• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Najpiękniejsze dekoracje ślubne domu panny młodej i pana młodego!

Najpiękniejsze dekoracje ślubne domu panny młodej i pana młodego!

W dzień ślubu nie tylko panna młoda czy pan młody muszą prezentować się nienagannie. Równie ważna jest dekoracja domu na wesele, która powinna wyglądać zachwycająco, ponieważ z pewnością zostanie uchwycona na filmie ze ślubu i wesela oraz na zdjęciach.

Wystrój domu na wesele to jeden z punktów harmonogramu przygotowań, który niejednokrotnie ucieka z głów przyszłych panien młodych. Natłok obowiązków powoduje, że to, jak będzie wyglądał płot czy wejście do domu, schodzi na dalszy plan. Warto jednak zadbać również o te elementy, ponieważ rzucają się one w oczy. Szczególnie wtedy, kiedy część gości przyjeżdża pod dom panny młodej jeszcze przed weselem.

Dekoracja domu i na przykład dekoracje sali weselnej mogą być do siebie dopasowane i zawierać jakieś punkty wspólne. Ten sam rodzaj kwiatów, ten sam styl i motywy. Jednorodność wbrew pozorom jest czymś, co wprowadza spokój i sprawia, że wszystkie elementy ze sobą współgrają. Z pewnością fotograf ślubny doceni takie starania i część ozdób znajdzie się na zdjęciach.

Jak udekorować dom na wesele?

Zastanawiając się nad tym, jak udekorować dom na wesele, warto wybrać jeden motyw przewodni, który będzie przypisany do całego wydarzenia. Jeśli zatem panna młoda wymarzyła sobie wesele w stylu boho, ozdoby powinny być utrzymane właśnie w tej stylistyce. Łapacze snów, piękne i duże bukiety kwiatów z dodatkiem zielonych liści czy koronkowe dekoracje będą strzałem w dziesiątkę.

Dekoracja domu na wesele powinna być gustowna i współgrać z pomieszczeniami. Nie może ich zdecydowanie przytłaczać, czy pomniejszać. Warto pamiętać o jednej podstawowej zasadzie, że czasem mniej znaczy więcej. W każdym wnętrzu sprawdzą się kwiaty. Bukiet ustawiony na stole, bukiet ustawiony przy lustrze, zapalone świeczki, które nadają klimatu. Takie ozdoby to niewielki koszt, a wyglądają pięknie i elegancko.

Kwiatowa dekoracja domu na wesele
Unsplash

Zobacz także: Dekoracje stołu weselnego – galeria pełna niezwykłych inspiracji!

Dekoracja domu na wesele

Wystrój domu panny młodej i pana młodego różnią się nieco między sobą. Zazwyczaj to właśnie do przyszłej mężatki zjeżdżają się goście i to u niej następuje błogosławieństwo młodej pary. Z tego względu na zdjęciach czy filmie ze ślubu to właśnie pomieszczenia z domu panny młodej pojawiają się częściej.. Nie oznacza to oczywiście, że dom pana młodego powinien pozostać nieudekorowany. Fotograf z pewnością zjawi się również u kawalera po to, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia z przygotowań. Na co zwrócić uwagę w poszczególnych domach pary młodej?

Dom panny młodej

W domu panny młodej szczególnie ważna jest dekoracja pokoju, w którym odbędzie się błogosławieństwo młodej pary. To właśnie w tym pomieszczeniu zbiorą się osoby najbliższe przyszłym małżonkom, czyli rodzice, dziadkowie i chrzestni. Bardzo często dzień ślubu to dzień, w którym mama i tata oraz rodzina pana młodego mają okazję po raz pierwszy zobaczyć, jak mieszka panna młoda.

Spośród wszystkich dekoracji bardzo ważne jest miejsce, w którym zostanie ustawiona woda święcona, kropidło i krzyżyk używane w trakcie błogosławieństwa. Z pewnością zarówno na filmie jak i zdjęciach można spodziewać się zbliżeń na te elementy. Dlatego właśnie warto ustawić tam jakąś ozdobną świecę i bukiet kwiatów.

Panna młoda powinna również udekorować bramę wjazdową na posesję. To staropolski zwyczaj, który “obwieszczał” całej miejscowości, że panna zmienia stan. W minionych latach jednym z najpopularniejszych sposobów zdobienia były balony. Obecnie raczej odchodzi się od tego typu dekoracji na rzecz drewnianych elementów, słoików ozdobionych koronką i wypełnionych kwiatami czy kokard z szyfonu z przypiętą różą. Ile głów, tyle pomysłów, dlatego najlepiej wymyślić swój własny, nietypowy sposób dekoracji.

Stylizacja i dekoracja domu na wesele
Agata Musiał-Janik

Zobacz także: Marzysz o wyjątkowych dekoracjach ślubnych? Zajrzyj do naszego katalogu pełnego profesjonalistów z pasją!

Dom pana młodego

Według tradycji ustrojona powinna być brama przed domem panny młodej. Jednak obecnie para młoda często ustala, że na obu bramach pojawią się dekoracje. Ciekawym pomysłem jest ujednolicenie stylu i sposobu udekorowania. Oczywiście bramy nie muszą być identyczne, jednak warto, aby na przykład utrzymane były w tej samej kolorystyce.

Warto również dopilnować, aby kwiaty i inne drobiazgi znalazły się w pokoju, w którym pan młody będzie przygotowywał się do ślubu. Niewątpliwie  takie dodatki sprawią, że zdjęcia i kadry filmowe będą wyglądały znacznie atrakcyjniej.

Dekoracja wejścia do domu

Nie można również zapomnieć o dekoracji wejścia do domu. Zarówno u panny młodej, jak i pana młodego można powiesić własnoręcznie zrobione wianuszki, które pięknie będą wyglądały na drzwiach. Przy wejściu można również ustawić większe latarnie lub drewniane skrzynki pomalowane na biało. W skrzynkach warto umieścić kwiaty albo inne dekoracje. Znakomicie sprawdzą się świece lub elementy z metaloplastyki czy figurki w kształcie serca, wszak to święto miłości. Tego typu ozdoby sprawdzą się, jeśli planujecie rustykalne wesele.  

Galeria zdjęć

Jeśli wciąż poszukujesz pomysłu na dekoracje domu na wesele, przejrzyj naszą galerię! Może coś wpadnie ci w oko?

https://www.instagram.com/p/BogFtQyHsFc/
https://www.instagram.com/p/ByHKyw6hEfw/
https://www.instagram.com/p/BxyMLCsASsw/
https://www.instagram.com/p/Bv0deTonUKB/
https://www.instagram.com/p/BvX1DA2n2XN/
https://www.instagram.com/p/BwG3p3BFyB8/
https://www.instagram.com/p/ByFIj5rj7s9/
https://www.instagram.com/p/ByH1-mKjgIi/
https://www.instagram.com/p/Bk-DPi2h8Y4/
https://www.instagram.com/p/Bk-DqjeBGeD/
https://www.instagram.com/p/BIiKRoVgz4_/
https://www.instagram.com/p/BQBv2XRAV36/
https://www.instagram.com/p/BOKkKoBhUEf/
https://www.instagram.com/p/BEt1TRYMR-f/
https://www.instagram.com/p/4AFcXCuYrS/
https://www.instagram.com/p/BtBNNx-lPcG/
https://www.instagram.com/p/BsOSc13Bxvc/
https://www.instagram.com/p/BeS6yrHnoLX/
https://www.instagram.com/p/ByP919BhTV1/
https://www.instagram.com/p/Bqkl53DHl1m/
https://www.instagram.com/p/Bo1iw-HnZoN/
https://www.instagram.com/p/ByMuQquFaAQ/
https://www.instagram.com/p/Bnibs0Whog6/
https://www.instagram.com/p/Bch7t2QHL3x/
https://www.instagram.com/p/BaxE6B3gwwa/
https://www.instagram.com/p/BTwhEH5jJB8/

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu