• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Marzą ci się nietypowe obrączki ślubne? Te wzory na pewno cię zaskoczą!

Marzą ci się nietypowe obrączki ślubne? Te wzory na pewno cię zaskoczą!

Obrączki ślubne to wyjątkowy symbol małżeństwa i piękna pamiątka z dnia ślubu, która dla wielu par ma niezwykle ważne znaczenie. Tradycyjne obrączki wykonane są zwykle ze złota w kolorze żółtym, chociaż coraz bardziej modne jest wybieranie białego kruszcu. Niektóre pary młode idą o krok dalej i wybierają nietypowe obrączki ślubne, które przyciągają spojrzenia i zaskakują swoim oryginalnym wyglądem, kształtem lub dodatkami. Jakie nietypowe obrączki można znaleźć na rynku?

Jeszcze niedawno sprawdzaliście, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy, a dziś już wybieracie obrączki? Jak ten czas szybko płynie! Z pewnością z przygotowaniami do wesela wiąże się wiele wątpliwości, dlatego my dziś rozwiążemy jedną z nich – wybór oryginalnych obrączek!

Coraz chętniej stawiamy na rękodzieło i alternatywne projekty w wielu dziedzinach naszego życia – w wystroju domu, odzieży, a także biżuterii. Każdy miłośnik unikalnych przedmiotów dużo chętniej zdecyduje się na autorski projekt obrączek niż na popularny, przeciętny model z sieciowego butiku jubilerskiego. Niektórzy decydują się po prostu na piękny, spersonalizowany grawer na obrączkach, by nadać im jeszcze większe, symboliczne znaczenie. Jeśli to jednak za mało dla was, możecie wybrać naprawdę unikatowe modele obrączek. W kolekcjach niszowych projektantów biżuterii z pewnością znajdziemy oryginalne obrączki, które będą pod każdym względem różniły się od standardowych propozycji. 

Niezależnie od tego, jakie obrączki wybierzemy, najważniejsze jest, by były całkowicie zgodne z naszym gustem, podobały się także naszemu małżonkowi, a ponadto świetnie pasowały do naszego usposobienia. Niektóre modele obrączek pozwalają nam w symboliczny sposób wyrazić siebie, ukryć w nich swoje pasje, a także to, co łączy nas z naszą drugą połową. Jedno jest pewne – wszystkie obrączki nietypowe będą zaskakiwały każdego, kto je dostrzeże na palcu świeżo upieczonej panny młodej lub pana młodego. 

Nietypowe obrączki ślubne dla kobiety i mężczyzny
Unsplash

Zobacz także: Szukasz obrączek na ślub? Zajrzyj do ofert, które znajdziesz w naszym katalogu firm weselnych!

Oryginalne obrączki – najciekawsze pomysły!

Jeśli marzą wam się nietypowe obrączki, macie możliwość spełnić swoje marzenie, ponieważ wybór jest niezwykle szeroki. W ofercie niewielkich, autorskich marek i butików jubilerskich z pewnością znajdą się takie alternatywne obrączki, które przypadną wam do gustu. A może tatuaż obrączka będzie świetnym pomysłem dla ciebie? Jeśli jednak nie chcesz iść aż tak daleko, możesz postawić na:

 • obrączki ślubne z odciskiem palca małżonka,
 • obrączki ślubne z ciekawą fakturą,
 • obrączki ślubne z mapą świata dla miłośników podróży,
 • obrączki ślubne z połową serca, które po przyłożeniu do siebie obu obrączek składa się w całość,
 • obrączki ślubne z kolorowymi kamieniami,
 • obrączki ślubne o nieregularnym kształcie,
 • obrączki ślubne z grawerem na zewnętrznej stronie,
 • obrączki ślubne w kolorze innym niż złoty i srebrny,
 • obrączka ślubna dla panny młodej okalająca pierścionek zaręczynowy.

Pamiętajcie o tym, by dobrze sprawdzić i przemyśleć rozmiary pierścionków, nim dokonacie zakupu obrączek. Często bowiem przed ślubem zmienia się nasza waga, co należy uwzględnić przy planowaniu zakupów tego typu. Warto wiedzieć także, że po latach rozmiar naszego palca może się zmienić. Dlatego właśnie najlepiej jest wybrać obrączki, które umożliwiają nam zwężenie lub poszerzenie w razie potrzeby. Niestety, nie każdy model będzie się do tego nadawał – nie można powiększyć zwłaszcza takich, które posiadają zewnętrzną fakturę lub wzór,  przerwanie jego ciągłości będzie wyglądało nieatrakcyjnie. Ten sam problem może pojawić się w przypadku obrączek z kamieniami.

Nietypowe obrączki ślubne z grawerem
Unsplash

Nietypowe obrączki ślubne dla par młodych z fantazją

Nie wszystkim będą podobały się oryginalne obrączki, które odbiegają od tradycji i standardów. Przy wyborze tak ważnego elementu biżuterii warto pamiętać o tym, że najprawdopodobniej będziemy nosić ją do końca życia. Zwłaszcza dla kobiet istotna jest także kwestia, że obrączki będą nosiły do różnego typu stylizacji – zarówno tych codziennych jak i wieczorowych. Dobrze byłoby zatem, by wygląd obrączek  był w miarę uniwersalny, wówczas będzie nam pasował w każdej sytuacji i nie przestanie się podobać wraz z upływem lat. Przyjęło się, że im bardziej minimalistyczne i uniwersalne projekty, tym lepiej, gdyż wzór będzie ponadczasowy. Jednakże alternatywne pary młode o oryginalnym usposobieniu bardzo często doskonale wiedzą, czego chcą i takie ciekawe obrączki ślubne są dla nich jedynym słusznym wyborem. Wcale się temu nie dziwimy!

Warto sprawdzić także, co mówi sennik obrączkazwłaszcza, jeśli śnią nam się nietypowe obrączki lub jakaś dziwna sytuacja z nimi związana. Pojawienie się tego symbolicznego elementu biżuterii w snach ma bowiem konkretne znaczenie, które często długo chodzi nam po głowie. Aby nie martwić się niepotrzebnie, warto dowiedzieć się więcej o symbolice snów.

Ciekawe obrączki ślubne pięknie prezentują się na zdjęciach

Jeśli zdecydowaliście się na nietypowe obrączki ślubne, koniecznie zwróćcie na to uwagę fotografowi, który zadba o uwiecznienie ich na zdjęciach z przygotowania do ceremonii. Takie zdjęcia z detalami ślubnymi obecnie są niezwykle popularne i w znakomity sposób urozmaicają każdy album ślubny. Warto mieć w swojej kolekcji kadry, które pokażą wasze oryginalne obrączki!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu