Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, aby podkreśliła nasze atuty?

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, aby podkreśliła nasze atuty?

Włosy to jeden z największych atutów kobiet i mężczyzn. Zdrowe i lśniące powodują, że dla drugiej osoby stajemy się znacznie bardziej atrakcyjni. Podobnie jest z odpowiednio dobraną fryzurą, która nie tylko podkreśli nasze zalety, ale również pomoże ukryć wady.

Czym sugerować się przy doborze fryzury? Przede wszystkim ważny jest kształt twarzy i to, jak wysokie mamy czoło. To właśnie od tych dwóch czynników zależy, czy dobrze będzie nam w fryzurze z grzywką, czy może jednak powinniśmy postawić na wariant bez niej. Nie można również zapomnieć o tym, że występują różne rodzaje włosów: normalne, przetłuszczające się, cienkie i nie każde z nich pasują do wszystkich fryzur. Od fryzjera powinniśmy dowiedzieć się również, jak dbać o włosy i w jakim obcięciu będzie nam najlepiej.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Istnieje kilka typów kształtów twarzy, które występują i u mężczyzn, i u kobiet. Wśród najczęściej spotykanych są: twarz owalna, okrągła czy kwadratowa. Posiadacze poszczególnych kształtów twarzy zauważają oczywiście i plusy, i minusy danego typu. Na szczęście, dzięki odpowiedniej fryzurze, z łatwością na światło dzienne można wyciągnąć mocne strony i zakryć te nieco gorsze.

https://www.instagram.com/p/Bw2u9BXBN4Z/

Zobacz także: Poszukujesz dobrego fryzjera? Sprawdź naszą bazę fachowców!

Twarz owalna

Charakterystyka: Twarz owalna charakteryzuje się lekko zaokrągloną linią włosów, zaokrąglonym podbródkiem i szczęką węższą niż czoło. W przeciwieństwie do twarzy okrągłej jest bardziej pociągła i ma nieco bardziej smukłe policzki.

Fryzura: Posiadaczki i posiadacze tego typu kształtu twarzy mogą czuć się zwycięzcami, ponieważ dobrze wyglądają zarówno w włosach krótkich, jak i długich. Dlatego u fryzjera mogą wybrać dowolne obcięcie i fryzurę. Oczywiście dzięki nowemu cięciu można zamaskować inne mankamenty urody. Asymetryczna fryzura pozwoli optycznie zmniejszyć nos, idealnie ścięty bob ukryje zbyt odstające uszy.

Twarz okrągła

Charakterystyka: Przy okrągłej twarzy możemy zauważyć, że jej długość i szerokość są do siebie zbliżone, a kości policzkowe nie są silnie zarysowane. Czoło zazwyczaj jest dość niskie, a linia włosów układa się w półkole. Twarz okrągła często sprawia wrażenie nieco pulchnej, przez co rysy wydają się być znacznie bardziej dziewczęce.

Fryzura: Ponieważ twarz okrągła wydaje się być dość pełna, jej posiadaczki i posiadacze potrzebują nieco wysmuklenia. Fryzura zatem powinna okalać twarz i nie być zbyt napuszona. U kobiet idealnie sprawdzi się wydłużony bob. Jeśli chcemy zdecydować się na grzywkę, powinna być ona zaczesana na bok, aby nie skracała długości twarzy. Znakomicie sprawdzą się również długie, proste włosy. Unikaj upinania włosów na gładko do tyłu, ponieważ to może podkreślić krągłość twarzy.

Twarz kwadratowa

Charakterystyka: Twarz kwadratowa najczęściej spotykana jest u panów. Szerokość szczęki często zbliżona jest do szerokości czoła. Linia włosów jest jedynie odrobinę zaokrąglona. Bardzo dobrze widoczne są kości żuchwy.

Fryzura: Jeśli uważacie, że ze względu na kształt twarzy wasze rysy są zbyt ostre, w łatwy sposób można to zmienić odpowiednio dobraną fryzurą. Po pierwsze w grę wchodzą wszystkie cięcia, w których widoczne jest cieniowanie, szczególnie na wysokości żuchwy. Dobrze sprawdzi się również element asymetrii i przedziałek na jedną ze stron.

Pexels

Twarz trójkątna (w kształcie serca)

Charakterystyka: Przy twarzy trójkątnej uwagę zwraca szerokie czoło i znacznie węższa dolna część twarzy. Dodatkowo posiadacze tego typu kształtu mają mały, najczęściej szpiczasty podbródek i dość wąskie kości policzkowe, które rozszerzają się ku górze.

Fryzura: Przy tego typu kształcie twarzy można sobie pozwolić na nieco więcej objętości. Fryzury powinny być gładkie przy głowie i nieco bardziej napuszone w okolicach kości policzkowych i brody. W tym wypadku również sprawdzi się asymetria i dłuższy bob. Jeśli chcecie upiąć włosy, wyciągnijcie kilka kosmyków, które będą okalały twarz.  

Twarz pociągła

Charakterystyka: W twarzy pociągłej, jak sama nazwa mówi, długość jest większa niż szerokość. W tym typie zazwyczaj mamy do czynienia z wysokim czołem i długą  prostą linią żuchwy. Kości policzkowe są dość dobrze zaznaczone.

Fryzura: Przy tego typu twarzy ważne jest, aby fryzura optycznie ją skracała. Warto również pójść w objętość, fale i loki będą świetnym wyborem, ponieważ poszerzą twarz. Prosta grzywka skutecznie zakamufluje wysokie czoło. Przy tego typu kształcie twarzy ważne jest, aby wystrzegać się długich i prostych włosów, które dodatkowo spotęgują wrażenie pociągłości.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore