Oczepiny ze smakiem: najlepsze zabawy weselne

Oczepiny ze smakiem: najlepsze zabawy weselne

1096

Oczepiny to jeden z ważniejszych momentów na większości polskich wesel. Zabawy weselne mają swoich zwolenników i przeciwników. Trudno dogodzić wszystkim gościom, ale przemyślana organizacja wesela sprawi, że nikt nie poczuje się zniesmaczony i Wasi najbliżsi będą się naprawdę dobrze bawić.

oczepiny ze smakiem

Oczepiny ze smakiem – najlepsze zabawy weselne

 

Rzucanie welonem/bukietem

To tradycyjny zwyczaj, podczas którego Panna Młoda, z zasłoniętymi oczami, rzuca welon lub wianek w stronę bawiących się panien będących na weselu. Mówi się, że ta, która złapie welon, pierwsza wyjdzie za mąż. Po pannach nadchodzi kolej na kawalerów, którzy walczą o krawat lub muchę Pana Młodego. Zwykle po wszystkim odbywa się „pierwszy taniec” nowej młodej pary.

Test zgodności

To zabawa weselna, która cieszy się ostatnio ogromną popularnością i coraz częściej pojawia się na weselach. Państwo Młodzi, nie konsultując się ze sobą, odpowiadają na pytania zadane przez prowadzącego lub gości, posługując się tabliczkami „JA” oraz „ONA/ON”. Pytania mogą dotyczyć przeszłości zakochanych, np. „Kto pierwszy powiedział Kocham Cię?” lub przyszłości młodego małżeństwa: „Kto będzie wydawał więcej pieniędzy?”, „Kto będzie częściej gotował?” itp.

Pociąg ze stacjami

Goście weselni tanczą na całej sali, trzymając się za biodra, a gdy muzyka się zatrzymuje, prowadzący informuje, w jakim kraju zatrzymał się pociąg. Wówczas wszyscy zaczynają tanczyć taniec narodowy danego kraju!

Konkurs taneczny/zumba

Na weselach nie brakuje okazji do zaprezentowania swoich tanecznych umiejętności, ale często podczas oczepin, śmiałkowie mogą popisać się talentem, biorąc udział w konkursach i zabawach, prowadzonych przez wodzireja. Coraz częściej na weselach występują instruktorzy zumby, którzy zachęcają gości do wspólnej zabawy.

Karaoke

Goście śpiewają piosenki, których słowa są wyświetlane na rzutniku. To dobry sposób na spędzenie przerw między tańcem na parkiecie i chwilę wytchnienia po posiłku.

Jakie inne zabawy weselne pojawią się podczas Waszych oczepin?

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).