Wyjątkowe zdjęcia first look – dlaczego warto je mieć? 📸

Wyjątkowe zdjęcia first look – dlaczego warto je mieć? 📸

Ta chwila kiedy widzicie się po raz pierwszy jako przyszły mąż i żona. Pełna wzruszeń, emocji, radości, ale też stresu przed wypowiedzeniem słów przysięgi. Tym właśnie nazywamy first look. Nic więc dziwnego, że coraz więcej par młodych decyduje się na uwiecznienie tego momentu. Czym są zdjęcia first look i jak się do nich przygotować? 👰 🤵

Pierwsze spotkanie przyszłej pary młodej jest niezwykle wzruszającym momentem i przede wszystkim bardzo ważnym. Ogromu emocji, jaki towarzyszą temu momentowi po prostu nie sposób opisać, dlatego właśnie warto uchwycić je na zdjęciach. 📸 Jak zorganizować first look? Sesję first look możecie zorganizować w domu podczas błogosławieństwa lub bezpośrednio w kościele. Nie są to jednak jedyne pomysły! Przeczytajcie nasz artykuł i przekonajcie się, jak może wyglądać first look.

💡 Zobacz także: Szukasz idealnego fotografa? Zajrzyj do naszego katalogu i wybierz odpowiednią osobę!

Czym jest first look?

First look wedding to inaczej pierwsze spotkanie nowożeńców w dniu ślubu. 👰 🤵 Pan młody widzi swoją ukochaną w przepięknej sukni ślubnej, która kroczy do niego do ołtarza, a panna młoda po raz pierwszy patrzy na swojego męża, który wygląda pięknie i dostojnie w ślubnym garniturze.

first look - pan młody widzi pannę młodą po raz pierwszy
Bapacifoto – Naturalność – Dwa różne spojrzenia

Jest to niezwykle ważny moment zarówno dla panny młodej, jak i pana młodego. To ogrom ważnych i pięknych emocji, które może uchwycić tylko fotograf ślubny podczas sesji first look. Zdjęcia ślubne w dniu ślubu są jednym, ale taki reportaż ślubny, który uchwyci ten wyjątkowy moment first look jest bezcenny.

Sesja first look – gdzie ją zorganizować?

Co jest najważniejsze w first look? Pierwsze spojrzenie, które potrafi uchwycić tylko dobry fotograf. Ten magiczny moment pierwszego spojrzenia jest niepowtarzalny i koniecznie powinien zostać uchwycony. 😊 Pierwsze spojrzenie, kiedy jesteście sami w intymnej atmosferze jest naprawdę warto uwiecznić, a przecież te pamiątki zostaną z Wami do końca życia.

first look - panna młoda wychodzi do pana młodego
3FILM | Emocjonalne filmy ślubne

Frist look zazwyczaj odbywa się w domu podczas przygotowań i przed błogosławieństwem. To właśnie tam przyszli państwo młodzi obdarzają się pierwszym spojrzeniem. Drugim wariantem jest moment w kościele, kiedy to panna młoda kroczy do ołtarza, prowadzona przez swojego ojca. Obu tym chwilom towarzyszą łzy wzruszenia i wielkie emocje. Nie są to jednak jedyne sposoby na sesję first look.

Zawsze możecie wcześniej wygospodarować trochę czasu i udać się w wyjątkowe miejsce w plenerze. 🌳 To również będzie okazja do pięknych zdjęć. Może miejsce pierwszej randki albo pierwszego pocałunku? A może udacie się tam, gdzie padło słowo „TAK”? Wszystkie te pomysły dadzą Wam intymność i szansę na przeżycie first look tylko we dwoje. Przygotujcie się jednak na niekorzystne warunki pogodowe. W przypadku złej pogody zastanówcie się nad miejscem, gdzie dobrze będzie się schronić.

First look – pomysły na sesję

Pierwsze spojrzenia mogą się zetknąć w naprawdę wyjątkowych miejscach i na wiele różnych, ciekawych sposobów.

first look - panna młoda oczekująca pana młodego
Xenote Studio – Fotografia Ślubna i Film | Reportaż Foto&Video

Las

Szybsze bicie serca w otoczeniu natury i Wasz first look. Cudowna leśna sceneria pozwoli Wam na przeżycie tej wyjątkowej chwili w intymności. 🌲 Wyobraź sobie śpiew ptaków, szum drzew, promienie słońca nieśmiało wychylające się zza liści, a pan młody czeka na Ciebie pośród tej aury. Efekt wow gwarantowany!

Park

Może w Waszej okolicy jest jakiś wyjątkowy park, do którego chodziliście na pierwsze spacery? Będzie to ciekawy pomysł, aby zorganizować w nim Wasz first look. Otoczenie kwiatów, drzew i natury sprzyja miłosnym uniesieniom i wyjątkowym chwilom tylko we dwoje. 🌺 Umówcie się z fotografem na konkretną godzinę, aby mógł uchwycić najlepsze słońce i wtedy spójrzcie na siebie po raz pierwszy.

Plaża

Mieszkacie blisko morza? A może nad rzeką? Plaża wydaje się być idealnym miejscem na first look. Jeśli chcecie, aby Wasze zdjęcia zachwycały również przepiękną scenerią, ten wybór może okazać się strzałem w dziesiątkę. 🌊Pamiętajcie, że na tę chwilę czekaliście całe życie. Warto, aby była wyjątkowa.

Stare budynki

Kochacie starą architekturę? Kręcą Was industrialne klimaty? Może warto poszukać starych budynków na mapie Waszego miasta. 😊 Ten jeden raz Wasze spojrzenia spotkają się po raz pierwszy i zobaczycie siebie w zupełnie innej odsłonie. Warto więc to zrobić w jakimś wyjątkowym miejscu. Pośród starych budowli światło potrafi naprawdę pięknie operować, więc tego dnia na pewno nie zapomnicie.

Centrum miasta

Może ciężko będzie Wam znaleźć intymne i zaciszne miejsce, ale z całą pewnością sesja first look w centrum miasta może dać Wam niezwykłe zdjęcia i wyjątkową sesję zdjęciową. Poszukajcie ciekawych budynków, zakątków, uliczek. 😉 W każdym mieście możecie znaleźć nietuzinkowe miejsca.

Dom

Domy to miejsca przygotowań do tego najważniejszego dnia. To właśnie zazwyczaj tutaj panna młoda mierzy suknię ślubną, a pan młody garnitur. Tutaj odbywa się błogosławieństwo. Wasz dom jest miejscem wspaniałych wspomnień i jak najbardziej możecie wykonać w nim sesję first look. 😉 Zdjęcia wyjdą na pewno bardzo naturalnie i będą dla Was pamiątką na długie lata.

Ogród

Macie w swoim otoczeniu jakiś piękny ogród? Może warto pomyśleć o sesji first look właśnie w takiej magicznej scenerii. 🦋 Piękne kwiaty, zielone drzewa, śpiew ptaków. Takie otoczenie zachęca do miłosnych uniesień i na pewno pozwoli Wam na intymny czas tylko we dwoje.

Sesja first look – czy warto ją zorganizować?

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Waszym życiu. Emocje, jakie jemu towarzyszą są wprost nie do opisania. Jednak jest jeden moment, który absolutnie przewyższa wszystkie pozostałe. To właśnie chwila, kiedy widzicie siebie po raz pierwszy – first look.

first look - pan młody widzi pannę młoda po raz pierwszy
Światłoczuli – Fotografia i Film

Zachwyt, radość, wzruszenie, ekscytacja – to tylko część emocji, które mogą Wam towarzyszyć. Uwiecznienie ich na zdjęciach jest po prostu bezcennym momentem. 😊 Naszym więc zdaniem sesja first look jest naprawdę warta wykonania. Jest to pamiątka na całe lata i już zawsze będzie Wam przypominała o tej magicznej chwili, którą wspólnie przeżyliście.

Podsumowanie tego artykułu

4.9/5 - (42)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore