Zobacz zdjęcia (5)
Fotografia ślubna i okolicznościowa Mariusz Pracki, Włocławek - zdjęcie 1
Fotografia ślubna i okolicznościowa Mariusz Pracki, Włocławek - zdjęcie 2 Fotografia ślubna i okolicznościowa Mariusz Pracki, Włocławek - zdjęcie 3 Fotografia ślubna i okolicznościowa Mariusz Pracki, Włocławek - zdjęcie 4 Fotografia ślubna i okolicznościowa Mariusz Pracki, Włocławek - zdjęcie 5
1 / 5

Fotografia ślubna i okolicznościowa Mariusz Pracki id:24497

Włocławek, kujawsko-pomorskie
(0)
Dodaj opinię
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

O nas

Oferujemy:

  • album tradycyjny
  • reportaż ślubny
  • sesja narzeczeńska
  • sesja plenerowa

Do wyboru:

  • 1 fotograf

Zapraszam do skorzystania z mojej oferty. Oferuję wykonanie pełnego reportażu ślubnego oraz sesji weselnych i narzeczeńskich.
W ramach pakietów ślubnych Młoda Para otrzymuje zdjęcia w formie cyfrowej a najlepsze z nich w formie albumu tradycyjnego lub drukowanego. Oferta dopasowywana jest do potrzeb konkretnej Pary.
Świadczę usługi na terenie całego kraju.
Dla Par biorących ślub cywilny lub plenerowych mam niespodziankę, warto spytać!
Ponadto w ofercie albumy fotograficzne, zaproszenia ślubne, zawieszki i inne akcesoria weselne!
Kontakt wyłącznie telefoniczny.

Poznajmy się

Tak wygląda nasza praca

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Bo warto powierzyć tak ważne zadanie w ręce osoby, której można zaufać :)

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Przede wszystkim mogę dostosować ją dokładnie do Waszych potrzeb, nie musimy sztywno trzymać się pakietów, zawsze rozmawiam z Parami i wspólnie ustalamy co będziemy robić :)

Nasze osiągnięcia i wyróżnienia artystyczne.

Moim zdaniem fotograf ślubny nie może przesadzać ze swoim artyzmem. Zadaniem fotografa jest uwiecznić uroczystość a nie uprawiać sztukę i wyżywać się artystycznie, bo nie może artyzm przesłaniać sedna reportażu ślubnego. Dlatego w trakcie zlecenia jestem przede wszystkim reporterem, artystycznie realizuję się podczas sesji narzeczeńskich i plenerowych. Co do osiągnięć, to na różnego rodzaju konkursy szkoda czasu, kryteria oceniania przez komisje konkursowe znacznie odbiegają od tego, jak zdjęcia oceniają Pary Młode. Mógłbym wymieniać ogólnopolskie tytuły prasowe czy portale internetowe, w których publikowano moje zdjęcia reportażowe z koncertów, imprez artystycznych i sportowych oraz innych wydarzeń, ale Wam, jako przyszłej Parze Młodej jest to zupełnie zbędne - jeśli moje zdjęcia spodobają się Wam na tyle, by powierzyć mi uwiecznienie Waszego ślubu to dla mnie najważniejsze zwycięstwo w najważniejszym z konkursów :)

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Takie kwestie ustalimy w trakcie rozmowy, nie ma sztywnych zasad :)

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

Jeśli chodzi o tzw. standardowy pakiet, to obejmuje on fotografowanie od błogosławieństwa, poprzez ślub do oczepin na weselu, czyli do godz. ok. 1:00. Para otrzymuje ode mnie zestaw płyt DVD ze zdjęciami (nie ograniczam liczby, w zależności od ilości gości, ilości zabaw itp. zdjęć może być od 250 do nawet 1000 - wszystkie poddane obróbce cyfrowej) oraz elegancki album drukowany.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Nie pamiętam, kiedy zacząłem robić zdjęcia, ale na poważnie fotografią zajmuję się od około 10 lat.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

Pierwsze przygody z fotografią ślubną były raczej przypadkowe, robiłem zdjęcia na ślubach i weselach, na które byłem zapraszany. Kolejne Pary przekonywały mnie, że moje zdjęcia bardziej podobają się im, niż zdjęcia od wynajętych fotografów, więc spróbowałem. W ten sposób wszedłem do tej branży niemal dekadę temu.

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

Ludzi - każdy ślub i wesele to dziesiątki poznanych osób, to nowe relacje i kontakty. Łatwo nawiązuję kontakt z ludźmi, więc w połowie wesela najczęściej już mam dobry kontakt z większością gości. Na imprezach u stałych klientów często czuję się jak na rodzinnym spotkaniu, dzięki czemu mogę goście czują się przed obiektywem swobodnie.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Pracuję na sprzęcie marki SONY. Kilka lat temu uważano, że fotograf może używać tylko aparatów Nikon lub Canon, ale mało kto wiedział, że te marki w swoich produktach używały podzespołów Sony. Dziś Sony jest na szczycie, oferuje najlepszy sprzęt dla profesjonalistów.

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

Dobry fotograf poradzi sobie z każdym sprzętem, ale dobry sprzęt ułatwia zadanie. Od marki i modelu aparatu ważniejsze jest, by mieć zaplecze sprzętowe, tzn. być gotowym na każdą ewentualność. Na każde zlecenie zabieram co najmniej dwa aparaty fotograficzne, odpowiedni zapas kart pamięci i baterii, kilka lamp błyskowych i obiektywy uzupełniające się zakresem ogniskowych. W przypadku awarii sprzętu mam sprzęt rezerwowy. Niestety wielu amatorów przychodzi na ślub z jednym aparatem i jednym obiektywem, w przypadku awarii rozkładają ręce i nie mają jak dokończyć pracy.

W jakim składzie realizujemy usługę?

Działam solo, myślałem o współpracy z osobą filmującą, ale wolę działać niezależnie. Dzięki temu mogę lepiej skupić się na swojej fotografowaniu i nie myśleć o tym, czy aby mój współpracownik należycie przykłada się do swojej pracy.

Jak ubieramy się na wesele?

Ubieram się stosownie do okazji, w przypadku ślubów i wesel obowiązkowo ciemna koszula i ciemne spodnie. Najczęściej czarne. Chodzi o to, by nie rzucać się w oczy. Garnitur dla fotografa zupełnie się nie sprawdza, podczas robienia zdjęć na weselach bardzo często robię ujęcia z niekonwencjonalnych pozycji, a to z góry, a to przyklęknę fotografując dzieci itp. Nie używam żadnych krzykliwych dodatków, nie spryskuję się "pachnidłami", które czuć na kilka metrów itp. Ubierając się myślę o każdym detalu - buty na miękkiej podeszwie, by nie stukać obcasami w kościele, aparaty na skórzanych szelkach, by nie przeciskać się z torbą fotograficzną między gośćmi podczas ślubu itp.

W jaki sposób udostępniamy gotowe zdjęcia?

Podstawową formą są zdjęcia cyfrowe na płycie DVD w pełnej rozdzielczości oraz pomniejszone dla łatwiejszego przeglądania na komputerach i telewizorach. Przekazuję trzy płyty, tak byście mogli przynajmniej jedną schować w bezpiecznym miejscu jako kopię zapasową.
Na życzenie zdjęcia mogę przekazać na pendrive, jednak równocześnie przekazuję jedną płytę DVD - pamięci przenośne są bardzo nietrwałym nośnikiem, łatwo je uszkodzić, łatwo utracić zdjęcia przez przypadkowe skasowanie lub działanie wirusa komputerowego.
Poza tym bezpłatnie oferuję możliwość udostępnienia chronionej hasłem galerii internetowej na swojej stronie internetowej, wtedy możecie swoim gościom rozesłać link do zdjęć.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

Nie ma standardowego czasu przekazania zdjęć. Czasem udaje się oddać zdjęcia po dwóch tygodniach (jeśli Para chce otrzymać je przed otrzymaniem albumu), a czasem mija kilka tygodni. Wszystko zależy od tego, jak szybko umówimy się na plener, ile czasu zajmie Wam wybór zdjęć do albumu itp. Nigdy jednak para nie czekała na swój album dłużej niż miesiąc od dokonania wyboru zdjęć.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Tak, posiadam uprawnienia, choć trzeba być tego świadomym, że żadne uprawnienia nie dają gwarancji zgody księdza na fotografowanie ślubu. Za każdym razem trzeba uzyskać zgodę od duchownego udzielającego ślubu, co nie jest dla mnie problemem. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, abym takiej zgody nie otrzymał.

Czy posiadamy świadectwo kwalifikacji obsługi drona?

Choć mam drona na swoje potrzeby, to nie używam go na zleceniach. Nie da się robić zdjęć z drona i na bieżąco aparatem fotograficznym. Odpalenie drona to kilka, a nawet kilkanaście minut przygotowań. W kluczowych chwilach w tym czasie dzieje się tak dużo, że nie warto poświęcać tego dla kilku ujęć z lotu ptaka

W jaki sposób udostępniamy gotowe filmy?

Nie dotyczy. Nie filmuję, zajmuję się tylko fotografowaniem.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z filmowaniem?

Nie dotyczy. Nie filmuję, zajmuję się tylko fotografowaniem.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co naszym zdaniem oznacza "idealne zdjęcie"?

Idealne zdjęcie nie musi być idealnie ostre, nie musi być idealnie proste, nie musi mieć idealnie odwzorowanych barw. Idealne zdjęcie ma uwiecznić coś lub kogoś, ma poruszyć serce i umysł, obudzić wspomnienie, spowodować uśmiech lub łzę, ma budzić emocje!

Który etap ślubu i wesela najbardziej lubimy uwieczniać?

Jest kilka takich chwil - pierwsze spojrzenie Pana Młodego na Pannę Młodą, ten moment przed pierwszym krokiem w kierunku ołtarza, pierwszy toast na weselu. Wtedy widać prawdziwe emocje.

Czy zrealizujemy dla Ciebie sesję zagraniczną?

Tak, jak najbardziej. Nie mam problemu z językiem angielskim, z niemieckim i rosyjskim też nie jest źle, więc możemy ruszać na podbój innych krajów :)

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesje plenerowe?

Najczęściej Pary Młode chcą, abym coś zaproponował. Piękną sesję można zrobić nawet w ogrodzie za domem lub wśród pól i łąk. Miejsce nie jest ważne, istotne jest, aby to miejsce dla Pary Młodej miało jakieś znaczenie, aby działała na Młodych magia tego wybranego miejsca.

Najbardziej nietypowe miejsce, w którym realizowaliśmy usługę.

Oj takich tajemnic się nie zdradza, bo nie wolno zdradzać tajemnic swoich klientów ;)

Jaki jest styl naszej pracy?

Jeśli chodzi o fotografię, to mój styl można określić jako klasyczny. Fotografie "modne" i "artystyczne" dziś mogą zachwycać, za kilka lat mogą śmieszyć, a klasyka jest zawsze w modzie.
Jeśli zaś chodzi o sposób pracy, to przede wszystkim być jak najmniej widocznym, nie reżyseruję i nie ustawiam. Ale gdy trzeba, włączam się do akcji, czasem trzeba coś zapiąć, obciąć nitkę, odnaleźć telefon lub zawołać kogoś do pomocy - wtedy z fotografa zmieniam się w weselnego asystenta - w końcu byłem na tylu ślubach i weselach, że doskonale wiem co robić w takich sytuacjach.

Nasz przepis na znakomitą zabawę na weselu.

Fotograf ani nie powinien organizować zabawy, ani nie powinien skupiać się na tym, by się dobrze bawić. Nie taka jest moja rola.

Języki obce, którymi się posługujemy.

Angielski nie stanowi problemu, ale poradzę też sobie z językiem niemieckim i rosyjskim.

Kto jest dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania?

Nikogo nie naśladuję, robiąc zdjęcia na weselu nie ma czasu na myślenie o inspiracjach.

Czy jesteśmy w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie?

Zawsze. Wszelkie szczegóły ustalamy wspólnie, nie trzymamy się sztywno pakietów.

Jak radzimy sobie w trudnych warunkach pogodowych?

Bez trudu - posiadam odpowiednie akcesoria zabezpieczające sprzęt przed deszczem i śniegiem.

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

Dzisiejszy sprzęt pozwala robić zdjęcia niemal w każdych warunkach, ale wiadomo, że im więcej światła, tym lepiej. Nie wszędzie jednak można lub powinno się używać dużej ilości światła.
W kościołach fotografuję przy świetle zastanym, nie stosuję lamp błyskowych, by nie zakłócać przebiegu uroczystości.
Wszędzie indziej, jeśli jest dostatecznie dużo światła również unikam lamp lub używam ich w minimalnym zakresie. Jeśli jednak jest bardzo ciemno stosuję dodatkowe lampy błyskowe, więc poradzę sobie w każdych warunkach.

Jakie są aktualne trendy w fotografii ślubnej?

Trendy i mody przychodzą i odchodzą. To co modne po kilku latach może zacząć śmieszyć lub być uznane za kicz. Dwie dekady temu modne były różnego rodzaju "fotoszopki" - a to gołąbek doklejony do zdjęcia, albo kreatywne kolorowanie zdjęcia - dziś te zdjęcia są skrywane na dnie szuflady. Dlatego śledzę trendy, ale stawiam na klasykę, bo ta nigdy się nie zestarzeje. Oczywiście w całym reportażu znajdzie się miejsce na jakieś modne lub kreatywne ujęcia, ale jako dodatek a nie zasadnicza część reportażu.

Jakie są aktualne trendy w realizacji filmów ślubnych?

Nie filmuję, ale bardzo podoba mi się to, że tak modne są krótkie formy filmowe.

Co zabralibyśmy na bezludną wyspę?

Odpowiedni ekwipunek do przeżycia oraz ołówek i papier. W takich warunkach lepiej byłoby coś narysować niż robić zdjęcia, których wywołać się tam nie da...

Nasze pasje.

Oprócz fotografii - wędrówki, podróże, historia, kaletnictwo i muzyka.

Ciekawostki na nasz temat.

Jestem jednym z niewielu fotografów, który napisał książkę o fortyfikacjach. Mogę zamęczyć opowieściami o fotografowaniu i fortyfikacjach, a już groźnie się robi, gdy zaczynam opowiadać o fotografowaniu fortyfikacji ;)

Nasza ulubiona książka/film/serial.

Jest ich wiele, ale nic nie przebije Autostopem przez galaktykę ;)

Opinie (0)

Dodaj pierwszą opinię

Kontakt

Adres: Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie
liczba odwiedzin: 1137

Popularne miasta w okolicy