• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Najlepsze pomysły na niezapomnianą i wyjątkową sesję narzeczeńską!

Redakcja
Najlepsze pomysły na niezapomnianą i wyjątkową sesję narzeczeńską!

Przed ślubem każda para przechodzi przez lepsze i gorsze momenty. Organizacja uroczystości i wesela zajmuje dużo czasu i może być stresująca, co często odbija się na narzeczonych, którzy czują się poddenerwowani i zagubieni.

Ślub cywilny czy ślub konkordatowy powinien być tylko i wyłącznie pozytywnym wydarzeniem. Właśnie dlatego po zaręczynach każda para musi zadbać o to, aby być jak najbliżej siebie, słuchać się i otaczać opieką. Cudowną pamiątką z tego okresu może być sesja narzeczeńska, dzięki której rozluźnicie się i dodatkowo zyskacie niezwykłą pamiątkę na lata. Ile kosztuje sesja narzeczeńska i jak się do niej przygotować?

Sesja narzeczeńska – pomysły na niezapomnianą pamiątkę!

Jeśli kochacie robić sobie zdjęcia, sesja narzeczeńska jest właśnie dla was. Niektórym może wydawać się, że to niepotrzebny wydatek, jednak dzięki tym zdjęciom można stworzyć niezapomniane dekoracje sali weselnej. Są również pary, które zastanawiają się nad tym, jak tego typu fotografie powinny wyglądać. Sesja buduarowa to propozycja dla tych zakochanych, którzy są nieco bardziej odważni. Sesja narzeczeńska to zdecydowanie bardziej romantyczna i delikatna forma.

Od czego zacząć? Przede wszystkim zgromadźcie wszystkie pomysły w jednym miejscu! Zróbcie burzę mózgów, zapiszcie wszelkie inspiracje i pokażcie fotografowi zdjęcia, które podobają wam się najbardziej. Zaproponujcie swoje wymarzone pomysły i stylistykę zdjęć.

Pamiętajcie również, że pierścionek zaręczynowy nie musi być jedynym gadżetem, który uatrakcyjni zdjęcia. Przygotujcie akcesoria, np. z zapisaną datą zaręczyn lub inne dodatki, które sprawią, że zdjęcia będą niepowtarzalne. Zastanówcie się nad hasłami, które możecie pokazać na zdjęciach i pomysłami na wykorzystanie niebanalnych akcesoriów!

Gdzie najlepiej zrobić sesję narzeczeńską. Oto najpopularniejsze miejscówki:

  • miejsce pierwszej randki,
  • miejsce pierwszego spotkania,
  • sesja w miejscu wesela,
  • sesja w waszym ukochanym mieście,
  • sesja w waszym wspólnym mieszkaniu.

Sesję narzeczeńską można również zrobić na wyjeździe np. nad morze lub w góry. Idealnie nadają się również parki, lasy czy miejskie ogrody.

Sesja narzeczeńska z widokiem na wieczorne miasto
Envato

Zobacz także: Szukasz fotografa na ślub? Zajrzyj do największej bazy kontaktów!

Cena sesji narzeczeńskiej

Sesja narzeczeńska może zastąpić plener ślubny, dzięki czemu nie zwiększą się koszty wesela. Jednakże jeśli nie musicie martwić się o pieniądze, warto zrobić i jedną i drugą sesję. Tym bardziej, że sesja narzeczeńska jest znacznie tańsza niż np. teledysk ślubny.

Zazwyczaj za sesję narzeczeńską płaci się od 250 złotych do 1000 złotych. Zależy to od ilości zdjęć, którą wybierzemy i miejsce, do którego pojedziemy. Najczęściej fotografowie za sesję narzeczeńską biorą około 500 złotych.

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Wybierzcie najlepszego fotografa! Gdy będziecie czuć się swobodnie przed jego obiektywem, na pewno otrzymacie wspaniałe, naturalne zdjęcia! Zapoznajcie się z jego pracami, zwróćcie uwagę na stylistykę i klimat zdjęć. Jeśli portfolio danego fotografa wam się spodoba, porozmawiajcie z nim o swoich oczekiwaniach i poznajcie się bliżej. To pozwoli przełamać dystans i sprawi, że będziecie dobrze czuć się podczas sesji.

Znajdźcie odpowiednie miejsce na sesję! Może zrobicie zdjęcia w miejscu, w którym się zaręczyliście? W takich okolicznościach warto powtórzyć oświadczyny na potrzeby zdjęć! To będzie przepiękna pamiątka! Zdjęcia z takiej lokalizacji będą miały szczególny, sentymentalny wymiar.

Dobrze bawcie się przed obiektywem! Podczas sesji starajcie się nie myśleć o tym, że ktoś was fotografuje. Każdy profesjonalista będzie umiał pokierować parą tak, by zamiast na aparacie skupiła się na sobie. Najlepsze zdjęcia wychodzą wtedy, gdy para zachowuje się naturalnie, a fotograf po prostu łapie odpowiednie momenty na zdjęciach!

Autor: Adrianna Fliszewska/Anna Respondek-Dądela

Oceń artykuł

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet