Zobacz zdjęcia (5)
Bartosz Ciesielski - Fotografia ślubna., Łódź - zdjęcie 1
Bartosz Ciesielski - Fotografia ślubna., Łódź - zdjęcie 2 Bartosz Ciesielski - Fotografia ślubna., Łódź - zdjęcie 3 Bartosz Ciesielski - Fotografia ślubna., Łódź - zdjęcie 4 Bartosz Ciesielski - Fotografia ślubna., Łódź - zdjęcie 5
1 / 5

Bartosz Ciesielski - Fotografia ślubna. id:39367

Łódź, łódzkie
(12)
Dodaj opinię
E-firma videospotkanie / umowa na odległość
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

O nas

Oferujemy:

  • fotoksiążka
  • reportaż ślubny
  • sesja narzeczeńska
  • sesja plenerowa
  • sesja zagraniczna

Do wyboru:

  • 1 fotograf

Zajmuję się reportażem ślubnym. W dniu ślubu fotografuję tylko prawdziwe sytuacje i emocje, które im towarzyszą. Bez pozowania. Bez uśmiechów na zawołanie. Bez ustawiania czegokolwiek.

Poznajmy się

Tak wygląda nasza praca

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Fotografuję prawdziwe, nieinscenizowane sytuacje w sposób, który umożliwia ułożenie ze zdjęć historii. Uważam, że w dniu ślubu, jako fotograf jestem od tego, żeby „widzieć więcej” i zdążyć dobrze to uchwycić tyle razy ile tylko zdołam. To mój cel. Wierzę, że takie zdjęcia mają szanse przetrwać próbę czasu. Pracuję możliwie najbardziej dyskretnie. Nie chcę Parze Młodej zaprzątać głowy swoją obecnością w ich najważniejszym dniu. Pary, którym odpowiada takie podejście i taka fotografia to właśnie te do których kieruję swoją ofertę.

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Dokumentalnym, reporterskim stylem pracy opartym na obserwacji. Wychodzę z założenia, że ludzie są w głębszym sensie piękni wtedy gdy są autentyczni. To nie ma nic wspólnego z perfekcyjnym wyglądem, do którego przyzwyczaja nas przemysł ślubny. Chodzi mi o coś zupełnie innego. Mam nadzieję, że to znajduje odbicie w zdjęciach które robię. Moją ofertę charakteryzują też sesje realizowane najczęściej w plenerach naturalnych. To jakby drugi biegun fotografii ślubnej. Tutaj trzeba już inscenizować, jednak robię to bardzo minimalistycznie.

Nasze osiągnięcia i wyróżnienia artystyczne.

Należę do WPJA - powszechnie uznanej, międzynarodowej organizacji fotoreporterów ślubnych. W 2019 znalazłem się na liście TOP 50 AGWPJA ze swoimi zdjęciami z sesji plenerowych.

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

Reportaż z całego dnia ślubu od przygotowań do ostatniego oficjalnego punktu wesela.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

W przedszkolu :), od biegania za gawronami po śniegu z aparatem Ami66 na negatyw 60mm. Później, w szkole podstawowej był pierwszy samodzielnie wywołany w koreksie negatyw małoobrazkowy i wielka duma z tego powodu :) Następnie Liceum Plastyczne w Gdyni, w klasie fotografii. Później Szkoła Filmowa w Łodzi. Pierwsze profesjonalne zlecenie fotograficzne wykonałem w 1994 roku dla domu mody Telimena, w Łodzi. Była to sesja modowa w plenerze. Dawne, analogowe czasy, które czule wspominam.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

Od 2012 roku. Był to mój debiut w fotografii ślubnej. Wcześniej zajmowałem się z innymi dziedzinami fotografii oraz przede wszystkim pracą za kamerą. W branży ślubnej działam wyłącznie jako fotograf. W 2017 roku zdecydowałem, że będzie to moje główne zajęcie i na tym się skoncentrowałem.

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

Fotografowanie ludzi, emocji i wszystkich tych niespodziewanych, żywych sytuacji, w które obfituje dzień ślubu. Lubię chwilę, w której czuję, że udało mi się uchwycić właśnie „to o co chodzi” w jednym kadrze. Jest to dla mnie ciągle jakiś tajemniczy proces. Fascynuje mnie to. Lubię opowiadać historie obrazami. Cieszy mnie też robienie czegoś ważnego i trwałego dla dwojga najbliższych sobie ludzi.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

“If the photographer is interested in the people in front of his lens, and if he is compassionate, it’s already a lot. The instrument is not the camera but the photographer.”- Eve Arnold

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

Dlatego, że umożliwia sprawną i bezpieczną pracę przez wiele godzin. Z dobrymi, umiejętnie dobranymi narzędziami można po prostu zrobić więcej i lepiej. Żyjemy w czasach niezwykłych możliwości technicznych i to jest wspaniałe. Możemy fotografować w sytuacjach ze światłem zastanym, które jeszcze całkiem niedawno były niedostępne bez lamp błyskowych i wszystkiego co z tym się wiąże. Konieczne jest też to aby być gotowym do płynnej kontynuacji zdjęć w wypadku jakiejkolwiek awarii.

W jaki sposób udostępniamy gotowe zdjęcia?

Zdjęcia udostępniam w wersji elektronicznej, bezpośrednio w galerii lub na nośniku pamięci.
Wykonuję też fotoksiążki. Jest to zależne od pakietu.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Tak, ukończyłem stosowne szkolenie i mam wymagane zezwolenie.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co naszym zdaniem oznacza "idealne zdjęcie"?

Myślę, ze zdjęcie nie ma być idealne. Chyba, że w reklamie gdzie trzeba tworzyć wyidealizowane, fikcyjne światy. Mówię bardziej o reportażu. Dążenie do zrobienie zdjęcia idealnego zabija ważniejsze rzeczy. Trzeba być czujnym i wrażliwym na to co się dzieje, na człowieka w kadrze. Chodzi o sytuacje, emocje, gesty. Jak za dużo się troszczy o to jak tu zrobić "idealne zdjęcie" to najczęściej zaczyna się mało widzieć. Dlatego jestem przeciwnikiem gonienia za idealnym zdjęciem. Wierzę w istnienie momentu decydującego o którym mówił ojciec reportażu - Henri Cartier - Bresson. Uważam, że to jest coś naprawdę ważnego. Można myśleć o tym jak o pewnym ideale.

Który etap ślubu i wesela najbardziej lubimy uwieczniać?

Każdy. Lubię też zwracać uwagę na wszystko co dzieje się gdzieś "na boku", pomiędzy oficjalnymi momentami.

Czy zrealizujemy dla Ciebie sesję zagraniczną?

Nie pali mi się do tego :) W sesji koncentruję się w pierwszej kolejności na tym jak pokazać bliskość między dwójką ludzi. To uważam za prawdziwe wyzwanie. Nie potrzeba daleko lecieć aby to osiągnąć. Oczywiście wiem, że są wyjątkowe miejsca za granicą i rozumiem, że Para bardzo pragnie mieć w jednym z nich zdjęcia, albo ma ku temu inne, osobiste powody. Gdybym widział, że im bardzo zależy na jakimś szczególnym miejscu to pewnie by mnie namówili, ale powiedziałbym im na początku to co powyżej :) Nie jestem fotografem „epickich miejscówek” :)

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesje plenerowe?

Najczęściej wybieramy wspólnie sesje w plenerach naturalnych, ale nie jest to jakąś żelazna regułą. Bywały też sesje w scenerii miejskiej czy wręcz industrialne.

Jaki jest styl naszej pracy?

Jet to styl dokumentalny lub inaczej mówiąc reporterski, którego najważniejsze cechy starałem się opisać w poprzednich odpowiedziach.

Nasz przepis na znakomitą zabawę na weselu.

Pamiętajcie o tym, że ten dzień jest przede wszystkim Wasz :)

Jak radzimy sobie w trudnych warunkach pogodowych?

Akceptuje je. Nie walczę z tym. Czym gorsza pogoda tym lepsze zdjęcia :)

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

Niekoniecznie. W cieniu lubią dziać się najciekawsze rzeczy :)

Jakie są aktualne trendy w fotografii ślubnej?

Przyznam, że sezonowych trendów nie śledzę. Mody przeminą a dobra, uczciwa fotografia pozbawiona niepotrzebnych dodatków zawsze się jakoś obroni.
Myślę, że można wyróżnić dwa podstawowe nurty w fotografii ślubnej. Glamour i dokumentalny. Pierwszy bazuje na stylizacji i estetyzowaniu rzeczywistości. Drugi wywodzi się z reportażu gdzie najważniejsza jest autentyczność, sytuacje zastane oraz opowiedzenie historii zdjęciami.
Niestety - takie jest moje prywatne zdanie - wszechobecnym trendem w fotografii ślubnej jest kicz. Pomagają w tym znane platformy społecznościowe bazujące na obrazie oraz różne portale branżowe. Promują przesadną wyrazistość, jakieś fałszywe piękno, zdjęcia bez żadnej treści, mające dawać tylko szybkie, chwilowe zadowolenie. Tak to odbieram.

Certyfikaty Firma z klasą

Opinie (12)

Bartosz Ciesielski - Fotografia ślubna. id:39367
Średnia ocen: 5,00 / 5 z 12 opinii
5,00
jakość obsługi
zgodność z ustaleniami
komunikatywność
terminowość
prezencja
R
Roch
5.00
 / 5
Nowa opinia
Data ślubu: 15-07-2022
Strzelce Dolne
Data dodania: 19-09-2022

Bartka ściągnęliśmy aż z Łodzi (wesele w Śliwkowym sadzie pod Bydgoszczą) .Bartek od początku okazał się bardzo ciekawy, pogodny i otwarty w rozmowie. Jeździ stylowymi kozackimi autami z poprzedniej epoki które same już mogą służyć za świetne tło do oryginalnych zdjęć. Naszym zdaniem Bartek jest wyjątkowym i nietuzinkowym fotografem. Ma bardzo ciekawy styl zdjęć który bardzo nam się spodobał już w czasie gdy oglądaliśmy jego portfolio.
Reporterski styl który jest jego asem w rękawie nadaje zdjęciom wyjątkowego charakteru. Zwinnie śmiga między gośćmi jak snajper na bitwie i potrafi zaskoczyć ujęciami i refleksem. Zdjęcia dzięki temu są bardzo AUTENTYCZNE i prawdziwe. Świetnie zatrzymuje w czasie to co najważniejsze - emocje, i to też go wyróżnia - robi to z wielką łatwością. Bartek chwyta i komponuje bardzo ciekawe i oryginalne ujęcia (zarówno te szerokie i te węższe) których czasem niestety trzeba długo szukać u innych fotografów ślubnych Prawdziwy talent i świetna umiejętność uchwycenia tak ważnych i zarazem ulotnych chwil na długo. Cieszę się że udało mi się znaleźć Bartka w tym ogromnych gąszczu i szumie setek innych często również całkiem dobrych fotografów. Pozdrawiam Cię Bartek razem z Kingą i kto wie, może się jeszcze kiedyś spotkamy :) dzięki za Twoją pracę , przyjazd, oraz same świetne ujęcia - album będziemy drukować już niedługo, pozdrowienia! i kolejnych znakomitych kadrów i kolejnych nagród życzę!

Ł
Łukasz i Sylwia
5.00
 / 5
Data ślubu: 11-09-2021
Łódź
Data dodania: 19-01-2022

Pan Bartosz wykonał bardzo dobrą pracę fotografując nasz ślub. Na szczególną uwagę zasługują nietuzinkowe ujęcia, ciekawe kadry oraz czułość na gust klienta i umiejętność dostosowania do niego materiału. Rzetelny i skrupulatny fachowiec, uczciwe ceny, godny zaufania. Ma na uwadze zadowolenie klienta, na nasze życzenie wykonał dodatkową korekcję kolorystyczną po zakończeniu umówionej usługi. Szczerze polecamy.

A
Agata Thompson
5.00
 / 5
Data ślubu: 24-10-2020
Pabianice
Data dodania: 10-10-2021

We hired Bartek as our wedding photographer.
We found him to be professional, talented and we were very pleased with his work.
Bartek is very down to earth and easy to communicate with. On our big day, he was like our shadow we didn't notice.
We would recommend Bartek's services to anyone looking for skilful and competent photographer.

M
Marta
5.00
 / 5
Data ślubu: 29-05-2021
Łódź
Data dodania: 04-09-2021

Współpraca z Panem Bartoszem była bardzo dobra. Oprócz fachowego podejścia do tematu, to człowiek niezwykle sympatyczny i skromny. Doskonale rozumie potrzeby drugiej strony. Jest elastyczny, wyrozumiały i rzetelny. Atmosfera w jakiej odbywały się zdjęcia była całkiem naturalna a nasze "prawdziwe momenty" zostały świetnie utrwalone w kadrach aparatu. Zafundowaliśmy sobie bardzo wiele przyjemności nie tylko ślubnej...pozdrawiamy i zdecydowanie polecamy!

Bartosz Ciesielski
06-09-2021

Serdecznie dziękuję za te ciepłe słowa oraz, za rodzinną atmosferę od samego początku do końca! Jest mi bardzo miło, ze mogłem dla Państwa fotografować dzień ich ślubu i utrwalić ważne dla Was chwile.

O
Ola i Mariusz
5.00
 / 5
Data ślubu: 20-07-2020
Słupno
Data dodania: 21-03-2021

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Bartkiem.
Od początku robi bardzo dobre wrażenie, dobrze się z nim rozmawia.
Bardzo dobrze wspominamy ustalenia wspólnej wizji zdjęć.
Fotografie, które otrzymaliśmy są piękne! Świetnie uchwycone momenty. O taki klimat nam chodziło :)
Dziękujemy bardzo za współpracę i każdemu polecamy tego fotografa!

Bartosz Ciesielski
07-09-2021

Bardzo Wam dziękuję za wystawienie tak pozytywnego komentarza!

A
Angelika
5.00
 / 5
Data ślubu: 22-08-2020
Łódź
Data dodania: 02-03-2021

Powiedzieć, że zdjęcia wyszły piękne to zdecydowanie za mało, mamy najpiękniejszą pamiątkę, jaką tylko moglibyśmy sobie wymarzyć. Niesamowicie uchwycone momenty, wszystkie z wielkim wyczuciem smaku.
Kontakt bez żadnych problemów, zdjęcia otrzymaliśmy szybko.
Aha, do tych stresujących się przed aparatem: Pan Bartek rzeczywiście ma rację, kiedy mówi, że nawet nie odczujecie jego obecności ;)

Bartosz Ciesielski
07-09-2021

Dziękuję pięknie za komentarz! Prawdziwe strażackie wesele! Długo będę je pamiętał :-)

T
Tomasz
5.00
 / 5
Data ślubu: 29-08-2020
Warszawa
Data dodania: 01-03-2021

W najkrótszych słowach polecam Pana Bartosza. Fotograf- artysta z wizją. Człowiek z pasją i godny zaufania. Wielki talent, bystre oko. Nieprzeciętne poczucie estetyki w świecie przepełnionym kiczem to naprawdę cecha na wagę złota! Rzetelny, wyrozumiały i tolerancyjny. Dzięki niemu nasz ślub był jeszcze bardziej wyjątkowy i nigdy nie będzie zapomniany, bo zdjęcia tego Pana kipią emocjami tego wyjątkowego dnia i przenoszą na salę weselną!

A
Aneta
5.00
 / 5
Data ślubu: 02-02-2021
Łódź
Data dodania: 28-02-2021

Jestem dumna, że znalazłam najlepszego fotografa, dzięki któremu mamy najpiękniejsze zdjęcia w historii fotografii ślubnej. Dzięki efektom jego pracy podczas naszego wesela, również nasi znajomi znaleźli swojego wymarzonego fotografa:)

Trzeba zacząć od tego, że Bartek to bardzo sympatyczny, łatwy w kontakcie człowiek, z którym dogrywanie szczegółów przed ślubem to czysta przyjemność. Cierpliwy i wyrozumiały, bo wie, że różni ludzie, różnie reagują na przedślubny stres. Profesjonalnie obadał miejsce ślubu przed uroczystością. W trakcie przygotowań miał całe zamieszanie pod kontrolą co doskonale widać, na unikalnych ujęciach. Podczas ceremonii i zabawy pracował na pełnych obrotach. Momentami zastanawiałam się czy w ogóle daje sobie sekundę oddechu na małe co nieco:)

Jak każda, szczęśliwa Panna Młoda żałowałam, że zabawa tak szybko się skończyła, ale dzięki zdjęciom od Bartka, mogę regularnie wracać do dnia naszego ślubu. Widzę na tych zdjęciach prawdziwe emocje- szczęście, radość i miłość. Myślę, że niejeden kamerzysta nie uchwyci tak dobrze klimatu ślubu jak fotograf Bartek. Gdybym miała wychodzić za mąż raz jeszcze (chociaż mam nadzieję, że nie będę musiała :D) to przynajmniej mam spokojną głową, że fotografa nie musiałabym już szukać.
.
Polecam. Forograf 11/10 :)

Bartosz Ciesielski
05-09-2021

To była naprawdę pozytywnie szalona impreza! Pamiętam doskonale tą noc! Dziękuję za zaufanie i że mogłem być Waszym fotografem. Wasz ślub był to ostatnim jaki sfotografowałem przed pandemią, kiedy jeszcze wszystko było normalne. Wracałem czasem do tych zdjęć myśląc o tym. Przechowuję w pamięci bardzo ciepłe myśli o Was i Waszym dniu. No i pozdrowienia dla KS Tęcza! Jestem wielkim fanem całej kadry! Niech żyje Tęcza! Każda. Uściski.

Pokaż więcej opinii

Kontakt

Adres: Łódź, , 90-451, woj. łódzkie
liczba odwiedzin: 2047

Popularne miasta w okolicy