• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Co zrobić, by dzieci nie nudziły się na weselu?

Co zrobić, by dzieci nie nudziły się na weselu?

Organizacja ślubu to stres i wiele decyzji. Jedną z nich jest to, czy obok bliskich nam dorosłych zapraszać też najmłodszych członków rodziny. To trudny temat, bo takim malcom trzeba jakoś zagospodarować czas, dzięki czemu będą czuli się na tym przyjęciu mile widziani.

Gdy wybiera się przeróżne atrakcje weselne, myśli się przede wszystkim o pełnoletnich weselnikach, dlatego też tak popularny np. jest pokaz barmański. Ale jeśli wśród gości na waszym ślubie będą też dzieci, trzeba się zastanowić, czy i jakie zabawy weselne dla dzieci przygotować.

Dzieci na weselu – jakie atrakcje im zapewnić?

Aby dzieci nie przychodziły co chwilę do rodziców z informacją, że chcą już wracać, zapewnijcie im atrakcje, które zajmą je na dłuższy czas. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w osobę, która spędzi ciekawie czas z maluchami, ale nie musicie wydawać fortuny, by dzieci na weselu miały co robić!  

 • Kącik zabaw dla dzieci na weselu – stolik, kilka krzeseł, kartki, kredki i kolorowanki. Może też klocki? Niby nic specjalnego, ale dzieci uwielbiają takie zabawy!
 • Animator – to osoba, która zajmie czas maluchów przez kilka godzin. Zorganizuje wspólne zabawy z chustą, pomaluje dziecięce buzie czy zrobi zwierzaki z balonów.
 • Magik – pokaz magicznych sztuczek! WOW! Które dziecko tego nie lubi? I co tu kryć, taka atrakcja zapadnie w pamięć nie tylko najmłodszym, więc warto ją wpisać w harmonogram wesela!
 • Klaun – zabawny przebieraniec robiący psikusy to ciekawy wybór, ale trzeba pamiętać, że niektóre dzieci mogą się go bać.
dzieci na weselu
Unsplash

Zobacz także: Dzieci na ślubie – prawdziwi mistrzowie ceremonii!

Zabawy dla dzieci na weselu

Jeśli nie zdecydujecie się na skorzystanie z usług animatora, to zorganizujcie zabawy dla dzieci. Na weselu, na którym jest co najmniej kilka maluchów, po prostu nie może ich zabraknąć!

 • Taniec na gazetach – świetny i tani pomysł to zaangażowanie dziecka w zabawę weselną. Wodzirej czy DJ poprowadzi taką zabawę z łatwością! Pary rodzic-dziecko stają na rozłożonej gazecie, a gdy muzyka ucichnie – muszą złożyć gazetę na pół. Powierzchnia do tańca zmniejsza się i zmniejsza, a wygrywa ten duet, który nie spadnie z gazety do samego końca!  
 • Piniata – dziecko z tanecznej pary z poprzedniej zabawy może w nagrodę… rozbić piniatę wypełnioną cukierkami! Wszystkie dzieci się zbiegną, by zbierać słodycze z piniaty. To świetny pomysł, zwłaszcza że może uzupełniać albo zastąpić inną atrakcję weselną, jaką jest słodki kącik na weselu.
 • Zabawa w fotografa – maluchy uwielbiają mieć przydzielone zadania. Kupcie więc kilka jednorazowych aparatów i mianujcie dzieci na weselu prywatnymi fotografami! Będą wniebowzięte, zwłaszcza jeśli na koniec dostaną swoje autorskie fotografie w prezencie od pary młodej.
 • Piłka parzy – tu przyda się udział DJ-a lub zespołu muzycznego oraz – co oczywiste – piłka. Dzieci podają sobie piłkę, a gdy muzyka przestaje grać, ten malec, który zostaje z piłką w dłoni, odpada z gry.

Animator dla dzieci – ile kosztuje

Gdy zależy wam na tym, by wszyscy goście bawili się cudownie na waszym weselu, a zapraszacie rodziny z dziećmi, to naprawdę warto zainwestować pieniądze w usługę animatora. Ta osoba zajmie dzieci na weselu przez kilka godzin, zapewni im np. zabawę z bańkami mydlanymi, połączy młodsze i starsze dzieci w zabawach grupowych, zorganizuje podchody albo zgadywanki i łamigłówki. To ekspert, który sprawi, że zapomnicie, że na waszym weselu są dzieci!

Ta przyjemność oczywiście nie jest bezpłatna. Usługa ta kosztuje od kilkudziesięciu do około 200 zł za godzinę pracy i jest zależna m.in. od regionu kraju. Oferty najlepszych animatorów dla dzieci na weselu możecie znaleźć na naszej stronie!

Prezenty dla dzieci na weselu

Zabawy weselne dla dzieci to jedno, ale każdy maluch uwielbia prezenty! Prawdopodobnie swoim gościom zapewniacie drobne upominki lub podarujecie butelkę wódki weselnej i kawałek ciasta. Prezenty ślubne to już w zasadzie oczywistość. Ale szykując je, nie zapomnijcie też o najmłodszych!

Zawsze sprawdzą się słodycze, np. lizaki o wymyślnych kształtach. Doskonałym pomysłem są też ślubne kolorowanki w zestawie z kredkami – pięknie opakowane rozpromienią buzię dumnego malucha! Plakietki z imieniem i napisem „gość weselny” to też wspaniała pamiątka dla każdego dziecka.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu