogu i wybierz swoją szkołę tańca.

Czekoladowa fontanna

Fontanna czekoladowa będzie wspaniałą niespodzianką nie tylko dla pary młodej, ale również pozostałych gości weselnych. 🍫 Będzie to też element, który wzbogaci słodki stół. Taka fontanna będzie cudownym urozmaiceniem wesela, które może przypaść do gustu zarówno najmłodszym, jak i starszym gościom.

Niespodzianka na wesele - czekoladowa fontanna
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Życzenia ślubne dla przyjaciół – co napisać?

Gala rozdania Oscarów

Nie jest to zbyt częsta atrakcja na polskich weselach, ale z całą pewnością sprawi, że zarówno para młoda, jak i goście będą się świetnie bawić. 😊 Do takiej zabawy możecie wciągnąć również rodziców pary młodej. Wybiera się dwie osoby, które będą prowadziły „galę”. Oscary mogą być przyznawane w różnych kategoriach. Oczywiście prowadzący mają ze sobą prawdziwe statuetki, które otrzymują wygrane osoby.

Zabawny teledysk

Jest to alternatywa do pokazu zdjęć czy filmiku z życzeniami. Na takim teledysku możecie zaprezentować najlepsze wspomnienia związane z nowożeńcami. 🎬 Może też pokazywać, jaką osobą jest panna młoda i pan młody. Pamiętajcie również, aby filmik niósł za sobą tylko pozytywny przekaz. Weźcie pod uwagę, że gdyby chodziło o wspomnienia z Waszego wesela, też chcielibyście, aby były one tylko i wyłącznie dobre i przyjemne.

Prosecco van

Fantastyczna niespodzianka dla młodej pary! Oczywiście taka atrakcja nie należy do najtańszych, ale z całą pewnością urozmaici weselne atrakcje. Prosseco van staje się w ostatnim czasie bardzo popularny i jest alternatywą dla klasycznego barmana. 🍸 Prezentuje się on również bardzo atrakcyjnie na zdjęciach i będzie miłą niespodzianką zarówno dla pary młodej, jak i dla gości.

💡 Zobacz także: Zajrzyj do naszego katalogu i wybierz swój prosecco van.

Niespodzianka na wesele od rodziców

Ślub dzieci jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców. Nic więc dziwnego, że chcą się do niego odpowiednio przygotować. Oprócz prezentów coraz częściej starają się zorganizować dla młodych wyjątkową niespodziankę, która na zawsze zapadnie w ich pamięci. 👨‍🦳👩‍🦳

Niespodzianka na wesele - para młoda na sesji zdjęciowej w szklarni
Adobe Stock

Szpaler z róż

Atrakcja, która jest głównie wykorzystywana podczas ślubów wojskowych, a szkoda. Do jej zorganizowania wystarczy zaledwie kilka osób, które podniosą różę, kiedy młoda para będzie wychodzić z kościoła lub USC. 🌹 Można poprosić zaproszonych gości, aby wzięli udział w tworzeniu takiego szpaleru. Takie niespodzianki weselne są naprawdę piękne i wzruszające.

Białe gołębie

Białe gołębie są symbolem czystości, pokoju i miłości, czyli najważniejszych małżeńskich cnót. W momencie wyjścia pary młodej z kościoła, goście mogą wypuścić gołębie, co, według przesądów ślubnych, powinno przynieść nowożeńcom szczęście. 🕊 Wypuszczenie gołębi będzie się również pięknie prezentowało na zdjęciach, więc taka niespodzianka na wesele na długo zapadanie w ich pamięci i będzie jedyna w swoim rodzaju.

Niespodzianka na wesele - białe gołębie
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Życzenia ślubne od rodziców – mądre, oryginalne, wzruszające życzenia

Balony w pudle

Przed kościołem lub USC można ustawić ozdobne pudła, w których ukryte będą balony napełnione helem. 🎁 W momencie, kiedy para młoda będzie wychodziła z przybytku, goście mogą otworzyć pudła, a balony powędrują radośnie wysoko do nieba. Moment ten może zostać uchwycony przez fotografów, co będzie pięknie wyglądało na zdjęciach.

Balony z tasiemkami

Alternatywą dla balonów w pudłach są balony z tasiemkami również wypełnione helem. 🎈 Można postawić na różnego rodzaju kształty i kolory. Im barwniej tym lepiej! Taki balony powinny zostać wręczone gościom weselnym i wypuszczone w powietrze, kiedy para młoda będzie wychodziła z kościoła albo USC.

Niespodzianka na wesele - balony na wesele z tasiemkami
Adobe Stock

Zaproszenie gwiazdy

Wspaniały prezent dla pary młodej! Najlepiej, jeśli nowożeńcy mają wspólnego idola, którego podziwiają i którego obecność mogłaby przynieść im radość na weselu. 👩‍🎤 Oczywiście należy brać pod uwagę, że gwiazdy muzyki czy filmu mają bardzo napięty grafik, poza tym nie wiadomo czy w ogóle zdecydują się pojawić na takiej uroczystości. Można wtedy więc postarać się, aby znana osoba nagrała na przykład krótki filmik z życzeniami dla nowożeńców. Z całą pewnością będzie to oryginalna niespodzianka na wesele.

Niespodzianka na wesele od chrzestnej

Bycie matką chrzestną to nie lada wyzwanie. Nic więc dziwnego, że podczas ślubu ukochanego chrześniaka lub chrześnicy chce się wypaść, jak najlepiej również podczas organizowania dodatkowych niespodzianek i atrakcji. 😊

Niespodzianka na wesele - para młoda w czułych objęciach
Adobe Stock

Food truck

Znane nie tylko z amerykańskich ulic, foodtrucki zawładnęły nie tyko żołądkami, ale również sercami. Taki foodtruck będzie naprawdę świetnym pomysłem i urozmaiceniem podczas wesela. 🍔 Będzie to naprawdę świetne rozwiązanie szczególnie podczas wesel plenerowych, gdzie zarówno młodzi, jak i goście będą mogli raczyć się smakołykami serwowanymi praktycznie od razu.

Niespodzianka na wesele - food truck
Adobe Stock

Fotobudka

Absolutny hit ostatnich lat. Fotobudka jest źródłem fantastycznej zabawy nie tylko dla pary młodej, ale również dla gości i to zarówno tych młodszych, jak i starszych! 📸 Dodatkowo zdjęcia zrobione w fotobudce będą wyjątkową pamiątką do księgi gości. Samo przebieranie się do zdjęć i wybieranie odpowiednich gadżetów to naprawdę super zabawa. Taka pamiątka powinna przypaść parze młodej do gustu.

Niespodzianka na wesele - fotolustro
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Szukasz fotobudki na wesele? Odwiedź nasz katalog i wybieraj spośród setek ofert.

Budka slow motion

Budka slow motion jest odpowiednikiem fotobudki, ale w wersji filmowej i z możliwością zwolnienia obrazu. 🎥 Film nagrywany jest podczas przyjęcia weselnego i biorą w nim udział wszyscy chętni goście. Zmontowany film przekazywany jest gościom po około dwóch tygodniach od wesela. Budka slow motion to nie tylko źródło fantastycznej zabawy, ale również możliwość zbudowania pięknych emocji i wrażeń z tego wyjątkowego dnia.

Specjalna playlista

Para młoda z pewnością ma swoje ulubione kawałki muzyczne. Odłóżcie więc na bok swoje muzyczne preferencje, pamiętając, że to przede wszystkim ich święto i zaproponujcie playlistę, która będzie kompilacją ulubionych utworów pary młodej. 🎧 Świeżo upieczeni nowożeńcy na pewno bardzo się ucieszą, kiedy będą mogli zatańczyć do ulubionych utworów.

Niespodzianka na wesele - dj na weselu
Adobe Stock

Loterie i konkursy

Taki prezent na pewno ucieszy zarówno parę młodą, jak i zgromadzonych gości. Do przygotowania takiego konkursu naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy na przykład szklana kula, do której włożysz karteczki z zadaniami dla gości i młodych. 😉 Te osoby, które poprawnie wykonają zadanie otrzymają nagrodę.

O czym warto pamiętać organizując niespodziankę na wesele?

Zdecydowanie masz już garść potrzebnych inspiracji do zorganizowania niezapomnianej niespodzianki na wesele. Zanim jednak przystąpisz do organizacji, warto wiedzieć, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę. 😊

  • Zapoznaj się z harmonogramem wesela i sprawdź, jakie atrakcje są już zaplanowane na ten dzień,
  • Zrób konkretny research, co para młoda lubi i co sprawia jej radość, aby nie przygotować niespodzianki, która będzie totalnie nietrafiona,
  • Koniecznie porozmawiaj z managerem sali weselnej, aby mieć pewność, że znajdzie się miejsce na Twoją niespodziankę,
  • Jeśli dowiesz się, że para młoda zrezygnowała z jakiejś atrakcji właśnie ze względu na budżet, możesz ją spokojnie zorganizować.

Oceń artykuł!

4.8/5 - (22)

Podsumowanie tego artykułu

Wiktoria Marcinkiewicz

Wiktoria Marcinkiewicz

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Niepoprawnie zakochana w teatrze i kinematografii. Miłośniczka dobrego contentu i marketingu. W wolnych chwilach zaczytuje się w książkach Joanny Bator i udaje się na długie spacery ze swoim wiernym psim przyjacielem.

Więcej artykułów autora Wiktoria Marcinkiewicz
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore