Kuba Zdanowicz Fotografia

od 3400 do 5700 zł
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
(29)
Dodaj opinię
E-firma videospotkanie / umowa na odległość
515-232...
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

Oferujemy:

  • album tradycyjny
  • fotoksiążka
  • reportaż ślubny
  • sesja narzeczeńska
  • sesja plenerowa
  • sesja zagraniczna

Do wyboru:

  • 1 fotograf

O nas

Dziękuję za zainteresowanie moimi zdjęciami. Cieszę się, że moje prace zwróciły Waszą uwagę i chcecie dowiedzieć się więcej o mnie i mojej ofercie.

Jak pracuję? Należę do osób, które nie potrafią ustać w miejscu. W trakcie reportażu jestem wszędzie. Jednocześnie staram się być stroną obserwującą, a nie uczestnikiem wydarzenia. Umiejętnie godząc te dwie cechy udaje mi się chwytać momenty niepostrzeżenie.

Zawodowo fotografuję od 2005 roku, jednak moje zainteresowania w tym kierunku sięgają znacznie wcześniej, kiedy jeszcze jako dziecko biegałem z wielkim i ciężkim aparatem marki Lomo dokumentując wakacyjne przygody (niestety okazało się, że nie potrafiłem właściwie założyć filmu – zdjęć brak). Później przyszedł czas liceum i za sprawą znajomych wróciłem do fotografii. Z biegiem lat pasja zamieniła się w źródło utrzymania. Pracę w branży zaczynałem od podstaw jeszcze w czasach fotografii analogowej. Przez lata, pracując w laboratoriach fotograficznych zgłębiałem tajniki zawodu. Doskonaliłem się w doborze kadru, właściwej ekspozycji i kolorystyki. Warsztatu umiejętności uczyłem się od innych fotografów w codziennej pracy. Z biegiem czasu dojrzałem do rozpoczęcia własnej działalności. Od tej pory wieloletnie doświadczenie przekładam bezpośrednio na swoje prace. Jednak każde nowe zlecenie poszerza moje horyzonty, wciąż uczę nowych nowych rzeczy i nie boję się eksperymentować.

W kontakcie z ludźmi stawiam na partnerską, miłą i uczciwą atmosferę współpracy. Lubię konkrety. Mam głowę pełną pomysłów, a przy tym jestem otwarty na zdanie innych.

Fotografując, staram się uchwycić Was razem z waszymi emocjami. Zależnie od sytuacji jestem dyskretny i z ubocza rejestruję ciąg zdarzeń, a jeśli zachodzi potrzeba aktywnie zawiaduję sytuacją, by uzyskać pożądany efekt. Wszystko po to, by zaprezentować Was jak najlepiej i wyeksponować chemię, która Wasz łączy.

W postprodukcji kieruję się zasadą, że zdjęcie powinno cechować się naturalnym pięknem. Narzędzia w postaci programów graficznych mają za zadanie podkreślić to co w ujęciach jest najlepsze, jednak nie nadużywam ich.

Moim zadaniem jest stworzenie ponadczasowych, naturalnych ujęć, które przywołają Wam Wasze najpiękniejsze wspomnienia.

Zapraszam serdecznie do współpracy

Tak wygląda nasza praca

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Do każdego klienta podchodzę indywidualnie i chcę, by nasza współpraca odbyła się w miłej i partnerskiej atmosferze. Staram się z zaangażowaniem i dużą starannością wykonać powierzone mi zadanie. Całą swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuję dla uzyskania jak najlepszych zdjęć.

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Czas mojej pracy w dniu ślubu ustalamy wspólnie. Nie narzucam ograniczeń godzinowych. Chcę być maksymalnie dyspozycyjny, by wykonać dla Was jak najciekawszy reportaż. Poślubna sesja zdjęciowa trwa zazwyczaj ok 2-3 godzin, jednak ostatecznie czas jej trwania może być dłuższy jeśli np. będziemy przemieszczali się pomiędzy różnymi miejscami.

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

Podstawowa oferta obejmuje moja pełną dyspozycyjność w dniu ślubu. Pracę rozpoczynam przeważnie ok godz. 11-12 od przygotowań. Dzięki temu nie umknie mi żadna ważna chwila. Od tego momentu towarzyszę Wam rejestrując Wasz dzień. Z całego zebranego materiału otrzymacie min. 500 najlepszych zdjęć, z których min. 150 poddaję zaawansowanej, autorskiej obróbce (będą one następnie wywołane w formie odbitek lub wykorzystane w fotoksiążce). Materiał przekażę w postaci indywidualnie przygotowanego pendriva oraz wydruków w formacie 15x23. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia fotoksiążek oraz innych form prezentacji zdjęć. W ramach podstawowej oferty utworzę również na mojej stronie galerię z wybranymi zdjęciami. Dostęp do niej będzie zabezpieczony hasłem.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Przygodę z fotografią rozpocząłem jeszcze w szkole podstawowej. Incydentalne spotkania z aparatem wynikały z chęci dokumentowania przygód i momentów ważnych z punktu widzenia dziecka :) Poważniej zająłem się nią w okresie liceum, a już rok po maturze podjąłem pierwsza pracę w zakładzie fotograficznym. W dwóch kolejnych firmach fotograficznych spędziłem w sumie 12 lat zdobywając wiedzę i nieocenione doświadczenie. Własną działalność otworzyłem w 2017 roku po to by móc już we własnym zakresie, w pełni niezależnie realizować swoją pasję fotografowania.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

Pierwsze śluby zacząłem fotografować już w 2009 roku. Niezliczona ilość wykonanych realizacji, zmieniające się trendy i oczekiwania par młodych pozwoliły mi wypracować swój własny styl pracy, który owocuje w postaci zadowolonych klientów ;)

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

W skrócie to, co najbardziej lubię w swojej pracy to niezależność w robieniu tego co się lubi i możliwość pracy z fantastycznymi ludźmi.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Do pracy wykorzystuję profesjonalne aparaty marki Nikon. W obecnej chwili wykorzystuję dwa aparaty - jedną lustrzankę pełnoklatkową oraz nowy aparat bezlusterkowy. Oczywiście Sam korpus to nie wszystko - podstawą są profesjonalne obiektywy stało i zmienna ogniskowe oraz system wspomagającego oświetlenia błyskowego. Zdjęcia obrabiam na licencjonowanym, profesjonalnym oprogramowaniu firmy Adobe (Photoshop oraz Lightroom)

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

Często słyszycie, że nie ważne czym robi się zdjęcia, ale ważne to je robi. Uogólniając, jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. Jednak profesjonalny fotograf nie może sobie pozwolić na pracę na kiepskim sprzęcie. Nowoczesny, współczesny, profesjonalny sprzęt fotograficzny pozwala na pracę w trudnych warunkach oświetleniowych, jest szybszy i trwalszy, a wyjściowa jakość pliku jest dużo lepsza od tego ze sprzętu niższej klasy. Nie bez powodu nową lustrzankę można kupić zarówno za 2000 zł jak i za 8000 zł. Cena pociąga za sobą jakość oraz większe możliwości, których wykorzystanie leży już tylko po stronie fotografa. Po za tym bardzo istotne jest posiadanie zapasowego aparatu oraz tworzenie kopii bezpieczeństwa, które uchronią fotografa przed zdarzeniami losowymi.

W jaki sposób udostępniamy gotowe zdjęcia?

Materiał gotowy dla klienta jest udostępniany zależnie od jego oczekiwań. Podstawą jest to, że otrzymuje on ode mnie pełnowartościowe zdjęcia w dużej rozdzielczości na pendrivie oraz pakiet odbitek w dużym rozmiarze 15x23. W cenie jest ujęta także galeria online zabezpieczona hasłem umieszczona na mojej stronie internetowej. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zamówienia fotoksiążek, wydruków na płótnach itd.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

W umowie zawieram zapis o terminie realizacji 90 dni, jednak dokładam wszelkich starań by Wasz czas oczekiwania na zdjęcia był jak najkrótszy. Po zakończeniu ostatnich zdjęć, staram się w terminie do 2 tyg przekazać w formie elektronicznej zapowiedź w postaci kilkunastu zdjęć.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Tak, posiadam zezwolenie od Kurii na fotografowanie w kościele.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co naszym zdaniem oznacza "idealne zdjęcie"?

Uważam, że zdjęcie idealne nie musi mieć wzorowej ekspozycji i precyzyjnego kadru. Jednak samo w sobie musi nieść ładunek emocji, który porusza odbiorcę.

Czy zrealizujemy dla Ciebie sesję zagraniczną?

Oczywiście nie ma żadnego problemu z realizacją sesji zagranicznej. Nie zakładam, żadnych ograniczeń!

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesje plenerowe?

Najczęściej młode pary decydują się na sesje zdjęciowe w plenerze naturalnym, często z elementami architektury w klimacie rustykalnym lub pałacowym. Tak naprawdę ciekawą sesję można zrealizować wszędzie, a jest to tylko kwestia Waszych oczekiwań.

Najbardziej nietypowe miejsce, w którym realizowaliśmy usługę.

Lotnisko? Tartak? Zabudowania uniwersyteckie? Przystanek tramwajowy? Nie wiem na ile są to miejsca nietypowe, jednak efekt był bardzo fajny :)

Jaki jest styl naszej pracy?

Stawiam na naturalność. Są momenty, które wymagają zaaranżowania, jednak lubię być obserwatorem zdarzeń. W obróbce nie nadużywam programów graficznych i dążę do jak najbardziej prawdziwego oddania kolorystyki. Czasami dla podkreślenia uchwyconej sceny, decyduję się na zdjęcia czarnobiałe. W naszej relacji chcę osiągnąć atmosferę zaufania i akceptacji, które zaowocują miłą i partnerską współpracą.

Nasz przepis na znakomitą zabawę na weselu.

Najlepszym sposobem na dobra zabawę na weselu jest być sobą i nie przejmować się otoczeniem. To będzie Wasze wesele i to Wy chcecie je wspominać jako najwspanialszy dzień życia.

Języki obce, którymi się posługujemy.

Oprócz języka ojczystego ;) posługuję się również językiem angielskim.

Czy jesteśmy w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie?

Jestem elastyczny. Jeśli będziecie chcieli dostosować moja usługę bardziej do Waszych potrzeb, to jestem otwarty na rozmowę.

Jak radzimy sobie w trudnych warunkach pogodowych?

Przy obecnej zmienności warunków pogodowych, uważam, że nie ma złych warunków i muszę działać niezależnie od sytuacji. Może być jednak tak, że z uwagi na opady, nie uda nam się zrealizować w umówionym terminie wymarzonej sesji w plenerze. Wtedy omawiamy inne możliwości lokalizacji lub terminu realizacji.

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

Słabe oświetlenie nie jest przeszkodą. Zawsze dostosowuję się do zastanych warunków i w razie potrzeby wspomagam się swoimi lampami.

Nasze pasje.

Oczywiście moją pasją jest fotografia :) Ale oprócz tego uwielbiam podróżować, niezależnie od odległości. Mogą to być nie tylko dalekie wyprawy, ale także lokalne, pozwalające poznać niedalekie okolice. Po za tym pasjonuję się także ogólnie pojętym majsterkowaniem, z naciskiem na obróbkę drewna.

Certyfikat 2023 Certyfikat 2022 Certyfikat 2019
Kuba Zdanowicz Fotografia
Średnia ocen: 5,00 / 5 z 29 opinii
5,00
jakość obsługi
zgodność z ustaleniami
komunikatywność
terminowość
prezencja
J
Julka
5.00
 / 5
Data ślubu: 13-05-2022
Olsztyn
Data dodania: 19-02-2023

O współpracy z Kubą można napisać same pozytywy:) To profesjonalista tworzący przepiękne prace, jednocześnie niesamowicie elastyczny i słuchający Waszych próśb i pomysłów. Niewidoczny podczas wesela (sami goście mówili, że nawet nie wiedzą skąd niektóre ujęcia są bo przecież "nawet nie widzieli, że ktoś robi zdjęcie!" :) ). Wszystko z ogromnym uśmiechem, cierpliwością i poczuciem humoru, które sprawiło, że cały czas spędzony razem był naprawdę przyjemnością! Ogromnie polecamy, zdjęcia są przepiękne, oddają emocje i klimat imprezy, a goście twierdzą, że dawno takich pięknych nie widzieli!

S
Sylwia
5.00
 / 5
Data ślubu: 20-08-2022
Olsztyn
Data dodania: 17-02-2023

Polecamy z całego serca!
Kuba był fotografem na naszym ślubie. Zdjęcia wyszły obłędne. Do tej pory oglądam je z zachwytem, z reszta nie tylko ja jak i nasi goście.
Profesjonalne podejście, swobodna atmosfera. Najlepsza decyzja, będę polecać każdemu takiego fotografa jakim jest Kuba! 😁

M
Michał
5.00
 / 5
Data ślubu: 10-09-2022
Tumiany
Data dodania: 07-02-2023

Kuba to bez wątpienia niesamowity fotograf, nasze zdjęcia z wesela są przepiękne. Gdy dotarły do nas odbitki w drewnianej skrzynce z leśnym aromatem, zaniemówiliśmy z wrażenia. Od momentu przygotowań aż po oczepiny był z nami, doradzał nam i troszkę kierował, kiedy byliśmy zagubieni. Do tego muszę dodać, że Kuba jest niesamowicie sympatycznym człowiekiem, a opinię tę podzielają także nasi najbliżsi :)

KUBA
07-02-2023

Dziękuję za miłe słowa :)

J
Jakub
5.00
 / 5
Data ślubu: 18-06-2022
Olsztyn
Data dodania: 11-01-2023

Profesjonalna usługa i świetne zdjęcia.
Polecam każdemu kto się zastanawia nad dobrym fotografem ślubnym. Nie ma lepszego

KUBA
11-01-2023

Dziękuję bardzo :)

D
Dorota
5.00
 / 5
Data ślubu: 22-04-2022
Olsztyn
Data dodania: 07-01-2023

Pan Jakub jest specjalistą w tym co robi, wykazuje się przy tym niesamowitym wyczuciem chwili, które w tak ważnych życiowych momentach jest nie ocenione! Sesje wspominamy z uśmiechem, jej efekty przywołują uśmiech na ustach:)

KUBA
08-01-2023

Dziękuję bardzo za miłe słowa :)

M
Mariola i Wojciech
5.00
 / 5
Data ślubu: 13-08-2022
Ostróda
Data dodania: 04-01-2023

Wiem że dokonaliśmy swietnego wyboru wchodząc we współprace z Kubą zdjęcia są świetne, naturalne to to co lubie -On ma to oko😍. Kuba to nie tylko swietny fotograf ale także doskonała pomoc w organizacji. Profesjonalny, pomocny, utalentowany- dziękujmy za twoje zaangażowanie, cudowne zdjęcia, pomoc i miło spędzony czas przed obiektywem 🥰
Ściskam mocno z mężem i mam nadzieję do zobaczenia 😊

KUBA
04-01-2023

Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam

A
Aleksandra
5.00
 / 5
Data ślubu: 25-06-2022
Olsztyn
Data dodania: 03-01-2023

Kuba to super fotograf. Profesjonalizm pierwsza klasa.
Zdjęcia wyszły piękne, wszystko co trzeba zostało uchwycone
Podczas sesji nie ma stresu wszystko przebiega w luźnej atmosferze
Polecam :)

KUBA
03-01-2023

Dziękuję za miłe słowa :)

G
Gosia
5.00
 / 5
Data ślubu: 15-05-2021
Stawiguda
Data dodania: 07-01-2022

Kuba to bez wątpienia godny polecenia Fotograf. Zarówno w dniu Ślubu, jak i na sesji poślubnej potrafi rozładować atmosferę, by uchwycić naturalne momenty. Pełen profesjonalizm od początku do końca - dokładnie tłumaczy jak będzie wyglądał ten dzień również z Jego perspektywy, na co powinno się zwrócić uwagę itp. :) Kiedy nie mieliśmy pomysłu na sesję poślubną Kuba wyszedł z inicjatywą i pomógł nam z wyborem miejsc. Na zdjęcia czekaliśmy bardzo krótko. Współpraca z Kubą to czysta przyjemność - nawet jeśli do roli modela/ki troooochę brakuje :) Zobrazował nam piękne wspomnienia, do których często będziemy wracać.
Dziękujemy Kuba!
Gosia i Szymek

Pokaż więcej opinii
Nazwa firmy: Kuba Zdanowicz Fotografia
NIP: 7393186820
Imię i nazwisko: Kuba Zdanowicz
Adres: Olsztyn, 10-900, woj. warmińsko-mazurskie
515-232...
liczba odwiedzin: 7518
Zadzwoń
515-232...
Napisz

Wyjątkowe sale weselne w mieście Olsztyn

Polecamy

Nowe ogłoszenia

Blog ślubny

Popularne miasta w okolicy