Coffee bar – idealna atrakcja na wesele nie tylko dla miłośników kawy!

Coffee bar – idealna atrakcja na wesele nie tylko dla miłośników kawy!

Magiczny świat wyczarowany mlekiem w filiżance kawy? To naprawdę możliwe! Coffee bar to jedna z nowości, która szturmem zawładnęła weselnym rynkiem. Czy warto zdecydować się właśnie na taką atrakcję podczas przyjęcia i jak dokładnie wygląda usługa? Przeczytajcie w naszym artykule!

Kawa to dla wielu rytuał, bez którego nie wyobrażają sobie poranka, ale także dalszej części dnia. Zniewalający aromat i smak kawy to prawdziwa uczta dla zmysłów, nie tylko dla kawoszy! Espresso, cappuccino, caffe latte, caffe americano, ale także kawy smakowe i mrożone. Tylko od gości zależy, jaki rodzaj napoju podczas przyjęcia przygotuje dla nich barista na wesele!

Oryginalny pomysł na przyjęcie? Bar kawowy!

Kawa to z pewnością element, bez którego nie mogłoby obyć się żadne przyjęcie, weselne również. Bar kawowy, niezależnie od tego czy podany w tradycyjnej formie, w specjalnie wyodrębnionym w sali weselnej miejscu, czy w wersji z baristą, to zdecydowanie must have każdego wesela.

Decydując się na usługi mobilnego baristy, możesz zagwarantować swoim gościom nie tylko wyśmienity smak i aromat prawdziwej kawy, pochodzącej z najdalszych zakątków świata, ale także niezwykłe atrakcje wizualne. Odpowiednia technika serwowania kawy tzw. latte art to sztuka, która z pewnością uatrakcyjni każde przyjęcie weselne. Oprócz wyjątkowych wzorów takich jak serca, gwiazdy, listki czy rozety, które mobilni bariści będą personalizować na kawach weselników, istnieje także możliwość zorganizowania pokazów baristycznych, podczas których za pomocą technik latte art przedstawiać będą bardziej skomplikowane wzory. Takie kawowe show z pewnością zainteresuje biesiadników i umili weselną uroczystość. Bar kawowy to świetna opcja, którą zdecydowanie warto wkomponować w menu weselne.

A jeśli w waszych głowach pojawiają się wątpliwości, czy coffee bar będzie pasował do motywu czy stylu, w jakim planujecie zorganizować swoje wesele, skontaktujcie się z waszym baristą. Bardzo często mobilne bary przygotowywane są na potrzeby pary młodej zgodnie z wybranym stylem wesela czy w kolorystyce sali, w której organizowane będzie przyjęcie.

latte art - pokaz kawowej sztuki
Envato

Zobacz także: Deserki na wesele, które cieszą się największą popularnością. Które wybrać?

Mobilny barista – jak wygląda kawowy pokaz?

Pokazy baristyczne, organizowane zarówno podczas wesel, ale także innych uroczystości czy firmowych imprez, zazwyczaj składają się z trzech części. Pierwsza- teoretyczna to garść przydatnej wiedzy dotyczącej pracy baristów, podstaw ich działania, ale także tego, skąd pochodzi kawa i czym różnią się od siebie wybrane gatunki. W tej części prowadzący starają się także obalić funkcjonujące kawowe mity oraz przedstawić ciekawostki związane z branżą. Druga część to prawdziwa uczta dla oczu. Technika latte art wykorzystywana do malowania na spienionym mleku najrozmaitszych wzorów, portretów, obrazów to wyjątkowe show i ogromna atrakcja dla gości. Ostatni etap pokazu to część interaktywna, czyli ta, którą zebrani goście lubią najbardziej. Wtedy to właśnie oni będą mogli spróbować swoich sił w baristycznej sztuce i pokazać drzemiący w nich artystyczny talent, a ograniczenie stanowi wyłącznie wyobraźnia!

Dodatkowo w ofercie mobilnych baristów często znajduje się także zaznajomienie gości z obsługą ekspresu ciśnieniowego czy automatycznego oraz warsztaty tematyczne uczące między innymi, jak wykonać dobre espresso rodem ze słonecznej Italii, ale także inne rodzaje kawy. Coffee bar to gwarancja świetnej zabawy, ale także pokaźna dawka wiedzy.

Coffee bar - barista przygotowujący kawę
Envato

Zobacz także: Najpopularniejsze drinki na wesele – sprawdź, których nie może zabraknąć w twojej karcie drinków!

Barista na wesele – czym jeszcze możecie zaskoczyć gości podczas weselnego przyjęcia?

Z pewnością możecie porozmawiać z baristą, z którego usług zamierzacie skorzystać, na temat personalizacji na przykład kubków, w których podana może zostać kawa. W większości przypadków serwowana będzie ona w filiżankach, możecie jednak pomyśleć, aby część przygotowanych napojów podana została w papierowych kubkach z waszymi imionami i datą ślubu. Niewątpliwie będzie to świetne dopełnienie całego weselnego wystroju i wasz spersonalizowany dodatek do atrakcji.

Co jeszcze może uatrakcyjnić udział baristy na waszym weselu? Z pewnością coffee printer! A co to takiego? To urządzenie, które łączy w sobie elementy drukarki atramentowej i 3D, służące do tworzenia dowolnych obrazów na spienionym mleku przy wykorzystaniu jadalnych tuszy. W dobie nowych technologii i postępu nawet przygotowanie kawy z własnym zdjęciem jest możliwe! Łatwość w podpięciu drukarki do telefonu czy tabletu pozwala na wykorzystanie dowolnych zdjęć i motywów.

Zastanawiacie się, jakie atrakcje weselne sprawdzą się najlepiej i ciągle nie macie pomysłu, na co się zdecydować? Słodki stół, fotobudka, pokaz barmański, a może właśnie coffee bar? Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, pamiętajcie, aby uwzględnić przygotowane niespodzianki weselne, sporządzając harmonogram wesela.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore