Faktoria Emocji

od 400 do 3150 zł
Czechowice-Dziedzice, śląskie
(9)
Dodaj opinię
E-firma videospotkanie / umowa na odległość
693-784...
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

Oferujemy:

  • album tradycyjny
  • dron
  • fotoksiążka
  • reportaż ślubny
  • sesja narzeczeńska
  • sesja plenerowa
  • studio

Do wyboru:

  • 1 fotograf
  • 2 fotografów

O nas

Bardzo mi miło, że poświęcacie mi swój cenny czas :)

Chciałbym zaproponować Wam wspólne stworzenie ciekawej pamiątki z Waszego Wielkiego Święta.

Moim podstawowym założeniem, a mam nadzieję, że i atutem jest elastyczność i otwartość na Was, na Wasze pomysły i oczekiwania.
Już na etapie przygotowania oferty staram się maksymalnie zindywidualizować moją propozycję.
Nie narzucam gotowych pakietów, limitów i rozwiazań.
Pytam czego Wy oczekujecie :)

Potrzebujecie całodziennej relacji, od przygotowań po zabawę do białego świtu - nie ma problemu.
Chcecie dorzucić dzień poprawin - proszę bardzo.
A może potrzebujecie tylko szybką relację z ceremonii i zdjęcie grupowe - załatwione !!!

A co w sytuacji kiedy chcielibyście udokumentować jak najwięcej z tego dnia ale obawiacie się kosztów ??
To też nie problem, podajecie mi planowany budżet a ja dopasowuję ofertę :)

Gotowy materiał także podlega pełnej swobodzie - możemy się ograniczyć jedynie do plików cyfrowych, ale mogę też przygotować fotoalbumy, fotoksiążki czy zwykłe odbitki.
Swoją ofertę zawsze dzielę na dwie składowe: usługę oraz produkt końcowy.

Wasze wesele może obsługiwać jeden lub dwóch fotografów - w zależności od skali przedsięwzięcia :)
Dodatkowo mogę zaproponować ujęcia z dron, czy zdjęcia natychmiastowe podczas zabawy weselnej.

W głównej mierze działam na szerokorozumianym południu Polski - natomiast wszystko jest kwestią do dogadania :)

Swoim przyszłym Klientom oferuję nieodpłatne sesje narzeczeńskie - to świetna okazja aby się lepiej poznać przed ślubem - co jest gwarancją lepszej i swobodniejszej współpracy. :A po za tym, Wy otrzymujecie próbkę tego co dostaniecie - z Wami w roli głównej - nie tylko przykłady z galerii, z być może wystylizowanymi modelami w pozowanych sesjach tematycznych ;)

Od zawsze szanuję ludzi których spotykam na swojej drodze i staram się okazywać im sympatię. W związku z tym wszyscy, z którymi spotykam się na zdjęciach (w jakiejkolwiek formie: sesje narzeczeńskie, ślubne, brzuszkowe, kobiece, rodzinne , komunijne itp) otrzymują rabat na kolejne usługi - bo życie ma wiele momentów które warto utrwalić na zsjęciach i wracać do nich po latach :)

Wszystkich zainteresowanych lub przynajmniej zaintrygowanych zapraszam do śledzenia moich mediów społecznościowych - które może przekonają Was, że chcielibyście udzielić mi kredytu zaufania. A nawet jeśli macie już wybranego fotografa, lub trafiliście tu, a jesteście już wieki po ślubie i kolejnego nie planujecie, tylko zwyczajnie chcielibyście mieć pamiątkę w postaci zdjęć, lub macie po prostu taki kaprys to dzwońcie/piszcie coś fajnego stworzymy :)
Pozdrawiam gorąco,
Marcin.

Pakiety cenowe

od 1700 do 3150zł/ dzień

Pakiety z oferty cenowej na sezon '24 wyglądają następująco:

1. Zakres: ceremonia (kościół/USC/plener) + wesele (do 4 godzin) otrzymany materiał w formie cyfrowej w indywidualnej galerii zdjęć - koszt 1700 zł,

2. Zakres: ceremonia (kościół/USC/plener) + wesele do 00.30 + minisesjasesja pary młodej w dniu wesela -> otrzymany materiał w formie cyfrowej w indywidualnej galerii zdjeć + fotoksiążka w formacie 30x20 cm - koszt 2500 zł,

3.Zakres: przygotowania państwa młodych + błogosławieństwo + ceremonia (kościół/USC/plener) + wesele do 00.30 + minisesjasesja pary młodej w dniu wesela -> otrzymany materiał w formie cyfrowej w indywidualnej galerii zdjeć + fotoksiążka w formacie 30x20 cm lub 100 odbitek w formacie 21x15 cm - koszt 2700 zł,

4. Zakres: przygotowania państwa młodych + błogosławieństwo + ceremonia (kościół/USC/plener) + wesele do 00.30 + minisesja pary młodej w dniu wesela + sesja pary młodej w innym dniu -> otrzymany materiał w formie cyfrowej w indywidualnej galerii zdjeć oraz na spersonalizowanym pendrive + fotoalbum lub fotoksiążka w formacie 30x20 cm - koszt 3150 zł

Niezależnie od wybranej opcji, rezerwując termin na minimum 6 miesięcy przed datą ślubu, GRATIS (mogą wystąpić jedynie koszty dojazdu oraz wynajmu apartamentu do sesji sensualnej dla pary) otrzymujecie Państwo sesję narzeczeńską: 20 zdjęć cyfrowych oraz 20 odbitek na papierze w formacie 21x15cm.

Oferta "Eventowa" - od 400zł / godzinę (każda kolejna godzina + 350 zł)
- zlecenie obsługuje jeden fotograf,
- zakres pracy: przyjęcia, urodziny, chrzciny, komunie, śluby (nie wymagające pracy fotografa na całej imprezie), sesje indywidualne, rodzinne, imprezy firmowe, studniówki itp.
- czas pracy: zgodnie z ustaleniami,
- postprodukcja: retusz autorski
- otrzymany materiał: pliki cyfrowe | produkty papierowe zgodnie z dodatkową wyceną.

Wszystkie podane pakiety usług stanowią jedynie przykładową ofertę i są w pełni modyfikowalne, a prezentowane ceny są najniższymi cenami bazowymi.

Istnieje możliwość uzupełnienia powyższej oferty o zdjęcia z drona oraz usługę wideofilmowania, realizowane przez drugiego operatora.

Tak wygląda nasza praca

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Ponieważ robienie zdjęć (nie tylko w branży ślubnej, ale na wszystkich płaszczyznach gdzie działam czy to komercyjnie czy hobbystycznie) w dalszym ciągu traktuję jako pasję, a nie jako rzemiosło. A ponadto ludzi których fotografuję traktuję jak nowych znajomych a nie jak klientów. A te dwa powody sprawiają, że współpracujemy na zupełnie innym poziomie wzajemnych relacji niż w firmach gdzie tylko "sprzedaje się usługę i będzie Pan zadowolony".

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Wydaje mi się, że moja oferta na tle innych fotografów odznacza się przede wszystkim otwartością i elastycznością. Owszem znajdziecie w ofercie pakiety i cenniki - ale są niejako drogowskazami, w którą stronę będziemy się kierować. Czy to podczas spotkania przy kawie, czy podczas rozmowy telefonicznej staram się z Wami zbudować ofertę specjalnie dla Was z uwzględnieniem waszych oczekiwań i Waszych możliwości. Wierzę, że życie opiera się na dialogu i rozmawiając można bardzo wiele spraw uprościć - dlatego uważam że taka forma budowania oferty jest najbardziej skuteczna i uczciwa dla obu stron. Dodatkowo decydując się na współpracę, ze stosownym wyprzedzeniem, aby upewnić Was w słusznym wyborze ja oferuję Wam nieodpłatną sesję narzeczeńską aby zaoferować próbkę tego co dostaniecie finalnie. Dodatkowo wszystkie pary, z którymi współpracowaliśmy mają stały rabat na kolejne usługi fotograficzne :) A jeśli szepniecie komuś dobre słowo o mnie, a ten ktoś powoła się na Was, to też może liczyć na jakiś miły finansowy gest ;)

Nasze osiągnięcia i wyróżnienia artystyczne.

Udział w wystawie prac po plenerze fotograficznym "Na Polskim Spiszu", Czechowice-Dziedzice - 2009.
Organizacja i współprowadzenie warsztatów fotograficznych, Bestwina - 2010.
Publikacje zdjęć w kalendarzach sportowych na lata 2019, 2020, 2021

Ekspozycje stałe zdjęć w:
Klubokawiarnia "Perspektywa" Bielsko-Biała - od 2020.
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach - od 2020.

Publikacja zdjęć w książkach:
"Nieme listy do...", Marta Górny - 2020.
"Nieme listy do... Dla Ciebie pisane.", Marta Górny - 2020.
"Listy z treścią" , Marta Górny - 2020.

Oraz szereg wyróżnień prac w plebiscytach i konkursach na mediach społecznościowych.

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Zakres czasowy zależy od indywidualnych ustaleń z Parą Młodą - może to być raptem czas ceremonii i kilka kadrów na zabawie, a równie dobrze może to być dwudniowe wesele.

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

Nie stosuję systemu pakietów "w który musicie się zmieścić" Swoją ofertę dzielę na dwie części: usługę i produkt. Zakres reportażu ustalamy wspólnie - natomiast co do produktu finalnego sami podejmujecie decyzję czy interesuje Was tylko forma cyfrowa zdjęć czy będę Wam przygotowywał "produkty papierowe".

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się w 2005 roku, na początku jako hobby, później jako szczera pasja a od pewnego czasu również jako źródło dochodów.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z filmowaniem?

Jak na tą chwile nie zajmuje się filmowaniem.... ale nie znaczy to, że sytuacja w krótce nie ulegnie zianie. Na ten moment są już wstępne ustalenia z wideooperatorem, szkolenia i warsztaty się "dzieją", więc wierzę, ze niebawem wprowadzimy ten element do cennika.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

Branża ślubna jest moim "najmłodszym fotograficznym dzieckiem". Pierwsze komercyjne sesje ślubne zacząłem wykonywać w 2019 roku.

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

W fotografii najbardziej lubię samą fotografię ;) A poważnie - fotografowanie jest czynnością która sprawia mi przyjemność i mimo że reportaże trwają po kilkanaście godzin do samego końca mam ochotę wyłapywać nietuzinkowe momenty :) A druga rzecz, że dzięki robieniu zdjęć poznałem masę świetnych ludzi i nawiązałem dużo kontaktów, a niektóre trwają do dziś i czasem widujemy się razem po prostu na kawie :)

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Zdjęcia wykonuję z wykorzystaniem profesjonalnych korpusów bezlusterkowych oraz jasnych obiektywów stałoogniskowych oraz zoomów. Wybór bezlusterkowców zapewnia mi znacznie większą swobodę niż ma to miejsce w przypadku lustrzanek - ze względu na rozmiar sprzętu oraz prędkość pracy czy wydajność systemów stabilizacji. Ponad to sprzęt, którego używam jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, kurzu czy niskich temperatur - a więc daje nam to większe pole do popisu przy wariacjach na sesjach plenerowych :) W sytuacjach słabego oświetlenia doświetlam scenę lampą błyskową (na aparacie lub kilkoma na statywach) - nie mniej posiadany sprzęt jak do tej pory pozwalał na fotografowanie w kościołach bez użycia błysku - za co Wam będą księża wdzięczni ;)

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

Ponieważ to uprzyjemnia pracę - to nie jest tak, że słabym sprzętem się czegoś nie da zrobić - bo to tylko zależy od możliwości operatora - natomiast mając lepszy sprzęt operator może się skupić na samym temacie a nie na kwestiach technicznych. Dlatego pierońsko szybki i celny autofocus, jasne obiektywy 1.2 i 1.4, zdjęcia seryjne rzędu 20 kl/s czy monitor graficzny nie są przymusem ale dzięki nim mogę powiedzieć że podczas sesji ja się bawię a nie pracuje :)

W jakim składzie realizujemy usługę?

Przeważnie pracuję sam. Natomiast jeśli była by taka potrzeba mogę zaprosić do współpracy dodatkowego fotografa czy operatora drona. Mam też do polecenia bardzo dobrą Panią makijażystkę ;) (okolice Bielska-Białej)

Jak ubieramy się na wesele?

Przeważnie dzień zaczynam od koszuli, gładkich jednolitych spodni i wygodnych butów. Mimo wszystko przez cały dzień jest się aktywnym i aby nadążyć za biegiem zdarzeń strój powinien być wygodny. W trakcie zabawy weselnej koszulę zastępuję wygodniejsza koszulka polo, a od pewnego czasu znając rozmach par młodych podczas sesji plenerowych wożę drugi komplet ciuchów na przebranie ;)

W jaki sposób udostępniamy gotowe zdjęcia?

Wszystko zależy od tego co ustalimy, ale zawsze młoda para dostaje roczny dostęp do galerii internetowej z kompletem zdjęć a jeśli dodatkowo zamawiane były "produkty papierowe" zostają przekazane podczas umówionego spotkania lub wysłane pocztą. kurierem czy paczkomatem.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

Czas realizacji uzależniony jest w głównej mierze od obłożenia zleceniami i formą materiału "wyjściowego" Przeważnie staram się aby zdjęcia w formie cyfrowej (galeria internetowa) były udostępnione młodym parom do 6 tygodni od daty ślubu (choć bardzo często udaje się szybciej). W przypadku zamówienia materiałów "papierowych" czas realizacji wydłuża się o ok 3 tygodnie od momentu oddania zdjęć w formie cyfrowej. Proszę mieć też na uwadze że "pora roku" też ma wpływ na czas realizacji - w miesiącach zimowych często udaje się zrealizować całość zlecenia łącznie z wydrukami w około 4 tygodnie, natomiast z drugiej strony w okresie czerwiec-wrzesień terminy realizacji zlecenia mogą ulec wydłużeniu.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Tak, posiadamy takie uprawnienia. Legitymacje potwierdzają odbyte kursy i szkolenia.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co naszym zdaniem oznacza "idealne zdjęcie"?

To bardzo subiektywna kwesta, owszem są zasady i reguły fotograficzne poprawnie wykonanych zdjęć, ale jest też cała masa zdjęć świetnych będących wyjątkami od reguły. Ja sam wyrosłem już chyba z fotograficznego wyścigu i unikam udziału w plebiscytach próżności fotografów samych sobie. Idealne zdjęcie to takie, które pokazując komuś sprawia że ten ktoś zaczyna się uśmiechać - kadr może być absolutnie zepsuty technicznie, ale może pokazywać coś ważnego dla odbiorcy, może opowiadać historię ważna tylko dla tej jednej osoby - to jest zdjęcie idealne :)

Który etap ślubu i wesela najbardziej lubimy uwieczniać?

Osobiście najbardziej lubię "wyłapywać momenty" - to nie dotyczy konkretnego fragmentu ślubu czy wesela - to jest przeważnie "czas pomiędzy" kolejnymi punktami imprezy.

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesje plenerowe?

To wszystko zależy od Młodych - są pary, dla których to jest absolutnie mało ważne i plenery odbywają się w przyległym ogródku czy na hotelowym korytarzu. Są takie pary, które niesione falą popularności jakiegoś miejsca przygotowują całą ekspedycję by dotrzeć w konkretne miejsc na konkretny moment. Ale jest też jeszcze jedna grupa - ludzie dla których nie miejsce ma znaczenie a coś zupełnie innego, wspólna pasja, wspólne zainteresowania czy forma wspólnie spędzanego czasu. Nie ma reguły i to jest piękne !!! :)

Najbardziej nietypowe miejsce, w którym realizowaliśmy usługę.

Co prawda nie była to sesja ślubna - ale jest i na to potencjał - zrujnowana cegielnia (urbex) i zabytkowy pałacyk.

Jaki jest styl naszej pracy?

Generalnie staram się obserwować i dokumentować ten dzień tak jak on wyglądał. Jestem raczej przeciwnikiem pozowanych scen i reżyserowanych sytuacji - ja nie mam doświadczenia reżyserskiego a Wy (w większości) aktorskiego więc stracimy czas a efekty mogą być "takie se". Podczas sesji plenerowych podobnie, ja staram się podpowiadać miejsca w zastanej lokalizacji i biegam w koło Was szukając fajnych kadrów, ale Was proszę o cieszenie się sobą i staranie się nie zwracanie na mnie uwagi.

Nasz przepis na znakomitą zabawę na weselu.

Uświadomienie sobie, ze i tak wszystko nie będzie "idealnie" w związku z czyn nie warto się wszystkim przejmować :)

Języki obce, którymi się posługujemy.

Angielski wspomagany gestami a po rosyjsku potrafię powiedzieć "pies" :)

Kto jest dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania?

Jednym z moich "fotograficznych korzeni" jest fotografia portretowa i to tam szukam inspiracji. Wspaniałych portrecistów i reporterów jest i było masa ale z współczesnych i krajowych to chyba Pan Tomasz Tomaszewski ,Arcadius Mauritz, Kuba Kaźmierczyk, Tomek Zienkiewicz a na polu fotografii ślubnej oczywiście Grzegorz Płaczek.

Jak radzimy sobie w trudnych warunkach pogodowych?

Radzimy sobie, wiadomo lepiej jak się na głowę nie leje, wiatr nie chce Cię przewrócić, a aligator nie gryzie w kostkę, ale radzimy sobie :) W każdym razie sprzęt też mamy weatherproof a w samochodzie drugi komplet ubrań na zmianę ;)

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

W żadnym razie, mamy jasne obiektywy, niesamowitą stabilizację i lampy reporterskie, a jeśli to wszystko zawiedzie mamy dar perswazji, że taki był zamysł by było "klimatycznie" :D

Jakie są aktualne trendy w fotografii ślubnej?

Wydaje się nam, że obecnie po erze blichtru i przepychu powraca moda na prostotę.

Co zabralibyśmy na bezludną wyspę?

Kogoś do towarzystwa, czytnik książek i przenośną konsolę do gier :)

Nasze pasje.

Obecnie całą kolumnę "pasje" w terminarzu życia wypełniają mi (nawet wchodząc na marginesy) dwaj synowie :) Natomiast zawsze lubiłem piesze wędrówki po górach, lubię większość zwierzaków w tym tak dziwne jak tchórzofretki, które skutecznie zmieniają ład domu. Kiedy miałem młode i zdrowe oczy chętnie czytałem książki (teraz raczej słucham audiobooków) i nieodmiennie jestem dzieckiem technologii i lubię wszelkie nowinki.

Nasza ulubiona książka/film/serial.

Z książek to generalnie twórczość Panów Kinga i Sapowskiego, z filmów to generalnie polskie komedie zarówno z epoki "Sami swoi" jak i "Chłopaki nie płaczą" a co do seriali to może brytyjskie produkcje BBC.

Certyfikat 2023
Faktoria Emocji
Średnia ocen: 5,00 / 5 z 9 opinii
5,00
jakość obsługi
zgodność z ustaleniami
komunikatywność
terminowość
prezencja
J
Justyna i Bogumił
5.00
 / 5
Data ślubu: 15-04-2023
Ligota
Data dodania: 06-09-2023

Współpraca przebiegła bardzo sprawnie i bez żadnych problemów. Wszystko wykonane na czas, zdjęcia bardzo dobrej jakości. Jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. Polecamy :)

M
Martyna
5.00
 / 5
Data ślubu: 06-05-2023
Wybrane firmy: 0 firm
Nasza historia: brak
0
Ślubne Q&A: 0 odpowiedzi
0
Super strona: 0 głosów
Zobacz profil
Sosnowiec
Data dodania: 18-06-2023

Pan Marcin towarzyszył nam podczas skromnej ceremonii ślubnej. Współpraca przebiegła bardzo sprawnie i bez żadnych problemów:) Jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego, polecam.

J
Jacek
5.00
 / 5
Data ślubu: 23-09-2022
Czechowice-Dziedzice
Data dodania: 11-01-2023

Bardzo miły i profesjonalny fotograf. Zawsze dobry kontakt, fotorelacja z wesela oraz sesja ślubna świetne w waszej opinii. Wszystko wykonane na czas, bardzo dobra jakość zdjęć. Wszystkim bardzo podobały się.

A
Anna
5.00
 / 5
Data ślubu: 02-09-2022
Wadowice
Data dodania: 03-01-2023

Cudowne chwilę uchwycone na zdjęciach. Polecam z całego serca Pana Marcina, wie co robi i robi to z wielką pasją. :)

Ż
Żaneta, Jacek
5.00
 / 5
Data ślubu: 05-06-2021
Jaworzno
Data dodania: 19-10-2022

Z czystym sumieniem możemy polecić Marcina. Jakość zdjęć zgodna z ustaleniami :)

A
Angelika
5.00
 / 5
Data ślubu: 24-09-2022
Chorzów
Data dodania: 14-10-2022

Pełen profesjonalizm i doświadczenie. Cudowne kadry, idealnie oddały klimat wesela i ceremonii ślubnej. Pan Fotograf miły i uprzejmy , bardzo sympatyczny. Potem sesja ślubna w Parku Śląskim. Mimo mojego stresu poszło idealnie, zdjęcia cudowne, polecam każdej Pannie Młodej. Ciekawe pomysły na wesołe ujęcia ślubne. Zdjęcia zostaną z nami na pamiątkę na wiele lat. Polecamy i dziękujemy

M
Majka
5.00
 / 5
Data ślubu: 06-08-2022
Zabrze
Data dodania: 12-09-2022

Profesjonalne podejście a przy tym luźna atmosfera, fotograf pozwala na inwencję twórczą Pary Młodej podczas sesji a jednocześnie służy dobrą radą co zrobić aby zdjęcie dobrze wyszło. Polecam z całego serca! :)

M
Monika i Marcin
5.00
 / 5
Data ślubu: 09-07-2022
Szczyrk
Data dodania: 05-08-2022

Współpraca z Panem Marcinem to czysta przyjemność, spełnił nasze oczekiwania co do zdjęć w 100%, a nawet bardziej. Jesteśmy zachwyceni zdjęciami. Z całego serca polecamy, a sobie sami zazdrościmy tak dobrego wyboru!

Pokaż więcej opinii
Imię i nazwisko: Marcin Gomułka
Adres: Czechowice-Dziedzice, Łagodna 14, 43-502, woj. śląskie
693-784...
Odwiedź nas:
liczba odwiedzin: 5682
Zadzwoń
693-784...
Napisz

Wyjątkowe sale weselne w mieście Czechowice-Dziedzice

Polecamy

Nowe ogłoszenia

Popularne miasta w okolicy