• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Zdjęcia „first look” – dlaczego warto je mieć?

Zdjęcia „first look” – dlaczego warto je mieć?

 Wyjątkowy fotoreportaż ślubny – chyba każda z Par Młodych o nim marzy. Zatrzymane na zdjęciach emocje, chwile wzruszeń, do których można wracać po latach to niesamowita pamiątka. Jaki moment warty jest szczególnej uwagi i uwiecznienia na fotografiach? Wasz first look!

Czym są zdjęcia typu „first look”?

Zgodnie z tradycją i zwyczajami, Para Młoda w całej okazałości widzi się dopiero na chwilę przed zaślubinami. First look jest właśnie pierwszym spotkaniem przyszłych Nowożeńców – ich pierwszym spojrzeniem na siebie wzajemnie. Pan Młody po raz pierwszy widzi swoją piękną wybrankę, a Panna Młoda, choć może nawet pomagała wybierać ukochanemu ślubny garnitur, widzi swojego przyszłego męża na chwilę przed tym, kiedy to przysięgnie mu miłość do końca życia. To niezwykle wzruszająca chwila, prawda? Dlatego zachęcamy, aby utrwalić ten moment na zdjęciach! 🙂 Poniżej znajdziecie nasze pomysły na świetne zdjęcia first look.

first look
Zdjęcie: Unsplash

First look – jak go zorganizować?

First look to tak naprawdę jedna chwila. Ale czy nie chciałabyś móc wracać do zdjęcia, na którym Twój obecnie już mąż ma łzy wzruszenia w oczach, bądź jest wręcz oszołomiony Twoim widokiem w białej sukni? Warto zatem zaplanować ten moment i poświęcić na niego trochę czasu i przygotowań.

Często pierwsze spotkanie Młodych odbywa się chwilkę przed błogosławieństwem, w domu, gdzie jest tłum ludzi. Co powiecie na first look tylko i wyłącznie dla Was? Może uda Wam się wygospodarować więcej czasu przed uroczystością zaślubin i pojechać w Wasze ulubione miejsce? Na przykład miejsce Waszego poznania, zaręczyn, pierwszej randki? Zabierzcie ze sobą fotografa i piękne sentymentalne zdjęcia gwarantowane! 🙂

Nie macie kompletnie pomysłu na miejsce Waszego pierwszego spotkania? Jeśli pogoda dopisze, a w Waszej okolicy jest ogród, las, bądź inne miejsce o naturalnym klimacie – nie wahajcie się i tam umówcie się na ostatnie spotkanie w narzeczeństwie 😉

Zdjęcie: Pexels

First look – nasze pomysły na niezwykłe zdjęcia

Klasycznie i romantycznie

W wersji tradycyjnej, first look może wyglądać tak, że Panna Młoda stoi odwrócona plecami, Pan Młody podchodzi do niej, kładzie dłoń na jej ramieniu i wtedy ona się odwraca. Może być również odwrotnie – Panna Młoda podchodzi do czekającego Pana Młodego. Możecie odwrócić się do siebie także np. na znak, który wykona fotograf ślubny.

Wykorzystajcie architekturę

Schody, murki, ścianki – jeśli coś takiego występuje w Waszym otoczeniu, wykorzystajcie to! Może Twój przyszły mąż będzie czekał na Ciebie, gdy będziesz schodziła po schodach? Albo staniecie plecami do siebie po dwóch stronach ściany i najpierw złapiecie się za ręce, a potem dopiero się do siebie odwrócicie… Warto uwiecznić ten moment na kilku fotografiach i z różnych perspektyw, by także dla osób później oglądających Wasz album było to emocjonujące! Ach, to będą piękne zdjęcia! 🙂

W towarzystwie

First look nie musi być we dwoje! Zaproście swoich świadków, druhny i drużbów i zróbcie wspólne zdjęcia! Może świadkowa zasłoni Ci oczy, gdy Twój wybranek będzie zmierzał do Ciebie? Na pewno razem z fotografem wpadniecie na świetne pomysły! Super zabawa podczas takiej sesji gwarantowana!

Najpierw selfie!

Może chcielibyście, aby Wasze pierwsze spotkanie odbyło się na osobności, w intymnej atmosferze? Nie widzimy przeszkód! Spotkajcie się sami w umówionym miejscu i cieszcie się chwilą! Może zrobicie sobie selfie upamiętniające ten moment?

Zdjęcie bez zdjęcia?

Wbrew pozorom first look nie musi być koniecznie uwieczniony na zdjęciach. Możecie spędzić razem cały poranek i cieszyć się przygotowaniami do tego ważnego wydarzenia. Może napiszecie do siebie miłosne liściki? Albo wymienicie się małymi prezencikami? Celebrujcie ostatnie chwile Waszego narzeczeństwa, ponieważ za chwilę będziecie w centrum uwagi wszystkich weselnych gości 😉

Przed ołtarzem

Wiele Par Młodych decyduje się na pierwsze spotkanie przed ołtarzem. Wtedy również warto uwiecznić ten podniosły moment, gdy Panna Młoda prowadzona jest do ołtarza przez bliską osobę, a Pan Młody patrzy z miłością na swoją ukochaną!

Zdecydujecie się na zdjęcia typu first look?

Autor: Paulina Góralska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu