Ślubne Q&A
Klaudia & Dariusz, data ślubu: 10-07-2021, Łódź

Klaudia, 10-07-2021, Łódź

K

Klaudia Ślubna debiutantka
8
& Dariusz

10-07-2021Łódź
Osiągnięcia:
Wybrane firmy: 3 firmy
Nasza historia: opublikowana
13
Ślubne Q&A: 13 odpowiedzi
1
Super strona: 1 głos

Wybrane firmy

Opinie

5.00
 / 5

Dziękujemy raz jeszcze! Mariage Art to wspaniały zespół. Od pierwszego kontaktu to samego końca wesela. Z perspektywy Pary Młodej bardzo polecamy współpracę. Nie musieliśmy się o nic martwić. Wszystko było według ustaleń. Samo wesele? Odpowiem to co podczas podziękowań i pożegnania z zespołem - Wesele SZTOS! Goście do tej pory wspominają niezwykłą jakość wykonania utworów, saksofon i absolutnie genialnych wokalistów. Polecamy z całego serca. Klaudia i Darek :)

Ślubne Q&A

Jakie miejsce w Twojej okolicy jest idealne na zaręczyny?

Wakacje, bardzo luźna i romantyczna atmosfera ;) U nas było to wybrzeże Krety. Żadne restauracje i tłumy ludzi. To niezapomniana i intymna chwila :)

1

Na ile przed i od czego rozpoczęliście weselne przygotowania?

W teorii półtora roku, w praktyce przez pandemię i przełożenie ślubu oraz wesela wychodzi 2,5 roku. Zdecydowanie najpierw sala i zespół, następnie kościół. Cała reszta już na luzie później dopasowywana do terminu.

1

Na co zwracaliście uwagę przy wyborze sali weselnej?

Zdecydowanie na jedzenie. To punkt pierwszy. Następnie na wielkość i jasność sali - będziemy mieć pokazy tańca. Ważne, aby było dużo miejsca i brak filarów na środku. Ponadto, toalety.

1

Welon, wianek, coś zupełnie innego? Co wybrałaś?

Zdecydowanie welon. Suknia jest w stylu glamour. Wianek nie pasowałby.

1

Jak wyglądały Wasze zaręczyny?

Zaręczyny były wyjątkowe. Podczas wspólnych wakacji na Krecie, jeszcze wtedy chłopak, zabrał mnie na wieczorny spacer. Usiedliśmy sobie na skałkach tuż przy morzu. Piliśmy winko... i wtedy się oświadczył. Niesamowicie romantycznie. Dla niego jednak był podwójny stres. Obawiał się, że jeśli pierścionek wypadłby mu z rąk (to morza) to już byłoby po pierścionku.

1

Co sprawiło Wam najwięcej problemów podczas organizacji wesela i jak udało wam się to rozwiązać?

Właściwie głównie pandemia. Jeśli ją pominąć to dla nas największym problemem było zapraszanie gości. Dużo pracujemy, Narzeczony w gastronomii. Goście w 3 miastach. Nie było to łatwe do zorganizowania.

1

Jaki rodzaj stołów wybraliście i dlaczego?

Bardzo chcieliśmy okrągłe ze względu na estetyką, natomiast zdecydowaliśmy się na ustawienie biesiadne. Takie ustawienie zajmuje mniej miejsca, a i sprzyja integracji gości weselnych.

1

Jak rozwiązaliście kwestię noclegów dla gości?

Wesele mamy w Aleksandrowie łódzkim, znajomych i rodzinę Narzeczonego mamy w Łodzi i okolicach. Zapewniamy nocleg najbliższej rodzinie (z mojej strony), dla reszty gości spoza Łodzi
organizujemy transport w dwie strony.

1

Jaka jest według Ciebie optymalna liczba ciepłych dań na przyjęciu weselnym? Dlaczego?

Wszystko zależy od tego ile trwa wesele. Nasz ślub zaplanowany jest a 15:00, od 16:30/17:00 rozpocznie się wesele. Zdecydowaliśmy na to, by po pierwszym obiedzie (zupa + danie główne) podać posiłków ciepłych

1

Czym kierowaliście się przy wyborze fotografa ślubnego?

Zrezygnowaliśmy z nagrania z wesela, stąd decyzja o naprawdę dobrym fotografie. Zależało nam na niezwykłej stylistyce/klimacie zdjęć, również dość sporej ich ilości, ale i na świetnym kontakcie z samym fotografem. W stylistyce zdjęć zakochaliśmy się po uszy, kontakt z fotografem był przemiły podczas spotkań. W cenie usługi mamy zdjęcia od przygotowań do oczepin, sesję plenerową innego dnia oraz Instax na czas wesela. Planujemy zamówić dodatkowo piękne książki/albumy ze zdjęciami dla rodziców.

1

Co sądzicie o sesjach narzeczeńskich?

Może być fajna dla osób, które nie mają doświadczenia w pozowaniu. Zdjęcia z takiej sesji można wykorzystać do zaproszeń ślubnych. My natomiast nie zdecydowaliśmy się na sesję narzeczeńską. Nie czuliśmy potrzeby.

1

Czym kierowaliście się przy wyborze kamerzysty?

Przyznamy, że nie zależało nam wcale na profesjonalnym filmie. Nie chcemy filmu z przebiegu całej ceremonii czy całego wesela. W czasach, kiedy większość osób ma telefony komórkowe, które nagrywają w dobrej jakości i tak jakieś "mini filmiki" pojawią się. Zależy nam tak naprawdę jedynie na nagraniu Pierwszego Tańca i części oczepin. Świadkowa zaoferowała się nagraniem tych 2 momentów. Wybraliśmy naprawdę niesamowitego fotografa. Będą piękne zdjęcia z całego dnia.

1

Jak i kiedy zaaranżowaliście pierwsze spotkanie waszych rodziców?

Zorganizowaliśmy spotkanie rodziców po 2 latach związku, jeszcze przed zaręczynami. Stresowaliśmy się bardzo, ponieważ obie mamy są dość temperamentne, ale na szczęście polubiły się :) Spotkanie odbyło się w naszym mieszkaniu - na neutralnym gruncie ;)

1

Najbardziej pomocni

Promocje

Sprawdź promocje firm weselnych

Szukaj promocji

Planer ślubny

Planer wesele z klasą
 • Lista zadań

  Sprawy, o których nie możesz zapomnieć!

 • Lista gości

  Stwórz listę gości i na bieżąco ją aktualizuj!

 • Budżet

  Miej wydatki związane ze ślubem pod kontrolą!

 • Plan stołów

  Stwórz stoły weselne i przypisz do nich gości

 • Strona ślubna

  Stwórz własną stronę ślubną w Internecie!

Nie masz czasu na szukanie ofert? Zobacz jak to działa

 • Wybierz usługi, których szukasz
 • Przekażemy Twoje zgłoszenie odpowiednim firmom
 • Już wkrótce otrzymasz oferty, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie
Wyślij wiadomość zbiorczą
Zobacz wszystkie kategorie