Spanie na sianie – pomysł na wieczór panieński

Spanie na sianie – pomysł na wieczór panieński

Wieczór panieński ma być wesoły, nietypowy i zwariowany. Dawna tradycja wspólnego wicia wianków i wiązanek dla druhen w przeddzień ślubu ustąpiła miejsca szalonym pomysłom przyjaciółek. Ale może warto choć trochę wrócić do przeszłości? Oto pomysł na wyjątkowy „wiejski” wieczór panieński.

Wieczór panieński na ludowoAlkohol i striptiz w męskim wykonaniu to pójście na łatwiznę. Poza tym nie każda panna gustuje w takiej rozrywce. Aby dobrze upamiętnić wieczór panieński trzeba do perfekcji opracować szczegóły. Można zdać się na pomysłowość specjalisty i jego propozycje, ale my same najlepiej znamy gust przyszłej Panny Młodej. Aby było nietypowo, skupmy się na tym, czego Panna nigdy by sama nie zrobiła.

Kalosze i siano, czyli jakie zabawy na wieczór panieński?

Elegancką, zadbaną dziewczynę, pochłoniętą pracą lub prowadzącą intensywne życie towarzyskie można wywieźć z opaską na oczach do pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego i tam serwować liczne niespodzianki. Pierwszy prezent to na przykład typowe gumofilce ozdobione napisem: „Wieczór panieński Ewy”. Pozostałe prezenty są do znalezienia w …kurniku! Trzeba będzie je przynieść w udekorowanym koszu wiklinowym. Może to być wspólna zabawa i szukanie typu „ciepło- zimno”. Dla odważniejszych niewiast przewidziane dojenie krowy lub kozy, albo karmienie królików. Później wspólne oglądanie prezentów i kolacja z konkursami oraz zagadkami. Odpowiednie będzie także ognisko (nie grill!) przy akompaniamencie saksofonu. Noc można spędzić w stodole na sianie lub w pokojach, ale na prawdziwych siennikach i w płóciennych lub bawełnianych koszulach. Warto jednak uważać na bardzo świeże siano. Silny zapach kumaryny w dużym stężeniu działa jak środek nasenny!

Wieczór panieński latem czy zimą?

Poranek można zacząć od kawy z mlekiem prosto od krowy, pitej na dworze. Jej smak w porannym słońcu, gdy ubrane jesteśmy tylko w koszulę a pod stopami mamy rosę, na długo zapisze się w pamięci. Taki początek dnia pozwoli naładować akumulatory przed następnym etapem przygotowań do najważniejszego dnia w życiu.

Jeśli pora roku, w której urządzamy ten wieczór panieński, jest odpowiednia, można przed wyjazdem upleść wianki z polnych kwiatów i wrócić niczym rusałki do zatłoczonego miasta.

Kulig połączony z ogniskiem, tańcami i siarczystą muzyką będzie dobrym pomysłem na wieczór panieński w zimie. Poranek można wtedy spędzić na lepieniu ze śniegu naszej Panny Młodej.

Prezent na wieczór panieński

Niezapomnianym prezentem dla wszystkich uczestników wieczoru panieńskiego będzie płyta z nagranymi i opisanymi zdjęciami, „dobre rady” lub życzenia dla przyszłej żony wypisane na jej koszuli nocnej i zasuszony wianek lub bukiet polnych kwiatów.

KOMENTARZE: 3

 1. Ciekawe co polecicie jeśli ktoś ma takie „atrakcje” na co dzień? I takie czynności: karmienie, dojenie itp. są codzienną pracą. A mleko prosto od krowy jest już na stałe wpisane w kubeczki smakowe. Co wóczas możecie polecić?

 2. Super pomysł! szkoda, że ja już „po”, ale może jak będę organizować wieczór panieński dla siostry, to skuszę się na wprowadzenie wątków ludowych 😉

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).