Ta firma aktualnie nie odpisuje na wiadomości. Sprawdź podobne oferty, które dla Ciebie wybraliśmy!

Zobacz zdjęcia (5)
Samochód do ślubu - Gangstalimuzine, Rzeszów - zdjęcie 1
Samochód do ślubu - Gangstalimuzine, Rzeszów - zdjęcie 2 Samochód do ślubu - Gangstalimuzine, Rzeszów - zdjęcie 3 Samochód do ślubu - Gangstalimuzine, Rzeszów - zdjęcie 4 Samochód do ślubu - Gangstalimuzine, Rzeszów - zdjęcie 5
1 / 5

Samochód do ślubu - Gangstalimuzine id:22600

Rzeszów, podkarpackie
(0)
Dodaj opinię
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

O nas

Samochód:

  • Marka: Citroen
  • Kolor: beżowy

CITROEN TRACTION AVANT 11B Z 1949 ROKU.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wynajęciem samochodu na tak ważny dzień jakim jest ślub,
proszę o kontakt w celu ustalenia terminu. Samochód został odrestaurowany.

Historia:

Citroen Traction Avant od momentu premiery w 1934 roku na salonie motoryzacyjnym w Paryżu), wywołał zachwyt innowacyjnością zastosowanych rozwiązań technicznych. Było to pierwsze auto z przednim napędem (Traction Avant - z fr. znaczy napęd przedni), posiadało samonośne nadwozie zbudowane na płycie ramowej, niezależne zawieszenie kół (według projektu Ferdynanda Porsche), hamulce hydrauliczne wszystkich kół, samonastawny silnik. Projekt nadwozia Traction Avant'a nie został narysowany, ale pierwotnie został wyrzeźbiony w glinie przez słynnego rzeźbiarza Flaminio Bertoniego.

Auto dzięki przedniemu napędowi i świetnemu rozkładowi masy (obniżenie środka ciężkości przez posadowienie niżej foteli, przesunięcie silnika pod samą szybę czołową a skrzyni biegów do przodu), świetnie trzymało się drogi i prowadziło w zakrętach. W mieście było niedoścignione i nawet duże ośmiocylindrowe samochody nie mogły go dogonić gdyż musiały na zakrętach mocno zwalniać. Samochód chętnie wykorzystywany był przez gangsterów (stąd znany był w Europie jako Gangstalimuzine), potem także policję i Służby Państwowe, w tym po II wojnie przez polskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego (SB).

Opinie (0)

Dodaj pierwszą opinię

Kontakt

Adres: Rzeszów, , 35-959, woj. podkarpackie
liczba odwiedzin: 2708

Popularne miasta w okolicy