Kącik dla dzieci na weselu, czyli jak zorganizować idealne miejsce zabaw

Organizacja ślubu to wiele decyzji. Jedną z nich jest to, czy obok bliskich nam dorosłych zapraszać też najmłodszych członków rodziny. To trudny temat, bo takim maluchom trzeba jakoś zagospodarować czas, dzięki czemu będą czuły się na tym przyjęciu mile widziani. W tym wypadku świetnym rozwiązaniem jest zorganizowanie specjalnej przestrzeni, w której dzieci będą mogły się bawić. Kącik dla dzieci na weselu z całą pewnością umili czas Waszym najmłodszym gościom. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak przygotować idealne miejsce do wspólnej zabawy.

Kącik dla dzieci na weselu, czyli jak zorganizować idealne miejsce zabaw

Aplikacja wesele z klasą

Gdy wybiera się przeróżne atrakcje weselne, myśli się przede wszystkim o pełnoletnich weselnikach, decydując się na najbardziej urozmaicone i efektywne rozrywki. Ale jeśli wśród gości na Waszym ślubie będą też dzieci, trzeba się zastanowić, czy i jakie zabawy weselne dla najmłodszych przygotować. Atrakcje dla dzieci są bardzo ważnym punktem Waszego wesela.

Oferty promowane

Dzieci na weselu – na co zwrócić uwagę?

Kącik dla dzieci na weselu. Cztery małe dziewczynki w różowych sukienkach.
Adobe Stock

Jeśli Para Młoda decyduje się na zaproszenie na swój ślub gości wraz z pociechami, zdecydowanie powinna zastanowić się, jakie rozrywki im zapewnić. Warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych czynników, które mogą pomóc podczas wybierania najlepszych atrakcji dla najmłodszych. Pierwszą z nich jest budżet. Jeśli nie jesteście przygotowani na dodatkowe koszty, koniecznie weźcie pod uwagę salę weselną, która w swojej ofercie posiada kącik dla dzieci lub plac zabaw. Możecie również zaangażować wodzireja, aby w swoim programie uwzględnił również zabawy dla dzieci. Zapraszając dzieci na wesele, postarajcie się, aby atrakcje weselne dla dzieci były naprawdę urozmaicone.

Kolejną kwestią jest wiek oraz ilość dzieci. Jeśli wiecie, że na Waszym weselu pojawi się większa ilość pociech to dobrym pomysłem będzie animator dla dzieci. Ważne jednak, abyście mieli świadomość, że jest to jedna z droższych atrakcji, ale z całą pewnością pociechy będą w dobrych rękach. Animator dla dzieci dobierze również zabawy dopasowane pod wiek najmłodszych, więc nie będziecie się musieli martwić, że któreś z milusińskich będzie się nudziło.

Miejsca wesela i pora roku też odgrywają kluczową rolę. Jeśli wiecie, że Wasza uroczystość odbędzie się ciepłym sezonie, warto pomyśleć o atrakcjach dla dzieci na świeżym powietrzu. Dzieciom na pewno sprawi radość puszczanie baniek mydlanych, czy balonów z helem.

Kącik dla dzieci na weselu – zorganizuj idealną przestrzeń do zabawy

Kącik dla dzieci na weselu. Kobieta maluje buźkę dziewczynce.
Adobe Stock

Jako Para młoda zapraszająca dzieci na wesele na pewno zastanawiacie się, jakie atrakcje dla dzieci będą najlepsze. Kącik zabaw jest świetnym rozwiązaniem jeśli myślicie o niskobudżetowych atrakcjach dla najmłodszych. Jeśli obawiacie się, że może to być za mało atrakcyjna rozrywka, sprawdźcie w jaki sposób możecie zaaranżować kącik zabaw dla dzieci, aby maluchy mogły się w nim świetnie bawić! Dzieci na weselu będą na pewno zadowolone!

Kącik dla dzieci na weselu – stolik z kolorowankami

Kolorowanki są świetnym pomysłem szczególnie dla maluchów. Możecie wydrukować kolorowanki ze znanymi postaciami z bajek lub gier dla dzieci. Użyjcie również Waszej wyobraźni. Dzieci nie muszą wcale tylko kolorować. Zapewnijcie im do dyspozycji również farby, kredki świecowe czy pisaki. Oryginalnym pomysłem będą również farby fluorescencyjne dla dzieci, które będą świeciły w ciemności. Taka kolorowanka to wspaniała pamiątka dla dzieci na weselu, a dla rodzice będą mogli się cieszyć niezwykłym upominkiem.

Kącik dla dzieci na weselu – gry planszowe i kalambury

Rozwiązanie dla starszych dzieci. Gry planszowe, a w szczególności kalambury są świetną rozrywką nie tylko dla najmłodszych gości, ale również dla rodziców. Żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić zabawę, może zorganizować konkurs. Ta drużyna, która wygra otrzyma od pary młodej specjalny upominek. Animator może również tutaj świetnie skoordynować zabawę, jeśli oczywiście zdecydujecie się na takie rozwiązanie. Może to być trafiony pomysł zarówno dla dorosłych jak i dzieci w nieco starszym wieku. To wspaniała atrakcja dla dzieci na weselu. Dzieci na weselu będą w niebo wzięte!

Kącik dla dzieci na weselu – malowanie buziek

Świetny pomysł zarówno dla maluchów jak i trochę starszych dzieci. Malowanie buziek to zabawa, która może zapewnić fantastyczne wspomnienia. Możecie w nią zaangażować animatora, ale będzie to też jedna z form atrakcji dla uczestników zabawy, którzy będą chcieli samodzielnie pomalować innym buźki. Dzieci będą miały szansę, aby użyć swojej wyobraźni i dać upust kreatywności. Będzie to też świetna pamiątka dla pary młodej, bowiem kolorowe i uśmiechnięte buźki będą oryginalnie wyglądały na zdjęciach. Ważne jest jednak, abyście przed zabawą przekazali dzieciom instrukcję jak korzystać z farbek do malowania twarzy, aby nikomu nie stała się krzywda.

Kącik dla dzieci na weselu – wyklejanki

Bardziej urozmaicona forma kolorowanek i zdecydowanie odpowiednia dla nieco starszych dzieci. Możecie wykorzystać te same wydruki postaci z bajek jak przy kolorowankach, jednak przygotujcie wcześniej dzieciom fragmenty kolorowych kartek, którymi będą mogli wykleić swoją postać. Koniecznie pamiętajcie, aby kolorowe kartki były wcześniej pocięte, żeby nie zostawiać w kąciku żadnych nożyczek i innych ostrych przyrządów, szczególnie jeśli nie chcecie angażować animatora. Priorytetem jest, aby maluchy były bezpieczne.

Kącik dla dzieci na weselu – gdzie usadzić dzieci?

Kącik dla dzieci na weselu. Dziewczynka w wianku siedząca przy stole i pijące herbatę.
Adobe Stock

W tym przypadku ponownie kluczową rolę odgrywa wiek i ilość dzieci. Jeśli maluchów jest mało można usadzić je przy stole pośród gości weselnych. Jednak, kiedy spodziewamy się większej ilości dzieci ponownie kącik przychodzi nam z ratunkiem. Zwróć się do obsługi, aby przygotowała stół oraz specjalne krzesełka. Stół może też mieć przygotowaną specjalną kolorową zastawę z serwetkami, talerzykami i kubeczkami z ulubionymi postaciami z bajek. Zadbaj również o przygotowanie specjalnego menu dla dzieci, żeby poczuli się jak prawdziwi weselnicy. To bardzo ważne, aby dzieci na weselu miały swoje potrawy, jak i miejsce. Każde dziecko będzie zadowolone z takiego rozwiązania.

Kącik dla dzieci na weselu – słodki stół

Kącik dla dzieci na weselu. Dzieci przy słodkim stole.
Adobe Stock

Wykorzystaj potencjał sali weselnej i wygospodaruj miejsce na specjalny słodki kącik dla dzieci. Każde dziecko będzie wprost w niebo wzięte. Macie tutaj naprawdę szerokie pole do popisu. Możecie skonsultować się z managerem sali, aby przygotował specjalne propozycje przysmaków dla dzieci. Skupcie się nie tylko na smaku, ale również na wyglądzie łakoci. Zadbajcie o to, aby Wasz słodki stół dla najmłodszych był kolorowy, ale również zawierał zdrowe akcenty typu owoce w czekoladzie. Wystarczy poruszyć wyobraźnię, a przygotujecie prawdziwy magiczny słodki kącik, który będzie atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Kącik dla dzieci na weselu – co podać na stole?

Kącik dla dzieci na weselu. kolorowe dekoracje dla dzieci.
Adobe Stock

Dzieci kochają wszystko co kolorowe, więc zadbajcie o to, aby na ich stole kolorów nie zabrakło! Wybierając odpowiednie dekoracje na stół, postawcie na kolorowe serwetki, talerzyki, kubeczki, słomki. Pamiętajcie również o pudełeczkach z prezencikami, które będą wspaniałą niespodzianką i upominkiem. Zwróćcie również uwagę na odpowiednie menu. Dzieci będą szczęśliwe, jeśli będą miały możliwość, aby zjeść swoje ulubione potrawy typu nuggetsy, a jeśli będą one dodatkowo np. w kształcie zwierzątek to sukces menu gwarantowany!

Kącik dla dzieci na weselu – miejsce dla niemowląt

Kącik dla dzieci na weselu. Uśmiechnięte niemowlę.
Adobe Stock

Pary Młode decydują się zaprosić sowich gości wraz z ich najmłodszymi pociechami. Mowa tutaj o niemowlakach. Jak zatem przygotować się do ugoszczenia na weselu niemowląt? Przede wszystkim musicie sprawdzić czy pozwala na to wyposażenie sali weselnej. Wystarczy, że wspólnie zastanowicie się, jakie rzeczy są naprawdę niezbędne. Porozmawiajcie również z rodzicami niemowlaków, czego będą najbardziej potrzebowali. Zdecydowanie niezbędnym jest odpowiedni przewijak. Na wyposażeniu powinny znaleźć się również pieluszki. Dzieci takie będą również siedziały razem ze swoimi rodzicami przy stole, więc muszą mieć zapewnione odpowiednie krzesełka. Do wyposażenia można również dodać śliniaczki. Pamiętajcie również o tym, aby dzieci nie siedziały zbyt blisko głośników. Dorosłym gościom nie przeszkadza głośna muzyka, ale dla dzieci może okazać się nawet niebezpieczna.

Dzieci na weselu – jakie dodatkowe atrakcje im zapewnić?

Kącik dla dzieci na weselu. Chłopiec i dziewczyna puszczający banki mydalne.
Adobe Stock

Bańki mydlane

Banki mydlane to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Warto o niej pomyśleć szczególnie jeśli planujecie wesele w plenerze. Taka atrakcja będzie źródłem niezwykłej radości, która jednocześnie świetnie wypadnie na zdjęciach ślubnych. Bańki mydlane najlepiej puszczać na zewnątrz, ale jeśli będziecie mieli dużą salę weselną, możecie również pomyśleć o wygospodarowaniu specjalnej przestrzeni.

Modelowanie balonów

Chcąc zapewnić dzieciom niezapomnianą zabawę postawcie na modelowanie balonów. Możliwość utworzenia z nich ulubionych zwierzątek, z całą pewnością przyniesie im radość i jednocześnie będą one dla nich miłym upominkiem. Tutaj też możecie skorzystać z pomocy animatora. Oprócz zwykłych pomyślcie również o balonach z helem. Radośnie unoszące się nad głowami dzieci balony, na pewno wywołają uśmiech na ich twarzy. Balony to niezmiennie sprawdzona atrakcja dla dzieci.

Piniata

Zwyczaj rozbijania piniaty zawędrował do nas z krajów latynoamerykańskich. Jest to zabawa polegająca na strącaniu wiszącej kuli wypełnionej owocami lub cukierkami. Uczestnicy mając zamknięte oczy, muszą zebrać jak najwięcej fantów. Piniata może przybierać różne kolory i kształty. Zabawa ta zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Atrakcja ta może być źródłem radości dla młodszych jak i starszych dzieci.

Zabawa w fotografa

Maluchy uwielbiają mieć przydzielone zadania. Kupcie więc kilka jednorazowych aparatów i mianujcie dzieci na weselu prywatnymi fotografami! Będą wniebowzięte, zwłaszcza jeśli na koniec dostaną swoje autorskie fotografie w prezencie od pary młodej.

Upominki dla dzieci

Zabawy weselne dla dzieci to jedno, ale każdy maluch uwielbia prezenty! Prawdopodobnie swoim gościom zapewnicie drobne upominki lub podarujecie butelkę wódki weselnej czy kawałek ciasta. Prezenty ślubne to już w zasadzie oczywistość. Ale szykując je, nie zapomnijcie też o najmłodszych!

Zawsze sprawdzą się słodycze, np. lizaki o wymyślnych kształtach. Doskonałym pomysłem są też ślubne kolorowanki w zestawie z kredkami – pięknie opakowane rozpromienią buzię dumnego malucha! Plakietki z imieniem i napisem „gość weselny” to też wspaniała pamiątka dla każdego dziecka. Wykorzystajcie kilka Waszych pomysłów, aby przygotować naprawdę wyjątkowe atrakcje.

Organizując wesele na pewno nie zabranie Wam pomysłów na atrakcje dla dorosłych, warto jednak pomyśleć, aby dzieci również dobrze się bawiły. Przygotowując dla nich weselne atrakcje, weźcie pod uwagę wiek, ilość dzieci, płeć oraz budżet, który będziecie chcieli przeznaczyć. Przemyślane zabawy dla dzieci to gwarancja udanego przyjęcia.

Kącik dla dzieci na weselu – galeria inspiracji

Zobacz naszą galerię zdjęć i stwórz najpiękniejszy kącik dla dzieci na weselu!

Podsumowanie tego artykułu

4.8/5 - (40)

Wiktoria Marcinkiewicz

Wiktoria Marcinkiewicz

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Niepoprawnie zakochana w teatrze i kinematografii. Miłośniczka dobrego contentu i marketingu. W wolnych chwilach zaczytuje się w książkach Joanny Bator i udaje się na długie spacery ze swoim wiernym psim przyjacielem.

Więcej artykułów autora Wiktoria Marcinkiewicz

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore