• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Jakie przekąski dobrać do fontanny czekoladowej?

Jakie przekąski dobrać do fontanny czekoladowej?

Wśród atrakcji na przyjęciach weselnych niekwestionowaną królową stała się fontanna czekoladowa. Płynąca kaskadami przepyszna czekolada z pewnością skusi każdego wybrednego konesera słodkości. Jak przekąski dobrać do czekolady, by cieszyła podniebienie gości weselnych?

Do degustacji czekolady stosuje się najczęściej przekąski owocowe lub suche. Najlepiej przygotować ich niewielkie porcje, by po zanurzeniu w czekoladzie łatwo i wygodnie można było skosztować słodkości. Przy doborze przekąsek do fontanny czekoladowej warto pomyśleć o połączeniu smaków. Kompozycja zbyt słodkiego kawałka owocu i mlecznej czekolady może szybko zemdlić. Warto więc zaproponować gościom weselnym różne przekąski, począwszy od tych delikatnie cierpkich i kwaśnych, przez mało smakowe, po właśnie słodkie, jak na przykład fragment soczystego arbuza, który z pewności zachwyci dzieci.

Przekąski poukładane wokół fontanny mają także stanowić dekorację, warto więc zadbać o ich estetyczny wygląd i odpowiednią kolorystykę.

Owocowe przekąski do fontanny czekoladowej

Do najbardziej popularnych przekąsek owocowych należą:

– truskawki,

– winogrona,

– ananasy,

– pomarańcze,

– mandarynki,

– kiwi,

– melony,

– arbuzy,

– papaja,

– banan,

– jabłko,

– gruszka.

Przy wyborze owocowych przekąsek do fontanny czekoladowej warto pamiętać, że niektóre owoce po obraniu szybko ciemnieją, dlatego warto przygotować je tuż przed podaniem. Istotna jest więc pomoc na przykład specjalisty, który wie, w jaki sposób przechowywać i podawać owoce. Pomoc obsługi jest także niezbędna przy zachowaniu czystości wokół fontanny czekoladowej. Zamawiamy ją przecież po to, by cieszyła podniebienie i oko, a widok poplamionego stołu i porozrzucanych przekąsek nie wygląda estetycznie.

Suche przekąski do fontanny czekoladowej

Wśród suchych przekąsek mamy do wyboru:

– wafelki o różnych smakach,

– pianki marshmallow,

– rurki waflowe suche,

– wafelki andrutowe.

Warto też zastanowić się nad doborem i proporcją przekąsek. Różnosmakowe wafelki, pianki marshmallow czy waflowe rurki z pewnością stanowią miły dodatek – szczególnie dla najmłodszych gości weselnych, ale w zestawieniu z czekoladą stanowią dość słodką kompozycję, dlatego nie powinno ich być zbyt dużo w otoczeniu fontanny. O doborze proporcji warto podyskutować ze specjalistą.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu