Spanie na sianie – pomysł na wieczór panieński

Spanie na sianie – pomysł na wieczór panieński

Wieczór panieński ma być wesoły, nietypowy i zwariowany. Dawna tradycja wspólnego wicia wianków i wiązanek dla druhen w przeddzień ślubu ustąpiła miejsca szalonym pomysłom przyjaciółek. Ale może warto choć trochę wrócić do przeszłości? Oto pomysł na wyjątkowy „wiejski” wieczór panieński.

Alkohol i striptiz w męskim wykonaniu to pójście na łatwiznę. Poza tym nie każda panna gustuje w takiej rozrywce. Aby dobrze upamiętnić wieczór panieński trzeba do perfekcji opracować szczegóły. Można zdać się na pomysłowość specjalisty i jego propozycje, ale my same najlepiej znamy gust przyszłej Panny Młodej. Aby było nietypowo, skupmy się na tym, czego Panna nigdy by sama nie zrobiła.

Kalosze i siano, czyli jakie zabawy na wieczór panieński?

Elegancką, zadbaną dziewczynę, pochłoniętą pracą lub prowadzącą intensywne życie towarzyskie można wywieźć z opaską na oczach do pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego i tam serwować liczne niespodzianki. Pierwszy prezent to na przykład typowe gumofilce ozdobione napisem: „Wieczór panieński Ewy”. Pozostałe prezenty są do znalezienia w …kurniku! Trzeba będzie je przynieść w udekorowanym koszu wiklinowym. Może to być wspólna zabawa i szukanie typu „ciepło- zimno”. Dla odważniejszych niewiast przewidziane dojenie krowy lub kozy, albo karmienie królików. Później wspólne oglądanie prezentów i kolacja z konkursami oraz zagadkami. Odpowiednie będzie także ognisko (nie grill!) przy akompaniamencie saksofonu. Noc można spędzić w stodole na sianie lub w pokojach, ale na prawdziwych siennikach i w płóciennych lub bawełnianych koszulach. Warto jednak uważać na bardzo świeże siano. Silny zapach kumaryny w dużym stężeniu działa jak środek nasenny!

Wieczór panieński latem czy zimą?

Poranek można zacząć od kawy z mlekiem prosto od krowy, pitej na dworze. Jej smak w porannym słońcu, gdy ubrane jesteśmy tylko w koszulę a pod stopami mamy rosę, na długo zapisze się w pamięci. Taki początek dnia pozwoli naładować akumulatory przed następnym etapem przygotowań do najważniejszego dnia w życiu.

Jeśli pora roku, w której urządzamy ten wieczór panieński, jest odpowiednia, można przed wyjazdem upleść wianki z polnych kwiatów i wrócić niczym rusałki do zatłoczonego miasta.

Kulig połączony z ogniskiem, tańcami i siarczystą muzyką będzie dobrym pomysłem na wieczór panieński w zimie. Poranek można wtedy spędzić na lepieniu ze śniegu naszej Panny Młodej.

Prezent na wieczór panieński

Niezapomnianym prezentem dla wszystkich uczestników wieczoru panieńskiego będzie płyta z nagranymi i opisanymi zdjęciami, „dobre rady” lub życzenia dla przyszłej żony wypisane na jej koszuli nocnej i zasuszony wianek lub bukiet polnych kwiatów.

4.8/5 - (27)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore