Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę?

Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę?

768

Zgodnie ze zwyczajem, pierścionek zaręczynowy do dnia ślubu narzeczona nosi na serdecznym palcu prawej ręki. Według tradycji na tym samym palcu w dniu ślubu powinna pojawić się obrączka. Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę po ślubie? Istnieje kilka rozwiązań!

jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę

Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę po ślubie?

 

Pierścionek zaręczynowy i obrączka na jednym palcu

Na serdecznym palcu prawej ręki można nosić i pierścionek zaręczynowy i obrączkę. Wówczas na drugiej dłoni można nosić także inną biżuteria. To rozwiązanie nie sprawdzi się jednak, gdy pierścionek i obrączka są wykonane z zupełnie różnych materiałów i nie pasują do siebie wizualnie. Noszenie obrączki i pierścionka na jednym palcu często sprawia, że dłoń optycznie wydaje się być bardziej masywna.

Pierścionek zaręczynowy na lewej ręce, obrączka na prawej

Wówczas obie ozdoby mogą być wykonane w zupełnie różnych stylach. Pierścionek zaręczynowy może być na serdecznym palcu lewej ręki, a obrączka na serdecznym palcu prawej. Obie dłonie są wtedy umiarkowanie ozdobione biżuterią.

Pierścionek zaręczynowy i obrączka na jednej ręce

To mniej popularne rozwiązanie. Wówczas obrączkę tradycyjnie nosimy na palcu serdecznym, a pierścionek np. na palcu środkowym.

Sama obrączka

Można też zupełnie zrezygnować z noszenia pierścionka zaręczynowego. To rozwiązanie dla osób, które nie lubią nadmiaru biżuterii.

Na łańcuszku na szyi

To rozwiązanie alternatywne, mało popularne, ale również warte rozważenia.

 

Jak Ty nosisz lub będziesz nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę?

 

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).