• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Najlepsze polskie komedie romantyczne, które musisz zobaczyć!

Najlepsze polskie komedie romantyczne, które musisz zobaczyć!

Polskie komedie romantyczne idealnie nadają się na wieczór we dwoje, ale także rozbawią was, jeśli planujecie “babskie” spotkanie i chcecie się nieco rozluźnić. Na jakie polskie filmy romantyczne warto zwrócić uwagę?

Na to pytanie wbrew pozorom nie jest łatwo odpowiedzieć. W zestawieniu zobaczycie najlepsze polskie komedie romantyczne z 2017, 2018 i 2019 roku. Dowiecie się również, jakie komedie romantyczne sprzed na przykład 10 lat są warte obejrzenia. W końcu filmy o miłości to dobry pomysł nie tylko na walentynki! Sprawdzą się również podczas randki w domu, co więcej, poprawią także humor, jeśli tego właśnie potrzebujecie. Jesteśmy pewne, że do niektórych filmów wrócicie jeszcze niejeden raz! Sprawdźcie zatem nasze topowe i najlepsze komedie romantyczne!

Najlepsze polskie komedie romantyczne

“Listy do M.” (2011)

Plejada polskich gwiazd, która pokazuje, jak wielowymiarowa może być miłość. A wszystko to w otoczeniu świątecznych dekoracji i piosenek. W tym filmie każdy może znaleźć coś dla siebie.

“Zakochani” (2000)

Ona piękna i pewna siebie, sprawia, że każdy mężczyzna traci dla niej głowę i rzuca wszystko tylko po to, aby z nią być. On przystojny i czarujący, każdą kobietę potrafi owinąć sobie wokół palca. Co zrobią, kiedy ich drogi w końcu się skrzyżują? W rolach głównych Magdalena Cielecka i Bartosz Opania. 

“Zakochany anioł” (2005)

Anioł Giordano wiedzie spokojne życie na ziemi, jednak wszystko zmienia się w momencie, w którym traci swoje moce i odkrywa, że jest mężczyzną. Jego przyjaciele pokazują mu, czym jest prawdziwe życie, dodatkowo anioł się zakochuje! Jak zdobędzie kobietę swych marzeń?

“Planeta Singli” (2016)

Pierwsza część komedii romantycznej z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą w rolach głównych. Czy znalezienie prawdziwej miłości w dobie elektronicznych randek i aplikacji jest możliwe? Ta dwójka pokazuje, że nie ma niczego bez prawdziwej walki!

“Papierowe małżeństwo” (1991)

On obiecuje jej małżeństwo, ona porzuca wszystko i wyjeżdża za nim do Anglii. Tam okazuje się, że niedoszły narzeczony nie ma ochoty spełnić swojej obietnicy. Główna bohaterka będzie musiała poradzić sobie ze wszystkimi przeciwnościami i miłością do… przypadkowego rzezimieszka. 

“Och, Karol” (1985)

Ta komedia romantyczna stała się już legendą polskiego kina. Czy mężczyzna może prawdziwie kochać więcej niż jedną kobietę? Niektórzy ten film mogliby zaliczyć do listy “najlepsze horrory”. Czasem zbyt dużo miłości może okazać się przytłaczające. 

“Kogel-mogel” (1988) 

Główna bohaterka marzy o tym, aby studiować, jednak jej rodzice chcą wydać ją za mąż. Jakie ma zatem wyjście? Oczywiście ucieczkę! Jak prosta dziewczyna ze wsi poradzi sobie w wielkim mieście? Na swojej drodze spotka kilka przeszkód, jednak znajdzie również prawdziwą miłość! Ta polska komedia romantyczna to już przeszła już do historii. 

“Małżeństwo z rozsądku” (1966)

Kiedy rodzice zaczynają szukać męża lub żony dla swoich dzieci, to nie może skończyć się bez kilku komicznych sytuacji i oczywiście wielkiej miłości! W rolach głównych Daniel Olbrychski i Elżbieta Czyżewska. 

“Nigdy w życiu” (2004)

To komedia romantyczna, która powstała na podstawie książki Katarzyny Grocholi. Kobieta po przejściach stara się na nowo poukładać swoje życie. Przeprowadzka na wieś, nowy dom i nowa miłość sprawią, że bohaterka prawdziwie rozkwitnie. 

“Tylko mnie kochaj” (2006)

Czego potrzeba do życia? Ten film pokazuje, że prawdziwa miłość może wszystko. W tym wypadku mowa jednak nie tylko o miłości między kobietą a mężczyzną, ale także o miłości rodzica do dziecka. 

Polskie komedie romantyczne 2019

“Planeta singli 3”

W kolejnej odsłonie na ekrany wraca Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha, którzy właśnie planują swój ślub. Tym razem towarzyszy im Bogusław Linda, który potrafi namieszać!

“Całe szczęście”

Przeciwności się przyciągają, co idealnie obrazują główni bohaterowie tego filmu. On spokojny muzyk, ona szalona gwiazda fitness. Czy to ma szansę się udać? Sprawdźcie!

“Miszmasz, czyli kogel mogel 3”

Powracamy do małej miejscowości Brzózki i Kasi, która musi radzić sobie z zalotami niechcianego amanta. Poznajemy również nowych bohaterów, na przykład syna Kasi, także dorosłego już Piotrusia, który w dzieciństwie sprawiał rodzicom wiele kłopotów.

Polskie komedie romantyczne 2018

“Planeta Singli 2”

Druga część perypetii lubianych bohaterów – Tomka i Ani pokazuje, że w związku czasem zdarzają się znacznie słabsze momenty, a w życiu pojawiają się nieprzewidziane pokusy. Czy uda się im zawalczyć o swoje uczucia?

“Podatek od miłości”

Oszust podatkowy również może być czarujący. Tylko jak go w końcu złapać i postawić przed sądem? Może okazać się, że główna bohaterka nie da rady oprzeć się pokusie i postanowi rozkochać w sobie oszusta!

“Kobieta sukcesu”

Główna bohaterka skupiona jest na swojej pracy i walczy o marzenia. Jest kobietą sukcesu! Czy to jednak wystarczy? Szczególnie wtedy, kiedy wszystko zacznie się sypać?

“Narzeczony na niby”

Ta historia pokazuje, że jedno małe kłamstwo może ostatecznie mocno skomplikować życie. Karina chce stworzyć szczęśliwy związek, jednak okłamuje partnera, co pociąga za sobą serię niefortunnych wydarzeń. 

“Miłość jest wszystkim”

To historia, która pokazuje życie wielu bohaterów. Każdy z nich chce jednak jednego – miłości. Czy uda im się ją odnaleźć w okresie świąt?

Polskie komedie romantyczne 2017

“Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” 

To może nie do końca komedia, jednak z pewnością obraz ten można zaliczyć do listy pt.  “filmy na walentynki”! Dużo tutaj mowy o miłości, również tej trudnej. Znakomita gra aktorska pozwala delektować się każdą minutą tego obrazu. 

“Wszystko albo nic”

Piękna kobieta i dwóch mężczyzn, którzy za wszelką cenę chcą ją zdobyć. Komu się uda? Wygra Michał Żebrowski czy może jednak Paweł Deląg? Wybór z pewnością nie należy do najłatwiejszych!

“Porady na zdrady”

Czy da się wygrać ze zdradzającym partnerem? Zawsze można założyć firmę, która postara się rozwiązać ten “mały” problem. Właśnie to postanawiają zrobić główne bohaterki, które ostatecznie stają przed wielkim wyzwaniem!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu