5 największych wpadek Młodej Pary na weselu

5 największych wpadek Młodej Pary na weselu

Każda para młoda pragnie by dzień ich ślubu był wyjątkowy, również dla zaproszonych gości weselnych. Niestety, zadowolić wszystkich jest bardzo trudno, bo gusta są różne. Zresztą, ileż to razy słyszy się bądź nawet widzi niewłaściwe zachowania weselnych gości. Jednak czy to jedynie goście popełniają na ślubach czy weselach poważne wpadki? Niestety nie. Sprawdźmy więc jakie są najczęstsze potknięcia par młodych podczas organizacji ślubu i wesela.

Zaproszenia to konieczność?

Sytuacja może wydawać się ekstremalna, niestety, wydarzyła się naprawdę. – Moja kuzynka zamiast zaproszeń, utworzyła wydarzenie w popularnym portalu społecznościowym i w ten sposób zaprosiła wszystkich gości na swój ślub – relacjonuje Gosia. – To było po prostu żenujące.

Czy można wyobrazić sobie gorszy sposób poinformowania bliskich o zbliżających się zaślubinach? Zdecydowanie nie. Wybór zaproszeń ślubnych jest ogromny, ich ceny również nie zwalają z nóg. Koniecznie zaproście swoich gości na tak uroczyste wydarzenie w odpowiedni sposób.

Wesele z osobą towarzyszącą czy bez?

Nikt nie lubi przychodzić na wesele sam. O ile jeszcze wypada zaprosić piętnastolatkę bez jej gimnazjalnego chłopaka, to osoby starsze mogą się już poczuć urażone. Jest to dość kontrowersyjna kwestia. Zazwyczaj organizując ślub, bacznie analizuje się wszystkie koszty. Nikt też nie chce gościć na swoim weselu osób, których nie zna, a przypadkowa osoba towarzysząca nierzadko sama zalicza niejedną wpadkę. Mimo tego w dobrym guście jest zapraszanie – nawet singli – z partnerem. Płynnie zbliżając się do kolejnej potencjalnej wpadki…

– Z Rafałem jestem od 5 lat, planujemy zaręczyny, para młoda doskonale go zna. Zrobiło mi się naprawdę przykro, kiedy na winietce, zamiast nazwiska mojego partnera, zobaczyłam suchy napis „osoba towarzysząca”, nie było to miłe – żali się na internetowym forum Karina, 28 letnia warszawianka.  Nie da się ukryć, że jej żal jest zrozumiały, a przecież wystarczyło tak niewiele, by wszyscy byli zadowoleni.

Goście na weselu chcą być zauważeni

Kolejny zarzut często kierowany pod adresem młodej pary to brak czasu i zainteresowania. Wiadomo, ślub to stresujący moment, jednak goście przyszli przecież po to, by z Wami ten dzień celebrować. Nie chodzi tu o to, aby z każdym przeprowadzać długie dyskusje, natomiast należy osobiście podziękować każdemu z zaproszonych za przybycie i wymienić kilka zdań. Goście weselni z pewnością poczują się docenieni, bo na pewno czekają, aby z Wami porozmawiać podczas wesela.

Ile pieniędzy jest w kopercie?

Teraz najbardziej delikatna kwestia, czyli ile i kto podarował parze młodej. Zacznijmy od początku. Gości powinno zapraszać się po to, by świętować z nimi dzień ślubu, a nie po to, żeby na nich zarobić. Ostentacyjne sprawdzanie zawartości kopert przez parę młodą w trakcie wesela jest niedopuszczalne i zwyczajnie nietaktowne. Goście zazwyczaj dają tyle, ile mogą. Najważniejsze jednak, że jest to szczery dar – na nową drogę życia i to właśnie powinno być ważniejsze od samej kwoty.

Pijany pan młody…

Niestety, problem zdarza się na wielu weselach. Ile razy byliście zmuszeni oglądać pijanych Państwa Młodych?
– Na weselu mojej koleżanki, jej dopiero co poślubiony mąż niesamowicie się upił! – opowiada internautka Marlena. – Nie wytrzymał nawet do oczepin, zwyczajnie zasnął przy stole!

Z pewnością przynajmniej raz zetknęliście się z taką sytuacją. Jest to wyjątkowo przykre w szczególności dla świeżo upieczonego współmałżonka. Jasne, trzeba świętować, ale z klasą i umiarem…

 

Jeśli chcielibyście coś jeszcze dodać do naszej listy, to śmiało piszcie w komentarzach! 

5/5 - (30)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore