Zobacz zdjęcia (5)
Kuba Kępiński - Reportażysta Ślubny , Poznań - zdjęcie 1
Kuba Kępiński - Reportażysta Ślubny , Poznań - zdjęcie 2 Kuba Kępiński - Reportażysta Ślubny , Poznań - zdjęcie 3 Kuba Kępiński - Reportażysta Ślubny , Poznań - zdjęcie 4 Kuba Kępiński - Reportażysta Ślubny , Poznań - zdjęcie 5
1 / 5

Kuba Kępiński - Reportażysta Ślubny id:12773

Poznań, wielkopolskie
(1)
Dodaj opinię
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

O nas

Oferujemy:

  • fotoksiążka
  • reportaż ślubny
  • sesja narzeczeńska
  • sesja plenerowa
  • sesja zagraniczna

Do wyboru:

  • 1 fotograf
  • 2 fotografów

Miło mi Cię widzieć,

nazywam się Kuba Kępiński i jestem reportażystą ślubnym, fotografem, portrecistą. Lubię to co robię. Lubię też ludzi. Może dlatego tak chętnie ich fotografuję i to oni są najważniejsi na moich zdjęciach.

Zawsze marzyłem o swobodzie, ceniłem estetykę i chciałem robić rzeczy ważne. Na takich też zdjęciach najbardziej mi zależy, swobodnych, estetycznych i ważnych. Dominuje u mnie styl reporterski, modern-vintage, lifestyle. Sesje, które wykonuję mają swobodny, luźny charakter. Często żartuję, skracam dystans, lubię rozmawiać, jestem ciekawy, dziele się wiedzą. Wszystko za co się zabieram robię z zaangażowaniem. Czasem mówię, że “albo zróbmy coś dobrze albo wcale”. Mój ‘life work balance’ to praca, którą niewątpliwie uwielbiam, ludzie, których staram się zarażać optymizmem i satysfakcja, którą trudno przecenić.

Napisz do mnie jakich zdjęć potrzebujesz, gdzie i kiedy. Fajnie jeśli dorzucisz dosłownie kilka słów o Was. W odpowiedzi otrzymacie wyczerpujące informacje na temat tego co mogę dla Was zrobić. Pozdrawiam serdecznie.

Poznajmy się

Tak wygląda nasza praca

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Moja oferta to 1) znakomity, żywy, autentyczny reportaż ślubny, 2) fotospot na weselu będący alternatywą dla oklepanych fotobudek, 3) subtelna, skoncentrowana na parze sesja ślubna. A to wszystko w znakomitej, luźnej atmosferze.

Nasze osiągnięcia i wyróżnienia artystyczne.

W 2017 roku zostałem zakwalifikowany i przyjęty do ISPWP najbardziej prestiżowego międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Satysfakcja ogromna. To cudowne zostać docenionym przez najlepszych i odnaleźć swoje nazwisko wśród takich gwiazd polskiej fotografii ślubnej jak Dorota i Michał czyli “smoki” z WhiteSmoke, Iwona i Michał Pokadrowani, Rafał i Diana DR5000, czy Rutko.
Od tamtego czasu zdobyłem kilka wyróżnień, w tym z #niezłeaparaty za najlepsze zdjęcie miesiąca.

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Pełen Pakiet obejmuje przeważnie 12h reportażu. Ostateczny zakres godzin jest jednak ustalany indywidualnie. Każdy reportaż jest inny.

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

Żywy i emocjonalny reportaż ślubny i subtelną i bardzo autentyczną plenerową sesję poślubną. Zdjęcia otrzymacie na drewnianym pendrivie i w galerii online. Opracuję dla Was również fotoksiążkę.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Często dostaję pytania, jak zaczynałem, dlaczego fotografuję, skąd to się wzięło. Zaczynam wtedy opowiadać, dokładnie tak jak było, bez skrępowania, nie jest to żadną tajemnicą, a jest o czym bo fotografuje od kilkunastu lat. Przy okazji ujawniają się dwie z moich cech, otwartość i gadatliwość. Jeśli naprawdę Cię to interesuje, to zapraszam na mój blog. Wszystko tam opisałem.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

Zawodowo fotografią ślubną zajmuję się od 2014 roku.

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

Mój ‘life work balance’ to praca, którą niewątpliwie uwielbiam, ludzie, których staram się zarażać optymizmem i satysfakcja, którą trudno przecenić.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Odwieczne pytanie, najczęściej jeszcze poprzedzone zdaniem: “robisz piękne zdjęcia, musisz mieć świetny aparat” :-). Nie da się ukryć. Fotografia ślubna to bardzo wymagająca dziedzina, również jeśli chodzi o sprzęt. Aparat, którym fotografuję jest świetny ale wierzcie mi lub nie, sam zdjęć nie robi:-). Moim podstawowym aparatem jest pełnoklatkowy Canon 5D mkIV wraz całą serią obiektywów stało i zmieno-ogniskowych, z których najchętniej sięgam po 24-70mm, 24 mm, 50mm i 85 mm. Dodatkowo w zależności od potrzeb zabieram ze sobą do 6 lamp błyskowych, modyfikatory itp. Nie mniej istotną sprawą jest też to, że na każdy reportaż ślubny zabieram ze sobą zapasowy pełnoklatkowy aparat -tak na wszelki wypadek :-).

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

Dobrze dobrany, profesjonalny sprzęt który świetnie znamy daje przede wszystkim jakość i komfort pracy. Dzięki temu można skupić się na kreatywnej stronie fotografii.

W jakim składzie realizujemy usługę?

Jestem freelancerem, wolnym strzelcem. Pracuję sam.

Jak ubieramy się na wesele?

Należę do tych fotografów ślubnych, którzy dostosowują również swój własny strój do okoliczności i rangi wydarzenia, które dokumentuję.
Mówiąc wprost, inaczej ubiorę się na sesję plenerową w lesie, a zupełnie inaczej na reportaż ślubny, elegancką uroczystość czy sesję rodzinną lub przyjęcie. Jeśli chodzi o reportaż ślubny, zawsze mam ze sobą marynarkę, ubieram koszulę z długim rękawem, spodnie typu chinos i niesportowe buty -wygodne i przede wszystkim ciche :-).

W jaki sposób udostępniamy gotowe zdjęcia?

Wszystkie zdjęcia podlegają obróbce i przekazywane są na dwa sposoby: 1) w formie galerii internetowej oraz 2) na nośniku (w pełnej rozdzielczości). Dodatkowo komponuje dla moich par przepiękne fotoksiążki.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

W zależności od zamawianej usługi jest to od 7 do 60 dni.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Oczywiście. Pare lat temu przeszedłem kurs i mam uprawnienia do fotografowania w kościele wydane przez Archidiecezję Poznańską.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co naszym zdaniem oznacza "idealne zdjęcie"?

Zawsze marzyłem o swobodzie, ceniłem estetykę i chciałem robić rzeczy ważne. Na takich też zdjęciach najbardziej mi zależy, swobodnych, estetycznych i ważnych. Dominuje u mnie styl reporterski, modern-vintage, lifestyle. Sesje, które wykonuję mają swobodny, luźny charakter.

Który etap ślubu i wesela najbardziej lubimy uwieczniać?

Uwielbiam wszystkie momenty decydujące, przełomowe. Są to bardzo indywidualne momenty, każdy reportaż jest przecież inny ale należą do nich najczęściej: first look, moment wejścia pary młodej do kościoła, reakcja pary młodej ale też rodziców i najbliższych w trakcie przysięgi małżeńskiej. Lubie też moment składania życzeń, ten cały pozytywny ładunek emocjonalny który wtedy płynie... i wiele innych :-).

Czy zrealizujemy dla Ciebie sesję zagraniczną?

Jeśli takie właśnie jest Wasze marzenie to oczywiście że tak, z przyjemnością. Warunki ślubów i sesji wyjazdowych ustalane są indywidualnie. Śmiało, napisz do mnie.

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesje plenerowe?

Pamiętajcie, że miejsce Waszej sesji plenerowej nie jest najważniejsze. Najważniejsi podczas sesji jesteście Wy. Może brzmi to trochę awangardowo, ale na serio widziałem kompletnie położone sesje w Paryżu i cudowne sesje w pobliskim parku. Myśląc o miejscu zastanówcie się na początku co jest dla Was ważne, gdzie czujecie się swobodnie albo z jakim miejscem czujecie się związani. Takie właśnie miejsca są najlepsze i takie miejsca wybierają najczęściej moje pary.

Najbardziej nietypowe miejsce, w którym realizowaliśmy usługę.

Jednym z takich miejsc był ślub, na który razem z para przyleciałem samolotem wprost pod miejsce ślubu w hangarze lotniczym. Z resztą opisałem to na swoim blogu. zapraszam serdecznie.

Jaki jest styl naszej pracy?

Dominuje u mnie styl reporterski, modern-vintage, lifestyle. Sesje, które wykonuję mają swobodny, luźny charakter.

Nasz przepis na znakomitą zabawę na weselu.

Pozostawić daleko za sobą wszystkie troski związane z organizacją uroczystości i dać się porwać. To Wasz dzień, najważniejsze są Wasze wspomnienia, a nie to czy serwetki równo leżą na stołach. Najlepiej zapamiętacie Wasze wesele jeśli będziecie się dobrze bawili bez względu na serwetki :-).

Języki obce, którymi się posługujemy.

Swobodnie posługuję się językiem angielskim. Dużo podróżowałem i mam spore doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku. Jednak najistotniejsze jest to, że jestem osobą, która łatwo nawiązuje kontakt i potrafi dogadać się z każdym. Lubię ludzi, a swoim zachowaniem staram się sprawiać by każdy czuł się nieskrępowanie. Jak dotąd byłem na ślubach angielskich, irlandzkich, niemieckich, portugalskich i międzynarodowych.

Kto jest dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania?

Moim guru fotograficznym od lat jest Sam Hurd z Waszyngtony w USA. Z Polski uwielbiam White Smoke, Szymona Olmę, DR5000.

Czy jesteśmy w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie?

Oczywiście że tak. Proponowane pakiety mogą być punktem wyjścia do ustalenia indywidualnych warunków. Napiszcie na czym Wam zależy a jak powiem co da się zrobić.

Jak radzimy sobie w trudnych warunkach pogodowych?

W istocie w fotografii ślubnej w dużej mierze jesteśmy uzależnieni od pogody. Nie sprzyja ona zawsze, ale wtedy szuka się alternatywnych rozwiązań i zawsze coś się wymyśli.

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

I tak i nie. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Osobiście nie jestem typem, który by się obrażał na warunki zastałe. Na sali weselnej aranżuje własne doświetlenie, ale w juz w kościele nie używam światła błyskowego. Jeśli kościół jest ciemny, jego klimat będzie przebijał na zdjęciach i to również może być piękne i wyjątkowe.

Jakie są aktualne trendy w fotografii ślubnej?

Fotografia ślubna bardzo si zmieniła. Wykonaliśmy ogromny skok naprzód. Era ślubnego kiczu przeminęła bezpowrotnie (mam nadzieję). Unikam jednak chwilowym modom i zachwytom bardzo wyraźnym przelotnym trendom. Zdjęcia ślubne muszą być piękne dziś ale i jutro, za 10 i 30 lat. Uleganie chwilowym trendom może skutkować tym, że takie zdjęcia opatrzą nam się bardzo szybko i przestaniemy je zwyczajnie lubić. Aktualne trendy, które są mi bliskie nawiązują do kreatywnego nurtu lifestyleowego, w którym koncentrujemy się na oddaniu wyjątkowości w wydawało się prozaicznych sytuacjach.

Co zabralibyśmy na bezludną wyspę?

Nie wybieram się :-). Za bardzo lubię ludzi żeby wytrzymać sam na bezludnej wyspie.

Nasze pasje.

Mój ‘life work balance’ to praca, którą niewątpliwie uwielbiam, ludzie, których staram się zarażać optymizmem i satysfakcja, którą trudno przecenić. Ale to tylko kawałek. Pozostała część mnie zaczyna się gdy odkładam aparat. To ta część, która daje i jednocześnie pochłania najwięcej energii – mam na myśli dzieci, rodzinę. Tak, moja rodzina, jest moja największą pasją, którą w sobie odkryłem i której najwięcej się poświęcam.

Ciekawostki na nasz temat.

Nie zawsze byłem fotografem :-). Z wykształcenia jestem fizykiem i ekonomistą, z dwoma tytułami magistra :-).
Mam za sobą 8 lat pracy w korpo o to właśnie z tego świata wiele lat temu uciekłem w fotografię, i była to jednak z najlepszych decyzji w życiu.
Mam trzech synów, Leona, Stefana i Jaśka. Różnica wieku między najmłodszym i najstarszym to 3 lata :-).
Mam VW Garbusa model 1303 z '73.
Trenowałem triathlon, na dystansie ironman 70.3 i biegałem maratony. Ale to stare dzieje :-).

Nasza ulubiona książka/film/serial.

Nie mam rankingu ulubionych :-). Ostatnio przeczytałem "Krótką historię prawie wszystkiego" Brysona, i polecam :-). Uwielbiam filmy Lyncha i komedia z czasów PRL. Serial rozbawił mnie ostatnio to netflixowy "After Life".

Opinie Kuba Kępiński Fotografia Ślubna Poznań (1)

Kuba Kępiński - Reportażysta Ślubny id:12773
Średnia ocen: 5,00 / 5 z 1 opinii
W
Wojciech
5.00
 / 5
Data ślubu: 14-04-2018
Poznań
Data dodania: 20-06-2018

Ślub to jedno wydarzenie w całym życiu i jeśli chcecie mieć z tego wspaniałą pamiątkę, z ujęciem najpiękniejszych emocji, wzruszających chwil i dobrej zabawy to gorąco polecam wybór Kuby. Dobry sprzęt, terminowość, warsztat i pełen profesjonalizm - długo by wymieniać wszystkie plusy, zarówno współpracy jak i efektu końcowego. Plastyka barw i ujęcia powalają. Nie banalne kadry urzekają. Podczas zdjęć Kuba wzbudzi szeroki uśmiech wśród gości, uchwyci łezkę w oku, złapie ostrość dzikich tańców z oczepin mimo klimatycznego półmroku. Dziękujemy za wszystko!!!

Kontakt Kuba Kępiński Fotografia Ślubna Poznań

Nazwa firmy: Kuba Kępiński Fotografia Ślubna Poznań
Imię i nazwisko: Kuba Kępiński
Adres: Poznań, ul. Obornicka 330, 60-689, woj. wielkopolskie
liczba odwiedzin: 3194

Wyjątkowe sale weselne w mieście Poznań

Popularne miasta w okolicy