• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Prezent dla rodziców – podziękowania ślubne

Prezent dla rodziców – podziękowania ślubne

Czas wesela to czas uśmiechu, zabawy i niezapomnianych wrażeń. Jednym ze szczególnych momentów to czas podziękowań dla rodziców. Prócz pięknych słów podziękowań za miłość, wychowanie i bycie obok na dobra i na złe warto podarować im prezent – pamiątkę. Możliwości jest wiele.

Idealny moment na podziękowania dla rodziców

Jest kilka idealnych momentów, w których Para Młoda podczas uroczystości weselnej może podziękować rodzicom, między innymi zaraz po pierwszym toaście, po pierwszym tańcu, czy po oczepinach. Wtedy może wyrazić swoją wdzięczność za wychowanie, za wspaniałe dzieciństwo, za pomoc i wsparcie, za pomoc w organizacji ślubu i wesela.

Oprócz wygłaszania standardowych formułek lub specjalnie przygotowanych, płynących z serca życzeń, warto się zastanowić, jaki prezent dać rodzicom.

Jaki podarować prezent rodzicom?

Tradycyjne prezenty:

 • Kosze z kwiatami i drobnymi upominkami – jest to jeden ze sprawdzonych sposobów na podziękowanie rodzicom na weselu. W koszu może znaleźć się coś, co będzie przypominać o Was rodzicom, na przykład wino z Waszą etykietką czy korek do wina z Waszymi inicjałami i datą ślubu. Możecie dołączyć pisemne podziękowania lub wygłosić mowę dla rodziców.
 • Piosenka – możecie również zadedykować rodzicom ich ulubioną piosenkę lub przygotować własną interpretację utworu, na przykład w formie kabaretu. Jeżeli lubicie śpiewać i komponować, możecie przygotować własną piosenkę dla rodziców. Większość młodych par dedykuje rodzicom piosenkę „Wspaniałych rodziców mam”, podczas której Pan Młody tańczy ze swoją mamą, a Panna Młoda z tatą. Potem można zamienić się i zatańczyć z teściową i teściem.
 • Kalendarz – miłym podziękowaniem mogą być specjalnie zaprojektowane kalendarze z Waszymi zdjęciami. Możecie wykonać specjalnie zaaranżowaną sesję zdjęciową i do każdej pory roku oraz miesiąca dopasować odpowiednią scenerię i Wasze stroje. Zdjęcia mogą też być świetną zabawą i pamiątką dla Was samych. Druga opcja, to skorzystać z istniejących już zdjęć z dzieciństwa lub z okresu narzeczeństwa.
 • Prezentacja multimedialna – możecie przygotować specjalną prezentację multimedialną, która zostanie wyświetlona na rzutniku podczas wesela. W prezentacji mogą znaleźć się Wasze wzruszające i zabawne zdjęcia z dzieciństwa, do których możecie dopisać Wasze komentarze. Taką prezentację możecie później dać rodzicom na płycie CD, która będzie miłym prezentem i pamiątką przypominającą dzień ślubu.
 • Kinder Niespodzianka – może się też i tak zdarzyć :). W ramach niespodzianki i prezentu dla rodziców możecie podzielić się z nimi (i zgromadzonymi gośćmi) radosną nowiną, że spodziewacie się dziecka!

Nagrody i wyróżnienia:

 • Dyplomy  – w ramach podziękowań za wesele może warto wyróżnić rodziców dyplomami dla wzorowych rodziców. Na dyplomie można zamieścić zabawny a zarazem wzruszający tekst oraz podpisy jury, czyli Wasze.
 • Statuetki – doskonałym sposobem na podziękowanie rodzicom za wesele jest wręczenie im nagród w postaci statuetek. Statuetka „Serce wdzięczności” to doskonały sposób na wyrażenie miłości i wdzięczności za „wielkie dzieło wychowania”, za „działanie z sercem i z serca”. „Skrzydła miłości” to statuetka przedstawiająca uskrzydloną postać, gdzie skrzydła mają symbolizować ojcowską i matczyną opiekę. Na każdej statuetce można umieścić dowolny tekst, na przykład: „I nagroda w kategorii Wyjątkowi Rodzice”, „Kochanym Rodzicom za scenariusz i reżyserię życia”.

Ekskluzywne prezenty:

 • Wycieczka – na pewno znajdzie się miejsce, które Wasi rodzice zawsze chcieli zobaczyć. Jeżeli cena nie gra dla Was roli i przede wszystkim chcecie sprawić rodzicom niespodziankę i przyjemność, możecie im zafundować ich wymarzoną podróż.
 • Bon prezentowy lub wyjazd do SPA – kolejny pomysł na ekskluzywny prezent – podziękowanie dla rodziców to wyjazd do SPA. To idealny prezent zwłaszcza dla tych rodziców, którzy na co dzień żyją w biegu i nie mają czasu na relaks. Możecie wykupić rodzicom kilkudniowy pobyt wraz z pakietem zabiegów, które pomogą im zrelaksować się i zregenerować siły.

Pamiętajcie, gdyby nie Wasi rodzicie, nigdy nie doszłoby do Waszego spotkania, a tym bardziej ślubu. Właśnie dlatego podziękowanie rodzicom podczas uroczystości weselnej jest bardzo ważnym momentem i dla Was i dla nich.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu