Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę?

Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę?

Zgodnie ze zwyczajem, pierścionek zaręczynowy do dnia ślubu narzeczona nosi na serdecznym palcu prawej ręki. Według tradycji na tym samym palcu w dniu ślubu powinna pojawić się obrączka. Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę po ślubie? Istnieje kilka rozwiązań!

Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę po ślubie?

Pierścionek zaręczynowy i obrączka na jednym palcu

Na serdecznym palcu prawej ręki można nosić i pierścionek zaręczynowy i obrączkę. Wówczas na drugiej dłoni można nosić także inną biżuteria. To rozwiązanie nie sprawdzi się jednak, gdy pierścionek i obrączka są wykonane z zupełnie różnych materiałów i nie pasują do siebie wizualnie. Noszenie obrączki i pierścionka na jednym palcu często sprawia, że dłoń optycznie wydaje się być bardziej masywna.

Pierścionek zaręczynowy na lewej ręce, obrączka na prawej

Wówczas obie ozdoby mogą być wykonane w zupełnie różnych stylach. Pierścionek zaręczynowy może być na serdecznym palcu lewej ręki, a obrączka na serdecznym palcu prawej. Obie dłonie są wtedy umiarkowanie ozdobione biżuterią.

Pierścionek zaręczynowy i obrączka na jednej ręce

To mniej popularne rozwiązanie. Wówczas obrączkę tradycyjnie nosimy na palcu serdecznym, a pierścionek np. na palcu środkowym.

Sama obrączka

Można też zupełnie zrezygnować z noszenia pierścionka zaręczynowego. To rozwiązanie dla osób, które nie lubią nadmiaru biżuterii.

Na łańcuszku na szyi

To rozwiązanie alternatywne, mało popularne, ale również warte rozważenia.

Jak Ty nosisz lub będziesz nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę?

fot. Pexels

4.8/5 - (45)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore