Hotel Brochów

Centralna 32, 52-114, Wrocław, dolnośląskie
511-701...

Hotel Brochów - Sala weselna

od 314 do 414 zł

Rodzaj sali

 • restauracja na wesele
 • hotel na wesele
 • sala bankietowa
 • sala z noclegiem

Dodatkowe informacje

 • stoły okrągłe
 • stoły prostokątne
 • klimatyzacja
 • parking
 • ogród/taras
 • kuchnia polska
 • opcje: wege/vegan

Liczba gości

 • min. liczba osób: 20
 • maks. liczba osób: 120
 • miejsca noclegowe: 35
 • liczba sal: 3

Atrakcje

 • Dekoracje światłem

Pozostałe typy imprez

 • imprezy okolicznościowe
 • chrzciny, komunie
 • bal sylwestrowy

O nas

Hotel Restauracja Brochów to idealne miejsce na zorganizowanie wesela, jak i wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowej. Historia tego miejsca sięga 1727 roku. Folwark, w którym znajdował się budynek Hotelu Brochów był własnością zakonu Augustianów, następnie państwa pruskiego, aż w 1834 majątek przeszedł w ręce właściciela ziemskiego Heinricha Waltera, a jego potomkowie byli właścicielami folwarku do 1945 roku. Dawny majątek po wojnie niszczał, potrzebny był remont. Odbudowa rozpoczęła się w 2009 roku. Budynek Hotelu Brochów został całkowicie odrestaurowany, a w sąsiadującym z nim dawnym spichlerzu powstała restauracja.
Nasz hotel wyróżnia się nie tylko historią, ale również dbałością o każdy detal. Jesteśmy świetni w tworzeniu niepowtarzalnej atmosfery i zapewniamy kompleksową obsługę, dzięki czemu Twoje wesele będzie wyjątkowe i niezapomniane dla Ciebie i Twoich gości. Nasze doświadczenie, zaangażowanie i wysoka jakość usług sprawiają, że warto zaufać nam w organizacji tego ważnego wydarzenia.

Lokalizacja

Hotel Brochów zlokalizowany jest w cichej okolicy Wrocławia (dolnośląskie), która sprzyja odpoczynkowi lub spokojnej pracy. Jest dobrze skomunikowany z centrum miasta, autostradą A4 i Autostradową Obwodnicą Wrocławia, a także z portem lotniczym. Położony jest przy najstarszym parku we Wrocławiu - Parku Brochowskim, który idealnie nadaje się na sesje narzeczeńskie czy ślubne.

Styl, wystrój i dekoracje sali weselnej

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie sale: balową (do 120 os.) i konferencyjną (do 50 os.). Oferujemy stoły prostokątne, jak i okrągłe.
Sala balowa: przeznaczona na organizację uroczystych wesel i balów, mieści do 120 osób. Sala jest klimatyzowana, wentylowana, posiada profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie i podest sceniczny (minimalna liczba gości do zorganizowania wesela w tej sali to 51).
Sala konferencyjna: przeznaczona na organizację mniejszych przyjęć weselnych oraz ceremonii zaślubin, gości do 50 osób. Sala jest klimatyzowana, wentylowana, posiada profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie i balkon.

Rodzaje organizowanych imprez

Poza weselami organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe: chrzty, komunie, urodziny, stypy. Posiadamy również ofertę konferencyjną.

Ślub i wesele w plenerze

Do dyspozycji mamy ogród, w którym możliwe jest zorganizowanie ślubu humanistycznego lub cywilnego w parkowej atmosferze.

Specjalność naszej kuchni

Oferujemy głównie dania kuchni polskiej, choć w naszym menu pojawiają się także inne smaki. Uwzględniamy prośby o wegetariańskie, jak i bezglutenowe potrawy/wersje potraw.

Noclegi

Dla gości przygotowaliśmy 16 pokoi, w tym pięć pokoi jednoosobowych, siedem dwuosobowych, trzy trzyosobowe i jeden czteroosobowy. Pokoje są jasne i wygodne, a położenie budynku sprawia, że przez większą część dnia są dobrze nasłonecznione. W każdym pokoju znajduje się w pełni wyposażona łazienka z prysznicem. Goście mają do dyspozycji telewizor, a także dostęp do bezpłatnego internetu w całym hotelu. W cenie pobytu oferujemy śniadania.
Oferujemy również apartament hotelowy dla pary młodej. To najbardziej przestronny pokój w hotelu, wyróżnia się także największą łazienką i odmiennym wykończeniem wnętrz. Znajduje się tu duże łóżko dla dwóch osób, a wysokie okna wychodzą prosto na najstarszy we Wrocławiu park.

Pakiety menu

od 314 do 414zł/ osoba

P. brązowy - 304*/314/324** zł za osobę
P. srebrny - 354*/364/374** zł za osobę
P. złoty - 404*/414/424** zł za osobę
*liczba gości powyżej 90, **liczba gości poniżej 50

Tak wygląda nasza praca

Jakiego rodzaju imprezy okolicznościowe możesz u nas zorganizować?

Zorganizujemy dla Ciebie wesele, chrzciny, komunię, a także różne imprezy rodzinne i firmowe.

W jakim otoczeniu/lokalizacji położony jest nasz obiekt?

Restauracja położona jest tuz przy Parku Brochowskim - najstarszym we Wrocławiu, z unikatowym labiryntem grabowym. Okolica jest cicha i spokojna.

Jak najłatwiej do nas trafić?

Restauracja jest dobrze skomunikowana z centrum miasta, autostradą A4 i Autostradową Obwodnicą Wrocławia, którą szybko dotrzesz z i na lotnisko. Do centrum dojedziesz komunikacją miejską, a nawet pociągiem (stacja znajduje się w odległości 10 minut piechotą). Gdy jedziesz samochodem, z powodzeniem zaparkujesz u nas na bezpłatnym parkingu pod budynkiem.

Jakie są nasze najmocniejsze strony?

Park Brochowski z labiryntem grabowym to miejsce na piękną sesję ślubną, którą będziecie się chwalić przed rodziną i znajomymi. Sale są klimatyzowane, dzięki czemu odetchniecie nawet w najbardziej upalne dni. Zapewniamy duży bezpłatny parking tylko dla gości tuż przy restauracji. Obok znajduje się nasz Hotel Brochów.

Czym nasz obiekt wyróżnia się spośród innych sal weselnych?

Zorganizujemy duże wesele do 120 osób, a także kameralne przyjęcie dla najbliższych. To dzięki temu, że mamy do dyspozycji dwie sale: dużą balową oraz mniejszą kameralną. Każda z nich zapewnia prywatną przestrzeń dla gości. Sale znajdują się w budynku po dawnym folwarku. Obiekt został odrestaurowany, a jego historyczne części zachowane. Dzięki temu nasza restauracja ma unikatowy charakter, który nadają jej m.in. drewniane kolumny i belki stropowe. Restauracja sąsiaduje z najstarszym parkiem we Wrocławiu - Brochowskim - w którym znajduje się jedyny w swoim rodzaju labirynt grabowy. To miejsce, w którym nowożeńcy mogą zrobić godną pozazdroszczenia sesję ślubną.

Wesela w jakim stylu odbywają się u nas najczęściej?

Najczęściej organizujemy tradycyjne wesela z dużą liczbą gości i poprawinami. Mamy też doświadczenie w organizowaniu wesel w stylu nowoczesnym oraz przyjęć weselnych z mniejszą liczbą gości. Jest to możliwe dzięki temu, że mamy do dyspozycji 3 różne sale, a nasza obsługa została odpowiednio przeszkolona pod kątem różnego rodzaju imprez.

Jaka jest maksymalna liczba gości na wesele?

Jesteśmy przygotowani do zorganizowania wesela do 120 osób. Tyle osób zmieści nasza sala balowa, tak by goście wciąż mogli czuć się podczas imprezy swobodnie.

Jaka jest minimalna liczba gości na wesele?

Na mniejsze przyjęcia przeznaczona jest nasza sala kameralna. W zasadzie nie mamy wyznaczonej minimalnej liczby gości, choć dotychczas nie organizowaliśmy w niej przyjęcia na mniej niż 30 osób. :)

Liczba miejsc noclegowych w naszym obiekcie.

Dla Gości przygotowaliśmy 16 pokoi, w tym pięć pokoi jednoosobowych, siedem dwuosobowych, trzy trzyosobowe i jeden czteroosobowy. W sumie daje to 35 miejsc noclegowych. Pokoje są jasne i wygodne, a położenie budynku sprawia, że przez większą część dnia są dobrze nasłonecznione. W każdym pokoju znajduje się w pełni wyposażona łazienka z prysznicem. Goście mają do dyspozycji telewizor, a także dostęp do bezpłatnego internetu w całym hotelu. W cenie pobytu oferujemy śniadania.

Czy w danym terminie odbywa się tylko jedno wesele/jedna impreza okolicznościowa?

Gdy organizujemy wesele, to w danym dniu odbywa się tylko ta impreza i całą uwagę poświęcamy nowożeńcom i ich gościom. Mamy jednak możliwość zorganizowania kilku imprez rodzinnych jednocześnie, ale w różnych salach, np. na piętrze i na parterze.

Czy goście bawią się i jedzą w odrębnych salach?

Wesele zawsze organizujemy na jednej sali, tak by nie rozdzielać gości. Dzięki temu bawią się oni i jedzą razem.

Rodzaje stołów, które oferujemy.

Oferujemy stołu prostokątne lub okrągłe. Pojedyncze prostokątne pomieszczą maksymalnie 8 osób. Okrągłe przewidzieliśmy maksymalnie dla 10 osób.

Czy organizujecie również wesela w plenerze?

Tak i jeszcze więcej. :) Ślub można zorganizować w naszym ogrodzie, który graniczy z Parkiem Brochowskim, lub na sali konferencyjnej, która znajduje się tuż obok sali weselnej.

Dodatkowe atrakcje w naszej ofercie.

Warto zwrócić uwagę na naszą promocję w sezonie jesienno-zimowym, w którym pary młode coraz chętniej organizują wesela. W okresie od 1 listopada do 31 marca proponujemy organizację wesela z 10% rabatem. Dzieci do lat 5 - bezpłatnie, od 5 do 10 lat - 50% ceny za osobę. DJ i fotograf - 50% ceny za osobę (max. 4 osoby). Para młoda gratis!

Ile rodzajów menu oferujemy?

Oferujemy 3 rodzaje menu. Istnieje możliwość dopasowania dań według życzenia Państwa Młodych. Skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwości.

Co zawiera najczęściej wybierane menu?

Najczęściej wybierane menu jest tradycyjne, ale są tam też ciekawe propozycje naszych kucharzy, którzy nadają daniom autorski sznyt.

Czy umożliwiamy modyfikację menu?

Tak, każde menu możemy modyfikować według potrzeb Państwa Młodych. Masz swój pomysł na zmianę w menu? Powiedz nam o tym i zobaczmy, co uda się zrobić.

Czy oferujemy specjalne menu (wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe etc.)?

Mamy w ofercie dania wegetariańskie, wegańskie i bezglutenowe.

Jakie rodzaje kuchni serwujemy?

Króluje u nas kuchnia polska i staropolska z autorskim charakterem naszego szefa kuchni. Znajdziemy też propozycję dla miłośników nowocześniejszych smaków oraz wegetarian i wegan.

W jakiej kuchni się specjalizujemy?

Specjalizujemy się w kuchni polskiej, którą doprawiamy pomysłowością naszego szefa kuchni.

Do której godziny standardowo trwa przyjęcie weselne?

Wesele zazwyczaj trwa do godz. 4:00. To daje około 12 godz. zabawy. Przy tym warto zaznaczyć, że przyjęcia mogą się różnić i wszystko zależy od potrzeb Pary Młodej.

Jak dbamy o właściwą temperaturę w obiekcie?

Na salach jest klimatyzacja, wentylacja i ogrzewanie gazowe. Temperaturę możemy dostosować w porozumieniu z gośćmi.

Czy podczas przyjęcia obecny jest kierownik/manager?

Na kazdym przyjęciu i weselu obecny jest manager lub kierownik restauracji. Goście nie zostaną bez opieki i zawsze będą mieli się do kogo zwrócić z pytaniem lub prośbą.

Czy w naszym lokalu znajduje się sejf?

Tak, mamy sejf, który udostępniamy gościom bezpłatnie. Dzięki temu Państwo Młodzi mają gwarancję, że ich prezenty bezpiecznie poczekają na koniec zabawy.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Dlaczego organizacja wesel sprawia nam tak dużą radość?

Wesele to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Gdy organizujemy je dla pary młodej, ich radość z udanej imprezy szybko udziela się nam. To daje ogromną satysfakcję i motywuje do dalszej pracy. Motywacja rośnie jeszcze bardziej, kiedy młodzi poświęcą swój czas i napiszą o nas pozytywną opinię w internecie. Czujemy wtedy ogromną wdzięczność.

Dlaczego zdecydowaliśmy się organizować imprezy okolicznościowe?

Myśleliśmy o organizacji imprez okolicznościowych już podczas remontu budynków dawnego folwarku. Chcieliśmy zachować jego charakter i wykorzystać atuty, tak by służyły naszym gościom. Idea była taka, żeby powołać obiekt z powrotem do życia i oddać go osobom, które podobnie jak my cenią niezwykły charakter miejsc z historią. Udało nam się wyremontować dzisiejszą salę balową, w której goście od progu dostrzegają drewniane kolumny i belki stropowe z dawnych lat. Dzięki organizowanym tam imprezom to miejsce znowu żyje i sprawia radość innym.

Dlaczego pary decydują się na realizację wesela w naszym obiekcie?

Decydujące jest to, że pary młode nie muszą się o nic martwić, bo bierzemy na siebie całą odpowiedzialność za organizację. Pomagamy od pierwszego spotkania, gdy dowiadujemy się o potrzebach. Potem realizujemy te potrzeby zgodnie z planem, a państwo młodzi mogą się zająć sobą oraz swoimi gośćmi. W opiniach docenia się nas za to, że można się z nami skontaktować na każdym etapie, a w przypadku nietypowych próśb jesteśmy elastyczni i staramy się spełniać życzenia.

Jaka była największa impreza, którą obsłużyliśmy?

Największa impreza u nas liczyła 120 osób. Nasza sala balowa z powodzeniem przyjęła tylu gości.

Jakie mamy oferty specjalne?

Warto zwrócić uwagę na naszą promocję w sezonie jesienno-zimowym, w którym pary młode coraz chętniej organizują wesela. W okresie od 1 listopada do 31 marca proponujemy organizację wesela z 10% rabatem. Dzieci do lat 5 - bezpłatnie, od 5 do 10 lat - 50% ceny za osobę. DJ i fotograf - 50% ceny za osobę (max. 4 osoby). Para młoda gratis!

Kiedy obiekt przechodził ostatnią modernizację?

Sala balowa oraz kameralna, w których organizujemy wesela, ostatnią metamorfozę przechodziły w 2023 roku.

Czy w naszym obiekcie bezpiecznie przechowasz prezenty ślubne?

Tak, mamy sejf, który udostępniamy gościom bezpłatnie. Dzięki temu Państwo Młodzi mają gwarancję, że ich prezenty bezpiecznie poczekają na koniec zabawy.

Czy przed podpisaniem umowy umożliwiamy degustację dań?

Tak, istnieje taka możliwość. W tym celu prosimy o kontakt z naszą restauracją. Organizujemy także targi ślubne w formie "dnia otwartego", podczas których można degustować przygotowywane przez nas dania weselne. O targach informujemy przez nasze social media. Prosimy śledzić nasze profile i serdecznie zapraszamy do udziału w targach. :)

Ciekawostki na nasz temat.

Hotel i Restauracja Brochów znajdują się w odrestaurowanych budynkach po dawnym folwarku. To obiekt z bogatą historią, którą wciąż można dostrzec, gdy spojrzy się uważnym okiem. Dzięki temu na miejscu można poczuć wyjątkowy charakter miejsca, który łatwo odnajdą osoby wrażliwe na historię. Równolegle do historii obiektu biegnie historia Parku Brochowskiego z unikatowym labiryntem grabowym. Park powstał w latach 1727-1733 i jest miejscem, w którym powstają niezapomniane sesje ślubne.

Hotel Brochów
Średnia ocen: 5,00 / 5 z 2 opinii
5,00
jakość obsługi
zgodność z ustaleniami
komunikatywność
menu
czystość
K
Kamila i Łukasz
5.00
 / 5
Data ślubu: 09-07-2022
Wrocław
Data dodania: 02-12-2022

Serdecznie polecamy Restaurację Brochów.

Kierownik sali, Pan Mikołaj, podczas pierwszego spotkania bardzo pozytywnie zaskoczył nas swoją prezentacją i szczerze powiedziawszy "sprzedał" tą salę swoją osobą. Opowiedział nam dokładnie jak organizuje takie uroczystości, prezentując zdjęcia i oprowadzając po całym obiekcie. Od razu dało się odczuć, że wie co robi, a jednocześnie był otwarty na nasze sugestie (układ z okrągłymi stołami na 90 osób był realizowany po raz pierwszy na tej sali, na naszą prośbę i się sprawdził). Szczegółowo i wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania, ale również sam zadawał ich sporo, co pokazało nam nad czym jeszcze musimy się zastanowić.
Także warunki finansowe i organizacyjne miło nas zaskoczyły (duża elastyczność w terminie płatności oraz harmonogram dostępności sali i termin odbioru pozostałego po weselu jedzenia, naszych ozdób).
Całe wesele od strony organizacyjnej przebiegło perfekcyjnie - i wiem o czym piszę, bo jestem perfekcjonistą. Obsługa kelnerska była jednakowo ubrana przez co wyglądała bardzo profesjonalnie i była jednoznacznie identyfikowalna, choć prawdę powiedziawszy była jak estradowi men in black - skuteczna w działaniu i niezauważalna. Ze stołów na bieżąco znikały puste butelki, dzbanki po napojach i "zużyte" talerze, a ich miejsce zajmowały kolejne napoje i dania. Jedzenie też spełniło nasze oczekiwania, a nawet więcej. Wszystko było pyszne!

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu całej imprezy i szczerze polecamy.

J
Joanna
5.00
 / 5
Data ślubu: 17-09-2022
Wrocław
Data dodania: 25-09-2022

Serdecznie polecamy salę weselną na Brochowie! Pyszne jedzenie, dobra cena, piękna sala, wszystko się zgadza! :) Kierownik sali chętny do pomocy i organizacji, wiele kwestii można było bez problemu ustalić. Obsługa świetnie się spisała. Bez zastrzeżeń! :)

Nazwa firmy: Restauracja Brochów
Imię i nazwisko: Mikołaj Kapłon
Adres: Wrocław, Centralna 32, 52-114, woj. dolnośląskie

Kontakt w godzinach:

Pn: 14:00 - 21:00 Wt: 14:00 - 21:00 Śr: 14:00 - 21:00 Cz: 14:00 - 21:00 Pt: 14:00 - 22:00 Sb: 12:00 - 22:00 Nd: 12:00 - 20:00
511-701...
Odwiedź nas:
liczba odwiedzin: 8288
Zadzwoń
511-701...
Napisz

Najczęściej zadawane pytania na temat Hotel Brochów

 • Jaka jest cena za wesele (za talerzyk) w Hotel Brochów?

  Cena wesela (za talerzyk) w Hotel Brochów wynosi od 314 do 414 zł i jest zależna od wybranego menu.

 • Co mówią klienci o Hotel Brochów?

  2 osoby dodały opinie o Hotel Brochów. Średnia opinii wynosi 5,00 w skali 1-5 - zapoznaj się

 • Na ile osób można zorganizować wesele w Hotel Brochów?

  Hotel Brochów organizuje wesela na 120 osób

 • Czy Hotel Brochów organizuje imprezy okolicznościowe?

  W Hotel Brochów organizowane są: np. imprezy okolicznościowe, chrzciny, komunie, bal sylwestrowy, itd.

 • Czy Hotel Brochów oferuje dodatkowe usługi (atrakcje)?

  Hotel Brochów oferuje dodatkowe usługi (atrakcje) dla gości weselnych: Dekoracje światłem

Polecamy

Nowe ogłoszenia

Popularne miasta w okolicy