RAVAMI - Rafał Czyż - fotografia ślubna i wideofilmowanie - film 1 RAVAMI - Rafał Czyż - fotografia ślubna i wideofilmowanie - film 1

RAVAMI - Rafał Czyż - fotografia ślubna i wideofilmowanie id:42346

2500 zł / dwa dni
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
(0)
Dodaj opinię
E-firma videospotkanie / umowa na odległość / podpis elektroniczny
785-852...
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

O nas

Oferujemy:

 • 4K
 • album tradycyjny
 • fotoksiążka
 • pakiet foto+video
 • reportaż ślubny
 • sesja narzeczeńska
 • sesja plenerowa
 • sesja zagraniczna
 • studio

Do wyboru:

 • 1 fotograf
 • 2 fotografów

Fotografia w dobie cyfryzacji wydaje się być bliżej nas niż kiedykolwiek wcześniej. Pomimo to, zrobić ładne zdjęcie, uchwycić właściwy moment, nadal jest dla wielu sztuką. Warto więc w tak podniosłym momencie życia, jak zaręczyny, ślub, czy pierwsze chwile życia naszego potomka, skorzystać z usług fotografa ślubnego - profesjonalisty (z dwudziestoletnim stażem).

Zobacz zdjęcia (50)
RAVAMI - Rafał Czyż - fotografia ślubna i wideofilmowanie, Bydgoszcz - zdjęcie 1
RAVAMI - Rafał Czyż - fotografia ślubna i wideofilmowanie, Bydgoszcz - zdjęcie 2 RAVAMI - Rafał Czyż - fotografia ślubna i wideofilmowanie, Bydgoszcz - zdjęcie 3 RAVAMI - Rafał Czyż - fotografia ślubna i wideofilmowanie, Bydgoszcz - zdjęcie 4 RAVAMI - Rafał Czyż - fotografia ślubna i wideofilmowanie, Bydgoszcz - zdjęcie 5
RAVAMI - Rafał Czyż - fotografia ślubna i wideofilmowanie, Bydgoszcz - zdjęcie 6
1 / 50

Oferta ravami

Total-MINI

2500zł/ dwa dni

- nielimitowana ilość wykonanych zdjęć (powstaje ~1000 zdjęć)
- osobny dzień na plener z nielimitowanym czasem na „zabawę”
- dojazd do 100km w dwa dni (dzień Wesela i pleneru)
- wykonane zdjęcia są już dostępne po 7-dmiu dniach w internetowej prywatnej galerii
- wszystkie zdjęcia w pełnych wymiarach przekazywane są na płytach DVD
- reportaż z błogosławieństwa
- reportaż z ceremonii
- reportaż z Wesela do godziny 1:00
- sesja plenerowa
- wszystkie zdjęcia dostępne jedynie na płytach DVD gotowe do wywołania w ramach własnego zakresu

MINI

2800zł/ dwa dni

Elementy z total-MINI oraz:
- reportaż z przygotowań
- duży (30×30) album klasyczny obity eko-skórą, a w nim 60 zdjęć w formacie 15×23 (panoramiczne)

STANDARD

3000zł/ dwa dni

- reportaż od rana w dniu Wesela do godziny 1:00 + osobny dzień na plener
- jedna opcja z:
duży (30×30) album klasyczny obity eko-skórą, a w nim 100 zdjęć w formacie 15×23 (panoramiczne)
duża (30×30) fotoksiążka (20 stron = 10 rozkładówek) obita eko-skórą z indywidualnym projektem wywyłanym na grubych – sztywnych kartach

Uwaga: czasami się zdarza, że fajnych zdjęć do fotoksiązki jest dużo więcej niż na 10 rozkładówek (mieści się około 60), wtedy każda dodatkowa rozkładówka kosztuje 40 złotych

STANDARD 2+1

3700zł/ dwa dni

- reportaż od rana w dniu Wesela do godziny 1:00 + osobny dzień na plener
- jedna opcja z:
duży (30×30) album klasyczny obity eko-skórą, a w nim 100 zdjęć w formacie 15×23 (panoramiczne)
duża (30×30) fotoksiążka (20 stron = 10 rozkładówek) obita eko-skórą z indywidualnym projektem wywyłanym na grubych – sztywnych kartach

PREMIUM

3300zł/ dwa dni

STANDARD wzbogacony o:

- jedną opcję z:
ten sam album co w STANDARD, ale dodatkowo: młotkowany, grzbietowany, obity metalowymi narożnikami, ze zdjęciem na okładce umieszczonym za akrylem
ta sama fotoksiążka co w STANDARD, ale dodatkowo: do wyboru opcje okładek akrylowych, drewnianych, metalowych z możliwością obicia metalowymi narożnikami oraz dodatkowe eko-skóry exclusive

UWAGA: istnieje możliwość wymiany eko-skóry na skóre naturalną, wtedy dopłata = 100zł

PREMIUM 2+1

4500zł/ dwa dni

PREMIUM wzbogacony o:

jedną opcję z:
dodatkowe dwa mniejsze (23×23) albumy klasyczne – wykonany w stylu PREMIUM
dodatkowe dwie mniejsze (20×20) fotoksiążki dokładnie – wykonane w stylu PREMIUM

VIDEO

od 1000 do 2500zł/ dzień

Usługa wideofilmowania dostępna w dniu wesela. Z uroczystości powstaje film trwający dwie godziny oraz 15-minutowy teledysk (przeplatany także zdjęciami).

Fotobudka 360 stopni

od 1000 do 2000zł/ wesele

W zależności od czasu dostępności fotobudki na weselu.

Poznajmy się

Tak wygląda nasza praca

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Profesjonalizm w działaniu wykonaniu fotografii ślubnej u ponad x100 Par Młodych przez ostatnie 10 lat działania na rynku. Pomimo minionych lat, posiadam najnowszy dostępny sprzęt fotograficzny na rynku najwyższej klasy. Wiem także, jak go używać tak, aby zdjęcia nie powstawały "z przypadku" (także w zupełnych ciemnościach).

Czym wyróżnia się nasza oferta?

W atrakcyjnej cenie nie ma limitu na ilość wykonanych czy obrobionych zdjęć. W przyzwoitej cenie powstaje ponad 1000 zdjęć najwyższej jakości i w pełni obrobionych. Wszystkie zdjęcia dostępne są a płytach, a Para Młody wybiera jedynie najlepsze ich zdaniem zdjęcia do albumu. Wszystkie zdjęcia dostępne są już w ciągu tygodnia od uroczystości. W cenie Albumy obite co najmniej ekoskórą wykonane są ręcznie zgodnie z indywidualnymi potrzebami Pary Młodej (rodzaj czy kolor okładek / obicia). Także projekt fotoksiążki jest mocno indywidualny, a zdjęcia w nim wykorzystane nie są ułożone w żadne szablony.

Nasze osiągnięcia i wyróżnienia artystyczne.

Wiele wyróżnień "fotografa miesiąca" czy komentarzy Par Młodych na innych portalach weselnych. Prośba o poprowadzenie kursu fotografii w znanej szkole bydgoskiej.

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Dzień Wesela do dyszpocji praktycznie od rana dla Pary Młodej. Osobny dzień na sesję plenerową praktycznie bez limitu, ale zazwyczaj po czterech godzinach wszyscy są zmęczeni, a w aparacie mamy co najmniej 250-450 bezcennych ujęć.

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

Podstawowa usługa - to wykonanie sesji ślubnej, gdzie Para Młoda otrzymuje zdjęcia jedynie w wersji elektronicznej na płytach DVD lub nośniku pendrive umieszczone w pięknym opakowaniu. Zdjęcia elektroniczne uważam za półprodukt, dlatego zawsze staram się polecić zdjęcia w wersji papierowej - czyli album klasyczny lub fotoksiążkę z indywidualnym projektem.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z filmowaniem?

W mojej szkole średniej z kamerą VHS, następnie Video-8 i S-VHS (uwieczniając swoje pierwsze Wesela). Obróbka materiału była wykonywana przy użyciu wielu urządzeń perfyferyjnych, a bazą był komputer Amiga (hit na tamte czasy). Obecnie mam możliwość nagrywania filmów w pełni cyfrowych w Full-HD jak i 4K.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Fotografią zajmowałem się hobbistycznie od młodości. Rozkwit jednak nastąpił w momencie urodzenia się mojego syna 15 lat temu, kiedy przestawiłem się na pierwszy aparat cyfrowy Canon. Od tego czasu "stajnia" Canon rozrosła się do maksymalnych poziomów posiadając jedynie obiektywy klasy L-uxury dopinane do najnowszego bezlusterkowca pełnoklatkowego ciągle tej samej marki.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

W branży ślubnej prowadzę działalność zarejestrowaną pod nazwą "ravami" od roku 2001.

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

Najfajniejszy jest kontakt z ludźmi, możliwość zabawy i przeżywania zawsze innych momentów. Do tego uwielbiam uśmiech Par Młodych opowiadających o otrzymanych zdjęciach.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Bezlusterkowy profesjonalny pełnoklatkowy Canon EOS-R, zestaw obiektywów serii L-uxury (stałoświetlne) pokrywające zakres od 10 do 400mm. Do tego mocny komputer stacjonarny ze skalibrowanym monitorem graficznym firmy NEC.

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

Odpowiednie zaplecze techniczne gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoki poziom usług. Mówimy tutaj o jakości wykonanych i obrobionych zdjęć. Zachowanie odpowiedniego poziomu ostrości, światła, czy szumu, a także obróbka i efekt końcowy otrzymany taki sam na monitorze jak i na wykonanych zdjęciach we współpracującym laboratorium. Mówimy także o szybkości wykonania usługi. Obrobione zdjęcia są dostępne po tygodniu czasu (co nie jest normalnością). Oprócz wysokiego sprzętu jednak należy pamiętać jak ważnym jest umiejętność jego obsługiwania. Nie sztuk wykorzystać ustawienia automatyczne. Ważne, co chce się osiągnąć i po to jest kreatywny tryb manualny jaki używam.

W jakim składzie realizujemy usługę?

Nie jestem hurtownikiem umów i usług w większości wykonuję sam. Czasem pomoże mi Syn (jeśli jest potrzeba wykonania usługi fotografii jak i wideo).

Jak ubieramy się na wesele?

Ubiór ma być schludny: oprócz koszuli, marynarka i ciemne buty. Dodatkowy zestaw ubrań zawsze jedzie ze mną w samochodzie na wypadek "awarii".

W jaki sposób udostępniamy gotowe filmy?

Film jest umieszczany w prywatnej przestrzeni na moim serwerze. Para Młoday otrzymuje link do tej przestrzeni i już od momentu otrzymania - może go współdzielić.

W jaki sposób udostępniamy gotowe zdjęcia?

Zdjęcia są umieszczane w prywatnej przestrzeni na moim serwerze. Para Młoday otrzymuje link do tej przestrzeni i już od momentu otrzymania - może go współdzielić.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

Na materiał Para Młoda czeka 7 dni roboczych. Gwarantowane jest to także podpisaną umową.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Tak, posiadam uprawnienia do fotografii w kościele. W związku z wieloletnią działalnością Kuria Biskupia w Bydgoszczy nadała mi uprawnienia bezterminowo. Nie musze ich odnawiać.

Czy posiadamy świadectwo kwalifikacji obsługi drona?

Nie posiadam drona w ofercie. Na chwilę obecną moi klienci nie pytali o taką usługę.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co naszym zdaniem oznacza "idealne zdjęcie"?

Idealne zdjęcie - to idealny moment. Ukazanie emocji, chwili (może to być spojrzenie, ułamek sekundy o jakim nie pamiętasz... nawet nie wiesz, że ktoś w tym czasie robił Tobie zdjęcie) i to wszystko wykonane w świetle i parametrach jakie założyłeś.

Który etap ślubu i wesela najbardziej lubimy uwieczniać?

Ceremonię ślubną. To jest tylko moment, chwila, którą należy wykonać najlepiej .... więcej się nie powtórzy. Oprócz tego sejsa plenerowa - to fajna kreatywna zabawa zależna od wyobraźni x3 ludzi. ... po prostu "bawmy się"

Czy zrealizujemy dla Ciebie sesję zagraniczną?

Góry, Mazury, Morze ... czy zagranica, zawsze jest taka możliwość. Wymaga to dodatkowych kosztów. Na sesję plenerową zawsze zabieram Młodych swoim wygodnym samochodem. Mimo takich możliwości - zawsze polecam okolicę. Niewiarogodnym jest ile jest pięknych miejsc dookoła nas.

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesje plenerowe?

Zawsze upatrujemy sobie x2-3 miejsca docelowe, i kręcimy się dookoła nich. Po drodze znajdują się dodatkowe rzeczy, przy których warto się zatrzymać. Zazwyczaj starujemy za miasto, po czym wieczorem wracam do miasta na wieczór.

Najbardziej nietypowe miejsce, w którym realizowaliśmy usługę.

Sala treningowa, klasyczne motocykle, plac budowy, stajnia konna, wnętrze niepostawionego wiatraka

Jaki jest styl naszej pracy?

Wyluzowany. Nie można generować dodatkowego stresu czy spięcia. Fotograf nie może przeszkadzać, a tymbardziej poganiać. Ma pomagać Parze Młodej przejść przez ten tak ważny dzień.

Nasz przepis na znakomitą zabawę na weselu.

Należy bawić się wraz ze wszystkimi. Ty wiesz co ma robić i to robisz. Starasz się być częścią tego Wesela.

Języki obce, którymi się posługujemy.

Posługuję się językiem angielskim biegle - już wielokrotnie przydała się ta umiejętność.

Kto jest dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania?

Jestem samoukiem i sam staram się robić to co mi się podoba. Nie wzoruję się na nikim. Każdy ma swoje podejście do tematu.

Czy jesteśmy w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie?

Jak najbardziej tak. Elastyczność jest ważnym elementem oferty bazowej.

Jak radzimy sobie w trudnych warunkach pogodowych?

Kurtka przeciwdeszczowa z kapturem dodatkowo zasłaniającym i tak wodoodporny sprzęt.

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

Słabe oświetlenie nie jest na chwilę obecną przeszkodą. Technika przez 10 lat zmieniła się znacząco. Z aktualnym sprzętem ZAWSZE jestem w stanie dopasować się do każdego oświetlenia. Kościoły bez lampy błyskowej to już standard.

Jakie są aktualne trendy w fotografii ślubnej?

Tak jak wielu ludzi, tak każdy szuka czegoś dla siebie. Ja zawsze polecam zapoznać się z porfolio tematycznym i stwierdzić, czy to jest coś czego Młodzi szukają.

Jakie są aktualne trendy w realizacji filmów ślubnych?

Podobnie jak ze zdjęciami - każdy musi poszukać coś dla siebie.

Co zabralibyśmy na bezludną wyspę?

Bezludna wyspa nie jest miejscem do jakiego chciałbym trafić. Nie nadaję się do samotności i odizolowania. Gdybym już musiał tam trafić - chciałbym ze sobą zabrać: szczęście.

Nasze pasje.

Oprócz fotografii, pasją jest mooryzacja. Dlatego do dyspozycji Pary Młodej mam mocne i wygodne V6, a także sportowy motocykl.

Ciekawostki na nasz temat.

Mogę zaskoczyć sposobem wyluzowania, kontakty z obcymi osobami tak, jakbyśmy się znali od lat. Umiejętność kontaktu z ludźmi dopiero co poznanymi była nabywana przez wiele lat mojego życie zawodowego.

Nasza ulubiona książka/film/serial.

Książka: Motocyklista doskonały. Serial: póki co wkręcam się seriale Netflixa (Breaking Bed póki co = mega), Filmów wiele było w hostori, ciężko określić ulubiony.

Opinie ravami (0)

Dodaj pierwszą opinię

Kontakt ravami

Nazwa firmy: ravami
NIP: 5562394030
Imię i nazwisko: Rafał Czyż Rafał Czyż
Adres: Bydgoszcz, ul. Platynowa 27, 85-445, woj. kujawsko-pomorskie
Kontakt w godzinach:
Pn: 08:00 - 22:00 Wt: 08:00 - 22:00 Śr: 08:00 - 22:00 Cz: 08:00 - 22:00 Pt: 08:00 - 22:00 Sb: 08:00 - 22:00 Nd: nieczynne
785-852...
Odwiedź nas:
liczba odwiedzin: 2585
Zadzwoń
785-852...
Napisz

Popularne miasta w okolicy