Dodatki do fontanny czekoladowej – jakie przekąski będą najlepsze?

Dodatki do fontanny czekoladowej – jakie przekąski będą najlepsze?

Fontanna czekoladowa od lat cieszy się dużym zainteresowaniem podczas organizacji przyjęć weselnych. Decydując się na taką atrakcję warto zastanowić się również na tym, jak dopasować do niej odpowiednie przekąski. Jeśli nie macie pomysłu, koniecznie sprawdźcie nasze propozycje na dodatki do fontanny czekoladowej 😍.

Płynąca kaskadami czekolada z pewnością skusi każdego konesera słodkości. By cieszyła podniebienie gości weselnych konieczne jest dopasowanie do niej odpowiednich przekąsek. Do degustacji płynnej czekolady stosuje się najczęściej przekąski owocowe lub suche. Najlepiej przygotować ich niewielkie porcje, by po zanurzeniu w czekoladzie łatwo i wygodnie można było skosztować słodkości 😉.

Dodatki do fontanny czekoladowej - owoce ułożone w kształcie serca
Adobe Stock

O czym pamiętać wybierając dodatki do fontanny czekoladowej?

Przy doborze przekąsek do fontanny czekoladowej 🍫 warto pomyśleć o połączeniu smaków. Kompozycja zbyt słodkiego kawałka owocu i mlecznej czekolady może szybko zemdlić. Warto więc zaproponować gościom weselnym różne przekąski, począwszy od tych delikatnie cierpkich i kwaśnych, przez mało smakowe, po właśnie słodkie, jak na przykład fragment soczystego arbuza, który z pewności zachwyci najmłodszych gości 👧.

Przekąski poukładane wokół fontanny powinny stanowić również dekorację. Warto więc zadbać o ich estetyczny wygląd i odpowiednią kolorystykę tak, aby całość prezentowała się nienagannie i zachęcała weselników do degustacji.

Owocowe dodatki do fontanny czekoladowej
Adobe Stock

💡Zobacz także: Wyjątkowa fontanna czekoladowa na Twoje wesele! Sprawdź oferty.

Owocowe dodatki do fontanny czekoladowej

Owoce stanowią idealny dodatek do płynnej czekolady, a ponadto są źródłem niezbędnych witamin. W zależności od tego, jaki rodzaj czekolady wybierzecie słodkość lub kwaskowatość owoców doskonale zrównoważy smak całości 😍.

Jakie owoce sprawdzą się, jeśli podczas przyjęcia chcecie zafundować swoim gościom fontannę czekoladową?

 • jabłka
 • pomarańcze
 • gruszki
 • banany
 • mandarynki 🍊
 • winogrona
 • brzoskwinie
 • truskawki
 • kiwi 🥝
 • ananas
 • melon

Wybierając owoce do fontanny czekoladowej 🍫 warto zwrócić uwagę na to, że niektóre z nich szybko czernieją (np. jabłka 🍏, gruszki, banany, brzoskwinie), dlatego koniecznie należy przygotować je bezpośrednio przed podaniem gościom. Nawet najsmaczniejsze owoce, które będą źle prezentować się na półmiskach ustawionych przed fontanną czekoladową nie zachęcą gości do degustacji.

👉 Pamiętaj! Owoce przy fontannie czekoladowe powinny zostać odpowiednio ułożone. Estetyka i odpowiednie rozmieszczenie wpływają bowiem na całokształt odbioru atrakcji weselnej.

Dodatki do fontanny czekoladowej w postaci owoców
Adobe Stock

💡Zobacz także: Poszukujesz wyjątkowych atrakcji na swoje wesele? Sprawdź nasz katalog!

Suche dodatki do czekoladowej fontanny

Suche przekąski to kolejne, obok owoców, przekąski, które doskonale nadają się do fontanny czekoladowej. Uwielbiają je przede wszystkim dzieci, które z niezwykłą częstotliwością gromadzą się wokół tej atrakcji weselnej. Jakie zatem słodkości warto wykorzystać decydując się na fontanny czekoladowe? Przede wszystkim:

 • pianki marshmallow
 • wafle
 • rurki waflowe
 • andruty
 • ptysiowe paluszki
 • bezy
 • chrupki kukurydziane
Dodatki do fontanny czekoladowej - pianki marshmallow
Adobe Stock

Warto zastanowić się również nad doborem i proporcją przekąsek. Różnosmakowe wafelki, pianki marshmallow czy waflowe rurki z pewnością będą miłym dodatkiem – szczególnie dla najmłodszych gości weselnych, ale w zestawieniu z czekoladą stanowią dość słodką kompozycję, dlatego nie powinno być ich zbyt dużo w otoczeniu fontanny. O doborze proporcji warto podyskutować ze specjalistą w tej dziedzinie lub managerem sali weselnej, który najlepiej wie, które dodatki i w jakich ilościach sprawdzą się podczas przyjęcia weselnego 😊.

Bez względu na to czy zdecydujecie się na owoce czy suche dodatki warto przygotować je w niewielkich kawałkach i dodać do nich wykałaczki. Zminimalizujecie tym samym ryzyko ubrudzenia się gości podczas zanurzania dodatków w czekoladowej fontannie 🍫.

Dodatki do fontanny czekoladowej z mlecznej czekolady
Adobe Stock

💡Zobacz także: Kącik dla dzieci na weselu. Sprawdź, jak zorganizować idealne miejsce zabaw!

Jakie dodatki do fontanny czekoladowej się nie sprawdzą?

Decydując się na fontannę czekoladową na weselu warto wiedzieć również, jakie przekąski nie sprawdzą się w przypadku tej atrakcji. Z pewnością nie powinniście serwować zbyt małych owoców (jagód, malin, porzeczek itp.). Goście mogą mieć bowiem problem z ich nabieraniem na wykałaczki, a także zanurzaniem w czekoladzie. Małe owoce mogą także łatwo spaść i ubrudzić ubranie weselników.

Nie do końca trafionymi dodatkami do fontanny czekoladowej będą również kruche ciastka i herbatniki, które po zanurzeniu w płynnej czekoladzie będą zbyt miękkie, żeby je zjeść. Nie warto serwować także bakalii (rodzynek, orzechów), które już wcześniej zostały oblane czekoladą 🍫.

Dodatki do fontanny czekoladowej z białej czekolady
Adobe Stock

Podsumowanie tego artykułu

4.6/5 - (30)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore