Tomasz Konstrat Fotografia

3400 zł
Warszawa, mazowieckie
(0)
Dodaj opinię
E-firma umowa na odległość / podpis elektroniczny
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

Oferujemy:

  • dron
  • fotoksiążka
  • reportaż ślubny
  • sesja narzeczeńska
  • sesja plenerowa
  • sesja zagraniczna

Do wyboru:

  • 1 fotograf

O nas

Fotografia jest dla mnie czymś niezwykłym, bo dzięki niej mogę uchwycić i zatrzymać piękno życia. Uwielbiam relacjonować wszystko to, co niesie za sobą uczucia przepełnione miłością. Pokazywanie Waszych chwil zatrzymanych w migawce aparatu to coś więcej niż pasja. W trakcie fotografowania staram się być niezauważalny. Często się przemieszczam, by spojrzeć na Was z różnych perspektyw. W efekcie powstają z tego piękne historie bogate w prawdziwe przeżycia. Zauważam chwile z pozoru zwykłe i te niezwykłe. Emocje przeżywam zawsze razem z Wami. To chyba najbardziej pomaga w pokazywaniu tego, co dla Was najpiękniejsze.

Tak wygląda nasza praca

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Zazwyczaj pojawiam się u Was z rana, podczas przygotowań. Przez resztę dnia będę Waszym, tym mniej rzucającym się w oczy, gościem wesela. Pracę kończę wraz z ostatnim ważnym wydarzeniem tego dnia. Jednak staram się być maksymalnie do 1 w nocy. Sesja plenerowa innego dnia niż dzień ślubu, trwa około dwóch godzin, najlepiej podczas zachodu bądź wschodu słońca.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Miałem chyba 17 lat. Nie wiem czy to wcześnie czy późno. Jednak dokładnie pamiętam kto mnie tym zaraził😉 Swoją pierwszą analogową lustrzankę mam do dziś i bardzo miło wspominam te czasy. Od tamtego momentu aparat często towarzyszy mojemu codziennemu życiu.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

Jakieś siedem lat temu tj w 2016 stwierdziłem, że zdjęcia będę robił już nie tylko dla siebie😉

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

Najbardziej uwielbiam swoje zaangażowanie i radość z chwil, kiedy Wy jesteście szczęśliwi😉

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Obecnie pracuję na dwóch aparata Canon R6 wraz z kilkoma jasnymi obiektywami stałoogniskowymi.

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

To nie jest tak, że tylko najnowocześniejszym sprzętem jesteśmy w stanie zrobić rewelacyjny reportaż. Dla mnie istotne jest to, żeby aparat miał sloty na dwie karty pamięci (daje to możliwość tworzenia backupu na bieżąco) i żeby mieć zawsze ze sobą dwa aparaty. To, czy zdjęcie wyjdzie troszkę nieostre albo lekko zaszumione będzie tym najwspanialszym w porównaniu z jego brakiem w przypadku uszkodzenia jednego ze sprzętu.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

Staram się materiał oddawać jak najszybciej, jednak ze względu na różne możliwe sytuacje, ustalam maksymalny czas trzech miesięcy od zakończenia całego reportażu.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Tak, przeszedłem odpowiedni kurs. Legitymację uprawniającą mnie do wykonywania zdjęć w obiektach sakralnych zawsze mam przy sobie.

Czy posiadamy świadectwo kwalifikacji obsługi drona?

Tak, zaliczyłem szkolenie i zdałem egzamin ULC w kategorii A1/A3.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co naszym zdaniem oznacza "idealne zdjęcie"?

Nie zawsze tym idealnym zdjęciem musi być te prawidłowo naświetlone, skadrowane i wyostrzone. Czasem ujęcia nieoczywiste potrafią wywołać znacznie więcej emocji. Dlatego wykonując sesję staram się patrzeć na świat również z innej perspektywy.

Który etap ślubu i wesela najbardziej lubimy uwieczniać?

Uwielbiam wszystkie, w których są prawdziwe uczucia wywołujące uśmiech jak i łzy szczęścia.

Czy zrealizujemy dla Ciebie sesję zagraniczną?

Nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, ale baaardzo bym chciał😉

Czy jesteśmy w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie?

To co przygotowuję dla Was po wykonaniu całego reportażu jest opisane wyżej. Zawsze wychodzę do Was ze swoją propozycją, żebyście po Ślubie mieli wspaniałą pamiątkę. Jednak jeśli macie swoje wyobrażenie co do formy otrzymania ode mnie materiału to z chęcią zrobię wszystko, abyście Wy byli z tego zadowoleni, bo w końcu to Wasza pamiątka😉

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

Absolutnie nie, jednakże uważam, że najciekawsze zdjęcia wychodzą przy ciekawym, naturalnym oświetleniu sali. Przy jego braku zawsze mam przy sobie lampy błyskowe, dzięki którym z powodzeniem realizuję reportaż z zabawy weselnej. W Kościele bazuję tylko na świetle zastanym używając jasnych obiektywów stałoogniskowych oraz wysokiej czułości aparatów.

Nasze pasje.

Właśnie fotografia jest moją główną pasją. Oprócz tego uwielbiam wspólne wyjazdy z moją rodziną oraz słuchanie muzyki - towarzyszy mi ona w domu, w samochodzie, w pracy, wszędzie😉

Ciekawostki na nasz temat.

Poza fotografią, czas w pracy spędzam przeważnie na planach telewizyjnych i filmowych jako technik oświetlenia. Zamiłowanie to pojawiło się wcześniej niż obecna pasja, jednak gdyby losy zawodowe potoczyły się inaczej, to nie poznałbym ludzi, którzy zaszczepili we mnie miłość do aparatu. Mam więc podwójną radość z tego, co robię w życiu.

Nasza ulubiona książka/film/serial.

Bez wątpienia „Przyjaciele”. Mogę ich oglądać zawsze i wszędzie. Przynoszą mi wiele uśmiechu i czasem też łez…

Dodaj pierwszą opinię
Nazwa firmy: Tomasz Konstrat Fotografia
NIP: 9512134814
Imię i nazwisko: Tomasz Konstrat
Adres: Warszawa, Hawajska 10/44, 02-776, woj. mazowieckie
liczba odwiedzin: 666

Wyjątkowe sale weselne w mieście Warszawa

Polecamy

Nowe ogłoszenia

Blog ślubny

Popularne miasta w okolicy