Obiad weselny
Liczba osób
Liczba miejsc noclegowych
Rodzaj sali
Dodatkowe informacje
Okolica, miejsce
Pozostałe typy imprez
Cena
Wyjątkowe filtry

Obiad weselny

znalezionych ofert: 556

Obiad weselny - poszukiwane informacje w tej kategorii

Bierzecie ślub, ale nie chcecie organizować hucznego wesela? Nic nie szkodzi! Nie każda młoda para 👰🤵 ma w planach tradycyjne przyjęcie. Czasami to kwestia indywidualnych upodobań, a w innych przypadkach finansów. Organizacja wesela wymaga posiadania wystarczających środków finansowych. Alternatywą może okazać się uroczysty obiad weselny, na który zaprosicie tylko najbliższych członków rodziny i przyjaciół 😊. Niezależnie od tego, czy planujecie zorganizować obiad weselny w mazowieckim, podlaskim, opolskim, świętokrzyskim, czy Waszym celem jest obiad weselny w małopolskim, korzystając z Wesela z klasą możecie znaleźć lokal, który zagwarantuje Wam wysoką jakość usług ❤. 

Czy obiad zamiast wesela to dobry pomysł?

Koszt obiadu weselnego zwykle jest dużo niższy niż koszt 💸 całonocnego przyjęcia, dlatego dla wielu par młodych to rozwiązanie pozwalające na zaoszczędzenie konkretnej kwoty. Obiad weselny zamiast klasycznego wesela jest kompromisem pomiędzy zupełnym brakiem przyjęcia, a zorganizowaniem wystawnej zabawy. Obiady weselne pozwalają młodym parom, mimo braku tradycyjnego wesela 🎉, uczcić zawarcie związku małżeńskiego i są często wybieraną opcją. Niektórzy nowożeńcy decydują się na połączenie obiadu z oprawą muzyczną 🎼, inni ograniczają się wyłącznie do zarezerwowania odpowiedniego lokalu i zadbania o atrakcyjne menu 🍲 – to kwestia indywidualna. 

Planując obiad weselny w śląskim lub jakimkolwiek innym województwie Polski weźcie również pod uwagę godziny ⏰ zaproponowane przez lokal – omówcie z jego menedżerem, kiedy uroczystość może się zacząć, o której godzinie powinna się zakończyć i co, jeśli będzie potrzeba przedłużenia rezerwacji stolików. Może się zdarzyć, że część gości będzie się bardzo dobrze bawiła i w związku z tym, zostaną na obiedzie dłużej, niż na początku zakładaliście 😊. Nawet skromny obiad weselny to świetna okazja, żeby spędzić czas z najbliższymi i podzielić się z nimi swoją radością. Niewielkie przyjęcie ma tę zaletę, że młoda para 👰🤵 każdemu z gości będzie mogła poświęcić sporo uwagi. 

Obiad weselny: pomysły na atrakcyjne menu

Planujecie obiad weselny na 50 osób? A może chcecie zorganizować niewielkie przyjęcie dla 70 gości? Nie ma znaczenia liczba zaproszonych weselników – różnorodne menu, które będzie w stanie pogodzić różne gusta kulinarne to podstawa. Obiad zazwyczaj oznacza, że podawane są przekąski, zupa 🍲, drugie danie oraz deser 🍰. Musicie mieć jednak świadomość, że ile gości, tyle preferencji, dlatego najlepiej, jeśli dacie im wybór. Szukając pomysłu na obiad weselny postarajcie się zaproponować co najmniej dwie zupy do wyboru, trzy lub cztery dania główne i więcej niż jedną wersję deseru. Dzięki temu goście będą się mogli zdecydować na potrawy, które najbardziej im odpowiadają 😍. 

W czasie tradycyjnych przyjęć weselnych jest serwowanych zazwyczaj o wiele więcej dań, dlatego łatwiej sprostać różnym wymaganiom. W związku z tym, komponując menu obiadowe również należy zatroszczyć się o możliwie jak największą różnorodność. Z całą pewnością menedżer lokalu, bazując na swoim doświadczeniu, będzie w stanie Wam zaproponować najlepsze rozwiązanie. Jeśli boicie się eksperymentów kulinarnych, planując obiad weselny w restauracji wybierzcie klasyczne, polskie dania, które smakują większości osób 😊. 

Obiad weselny: cena

Cena za obiad weselny zależy w dużej mierze od tego, na jakie menu się zdecydujecie i rangi wybranej restauracji lub sali weselnej. W związku z tym, jeżeli ewentualne koszty obiadu weselnego spędzają Wam sen z powiek, zacznijcie od określenia maksymalnego budżetu 💸, a następnie poproście możliwie jak najwięcej lokali o wycenę, biorąc pod uwagę określoną liczbę gości. Niezależnie od tego, czy chcecie zorganizować obiad weselny na 20 osób czy więcej, zaplanowanie wydatków to podstawa. Analizując podane przez restauracje ceny za obiad weselny sprawdźcie, czy koszt obejmuje alkohol 🍹, napoje, desery, tort weselny oraz obsługę kelnerską. Upewnijcie się również, że koszt obiadu zamiast wesela będzie zawierał opłatę 💸 za wynajem lokalu.

Zamawiając obiad na niewielkie wesele zapytajcie menedżera lokalu, czy podana przez niego cena będzie zawierała dekoracje 🌷🌹 na stołach. Jeśli nie, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zadbali o nie samodzielnie. Fakt, że rezygnujecie z wesela na rzecz obiadu wcale nie oznacza, że nie możecie zatroszczyć się o estetyczną oprawę. Uroczysty obiad zamiast wesela jest tak samo ważnym wydarzeniem 😊! 

Korzystając z możliwości portalu Wesele z klasą łatwiej zaplanujecie naprawdę udany obiad weselny w dolnośląskim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim czy elegancki i kameralny obiad weselny w pomorskim i innych częściach Polski. Przedstawimy Wam oferty lokali, które specjalizują się w organizacji podobnych wydarzeń, udostępnimy zdjęcia 📷 obiektów i ich otoczenia oraz opinie klientów na temat oferowanych usług. Dzięki Weselu z klasą szybko sprawdzicie, jakie restauracje i sale bankietowe działają w okolicy, w której ma się odbyć Wasz obiad weselny i wybierzecie te, które najlepiej odpowiadają Waszym oczekiwaniom ❤.

 • Czy warto organizować obiad weselny?

  Jeśli nie chcecie planować wesela, co oznacza większe przygotowania oraz zwykle wyższe koszty, możecie zdecydować się na obiad weselny, na który zaprosicie tylko najbliższych gości. To ciekawa opcja dla tych par młodych 👰🤵, które chcą uczcić dzień ślubu, ale nie lubią hucznych przyjęć 🥳. W czasie obiadu będzie panowała bardziej kameralna atmosfera, a nowożeńcy zyskają szansę na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Obiad weselny pozwala na konkretne oszczędności, co może być ważne dla młodych par dysponujących ograniczonym budżetem 💸. Poza tym, warto zwrócić również uwagę na to, że obiad weselny to rozwiązanie dla osób, które są w żałobie, ale nie chcą z różnych powodów czekać ze ślubem.

 • Jak zadbać o menu na obiad weselny?

  Obiad weselny wymaga zaplanowania menu 📝, które będzie w stanie pogodzić różne gusta kulinarne Waszych gości. W związku z tym, postarajcie się zadbać o możliwie jak największą różnorodność serwowanych potraw 🍲. Organizując obiad weselny musicie zdecydować się na przekąski, zupę, danie główne i deser, dlatego najlepiej, jeśli każda potrawa zostanie zaproponowania w więcej niż jednej wersji, dzięki czemu zaproszone osoby będą mogły wybrać bardziej pasującą opcję. Obiad weselny to także alkohol 🍹 i napoje – w tym przypadku również wskazane jest zaoferowanie kilku wariantów do wyboru. Jeżeli wolicie bezpieczne rozwiązania, zdecydujcie się na tradycyjne potrawy kuchni polskiej 😊. 

 • Gdzie zaplanować obiad weselny?

  Obiad weselny to opcja, którą z różnych powodów wybiera wiele młodych par 👰🤵. Teoretycznie niewielkie przyjęcie można zaplanować w warunkach domowych, ale w praktyce oznacza to bardzo dużo pracy: wcześniejsze przygotowywanie potraw 🍲 i serwowanie ich w czasie wizyty gości może okazać się problematyczne, dlatego najwygodniej zorganizować uroczysty obiad weselny w profesjonalnej restauracji lub sali bankietowej, której obsługa ma odpowiednie doświadczenie. Dzięki temu w tym szczególnym dniu para młoda będzie mogła zdać się na specjalistów i skupić na tym co najważniejsze – ceremonii zaślubin ❤. Decydując się na obiad weselny warto zarezerwować lokal z odpowiednim wyprzedzeniem.

 • Ile kosztuje obiad weselny?

  To, ile będzie kosztował 💸 Wasz obiad weselny to kwestia uzależniona od liczby gości, których zamierzacie zaprosić, rangi lokalu i wybranego menu 📝. Planując obiad weselny i wybierając potrawy, miejcie na względzie to, że przygotowanie niektórych dań będzie droższe z uwagi na wyższe ceny składników. Jeżeli macie ograniczone fundusze, powiedzcie o tym menedżerowi lokalu i zapytajcie, czy w tej cenie obiekt będzie w stanie przygotować smaczny obiad 😊. Analizując ceny, zwróćcie uwagę na to, czy zawierają koszty alkoholu 🍹, deserów 🍰 i napojów. Poza tym, jeśli obiad weselny to również tort – uwzględnijcie go w swoich kalkulacjach, chyba że restauracja wlicza go w cenę usługi.