Marcin Drechna - Fotograf

3500 zł
Łódź, łódzkie
(0)
Dodaj opinię
E-firma videospotkanie / umowa na odległość / podpis elektroniczny
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

Oferujemy:

  • fotoksiążka
  • reportaż ślubny
  • sesja narzeczeńska
  • sesja plenerowa
  • sesja zagraniczna

Do wyboru:

  • 1 fotograf
  • 2 fotografów

O nas

Nazywam się Marcin Drechna!

Fotografuje ludzi, w najważniejszych dla nich momentach życia. Uwieczniam magiczne chwile, by mogły pozostać z Wami na zawsze! Na moich fotografiach zobaczysz prawdziwe historie: naturalne, szczere emocje i nieskrępowaną radość. Ulotne momenty zapisane na lata.

Jeśli chcesz stać się kolejnym bohaterem moich fotograficzny opowieści – napisz do mnie!

Tak wygląda nasza praca

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

W swojej pracy przykładam wielką uwagę do estetyki, symetrii i kolorów. Moje realizacje odzwierciedlają rzeczywistość taką, jaką jest ona w rzeczywistości. Pokazuję prawdziwe piękno. Zawsze zależy mi na zatrzymaniu spontanicznych emocji, cenię sobie naturalność. Moje wieloletnie doświadczenie sprawia, że nie muszę wykorzystywać filtrów, a do wzmocnienia efektów używam światła: gry światła z cieniem, kolorów i kształtów.

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Moja oferta wyróżnia się przede wszystkim naturalnością. Chce, aby fotografie były odzwierciedleniem rzeczywistości takiej, jaką jest naprawdę. Ważne są dla mnie małe gesty, subtelne spojrzenia i detale - wszystko to sprawia, że wykonany przeze mnie reportaż ślubny jest absolutnie unikalny. Zawiera się w nim wszystko; od uczuć, spojrzeń, gestów, przez drobiazgi i detale, aż po przepiękne portrety. Wiem, że dla moich klientów jest to niezwykle ważne i cenne!

Nasze osiągnięcia i wyróżnienia artystyczne.

Współpracuję z najlepszymi kulturystami w Kraju. Towarzyszę im podczas wiodących pokazów kulturystów i fitness w Dubaju - Dubai Muscle Show

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Pracę rozpoczynam od przygotowań Państwa młodych do ślubu, najczęściej są to godziny południowe. Na weselu jestem do godziny 1. Wykonywane przeze mnie reportaże obejmują zatem wszystkie najważniejsze wydarzenia; od przygotowań, przez first look, błogosławieństwo, ceremonię ślubną, wesele wraz z zabawami i oczepinami.

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

W mojej podstawowej ofercie zawiera się reportaż ślubny od momentu przygotowań, aż po zabawę weselną do godziny 1.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z filmowaniem?

Moja oferta nie obejmuje filmowania. Jednak wszystkim zainteresowanym mogę polecić sprawdzonych filmowców.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Odkąd pamiętam robiłem zdjęcia. Już jako nastolatek zajmowałem się fotografią hobbistycznie. Profesjonalnie wykonuję zdjęcia od 2011 roku.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

W branży ślubnej pracuję od 2011 roku, a więc już od 12 lat!

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

Jest wiele rzeczy, które naprawdę lubię w mojej pracy. Przede wszystkim kontakt z nowymi ludźmi. Lubię fotografować ważne chwile. Lubie, kiedy Para Młoda na chwilę zapomina o moim istnieniu. Lubię momenty, kiedy mogę przekazać gotowy reportaż ludziom, którzy z niecierpliwością na niego czekają. Po prostu lubię tę pracę!

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Pracuję na sprzęcie marki Canon, używam aparatów bezlusterkowych i obiektywów serii L.

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

Odpowiednie zaplecze techniczne pozwala na bezproblemowe przeprowadzenie usługi w każdych warunkach. Odpowiedni sprzęt w dużej mierze jest gwarancją jakości zdjęć i niezawodności. Poza tym zwiększa komfort pracy.

W jakim składzie realizujemy usługę?

Realizuję usługę sam. To ze mną klienci się umawiają i wszystko ustalają, ja wykonuję całą sesję i to ja dokonuję obróbki zdjęć.

Jak ubieramy się na wesele?

Uroczystość ślubna to bardzo uroczyste wydarzenie. Dlatego mój strój jest adekwatny. Jednakże nie jest tak bardzo formalny, jak większości gości - w mojej pracy liczy się swoboda.

W jaki sposób udostępniamy gotowe filmy?

Jestem fotografem ślubnym, zatem oferuję zdjęcia. Wszystkie materiały udostępniam w "strefie klienta" na mojej stronie internetowej.

W jaki sposób udostępniamy gotowe zdjęcia?

Zdjęcia udostępniam w specjalnie przygotowanej "strefie klienta" na mojej stronie internetowej. Jest to najwygodniejsza forma udostępniania zarówno dla mnie, jak i dla Klienta, gdyż może je z łatwością pobrać.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

Czas oczekiwania na materiały wynosi 90 dni. Staram się, aby czas ten był jak najkrótszy, jednak odpowiednie przygotowanie zdjęć musi trochę potrwać.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Oczywiście. Posiadam wszystkie konieczne uprawnienia, aby wykonać moim klientom wyjątkowe zajęcia z ceremonii ślubnej w kościele.

Czy posiadamy świadectwo kwalifikacji obsługi drona?

W mojej pracy nie używam drona. Wykonuję wyłącznie zdjęcia.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co naszym zdaniem oznacza "idealne zdjęcie"?

Idealne zdjęcie jest harmonijne. Kiedy na nie patrzymy, czujemy, że wszystko w nim pasuje; kolory, światło, kompozycja. Idealne zdjęcie wywołuje też określone emocje – jeżeli zdjęcie porusza odbiorcę, jest dobre!

Który etap ślubu i wesela najbardziej lubimy uwieczniać?

Najbardziej lubię wykonywać portrety, a więc praca podczas przygotowań oraz sesji plenerowych jest tym, co lubię najbardziej. Ale śluby są wyjątkowymi wydarzeniami, pełnymi emocji i wzruszeń, że trudno wybrać jeden etap wesela.

Czy zrealizujemy dla Ciebie sesję zagraniczną?

Oczywiście! Jeżeli tylko chcecie mogę pojechać z Wami na koniec świata :). Wykonuję sesję w Polsce i w Europie.

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesje plenerowe?

To bardzo indywidualna kwestia. Moje pary najczęściej wybierają zielony plener, często góry, które też bardzo lubię i chętnie wykonuję tam sesje. Znaczna część par preferuje sesje we wnętrzach. Najczęściej wybieramy wtedy zachwycające, pałacowe wnętrza, ale oczywiście nie tylko - wszystko zależy od marzeń Państwa młodych. Jeżeli chodzi o sesje narzeczeńskie, bo takie też wykonuję, to często są to sesje w rytmie ulicy - odwiedzamy miejsca, z którymi narzeczeni są mocno związani.

Najbardziej nietypowe miejsce, w którym realizowaliśmy usługę.

Każde z miejsc, gdzie realizuje usługi jest wyjątkowe - to Pary nadają miejscom wyjątkowości.

Jaki jest styl naszej pracy?

Pracuję od przygotowań do godziny 1. Wykonuję reportaże ślubne, które zawierają wszystkie najważniejsze elementy właśnie od przygotowań aż po nocną zabawę weselną. Chce aby w reportażu znalazły się momenty wzniosłe, wzruszające, ale też te zabawne! Jestem blisko, ale nie narzucam się i robię wszystko, by być jak najmniej zauważalny na imprezie.

Nasz przepis na znakomitą zabawę na weselu.

Przede wszystkim nie przeszkadzać gościom. Staram się nie zwracać na siebie zbyt dużej uwagi. Rozumiem, że niektórzy nie czują się komfortowo, kiedy robi się im zdjęcia. Jeżeli pozwoli się gościom wesela na swobodna zabawę, klimat będzie znakomity!

Języki obce, którymi się posługujemy.

Język polski, język angielski. Jestem osobą bardzo kontaktową i myślę, że będę mógł porozumieć się z każdym podczas pracy!

Kto jest dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania?

Inspirują mnie ludzie, których spotykam. Moi klienci są dla mnie naprawdę największą inspiracją! To dla nich tworzę i nimi się inspiruję.

Czy jesteśmy w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie?

Tak, oczywiście mogę spersonalizować usługę na życzenie klienta. Dotyczy to zarówno możliwości wykonania sesji w każdym miejscu, jak i indywidualnych pomysłów na sesję. Jestem otwarty na nowości i lubię kreatywnych klientów!

Jak radzimy sobie w trudnych warunkach pogodowych?

Zdecydowanie wolę wykonywać sesje latem. Jednak dla profesjonalnego fotografa żadna pogoda nie powinna stanowić problemu, a wręcz odwrotnie – deszcz czy śnieg stwarzają pewne możliwości, które mogą sprawić, że zdjęcia będą wyglądały przepięknie i oryginalnie. W trudnych warunkach pogodowych bardzo ważny jest odpowiedni sprzęt fotografa oraz jego umiejętności – ja dysponuje jednym i drugim.

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

Nie. Wprawdzie światło jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na efekt fotografii, jednak słabe oświetlenie nie stanie się przeszkodą do wykonania zdjęć. Liczy się przede wszystkim doświadczenie fotografa i dobry sprzęt.

Jakie są aktualne trendy w fotografii ślubnej?

Trendy w fotografii ślubnej zmieniają się niemal każdego sezonu. Dlatego ja nie podążam za nimi. Wciąż się rozwijam, inwestuje w bardzo dobrej jakości sprzęt i staram się robić zdjęcia jak najbardziej naturalne, odzwierciedlające ten dzień tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Nie oznacza to jednak, że nie przyglądam się trendom – jak najbardziej, przyglądam się i czerpie z nich to, co najlepsze, tak aby moi klienci mogli cieszyć się zdjęciami najwyższej jakości, pięknymi i ponadczasowymi.

Jakie są aktualne trendy w realizacji filmów ślubnych?

W mojej ofercie nie ma realizacji filmów ślubnych. Realizuję wyłącznie profesjonalną fotografię. Myślę jednak, że obecnie w realizacji filmów weselnych ważna jest dynamika filmu i umiejętne wybranie najodpowiedniejszych fragmentów z całego dnia.

Co zabralibyśmy na bezludną wyspę?

To chyba nietrudno zgadnąć :) Oczywiście rodzinę i aparat!

Nasze pasje.

Oczywiście fotografia i wszelkie nowinki, które są z nią związane. Poza pracą lubię jeździć na rowerze #ruszam4litery - zachęcam was do aktywnego wypoczynku!

Ciekawostki na nasz temat.

Oprócz fotografowania Par, zajmuję się także fotografowaniem najlepszych w kraju kulturystów. Towarzysze im podczas zawodów w kraju i na świecie, między innymi na wiodących targach kulturystycznych w Dubaju - Dubai Muscle Show. Oprócz tego poprzez projekt #ruszam4litery zachęcam ludzi do aktywności!

Nasza ulubiona książka/film/serial.

Wskazanie konkretnych książek będzie trudne. Bardzo lubię biografię oraz pozycje historyczne. Jeżeli chodzi o filmy to na pewno seria James Bond!

Dodaj pierwszą opinię
Nazwa firmy: Marcin Drechna
NIP: 7712666029
Imię i nazwisko: Marcin Drechna Marcin Drechna
Adres: Łódź, woj. łódzkie
liczba odwiedzin: 1546

Wyjątkowe sale weselne w mieście Łódź

Polecamy

Nowe ogłoszenia

Popularne miasta w okolicy