• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Oczepiny ze smakiem: najlepsze zabawy weselne

Oczepiny ze smakiem: najlepsze zabawy weselne

Oczepiny to jeden z ważniejszych momentów na większości polskich wesel. Zabawy weselne mają swoich zwolenników i przeciwników. Trudno dogodzić wszystkim gościom, ale przemyślana organizacja wesela sprawi, że nikt nie poczuje się zniesmaczony i Wasi najbliżsi będą się naprawdę dobrze bawić.

Oczepiny ze smakiem – najlepsze zabawy weselne

Rzucanie welonem/bukietem

To tradycyjny zwyczaj, podczas którego Panna Młoda, z zasłoniętymi oczami, rzuca welon lub wianek w stronę bawiących się panien będących na weselu. Mówi się, że ta, która złapie welon, pierwsza wyjdzie za mąż. Po pannach nadchodzi kolej na kawalerów, którzy walczą o krawat lub muchę Pana Młodego. Zwykle po wszystkim odbywa się „pierwszy taniec” nowej młodej pary.

Test zgodności

To zabawa weselna, która cieszy się ostatnio ogromną popularnością i coraz częściej pojawia się na weselach. Państwo Młodzi, nie konsultując się ze sobą, odpowiadają na pytania zadane przez prowadzącego lub gości, posługując się tabliczkami „JA” oraz „ONA/ON”. Pytania mogą dotyczyć przeszłości zakochanych, np. „Kto pierwszy powiedział Kocham Cię?” lub przyszłości młodego małżeństwa: „Kto będzie wydawał więcej pieniędzy?”, „Kto będzie częściej gotował?” itp.

Pociąg ze stacjami

Goście weselni tanczą na całej sali, trzymając się za biodra, a gdy muzyka się zatrzymuje, prowadzący informuje, w jakim kraju zatrzymał się pociąg. Wówczas wszyscy zaczynają tanczyć taniec narodowy danego kraju!

Konkurs taneczny/zumba

Na weselach nie brakuje okazji do zaprezentowania swoich tanecznych umiejętności, ale często podczas oczepin, śmiałkowie mogą popisać się talentem, biorąc udział w konkursach i zabawach, prowadzonych przez wodzireja. Coraz częściej na weselach występują instruktorzy zumby, którzy zachęcają gości do wspólnej zabawy.

Karaoke

Goście śpiewają piosenki, których słowa są wyświetlane na rzutniku. To dobry sposób na spędzenie przerw między tańcem na parkiecie i chwilę wytchnienia po posiłku.

Jakie inne zabawy weselne pojawią się podczas Waszych oczepin?

fot. Pexels

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu