Zobacz zdjęcia (15)
Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel, Częstochowa - zdjęcie 1
Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel, Częstochowa - zdjęcie 2 Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel, Częstochowa - zdjęcie 3 Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel, Częstochowa - zdjęcie 4 Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel, Częstochowa - zdjęcie 5
Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel, Częstochowa - zdjęcie 6
1 / 15

Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel id:44714

od 2000 do 4500 zł / dzień
Częstochowa, śląskie
(2)
Dodaj opinię
E-firma videospotkanie / umowa na odległość / podpis elektroniczny
578-255...
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

O nas

Oferujemy:

  • album tradycyjny
  • fotoksiążka
  • reportaż ślubny
  • sesja narzeczeńska
  • sesja plenerowa
  • sesja zagraniczna

Do wyboru:

  • 1 fotograf
  • 2 fotografów

Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel | Śląsk

Reportaże ślubne, sesje ślubne, sesje narzeczeńskie, imprezy okolicznościowe.

Co robię i jakie mam do tego podejście?

Moja odpowiedź:

Jako fotograf ślubny, jestem uważnym obserwatorem i choć dużo mówię, jeszcze więcej słucham, obserwując otoczenie i ludzi. Staram się uchwycić uczucia i emocje w każdym kadrze. Każde zlecenie traktuję indywidualnie - nie ma dwóch takich samych par. Nie boję się stosować niestandardowego podejścia. Nie boję się ludzi, rozmów z nimi i pewnie dzięki temu bardzo szybko udaje mi się nawiązać z każdym kontakt. Kocham moją pracę i to daje mi niesamowitą motywację do działania. A moje pozytywne nastawienie zawsze udziela się ludziom wokół mnie.

Oferta Aleksandra Chmiel Fotografia

Reportaż ślubny

od 2000 do 4500zł/ dzień

Standardowy reportaż ślubny obejmuje przygotowania, ceremonie, życzenia gości, przyjęcie oraz krótką sesję ślubna w dniu ślubu. Cena uzależniona jest tego ile godzin trwa reportaż i czy zawiera wszystkie te elementy czy też również opcje dodatkowe (sesja ślubna w innym dniu, album).

Poznajmy się

Tak wygląda nasza praca

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Jeśli szukacie fotografia, który... nie pstryka fotek, nie przerabia ludzi w photoshopie nie do poznania, nie podchodzi do pracy automatycznie, tylko naprawdę stara się sfotografować emocje i uczucia, jeśli trzeba używa niestandardowego podjeścia, nie boi się ludzi, szybko i łatwo nawiązuje z nimi kontakt - to zdecydowanie jestem fotografem dla Was.

Czym wyróżnia się nasza oferta?

To jest coś bardzo subiektywnego i zależy od tego co para lubi, jeśli ktoś lubi zdjęcia naturalne, gdzie widać wysoką jakość ale edycja nie zmienia kolorów otoczenia, kolorów skóry, kształtów ludzi, gdzie widać dużo emocji, uczuć - to w tym zakresie mam nadzieję wyróżniam się.

Nasze osiągnięcia i wyróżnienia artystyczne.

Tak naprawdę moim największym osiągnięciem jest zadowolenie moich par. To jest mój cel zawodowy przy każdym ślubie. A dla siebie prywatnie wzięłam udział w 2022 w konkursie The Portrait Masters dla fotografów z całego świata, gdzie uzyskałam Brązowe Wyróżnienie.

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Godziny zależą od tego jaki reportaż para chce. Jeśli pełny to od godzin porannych (przygotowania) do 1-2 w nocy.

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

Podstawowa oferta to 8 godzinny reportaż ślubny z sesją ślubną w dniu ślubu plus min 300 zdjęć w formacie jpeg na pendrivie, wszystkie poddane autorskiej obróbce oraz 100 odbitek w formacie 10x15cm

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z filmowaniem?

Nie jestem filmowcem, w czasie ślubu i wesela nagrywam króciotkie filmiki (minuta, max 3) moim aparatem, ale jedynie na zasadzie dodatku, moim priorytetem są zdjęcia.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Zainteresowałam się fotografią prawie 9 lat temu, gdy jeszcze mieszkałam w Irlandii i tam też otworzyłam firmę, którą musiałam przenieść do Polski, gdy zdecydowałam się na powrót po 14 latach mieszkania w Irlandii.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

Prawie 9 lat fotografuję śluby, jednak w Polsce od roku 2019.

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

Zabrzmi jak frazes ale... wszystko! Uwielbiam fotografowanie ślubów i wesel, nawet jak oznacza to dwa dni na nogach od rana do wieczora ze sprzętem na plecach (trochę to waży ;). Uwielbiam potem od razu od poniedziału usiąść do komputera i zabrać się za wybór zdjęć i obróbkę. Uwielbiam spotkania z przyszłymi parami młodymi i dowiadywanie się o ich wizji tego ważnego dnia. Uwielbiam poznawać rodziny par młodych. Oczywiście najważniejsze w tym wszystkim jest to, że to wszystko umożliwia mi fotografowanie uczuć, emocji, zabawnych momentów, czasem wzruszających. Gdy potem obrabiam zdjęcia uśmiecham się widząc te fajne kadry.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Używam sprzętu Canona z jednym wyjątkiem - moja 35-tka to Sigma Art (cudowny egzemplarz bez wad).

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

Nie trzeba posiadać najnowszego i najdroższego sprzętu foto, aby robić piękne zdjęcia. To co jest ważne to znać swój sprzęt tak, aby umieć go używać i być pewnym, że nie zawiedzie w trakcie pracy. Do tworzenia kadrów chwytających za serce potrzebna jest umiejętność obserwowania tego co się dzieje na ślubie i weselu, tego co się dzieje między ludźmi. Jeśli do tego dodamy sprawny sprzęt, na dobrym poziomie, odpowiednio przygotowany (zapasowe baterie do aparatów i lamp, zapasowe karty pamięci) to daje gwarancję, że fotograf może się skupić na łapaniu gorących momentów. Myślę, że tutaj jestem jak każdy dobry fotograf ślubny - zawsze mam sprzęt przygotowany na minimum dzień przed ślubem/weselem plus oczywiście znam swój sprzęt bardzo dobrze i jest dla mnie jak przedłużenie moich dłoni i oczu.

W jakim składzie realizujemy usługę?

Pracuję w większości sama. Gdy jednak zachodzi taka potrzeba mam drugiego fotografa do pomocy (mojego męża, który również zajmuje się fotografią).

Jak ubieramy się na wesele?

Nie napiszę nic odkrywczego - zazwyczaj na czarno, skromnie ale elegancko. To nie ja jestem tego dnia na pierwszym miejscu.

W jaki sposób udostępniamy gotowe filmy?

W przypadku gdy zrobię króciotki filmik (składający się z krótkich 1-3 minutowych nagrań) - przerabiam go na format mp4 i dostarczam razem ze zdjęciami na nośniku cyfrowym (pendrive).

W jaki sposób udostępniamy gotowe zdjęcia?

Zależy od uzgodnień z parą. Zazwyczaj próbka zdjęć dostępna jest w ciągu 48 godzin (ok 20 zdjęć) i wysyłam ją mailem. Reszta zdjęć jest gotowa do 4 tygodni i zależnie czy para chce album to mogą dokonać selekcji online (galeria online), jeśli chce tylko zdjęcia bez albumu - zdjęcia w formacie jpeg są dostarczane na cyfrowym nośniku (pendrive) i w formie odbitek 10x15cm na papierze jedwabnym.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

Próbka czyli około 30-40 zdjęć w formie elektronicznej (jpeg) jest gotowa w ciągu 48-72 godzin po ślubie/weselu, pozostałe zdjęcia w tej formie w ciągu 4 tygodni, odbitki tydzień później, album ślubny w ciągu 2-3 tygodni od momentu wybrania zdjęć do albumu przez parę młodą.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Nie robiłam tego kursu, do tej pory nie miałam z tym problemu - zawsze rozmawiam z księdzem przed ceremonią. Szanuję zasady jakie obowiązują w kościele i przestrzegam ich.

Czy posiadamy świadectwo kwalifikacji obsługi drona?

Nie, ponieważ jeszcze drona nie posiadam, choć napewno kiedyś zamierzam w niego zainwestować.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co naszym zdaniem oznacza "idealne zdjęcie"?

Zdjęcie, które podoba się osobm na zdjęciu czy to ze względu na miejsce, inne osoby na zdjęciu, scenę, emocję...

Który etap ślubu i wesela najbardziej lubimy uwieczniać?

Lubię każdy etap, każdy etap jest częścią tego ważnego dnia, i fajnie jest obejrzeć galerię ślubną od przygotowań do oczepin.

Czy zrealizujemy dla Ciebie sesję zagraniczną?

Jeśli para chciałaby sesję zagraniczną - jest to kwestia do uzgodnienia.

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesje plenerowe?

Każda para jest inna i to zależy od tego jaki mają styl i upodobania. Jedni chcą piękną zieleń ogrodu lub lasu, a są tacy którzy chcą miasto lub nawet jakieś ruiny.

Najbardziej nietypowe miejsce, w którym realizowaliśmy usługę.

Do tej pory najbardziej nietypowe były ruiny po starych fabrykach tzw. polski urbex.

Jaki jest styl naszej pracy?

Jestem metodyczna i zorganizowana, zawsze wszystko planuję i lubię być przygotowana na wszelakie ewentualności, aby potem w dniu ślubu mieć też miejsce na spontaniczne momenty i nieprzewidziane wydarzenia. Dlatego zawsze przed ślubem spotykam się z parą, aby o wszystkim co się da porozmawiać.

Nasz przepis na znakomitą zabawę na weselu.

Uśmiech, humor i otwarte podejście. No i nie traktować się za poważnie. Troszkę luzu i na parkiet!

Języki obce, którymi się posługujemy.

Język polski jest moim rodzimym językiem, ale równie biegle posługuję się angielskim (mieszkałam w Irlandii 14 lat).

Kto jest dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania?

Nie jestem zwolennikiem naśladowania, staram się być oryginalna i inspirować się różnymi rzeczami, często niezwiązanymi z tematyką ślubną. Jeśli miałabym podać jednego fotografa ślubnego, którego zdjęcia mi się bardzo podobają, szczególnie podejście to byłaby to Susan Stripling (fotograf ślubny z Nowego Jorku).

Czy jesteśmy w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie?

To jest podstawa wszystkiego - w czasie rozmowy z parą staram się dowiedzieć o nich jak najwięcej, aby wiedzieć co chcą i jak mogę zrealizować ich wizję.

Jak radzimy sobie w trudnych warunkach pogodowych?

Po 14 latach mieszkania w Irlandii żadna pogoda nie jest mi straszna. Drobny deszczyk czy wiatr nie jest przeszkodą do zdjęć. W razie ulewy, jesli tylko para chce kontynuować, zabezpieczam sprzęt przed zalaniem i fotografuję ;)

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

W dzisiejszych czasach aparaty i obiektywy są naprawdę świetnie zrobione i słabe oświetlenie nie jest wymówką, a jeśli naprawdę jest źle (czyli prawie ciemno) - zawsze można użyć lampy błyskowej, na aparcie lub statywie. Jeśli ktoś uważa się za profesjonalnego fotografa, to powinien umieć fotografować w świetle dziennym, zarówno w pochmurny dzień, przy dużym słońcu, ale również w ciemnym pomieszczeniu - tutaj trzeba zorganizować modyfikatory do światła, a jak nie ma światła... to wtedy trzeba je zorganizować.

Jakie są aktualne trendy w fotografii ślubnej?

Nawet jeśli są to każda para ustala swoje własne, i chyba to jest najlepsze podejście.

Jakie są aktualne trendy w realizacji filmów ślubnych?

Z tego co się zorientowałam pary lubią ujęcia z dronów.

Co zabralibyśmy na bezludną wyspę?

Dużo... mojego męża, nasze zwierzaki (psy i koty), mój sprzęt fotograficzny, sprzęt fotograficzny mojego męża ;)

Nasze pasje.

Zawodowo - Fotografia i film na pierwszym miejscu. Prywatnie - Rozwój osobisty. Moje psiaki.

Ciekawostki na nasz temat.

Mieszkałam 14 lat w Irlandii i nie wróciłabym do Polski, ale poznałam mojego meża i dla niego to zrobiłam. W Irlandii adoptowałam 2 psy, uratowałam 2 kocury oraz kupiłam kotkę rasową. Cała piątka przeprowadziła się ze mną do Polski (sama wracałam z nimi autem z Irlandii).

Nasza ulubiona książka/film/serial.

Uwielbiam romantyczne komedie. Moje ulubione to "Ja Cie kocham a Ty śpisz" (z Sandrą Bullock) oraz "Wpływ księżyca" (z Cher).

Opinie Aleksandra Chmiel Fotografia (2)

Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel id:44714
Średnia ocen: 5,00 / 5 z 2 opinii
5,00
jakość obsługi
zgodność z ustaleniami
komunikatywność
terminowość
prezencja
Adrianna Strugacz
Adrianna Strugacz
5.00
 / 5
Data ślubu: 22-10-2022
Wybrane firmy: 0 firm
Nasza historia: brak
0
Ślubne Q&A: 0 odpowiedzi
0
Super strona: 0 głosów
Zobacz profil
Popów
Data dodania: 03-11-2022

Z całego serca polecamy Olę - sesja narzeczeńska zrobiona tak jak sobie wymarzyliśmy - nie było problemu z naszym małym psim przyjacielem, wręcz przeciwnie. Ola wyszukała piękne miejsca - teraz mamy pamiątkę na całe życie.

Ponad tydzień temu wesele - 22.10.2022 - a tutaj totalna petarda. Goście zastanawiali się ilu mamy fotografów bo Ola była wszędzie, nie przegapiła żadnych ciekawych ujęć. Pomagała nam we wszystkim - przygotowania w domu przebiegły sprawinie - Ola miała plan całego dnia, pilnowała godzin za co dziękuję jej nieziemsko bo w natłoku myśli zapominałam wiele rzeczy.
Na weselu i poprawinach cały czas do dyspozycji, otwarta na wszystkie pomysły - sama dawała nam swoje pomysły na zdjęcia - jak dostaliśmy próbki zakochaliśmy się w nich.

Teraz z niecierpliwością czekamy na sesję ślubną ❤️

Co do spraw technicznych: kontakt świetny - telefonicznie i meilowo zawsze szybka odpowiedź, próbki zdjęć zaraz po wydarzeniach a zdjęcia petarda.

Aleksandra
03-11-2022

Dziękuję... naprawdę się wzruszyłam czytając... i przyznam, że też nie mogę doczekać się Waszej sesji ślubnej ❤️

A
Aleksandra
5.00
 / 5
Data ślubu: 21-05-2022
Olsztyn
Data dodania: 29-05-2022

Najlepsza Fotograf!!! Pełen profesjonalizm, piękne zdjęcia:)

Ola jest niezwykle miłą i przyjazną osobą. Przez całe wesele nie musieliśmy martwić się o kolejność i czas atrakcji, oprócz robienia zdjęć koordynowała całą imprezę.
Zdjęcia w bardzo dobrym guście i wyraźne mimo mocnego przyciemnienia sali. Na weselach fotografowie zawsze wymagają mocnego światła przez co goście nie czują się komfortowo. A tu proszę, jednak SIĘ DA !!!!:))))

Bardzo gorąco polecamy !!!

* i pozdrawiamy:)

Świetna robota!!!

Aleksandra
30-05-2022

Dziękuję kochani za wybranie mnie na Waszego fotografa. Świetnie spędziłam czas z Wami i Waszą rodziną!

Kontakt Aleksandra Chmiel Fotografia

Nazwa firmy: Aleksandra Chmiel Fotografia
Imię i nazwisko: Aleksandra Chmiel
Adres: Częstochowa, ul. ul. Lotników 39, 42-202, woj. śląskie
578-255...
Odwiedź nas:
liczba odwiedzin: 1165
Zadzwoń
578-255...
Napisz

Popularne miasta w okolicy