Zobacz zdjęcia (3)
Ballroom Dance Show, Pabianice - zdjęcie 1
Ballroom Dance Show, Pabianice - zdjęcie 2 Ballroom Dance Show, Pabianice - zdjęcie 3
1 / 3

Ballroom Dance Show id:36175

Pabianice, łódzkie

O nas

Oferujemy profesjonalną oprawę artystyczną eventów firmowych, balów sylwestrowych, wesel czy bankietów.
Jeśli zależy Państwu, aby impreza była wyjątkowa, efektowna, zaparła dech w piersi, a jednocześnie pełna klasy na najwyższym poziomie to pokaz tańca towarzyskiego jest idealną opcją.
Nasi tancerze posiadają międzynarodową mistrzowską klasę taneczną S, co gwarantuje najwyższą jakość występów.
Zapewniamy niepowtarzalne i indywidualnie przygotowane show taneczne, które doda wydarzeniu prestiżu oraz na długo zapadnie w pamięci gościom.

Mogą Państwo do swojego pokazu wybrać taniec i muzykę.
Opis poszczególnych tańców:
1. Walc angielski - Swoje początki walc angielski ma w walcu wiedeńskim, jest spokojnym, dostojnym tańcem o płynnym, delikatnym i spokojnym ruchu. Ruch walca sprawia wrażenie ruchu łodzi poruszającej się regularnie po wznoszących i opadających falach, jednocześnie symbolizuje zakochaną w sobie parę. Tańczony bardzo często jako taniec pokazowy młodej pary na weselu. Jest tańcem progresywnym i należy go tańczyć w wokół sali w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Główna akcją w walcu angielskim jest unoszenie i opadanie.
2. Tango - Na początku był to taniec latynoamerykański, po raz pierwszy zatańczony w Europie w 1907 roku i oceniony jako taniec nieprzyzwoity, nawet potępiony przez papieża. Rodowody tańca należy szukać wśród niewolników afrykańskich, a w późniejszym etapie jego rozwoju wśród argentyńskiego proletariatu miejskiego, przede wszystkim tragarzy portowych w Buenos Aires. Bardzo charakterystyczny taniec przypominający ruch dzikich kotów, jednocześnie pełen niepokoju, napięcia i tajemnicy. Słuchając muzyki tanga jesteśmy cały czas w napięciu i mamy wrażenie że zaraz wydarzy się coś niespodziewanego, nagłego.
3. Walc wiedeński - Po raz pierwszy pojawił się w historii na Kongresie Wiedeńskim w 1815 roku, jego ojcem chrzestnym jest Johann Strauss. To szybki, wirujący taniec, nie posiadający wielu figur ale stylem i wytwornością pasujący jako taniec weselny młodej pary albo kojarzony też z tańcem salonowym wytwornie ubranych par. Żywy, dynamiczny, przyprawiający tancerzy o zawrót głowy ale jednocześnie niezwykle elegancki i zdecydowany w ruchu. Często tańczony na rozpoczęcie balu i zabawy tanecznej.
4. Foxtrot - Foxtrot ma charakter bardzo płynny, para powinna być cały czas w ruchu, poruszać się posuwiście, bez zbędnych zatrzymań i ozdobników. Taniec powinien przypominać krok lisa. Foxtrota tańczy się do lirycznej, spokojnej muzyki. Za twórcę foxtrota uważa się amerykańskiego baletmistrza Harry’ego Foxa, który w 1913 roku wprowadził specyficzne, do tej pory nie spotykane na baletowej scenie kroki. Początkowo taniec ten miał charakter dowolny, jednak szybko zdecydowano się ustalić pewne zasady – wprowadzono podział na kroki wolne i szybkie, tańczone po linii prostej lub w obrotach w prawo. Potem wzbogacono taniec o kroki boczne i określono ich rytm.
5. Quickstep - Cechy wyróżniające quickstep to bardzo szybkie tempo (jest najszybszym tańcem standardowym), radość, żywa muzyka i zaskakujące kroki – podskoki, obroty, wykopy. Tańczący poruszają się bardzo płynnie, posuwiście, są cały czas w ruchu. Quickstep wywodzi się od foxtrota i jest jego dostosowaniem do szybszego tempa muzyki, którą zaczęły grać orkiestry. Początkowo quickstep był tylko szybszą odmianą foxtrota, ale z czasem wykształcił swój odrębny styl i charakter.

Działamy na terenie całej Polski.
Jeśli są Państwo zainteresowani prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów. Na życzenie klienta wysyłamy folder z ofertą oraz rider techniczny.

liczba odwiedzin: 1091

Popularne miasta w okolicy

Zobacz wszystkie kategorie