Sesja narzeczeńska – jak się do niej przygotować?

Sesja narzeczeńska – jak się do niej przygotować?

Coraz więcej par przed ślubem decyduje się na sesję narzeczeńską. To wspaniała pamiątka i pomysł na uwiecznienie ostatnich chwil przed małżeństwem. Jest to również świetny sposób na zaznajomienie się z aparatem profesjonalnego fotografa przed reportażem ślubnym, czy sesją plenerową. Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej, by oglądać swoje zdjęcia z przyjemnością?

sesja narzeczeńska

5 pomysłów na sesję narzeczeńską

 • Wybierzcie najlepszego fotografa! Gdy będziecie czuć się swobodnie przed jego obiektywem, na pewno otrzymacie wspaniałe, naturalne zdjęcia! Zapoznajcie się z jego pracami, zwróćcie uwagę na stylistykę i klimat zdjęć. Jeśli portfolio danego fotografa Wam się spodoba, porozmawiajcie z nim o swoich oczekiwaniach i poznajcie się bliżej. To pozwoli przełamać dystans i sprawi, że będziecie dobrze czuć się podczas sesji.
 • Zgromadźcie wszystkie pomysły w jednym miejscu! Zróbcie burzę mózgów, zapiszcie wszelkie inspiracje i pokażcie fotografowi zdjęcia, które podobają Wam się najbardziej. Zaproponujcie swoje wymarzone pomysły i stylistykę zdjęć.
 • Znajdźcie odpowiednie miejsce na sesję! Może zrobicie zdjęcia w miejscu, w którym się zaręczyliście? W takich okolicznościach warto powtórzyć oświadczyny na potrzeby zdjęć! To będzie przepiękna pamiątka! Zdjęcia z takiej lokalizacji będą miały szczególny, sentymentalny wymiar.
 • Pierścionek zaręczynowy nie musi być jedynym gadżetem, który uatrakcyjni zdjęcia. Przygotujcie akcesoria, np. z zapisaną datą zaręczyn lub inne dodatki, które sprawią, że zdjęcia będą niepowtarzalne. Zastanówcie się nad hasłami, które możecie pokazać na zdjęciach i pomysłami na wykorzystanie niebanalnych akcesoriów!
 • Dobrze bawcie się przed obiektywem! Podczas sesji starajcie się nie myśleć o tym, że ktoś Was fotografuje. Każdy profesjonalista będzie umiał pokierować parą tak, by zamiast na aparacie skupiła się na sobie. Najlepsze zdjęcia wychodzą wtedy, gdy para zachowuje się naturalnie, a fotograf po prostu łapie odpowiednie momenty na zdjęciach!

Planujecie sesję narzeczeńską?

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

KOMENTARZE: 1

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).