Ślubne Q&A
Joanna & Adrian, data ślubu: 13-08-2022, Sieroty

Joanna, 13-08-2022, Sieroty

J

Joanna Weselna mentorka
24
& Adrian

13-08-2022Sieroty
Osiągnięcia:
Wybrane firmy: 0 firm
Nasza historia: brak
38
Ślubne Q&A: 38 odpowiedzi
3
Super strona: 3 głosy

Ślubne Q&A

Jakie miejsce w Twojej okolicy jest idealne na zaręczyny?

W mojej okolicy jest kilka miejsc idealnych na zaręczyny np. Palmiarnia, pałac w Pławniowicach , pałac w świerklańcu. Ale według mnie każde miejsce może być idealne tylko trzeba chcieć odpowiednio przygotować . Dla mnie może to być polana w lesie, plaża przy jeziorze.

1

Na ile przed i od czego rozpoczęliście weselne przygotowania?

3 lata przed weselem zaczęliśmy się planować ślub. Rozpoczęliśmy od zorientowanie się mniej więcej w ilości gości i znalezieniu odpowiedniej sali w okolicy. Następnie ustaliliśmy wymarzoną date ślubu i zarezerwowaliśmy ulubiony zespół.

1

Na co zwracaliście uwagę przy wyborze sali weselnej?

Czy zmieszczą się wszyscy nasi goście . czy nie będzie problemu z przejazdem z kościoła na salę oraz wybraliśmy sale taką która nam się najbardziej podobała z wszystkich spełniających nasze kryteria co do liczy osób.

1

Welon, wianek, coś zupełnie innego? Co wybrałaś?

Wybieram welon ponieważ podoba mi się.Wianek założę na poprawiny lub sesję zdjęciowa

1

Jak wyglądały Wasze zaręczyny?

Nasze zaręczyny odbyły się 25.12. w domu narzeczonego.Nie spodziewałam się ponieważ mówiłam ukochanemu ze nie chce zaręczyn w takie dni jak wszyscy się zaręczają.Ale on i tak zrobił po swojemu.Mój narzeczony przed zaręczynami wysłał mnie do innego pokoju po chusteczki a jak wróciłam to poprawiał bukiet czerwonych róż (których nie lubię wolę żółte ) ponieważ mu się trochę rozwalił bo ukrywał go w szafie. A potem zapyłał mnie czy zostanę jego żona. Zaręczyliśmy się po 4 latach związku.

1

Co sprawiło Wam najwięcej problemów podczas organizacji wesela i jak udało wam się to rozwiązać?

Problemem jest połączenie naszej wizji ślubu z wizją tego dnia jaki ma rodzina pana młodego . Na tą chwile nie da się tego rozwiązać, ale się nie przejmujemy tylko robimy tak jak nam się podoba ponieważ to nie jest ich dzień tylko nasz.Jak się nie podoba to nikt im nie każe przychodzić.

1

Jaki rodzaj stołów wybraliście i dlaczego?

wybraliśmy stoły prostokątne.Układ stołu w kształcie litery U,ponieważ przy takiej ilości gości na naszej sali nie było innej możliwości.

1

Jak rozwiązaliście kwestię noclegów dla gości?

Powiedzieliśmy gością gdzie w okolicy są hotele,ale nie będziemy za nie płacić ponieważ nas na to nie stać.Będzie zapewniony transport ktory może odwieźć gości do swoich domów.

1

Wasz pomysł na rozsadzenie gości na weselu?

Mamy pomysł żeby usadzić gości według wieku to znaczy młodzi obok siebie,moga siedzieć blizej zespołu i głośników ,a starsi obok siebie dalej od zespołu i głośników żeby czuli się komfortowo i nie nażekali na zbyt głośna muzykę. Oczywiście świadkowie , rodzice i rodzeństwo z swoim i rodzinam będę siedzieć z nami przy stole prezydialnym.

1

Bez jakiego dania nie odbyłoby się wasze wesele i dlaczego?

Moja rodzina nie ma konkretnego dani, dla nich jest to nie istotne ważne żeby było smaczne, ale rodzina narzeczonego nie wyobraża sobie żadnej uroczystości bez kotleta Devolay dla nich impreza bez tego dania nie istnieje.Oni mogli by mieć je na każde danie a nawet tort może być z nich zrobiony 😀

1

Jakie atrakcje kulinarne pojawiły się na waszym weselu?

Atrakcją kulinarną na weselu będzie słodki kącik wykonany przez najlepszą cukiernie w okolicy.

3

Czym kierowaliście się przy wyborze fotografa ślubnego?

Przy wyborze fotografa kierowałam się ilością zdjęć które wykona podczas tego dnia, ceną, opinią na temat danego fotografa oraz tym że mogliśmy zobaczyć jego zdjęcia.

1

Jakie miejsca polecacie na sesję ślubną?

Polecam na sesję Opole oraz Opolska Wenecję. Ponieważ to miejsce ma w sobie wiele uroku

4

Co sądzicie o sesjach narzeczeńskich?

Uważamy że sesja narzeczeńska jest dobrym pomysłem, ponieważ podczas tej sesji poznajemy jak swobodnie zachowywać się podczas zdjęć. Zdjęcia z tej sesji można wykorzystać w tworzeniu zaproszeń lub przygotowaniu podziękowania dla rodziców.

1

Zespół czy DJ? Kogo wybraliście na swoje wesele i dlaczego?

Na nasze wesele wybraliśmy zespół, którego mieliśmy okazję posłuchać i bawić się z nimi na innym weselu.

1

Czym kierowaliście się przy wyborze kamerzysty?

Z kamerzystą było podobienie jak z fotografem. Czyli opinia innych, cena, długość filmu oraz możliwością zobaczenia filmu który wykonał.

1

Jak rozwiązaliście kwestię transportu dla gości?

Dla osob które potrzebowały i chciały skorzystać z transportu był zarezerwowany autobus.Udostępniliśmy również podczas całego ślubu kierowcę z busem który był do dyspozycji gości w każdej chwili.

1

Jakie atrakcje weselne wybraliście na swoje przyjęcie i dlaczego?

Nie wybraliśmy atrakcji na wesele ponieważ uważamy to za zbędny wydatek. Na weselu będzie zespół który będzie grał muzykę na żywo i zorganizuje kilka konkursów oraz ma na stanie przybrania postaci z bajek i to będzie podczas bloku dla dzieci.

1

Jakie profesjonalne zabiegi kosmetyczne wykonałaś przed ślubem?

wykonam
- przedłużenie rzęs metodą 3: 1
- paznokcie żelowe
- regulacja brwi i henna

1

Jakie buty ślubne wybrałaś? Jakie miałaś obuwie na zmianę, jeśli je zaplanowałaś?

Buty ślubne wybrałam szyte na miarę profesjonalne buty taneczne ze sztywną podeszwą.W kolorze Ecru na obcasie 7,5 Cm(słupek)z paskiem na krzyż przechodzącym pod podeszwą. A na zmianę wybrałam baleriny w białym kolorze z obcaskiem 2cm i paskiem na ķrzyż przechodzącym pod podeszwą. Przygotowałam jeszcze na zmienna buty sportowe białe a sznurarki zastąpiłam żółtą kokardką, która pasowała do kolorystyki ślubu.

2

Jakie dodatki i biżuterię dopasowałaś do swojego stroju?

Do mojego stroju dopasowałam srebrną biżuterię z kryształkami.

1

Przemyślana choreografia czy spontaniczny taniec we dwoje? Opisz wasz pierwszy taniec.

Wybraliśmy professionalną choreografię ponieważ tańczyliśmy do muzyki klasycznej walca wiedeńskiego do utworu z filmu kopciuszek z 2015 roku pod tytułem La valse de L'Amour
Taniec wykonaliśmy w strojach ślubnych. Wybraliśmy taki utwór ponieważ chcieliśmy mieć wyjątkowy pierwszy taniec, a takiego jak wybraliśmy nie było na weselach w których braliśmy udział

1

Idealne piosenki na pierwszy taniec!

Dla nas idealną piosenką a raczej utworem na pierwszy taniec jest utwór La Valse de L'Amour z filmu kopciuszek Z 2015 roku.

1

Jak przekonać drugą połówkę do lekcji tańca?

Nie musiałam przekonywać do nauki tańca ponieważ oboje nie potrafimy dobrze tańczyć i uznaliśmy że ten pierwszy taniec powinien dobrze wypaść.

1

Kogo wybraliście na świadków i dlaczego?

Moim świadkiem był mój starszy brat,wybrałam go ponieważ on jest w stanie dobrze sprawować rolę świadka ,a pozatym dobrze mnie zna i wie co i jak bym chciała. Natomiast narzeczony wybrał swoja siostrę bliźniaczkę według niego tylko ona jest na tyle ogarnięta ,żeby być świadkiem.

1

W jaki sposób poprosiliście bliskich, aby zostali waszymi świadkami?

Zapytaliśmy czy będ świadkami.Mój świadek nie miał możliwości odmówić ponieważ wiedział ze nie mam nikogo innego kto mogłby być świadkiem

1

W czym najbardziej pomógł wam konsultant ślubny, jeśli korzystaliście z jego usług?

Nie korzystaliśmy z usług konsultanta,ponieważ uważamy że jesteśmy w stance sami zorganizować wesele. ( A jak dla mnie to wystarczy mi niepotrzebnych rad które udziela mi rodzina narzeczonego i szkoda mi biednego konsultanta który będzie musiał uczestniczyć w wojnach ślubnych )

2

Prezenty ślubne. Zaufaliście gościom czy sugerowaliście, czego potrzebujecie? Czy to się sprawdziło?

Z prezentami poprostu zaufany goście, tylko poprosimy o zdrabki lub kupony lotto zamiast kwiatów.

1

Na ile przed ślubem zamówiliście obrączki?

Obrączki zamówiliśmy rok przed ślubem ponieważ mieliśmy wedy czas ich szukać i dostaliśmy na targach ślubnych dobrą ofertę. Nasze obrączki są złote,klasyczne ,półokrągłe z grawerem.W grawerowaliśmy na nich nasze imiona i datę ślubu.

1

Na jakie podziękowania dla gości się zdecydowaliście?

Na podziękowanie dla gości wybraliśmy personalizowane krówki (dla kazdego po 3 sztuki) w papierowym pudełku.

1

Jakie piosenki wg ciebie muszą się pojawić na weselu?

Raczej nie mam piosenek które musza być. Natomias mam listę zakazanym utworów ( jeśli zespół je zagrto to zostaną zwolnieni z dalszego wykonywania usługi )

2

Jakie tradycje regionalne pojawiły się w trakcie waszych przygotowań do ślubu?

z tradycji będą tylko: błogosławięsto rodziców, bramki weselne,oraz powitanie chlebem i solą. Narzeczony chciał jeszcze inne tradycje z śląska i Opolskiego Ale ja ich nie na widzę i zabroniłam je robić

1

Jak zwracacie się do swoich teściów? Kto i kiedy wyszedł z tą inicjatywą?

Ja zwracam się do teściów po imieniu ponieważ mama narzeczonego tak sobie zażyczyła,a mój narzeczony czasem mówi po imieniu a czasem mamo i tato.

1

Jak i kiedy zaaranżowaliście pierwsze spotkanie waszych rodziców?

Pierwsze spotkanie naszych rodzicow było rok po tym jak zaczeliśmy się spotykać. Nie było nic skąplikowanego poznali się przy kawie i grillu zorganizowanym u mnie.

1

Dzieci na weselu. Jak podeszliście do tego tematu?

Na naszym weselu będą dzieci i nawet sporo. Ale chce, żeby rodzice z którymi przyszły opiekowali się nimi.

1

W jaki sposób i na ile przed weselem zapraszaliście swoich gości?

Gości zapraszamy osobiście. Tylko goście z zagranicy dostaną zaproszenia pocztą ponieważ nie mamy urlopu żeby pojechać i ich zaprosić osobiście.Zaproszenia wszystkim rozdany tak około 8 miesięcy przed ślubem.

1

Twoje domowe patenty na pielęgnację ciała przed ślubem.

Moim patentem na pielęgnację ciała nie tylko przed ślubem jest uzywane produktów mocno nawilżających, ponieważ sucha skora źle wyglada.

2

Jak dzieliliście się obowiązkami dotyczącymi przygotowań do ślubu?

Staramy się wykonywać i ustalać wszystko razem. Ponieważ jest to nasze święto i chcemy żeby tego dnia było wszystko tak jak chcemy oboje.

1

Najbardziej pomocni

Promocje

Sprawdź promocje firm weselnych

Szukaj promocji

Planer ślubny

Planer wesele z klasą
 • Lista zadań

  Sprawy, o których nie możesz zapomnieć!

 • Lista gości

  Stwórz listę gości i na bieżąco ją aktualizuj!

 • Budżet

  Miej wydatki związane ze ślubem pod kontrolą!

 • Plan stołów

  Stwórz stoły weselne i przypisz do nich gości

 • Strona ślubna

  Stwórz własną stronę ślubną w Internecie!

Nie masz czasu na szukanie ofert? Zobacz jak to działa

 • Wybierz usługi, których szukasz
 • Przekażemy Twoje zgłoszenie odpowiednim firmom
 • Już wkrótce otrzymasz oferty, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie
Wyślij wiadomość zbiorczą
Zobacz wszystkie kategorie