Zmiana grawera na obrączkach ślubnych

Zmiana grawera na obrączkach ślubnych

Siłą rzeczy epidemia koronawirusa zmusza przyszłych małżonków do wprowadzenia w weselne plany wielu zmian. Ze strony par młodych napływa coraz więcej pytań, jak poradzić sobie z licznymi wyzwaniami, które pojawiają się każdego dnia. Muszą ustalić nowy termin uroczystości, podczas gdy pierwotny pojawił się już na wydrukowanych zaproszeniach, upominkach dla gości i… obrączkach. O ile w przypadku wielu zaproszeń i upominków jesteśmy w stanie wybrnąć z tego problemu samodzielnie, zmiana grawera na obrączkach wymaga ingerencji specjalisty. Czy zmiana grawera na obrączkach jest możliwa w każdym przypadku?

Aplikacja wesele z klasą

Od pokoleń obrączka jest oznaką złożonej między dwojgiem ludzi przysięgi. Nie bez powodu jej kształt jest okrągły. Nie ma początku ani końca, dlatego symbolizuje wieczną i trwałą miłość. Aby małżeństwo było długie i szczęśliwe, powinna być wytworzona ze szlachetnego, długotrwałego kruszcu. Przyszli małżonkowie najchętniej wybierają żółte lub białe złoto. Przez długi czas, wśród par młodych krążył przesąd, że gładkie obrączki są zapowiedzią zgodnego życia i nie warto decydować się na urozmaicanie klasycznej formy w trosce o upragniony spokój. Rzeźbione obrączki wróżą ponoć nieustające kłótnie i narastające z czasem różnice między małżonkami. Czy te przesądy mają jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Grawer na obrączkach. Dlaczego warto go wykonać?

Dziś zdecydowana większość par młodych nie wierzy w tego typu przesądy i decyduje się na klasyczne, gładkie obrączki z wytłoczoną datą ślubu. Czasem pojawiają się pełne imiona zakochanych lub inicjały ich pierwszych imion. Niektórzy, zamiast imion, umieszczają na obrączce pieszczotliwe zwroty, których używają względem siebie w życiu codziennym. W ten sposób przyszli małżonkowie upamiętniają to ważne wydarzenie, nadając swojej obrączce wyjątkowości.

Takie rozwiązanie ma też dodatkowe funkcje praktyczne. Jeżeli zgubicie swoją obrączkę, grawer będzie stanowił cechę szczególną, dzięki której łatwo ją zidentyfikujecie. Zapominalskim będzie stale przypominał o rocznicy złożenia przysięgi.

Unsplash

Zobacz także: Nie odwołuj – przełóż! Jak zorganizować wesele w czasie epidemii?

Zmieniamy datę ślubu. Co z obrączkami?

Pary młode, które wygrawerowały na obrączkach datę zaplanowanego na najbliższe tygodnie ślubu, zaczęły się zastanawiać, czy przez epidemię koronawirusa będą musiały ponieść dodatkowe koszty w postaci zakupu nowych obrączek. Na ślubnych forach pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących wymiany obrączek lub zmiany grawera:

Czy któraś z was orientuje się czy istnieje możliwość zmiany grawera na obrączkach na inny? Obrączki są wygrawerowane z datą ślubu, który może być przełożony, stąd moje pytanie – pisze Kasia.

Hej dziewczyny. Ślub mamy w maju. Z wiadomych przyczyn pewnie będziemy musieli przełożyć. I tu moje pytanie może ktoś wie. Mamy już obrączki z grawerem z datą ślubu i czy można to w ogóle jakoś zmienić czy zostaje nam wymiana obrączek? – napisała Agnieszka.

Zakup obrączek to jeden z większych kosztów, które ponoszą pary młode podczas ślubnych przygotowań. Co w takiej sytuacji mogą zrobić z wygrawerowanymi wcześniej obrączkami?

Czy można zmienić grawer na obrączkach?

W większości przypadków grawer na obrączkach można bez problemu zmienić, a sam proces nie należy do skomplikowanych. Umieszczona na obrączce data zostaje spolerowana, a w jej miejscu jubiler nanosi nowy napis. Taki zabieg absolutnie nie wpływa na jakość obrączek, a po jego wykonaniu nie zostanie najmniejszy ślad.

W zależności od tego czy grawer został umieszczony laserowo czy ręcznie, czas wykonania korekty wynosi od kilku godzin do kilku dni. W wielu przypadkach grawerowanie jest wliczone w cenę obrączek. Nie dotyczy to jednak zmiany koncepcji i wykonania ponownego grawerunku. W tej sytuacji za tę dodatkową usługę trzeba będzie zapłacić. Aby uzyskać dokładne informacje dotyczące ceny i czasu oczekiwania na wykonanie nowego grawera, należy skontaktować się z jubilerem, u którego były zamawiane obrączki.

Unsplash

Zobacz także: Jak dbać o zdrowie w czasie pandemii koronawirusa?

Co zrobić kiedy nie można zmienić grawera na obrączkach?

Bywają sytuacje, w których wykonanie powyższej usługi nie jest możliwe do zrealizowania. Taki przypadek może mieć miejsce, kiedy obrączka jest wyjątkowo cienka lub korekta wytłoczonego wcześniej napisu może naruszać jej wzór. Co w sytuacji, gdy nie mamy pola manewru w tym zakresie? Z pomocą przychodzą rozwiązania przyszłych par młodych, które musiały zmierzyć się z reorganizacją wesela wywołaną epidemią koronawirusa:

My zostajemy przy starej dacie i będziemy mieli obrączki i inne dekoracje z historią. A druga opcja jest taka, żeby tylko na obrączkach dodać drugą datę, bo miejsce jeszcze mamy – opowiada Karolina.

My mieliśmy mieć ślub w czerwcu… Mamy w następnym roku… Też mamy już zamówione wszystko z czerwcową datą… Nie zmieniamy, ponieważ data czerwcowa była dla nas bardzo ważna… No ale trudno, nie wyszło. Za rok w lipcu też będzie pięknie – napisała Kinga.

Dokładamy grawer z drugą datą, a gadżety zostawiamy. Raz, że sentyment, dwa, że szkoda kasy – dodaje Marta.

Pozostawienie pierwszej daty ślubu, która miała szczególne znaczenie dla wielu par, jest fantastycznym pomysłem! Zwłaszcza, gdy narzeczeni i tak planują celebrować we dwoje ten długo wyczekiwany dzień. Gdy wirus szaleje, nie możemy wychodzić z domów, by w gronie najbliższych dzielić się naszym szczęściem. Możemy za to łączyć się przez internet, dzwonić i prowadzić transmisje na żywo z naszych domów. Dla wielu z was to historyczny moment. Dwie równie ważne daty, w których najpierw złożycie przysięgę w obecności drugiej połówki, a gdy wspólne spotkania będą bezpieczne – w gronie wszystkich, których kochacie.

5/5 - (48)

Katarzyna Grabowska

Katarzyna Grabowska

Absolwentka prawa, miłośniczka włoskich przysmaków i produkcji filmowych Złotej Ery Hollywood. Interesuje się psychologią, kryminologią, szeroko rozumianą sztuką oraz wnętrzarstwem. Idealny ślub? Powinien odzwierciedlać temperament i zainteresowania młodej pary.

Więcej artykułów autora Katarzyna Grabowska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore