Niezbędnik panny młodej – co może się przydać podczas ślubu i wesela?

Niezbędnik panny młodej – co może się przydać podczas ślubu i wesela?

O czym najczęściej zapomina każda panna młoda w tak wyjątkowy dzień, jakim jest ślub? W głowie ma wtedy raczej myśli krążące wokół jej ukochanego i tego, że za chwilę staną się rodziną.

Dlatego właśnie warto trochę wcześniej przygotować niezbędnik panny młodej, w którym znajdą się wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu żadna kryzysowa sytuacja nie zaskoczy panny młodej, a urwana nitka czy oczko na rajstopach staną się jedynie małą błahostką.

Niezbędnik panny młodej – porady

Ślub cywilny czy ślub konkordatowy to wyjątkowo stresujące i zachwycające zarazem wydarzenie. Właśnie dlatego lepiej zaoszczędzić sobie dodatkowych nerwów i wcześniej przejrzeć listę rzeczy, które mogą przydać się podczas wesela. Co zatem koniecznie powinno pojawić się w niezbędniku panny młodej?

  • Środki higieniczne

Oczywiście w torbie panny młodej nie może zabraknąć środków higienicznych, czyli chusteczek, którymi będzie można osuszyć łzy wzruszenia. Przydadzą się również płatki kosmetyczne i patyczki do uszu do poprawienia makijażu. W torbie podręcznej powinny znaleźć się także nawilżane chusteczki do demakijażu lub szybkiego odświeżenia po szaleństwach na parkiecie.

  • Kosmetyki do poprawek

Mówiąc o makijażu, nie można oczywiście zapomnieć o zabraniu ze sobą kosmetyków, którymi poprawimy niedociągnięcia. Każda panna młoda powinna koniecznie mieć swoją pomadkę. Przydadzą się również puder matujący, róż, korektor i oczywiście eyeliner, szczególnie kiedy głównym akcentem makijażu są kreski na oku. Jeśli na ślub panna młoda będzie miała przyklejone rzęsy, w torebce wylądować powinien również klej do rzęs.

Zobacz także: Spraw, aby twój pierwszy taniec był niezapomniany! Znajdź szkołę tańca!

niezbędnik panny młodej - kosmetyki
Unsplash
  • Dezodorant i perfumy

Każda panna młoda przez większość wesela stara się wyglądać jak najbardziej świeżo i uroczo. Dlatego by szybko się odświeżyć, oprócz nawilżanych chusteczek warto mieć pod ręką również dezodorant i perfumy. Należy jednak zadbać o to, aby dezodorant nie pozostawiał śladów na materiale sukni.

  • Zapasowe części garderoby

W tym wypadku panna młoda musi pomyśleć za siebie i za pana młodego. Przede wszystkim wcześniej należy kupić i spakować dodatkowe pończochy lub rajstopy. Panu młodemu mogą przydać się zapasowe pary skarpetek. W torbie nie może również zabraknąć butów na zmianę, które wylądują na nogach młodych, kiedy ich biedne stopy będą już zbyt zmęczone obcasami w przypadku pań i eleganckimi i niewygodnymi półbutami w przypadku panów.

Zobacz także: Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy i obrączkę w Polsce?

niezbędnik panny młodej - zapasowe buty
Pexels
  • Środki opatrunkowe

Oczywiście nikt nie planuje na weselu głębokich ran ciętych czy kłutych, jednak jak powszechnie wiadomo – lepiej dmuchać na zimne. Dlatego podstawowe środki opatrunkowe, takie jak plastry, plastry na odciski, opatrunek elastyczny czy woda utleniona, są bez dwóch zdań koniecznością. Latem można zastanowić się również nad zabraniem ze sobą jakiegoś środka na oparzenia i maści na ukąszenia.

  • Leki

Od nadmiaru szczęścia może rozboleć głowa, dlatego pod ręką warto mieć leki przeciwbólowe, którymi poratować będzie można również gości. Wiele osób z pewnością będzie zachwyconych, gdy ktoś na sali będzie miał tabletki na kaca. Jeśli młodzi regularnie spożywają jakieś leki i zostają na noc w miejscu, w którym wyprawione będzie wesele, koniecznie muszą pamiętać również o tych specyfikach.

Zobacz także: Szukasz fryzury ślubnej? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

niezbędnik panny młodej - zestaw do szycia
Unsplash
  • Igła i nitka

Na każdym ślubie i weselu przynajmniej raz zdarza się, że jakaś nitka nie wytrzyma emocji i postanowi zdezerterować. Dzieje się tak ze spodniami pana młodego, suknią panny młodej, a nawet kreacjami gości. Właśnie dlatego w zanadrzu warto mieć cały zestaw nici i dobrą igłę. Jeśli na sukni ślubnej młodej znajdują się koraliki lub inne elementy dekoracyjne, w sklepach z pasmanterią można poszukać podobnych aplikacji i mieć je przy sobie w razie sytuacji awaryjnej.

  • Inne

Co jeszcze wrzucić do niezbędnika panny młodej? W sytuacji kryzysowej przydatne będą również: klej do paznokci, pilniczek, lakier do paznokci, gumy do żucia lub dropsy, lokówka, lakier do włosów, guma do włosów dla pana młodego, jedwab do stóp i płyn antyelektrostatyczny, który zapobiega elektryzowaniu się sukni ślubnej.

Czy to wszystkie potrzebne rzeczy? Mamy nadzieję, że tak. Jeśli jednak jest coś jeszcze, co wzięłybyście ze sobą – podzielcie się tym z innymi pannami młodymi w komentarzach!

Chcesz mieć listę związaną z niezbędnikiem panny młodej zawsze przy sobie? Pobierz nasz plik stworzony właśnie dla ciebie!

4.5/5 - (19)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore