Zobacz zdjęcia (5)
Spotcuts Film, Jastrzębie-Zdrój - zdjęcie 1
Spotcuts Film, Jastrzębie-Zdrój - zdjęcie 2 Spotcuts Film, Jastrzębie-Zdrój - zdjęcie 3 Spotcuts Film, Jastrzębie-Zdrój - zdjęcie 4 Spotcuts Film, Jastrzębie-Zdrój - zdjęcie 5
1 / 5

Spotcuts Film id:38787

Jastrzębie-Zdrój, śląskie
(19)
Dodaj opinię
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

O nas

Oferujemy:

  • 4K
  • dodatkowy rejestrator dźwięku
  • dron
  • full HD
  • płyta blu-ray
  • teledysk z wesela

Do wyboru:

  • 1 kamera
  • 2 kamery
  • 3 kamery
  • 4 kamery

Prawdopodobnie wraz z narzeczonym/narzeczoną stoisz przed dylematem czy film ślubny to dobry pomysł. A może już zdecydowaliście, że chcecie uwiecznić swój dzień nie tylko fotografią ale również filmem. Bez względu na to, gdzie teraz jesteś w swojej decyzji pozwól byśmy sie nad czymś zastanowili. Mam na imię Karol i od kilku lat z pasją realizuje reportaże ślubne. Jednak w pewnym momencie zacząłem też mocno pogłębiać ten fenomen jakim jest nasza odwieczna potrzeba zatrzymywania pięknych chwil. Bo widzisz, gdy moi klienci dziękują mi za film ślubny to ja mocno wierzę, że za tym kryję się coś więcej niż jedynie obejrzenie ich pamiątki z dnia ślubu. Dziękują mi dlatego, gdyż pewnego dnia zdałem sobie sprawę, że muszę zmienić podejście jeśli mam Tobie dać coś więcej niż film. Co mam na myśli? Jeśli Cię to zaintrygowało proszę napisz do mnie, zostaw telefon i chętnie do Ciebie oddzwonię.

Poznajmy się

Tak wygląda nasza praca

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Lubie kreatywność ale jednocześnie przy zachowaniu naturalności reportażu dnia ślubu. Ponadto w moich filmach staram się odzwierciedlać pewien spokój, do którego tak wszyscy dążymy w głębi serca. Myślę, że Wasze uczucie do siebie to również dążenie do takiego spokoju. Od strony technicznej pracuję sam jako wideografer (kamerzysta) ale najczęściej dwoma kamerami w pakiecie podstawowym. Przy dobrych warunkach pogodowych i ładnych plenerach za pomocą drona jestem gotów złapać dla Was jakieś ujęcia z lotu ptaka. Ponadto bardzo lubię sesje plenerowe. Jeśli zdecydujecie się na nią w dniu ślubu to jest ona bezpłatna w ramach pakietu podstawowego.

Nasze osiągnięcia i wyróżnienia artystyczne.

Jednym z takich największych wyzwań natury artystycznej oraz technicznej była dla mnie praca z parą w osobie Bruny i Ronana. Międzynarodowy ślub Brazylijki i Irlandczyka w portugalskim Estoril w Portugalii. Dlaczego uważam to za wyróżnienie i osiągnięcie? Wyróżnienie dlatego, że w samym okręgu stolicy Lizbony jest wiele firm wykonujących takie zlecenie. Czułem się zaszczycony, że para wybrała mnie mimo takiej odległości. Czułem po prostu, że obdarzyła mnie zaufaniem decydując się na mnie.
Osiągnięcie dlatego, iż z technicznego punktu widzenia nakręcenie tego ślubu to było jakieś szaleństwo i cud zarazem. Pojechałem na ten ślubu solo bez drugiego operatora. Ślub był zrobiony w stylu irlandzkim więc było bardzo różnorodnie ale intensywnie zarazem. Jako ciekawostkę dodam, iż sama zabawa weselna zaczęła się dopiero o północy i trwała raptem 2 godziny.
Bardzo ciekawa dynamika i doświadczenie, które pozwoliło mi inaczej spojrzeć na styl pracy podczas ślubów w Polsce. Przyczyniło się również mocno na upłynnieniu mojego workflow tutaj w kraju. Dzięki doświadczeniu w Portugalii polepszyła się moja praca z parą na etapie najistotniejszych momentów dnia ślubu takich jak pierwsze spotkanie, błogosławieństwo, przysięga, pierwszy taniec itp. Nadal jednak zachowuje pokorę wobec ślubów w Polsce. Każdy bowiem ślub i wesele są po prostu inne.

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

15 godzin filmowania tj. od przygotowań do oczepin. Zdaję sobie jednak sprawę, iż są rejony geograficzne jak np. Śląsk, w którym przygotowania rozpoczynają się znacznie wcześniej. Bądźcie spokojni, gdyż takie sytuacje możemy wspólnie ustalić w szczegółowych rozmowach, gdzie istnieje możliwość dostosowania mojej pracy do Waszych potrzeb.

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

Moja podstawowa oferta to 15 godzin filmowania od przygotowań do oczepin. Podstawy rejestrowanego reportażu to:
-przygotowania pani oraz pana młodego
-błogosławieństwo
-wejście państwa młodych do kościoła lub USC
-przysięga
-wyjście państwa młodych z kościoła lub z USC
-powitanie na sali (szampan)
-pierwszy taniec
-zabawy i atrakcje przygotowane przez zespół lub DJa
-tort
-podziękowania dla rodziców
-oczepiny
Gotowy film otrzymujecie w jakości FHD oraz 4K.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z filmowaniem?

W wieku 12 lat po raz pierwszy chwyciłem i nagrałem kamerą rodzinne wydarzenia. To była kamera, którą nagrywano kiedyś te baaaardzo długie filmy ślubne :) Wraz z rozwojem technologii audiowizualnej w pewnym momencie poczułem, że to jest niezwykle fascynujący świat. Zaczęło się od montażu filmów promocyjnych i artystycznych na potrzeby mojej działalności muzycznej. Tak przy okazji jestem też muzykiem z wykształcenia a zatem filmy czuję bardzo muzycznie i rytmicznie zarazem. Pewnego dnia moja siostra, która pracuje jako fotograf ślubny zaczęła namawiać mnie do wejścia w branże ślubną. Nie byłem do końca zdecydowany, aż pewnego dnia jako gość na ślubie przyjaciółki zacząłem filmować jej dzień wesela. Zauroczyło mnie to tak mocno, że potem historia już sama się potoczyła bardzo naturalnie i teraz jestem w tym miejscu, w którym jestem.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Myślę, że jako wideografer mogę też powiedzieć coś o fotografii bo to ona przypomniała mi o moich niespełnionych marzeniach związanych z kręceniem filmów. Wpierw jakiś analog Kodaka od siostry potem pierwsza generacja iPhone 2G :) a potem już samo poszło i tak do dzisiaj. Fotografia to dziś jedna z wielu moich pasji.
P.S. Ślubów jednak nie fotografuje. Jestem zwolennikiem specjalizacji a nie rozdrabniania. Wole zrobić dla Was lepszy film niż to i to ale niedbale.

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

To że każdy ślub jest inny. Czemu jest inny? Bo ludzie są różni chociaż w emocjach podobni. Ale uwielbiam uczestniczyć w tych pięknych i czasem może nawet trudnych chwilach, kiedy pary trochę się stresują przed przysięgą. Czasem staram się im nawet pomagać w przejściu przez takie momenty. Tak się też poznajemy i budujemy relacje. To bardzo ważne ale też fascynujące zarazem, że mogę poznawać takich różnych ludzi i przeżywać ten dzień ślubu z nimi.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Kamery jakie stosuje to tak zwane bezlusterkowce czyli najnowsza technologia zapisu obrazu oparta na aparatach typu lustrzanka. Ponadto kamery te mają możliwość wymiany optyki (obiektywów) dzięki czemu obraz w moich filmach przyjmuje postać tej charakterystycznej dla lustrzanek plastyki obrazu. Kamery posiadają również system IBIS czyli mechaniczną tak zwaną pięcioosiową stabilizację obrazu dzięki czemu obraz w filmie jest stabilny. Ponadto technologia ta daje bardzo duże możliwości kreatywne podczas ujęć, w których mechaniczne stabilizatory typu gimbal nie mogą być z jakiś niezależnych ode mnie powodów użyte. Zresztą więcej o tym pisze pod następnym pytaniem.
Rzecz jasna, iż w stabilizatory typu gimbal również jestem zaopatrzony. Ponadto niezależnie od kamer nagrywam również dźwięk profesjonalnymi rejestratorami dźwięku.

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

Ponieważ film ślubny jako całość to głównie reportaż rządzący sie pewnymi stałymi prawami. Wasz dzień będzie zawierał kilka bardzo ważnych momentów, które wymagają z mojej strony pełnej koncentracji. Sprzęt na jakim pracuje ma tutaj bardzo duże znaczenie ponieważ w reportażu ślubnym są momenty wymagające szybkiego działania. Funkcjonalność i wygoda działania ma tutaj ogromne znaczenie. Przykładem może być system wbudowanej stabilizacji matrycy. Dzięki niej bez pomocy dodatkowych narzędzi zewnętrznych mogę nagrać moment, który na Waszym ślubie czy weselu nagle się pojawi, a który wymaga szybkiej reakcji jak i mnie tak i mojego sprzętu. Moje kamery takie niezwykłe możliwości posiadają. Niejednokrotnie dzięki takim udogodnieniom udało mi się nagrać tak zwane "ujęcia życia". Bez takich opcji nie miałbym zadnych szans. Kamery starych generacji mają np. długi czas gotowości do nagrań od momentu ich włączenia lub też obraz nagrany przez nie byłby nerwowy i niestabilny. Ponadto rozdzielczość 4K, w której nagrywam bardzo pomaga mi podczas procesu postprodukcji.
Jestem również muzykiem i mam na punkcie samego dźwięku trochę niemałe zboczenie. Dlatego opiekuję się również tą kwestią by wyszła jak najlepiej.

W jakim składzie realizujemy usługę?

Pracuje sam jako operator dwóch kamer oraz drona. Jeżeli jednak na Waszym ślubie będą miały miejsce dwa ważne wydarzenia w dwóch różnych miejscach jednocześnie to istnieje konieczność zamówienia drugiego operatora. Mam na myśli wydarzenia, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w filmie. Zachęcam Was do kontaktu przez Wesele z klasą lub przez naszą stronę internetową. Chętnie Was wysłucham jeśli jesteście w takiej sytuacji i zaproponuje jakieś dobre rozwiązanie.

Jak ubieramy się na wesele?

Tak by nie rozpraszać ani Was (szczególnie w kościele) ani gości. Eleganckie ciuchy w kolorach szaro-czarnych.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

Czas oczekiwania zależny jest od momentu, w którym zamówicie u mnie usługę. Z reguły nie przekracza on 130 dni.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Tak, posiadam niezbędny dokument do filmowania w miejscach sakralnych dla operatorów audiowizualnych. Ponadto przed każdą ceremonią konsultuje z księdzem indywidualne wytyczne oraz wymagania jakie w danej parafii obowiązują.

Czy posiadamy świadectwo kwalifikacji obsługi drona?

Tak, jestem licencjonowanym operatorem bezzałogowych statków powietrznych typu dron. Licencja obejmuje loty w ramach VLOS co oznacz możliwość lotów dronami ważącymi do 5 kg w zasięgu wzroku.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Który etap ślubu i wesela najbardziej lubimy uwieczniać?

Przygotowania bo możemy się lepiej poznać oraz ... nie będę oryginalny - moment przysięgi. Jest dla mnie zawsze wyzwaniem, wymaga dużej koncentracji ale też zawsze jest inny i fascynujący zarazem. Ciekawy jestem również pierwszego tańca no i sesje plenerowe w dniu ślubu. To moment bardzo dużej kreatywności i piękna. Wtedy jesteście sami ze sobą i uwiecznianie tego to sama przyjemność!!!

Czy zrealizujemy dla Ciebie sesję zagraniczną?

Jestem za!!! Bardzo chętnie. Piszcie i pytajcie na Wesele z klasą lub poprzez naszą stronę.

Najbardziej nietypowe miejsce, w którym realizowaliśmy usługę.

Estoril i sala Forte da Cruz w Portugalii oraz sesja narzeczeńska w Pałacu Królewski Quelez w Lizbonie. Poniżej linki do filmów z tych miejsc.

Jaki jest styl naszej pracy?

Radosny i pełen pasji. Jednocześnie przy tym wszystkim pełen koncentracji i dążenia do profesjonalizmu.

Języki obce, którymi się posługujemy.

Angielski. Pracowałem za granicą na ślubie, gdzie ten język dominował i posługuje się już nim wiele lat. Jak i komunikacyjnie tak i w slangu ślubnym jest on mi dobrze znany.

Kto jest dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania?

Jest wiele takich osób ale dla mnie na pierwszym miejscu taką osobą jest bez wątpienia Bóg. Potem są osoby, które swoim talentem tutaj na ziemi czymś mnie zainspirują. Ale są to też miejsca najlepiej ciche i oddalone od zgiełku miejskiego.

Czy jesteśmy w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie?

Tak, pytajcie o to przez Wesele z klasą lub przez zakładkę Kontakt na naszej stronie internetowej.

Jak radzimy sobie w trudnych warunkach pogodowych?

Robimy plener w deszczu :) żartuje oczywiście. Kamery, które posiadam mają odporność na tak zwane zachlapania oraz niskie temperatury. Oczywiście w przypadku bardzo silnych ulew ich użycie na zewnątrz jest niemożliwe. Podobnie z dronem. Ta opcja jest u mnie gratis ale jego użycie możliwe jest jedynie w przypadku dogodnych warunków pogodowych.

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

Nie, kamery które posiadam mają wysoką tolerancje na tak zwane szumy związane niską emisją światła.

Nasze pasje.

Pomaganie innym, muzyka, film, fotografia, lotnictwo, rower, religia...i wiele wiele innych rzeczy.

Ciekawostki na nasz temat.

Wzruszam się przy każdej prawdziwej emocji podczas dnia ślubu, który realizuje, mówię poważnie :)

Certyfikaty Firma z klasą

Certyfikat 2021 Certyfikat 2020 Certyfikat 2019

Opinie (19)

Spotcuts Film id:38787
Średnia ocen: 5,00 / 5 z 19 opinii
5,00
jakość obsługi
zgodność z ustaleniami
komunikatywność
terminowość
prezencja
R
Rafał
5.00
 / 5
Data ślubu: 24-09-2021
Koniaków
Data dodania: 05-02-2022

Współpraca z Karolem to czysta przyjemność. To nie tylko artysta pełen pasji, ale także osoba profesjonalnie podchodząca do swojego zawodu. Współpraca zarówno przed, w trakcie, jak i po ślubie przebiegała w miłej atmosferze. Nie było problemów z kontaktem, Karol cierpliwie odpowiadał na nasze pytania, rozwiewał wątpliwości, dawał wskazówki.

Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania. Zarówno teledysk jak i pełny film są naprawdę wyjątkowo skomponowane. Widać indywidualne podejście i dbałość o detale, a ujęcia i ścieżka dźwiękowa doskonale oddają klimat tego dnia.

Karolu, jeszcze raz bardzo dziękujemy i do zobaczenia! :)

Karolina i Rafał

M
Marla
5.00
 / 5
Data ślubu: 22-08-2020
Krosno
Data dodania: 19-01-2021

Polecam z całego serca! Jakość usługi na najwyższym poziomie począwszy od ustaleń początkowych po odebranie gotowego filmu. Karol dba o detale,jest komunikatywny, bardzo rzeczowy a jednocześnie wrażliwy na to co jest najważniejsze dla pary młodej w tym dniu. Trudno mi oceniać jego pracę jako operatora ponieważ niestety na tydzień przed naszym ślubem musiał rozpocząć kwarantannę. Jednak cały czas był z nami w kontakcie, w dniu ślubu zapewnił nam kamerzystów, którzy z dbałością o jego instrukcje zarejestrowali materiał,który Karol sam montował. Dodam,że Karol po odbyciu kwarantanny przejechał ponad 300km! żeby nakręcić ujęcia naszych okolic i kościoła z lotu ptaka. Film i teledysk charakteryzują się świetnej jakości dźwiękiem i nietuzinkową muzyką w tle. Bardzo dobrze oddaje emocje tego dnia Jeśli ktoś szuka kamerzysty,który dba o detale, jakość dźwięku i subtelność to na pewno Karol 🙂

Karol
27-01-2021

Marleno bardzo żałuje, że nie mogłem być z Wami. Gdy dostałem materiał filmowy i zobaczyłem Waszą radość to naprawdę żałowałem tej nieobecności. Ale popatrz...udało się... ekipa filmowa wykonałą świetną robotę a i mnie się udało opowiedzieć Waszą historię w samym montażu. Serdecznie Was pozdrawiam i dziękuje mocno za dobre słowo :)

A
Anna
5.00
 / 5
Data ślubu: 10-10-2020
Mętków
Data dodania: 18-01-2021

Polecam Spotcuts w 100%! Jesteśmy bardzo zadowoleni z filmu. Jeśli ktoś się waha to radzę - skorzystajcie bo to świetna pamiątka! Piękne ujęcia, uchwycony każdy najważniejszy moment. Współpraca bardzo miła, szybka komunikacja, ze wszystkim można się dogadać. Dodatkowe podziękowania za sprawne rozplanowanie czasu dzięki czemu uniknęliśmy wpadki w postaci spóźnienia na własny ślub (mąż zapomniał bukietu :-) Jeśli miałabym wybierać jeszcze raz to również wybrałabym Karola. Dziękujemy Ci!

Karol
18-01-2021

Bukiet był Super Aniu, dobrze że mieliście czas by pojechać po niego :). Wasz dzień był szalenie radosny mimo tej sytuacji :). A zespół góralski to był strzał w dziesiątkę :) Grali przednio :) Dzięki za ten piękny czas :)

K
Karolina i Janek
5.00
 / 5
Data ślubu: 02-10-2020
Szczyrk
Data dodania: 14-01-2021

Polecamy Spotcuts z całego serca! Pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta, widać że Karol robi filmy z pasją.
Na każdym etapie współpraca przebiegła bezproblemowo, Karol cierpliwie słucha wszystkich uwag i próśb, ale także sam służy radą oraz ciekawymi pomysłami.
W trakcie ślubu i wesela jest praktycznie niezauważalny dzięki czemu goście nie byli speszeni, a ujęcia są jak najbardziej naturalne i oddają klimat całego wydarzenia.
Jeśli chodzi o efekt końcowy, to jest taki jaki sobie wymarzyliśmy - wspaniały, pełen emocji film (o idealnej długości bez zbędnego przedłużania) ze świetnie dobraną muzyką, do którego będziemy wracać z przyjemnością.
Dodatkowo sesja plenerowa w górach na którą się zdecydowaliśmy była strzałem w dziesiątkę, takie nadprogramowe piękne ujęcia w filmie dodają magicznego klimatu.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Karol
18-01-2021

Bardzo mocno Wam dziękuje :) Dziękuje za tę współpracę pełną kreatywnym pomysłów również z Waszej strony. Te dwa dni (wraz z sesją plenerową) spędzone z Wami były pełne radości :) I jej też życzę Wam na tej nowej drodze życia :) Trzymajcie się :)

P
Patrycja
5.00
 / 5
Data ślubu: 13-06-2020
Winna Góra
Data dodania: 11-01-2021

Z czystym sercem polecam współpracę z Karolem:) Karol jest ciepłym, komunikatywnym, zdolnym kamerzysta, który jest zaangażowany w 100%. Z Karolem można się indywidualnie dogadać w różnych kwestiach dotyczących nagrania.
Jesteśmy z mężem zadowoleni w 100% ze współpracy z Karolem zarówno przed, w dniu slubu, jak i po nim oraz z otrzymanego od niego materiału. Dziękujemy 🥰

Karol
14-01-2021

Pamiętam Wasz pierwszy email do mnie. Po wymianie pierwszych wiadomości wiedziałem już, że będzie inaczej. Wasza otwartość i inicjatywa zrobienia czegoś więcej niż film ślubny mimo wszystko i tak zaskoczyła mnie w Waszym pięknym dniu. Dziękuje za ten super czas :). P.S. Zapowiadała się burza pamiętam ale dzień na całe szczęście skończył się sucho i dzięki temu plener mogliśmy zrobić :). Za cierpliwość na tej sesji pełnej komarów :) również mocne podzięki dla Was Patrycjo i Darku :)

K
Karol
5.00
 / 5
Data ślubu: 09-05-2020
Wrocław
Data dodania: 08-01-2021

Zastanawiacie się, czy warto mieć oprócz fotografa, jeszcze filmowca? WARTO! Emocji, których dostarczy Wam film, nie odda żadne zdjęcie 🙂 Nasz ślub przypadł na okres największych covidowych obostrzeń, wesela nie było. Karol, mimo to, zmontował świetny film. Widać w Jego pracy pasję i profesjonalizm 💪
Polecamy w stu procentach!

Karol
14-01-2021

...dokładnie Karolu. Przyszła jedna wielka covidowa niewiadoma w marcu ale dokonaliśmy tego. Wasz film to dowód na to, że można coś zrobić fajnego nawet jak wesela nie ma :) Dziękuje Wam za współpracę, dobre powyższe słowo i ten dobrze spędzony dzionek majowy :)

A
Adam
5.00
 / 5
Data ślubu: 12-09-2020
Namysłów
Data dodania: 06-01-2021

Pełen profesjonalizm od momentu naszej pierwszej rozmowy do momentu otrzymania efektów twórczości Karola. Takich ludzi trzeba doceniać, człowiek z pasją, artysta z krwi i kości. Wspomniała współpraca podczas dnia Wesela. Materiał, który otrzymaliśmy przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania, wspaniałe ujęcia, perfekcyjny wybór podkładu muzycznego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego usług i gorąco rekomendujemy współpracę przyszłym nowożeńcom.

Karol
14-01-2021

Prawie półtora roku od podpisania umowy czekałem na Wasz dzień :) W końcu nadeszła ta wrześniowa, słoneczna sobota. Dziękuje za zaufanie Martyno i Adamie. Było przepięknie :)

M
Michalina
5.00
 / 5
Data ślubu: 19-09-2019
Rybnik
Data dodania: 22-02-2020

Z całego serca polecam!
Film zrobiony profesjonalnie, miło się do niego wraca. Piękne chwile ujęte w piękny sposób.
Dziękujemy!

Karol
24-02-2020

Praca podczas filmu z podziekowań dla rodziców, dzionek ślubu pełen różnorodności.. wow dużo się działo :) Wam też dziękuje za zaufanie i współpracę :)

Pokaż więcej opinii

Kontakt

Adres: Jastrzębie-Zdrój, , 44-337, woj. śląskie
liczba odwiedzin: 3012

Popularne miasta w okolicy