Podział obowiązków w przygotowaniach do ślubu i wesela

Podział obowiązków w przygotowaniach do ślubu i wesela

1141

Większość kobiet wyobraża sobie dzień swojego ślubu już w dzieciństwie. W głowie rodzi się wizja idealnego dnia, w którym wyjdzie za mąż. Gdy na palcu ma już pierścionek od swojego wybranka, może wreszcie realizować swoje ślubne marzenie. Często to właśnie Panny Młode wychodzą z inicjatywą, jeśli chodzi o organizację uroczystości i chcą, by wszystko poszło zgodnie z planem.

przygotowania do ślubu i wesela

Wszystko na głowie Panny Młodej?

Często dzieje się tak, że panie przejmują większość ślubnych spraw i chcą zająć się wszystkim, jednak jest to niezwykle trudne! Gdy obowiązki przyszłej Panny Młodej zaczynają je przerastać, dopiero wtedy zwracają się o pomoc do swoich partnerów, którzy zdążyli już przyzwyczaić się do tego, że czasami po prostu lepiej nie wtrącać się w przygotowania. W końcu zależy im na szczęściu swoich wybranek i chcą, by ślub był spełnieniem ich marzeń. Skoro do tej pory występowali w roli doradcy lub po prostu mówili, że coś im się podoba lub nie, po co nagle mieliby to zmieniać? Takie podejście często staje się powodem do narzeczeńskich sprzeczek. Przyszłym Pannom Młodym wydaje się, że ich partnerzy w ogóle nie są zainteresowani przygotowaniami do ślubu! Jak uniknąć takich nieporozumień?

przygotowania do ślubu i wesela

Podział obowiązków w przygotowaniach do ślubu i wesela

Warto już na początku przygotowań porozmawiać o swoich pomysłach i skonfrontować swoje wizje i ślubne marzenia. Już w trakcie rozmowy powinno stać się jasne, kto lepiej odnajdzie się w danym zadaniu. Warto podzielić się obowiązkami związanymi ze ślubem. Nie wszystko musi być na głowie przyszłej Panny Młodej! Pan Młody na pewno świetnie odnajdzie się w przygotowaniach, nie tylko w wyborze auta, którym pojedziecie do ślubu. Pamiętajcie też o roli świadków! Być może chcą pomóc, a nie wiedzą, za co mogliby się zabrać? Porozmawiajcie o swoich oczekiwaniach i poproście o pomoc. W organizacji ślubu i wesela na pewno pomoże Wam także nasz Planner Ślubny!

Na liście rzeczy do zrobienia przed ślubem jest wiele zadań, które możecie powierzyć zaufanym osobom. Poza przygotowaniem wieczoru panieńskiego/kawalerskiego, świadkowie mogą towarzyszyć Wam podczas poszukiwań garnituru/sukni ślubnej, a także służyć radą w innych kwestiach. Może w ostatnim czasie brali udział w innych weselach i podpowiedzą Wam, o czym warto jeszcze pomyśleć? Opowiedzą o ciekawych atrakcjach lub o tym, co nie sprawdziło się podczas innych wesel?

Dla każdego rodzica ślub dziecka jest bardzo ważnym przeżyciem. Rodzice chcą, by ich pociechy były szczęśliwe i na pewno chętnie zaoferują swoją pomoc w przygotowaniach do ślubu i wesela. Mogą doradzić w przygotowaniu listy gości i służyć radą w wielu innych kwestiach. Ostateczne decyzje należą do Was, ale rodzice na pewno będą szczęśliwi, jeśli wysłuchacie ich rad i pozwolicie wspólnie cieszyć się przygotowaniami.

Okres narzeczeństwa może być prawdziwą przyjemnością! Cieszcie się tym pięknym czasem! Życzymy bezstresowych przygotowań do ślubu i wesela!

fot. Pinterest

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).