• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Dekoracja samochodu – detale, o których nie możesz zapomnieć!

Dekoracja samochodu – detale, o których nie możesz zapomnieć!

Pojazd, którym para młoda udaje się do ślubu, to bardzo ważna kwestia zarówno dla panny młodej, jak i pana młodego. To właśnie w samochodzie zazwyczaj po raz pierwszy goście widzą młodą parę, a wy robicie pierwsze selfie. Do ślubu możecie pojechać zarówno samochodem, którym poruszacie się na co dzień, autem rodziców lub też zdecydować się na wypożyczenie. Ważny jest jego rozmiar – tak żebyś zmieściła się w sukni oraz kolor. Równie ważna jest dekoracja samochodu.

Dekoracja samochodu ma wiele odsłon – może być delikatna i symboliczna, a może też całkowicie zmienić auto do ślubu. Wybierając odpowiednie elementy warto je przemyśleć w kontekście innych zdobień np. dekoracji kościoła na ślub czy dekoracji sali weselnej. Możesz wykorzystać te same kwiaty lub rodzaje ozdób, tak by wszystko tworzyło spójną całość. Jakie detale będą najlepsze? Zobacz najnowsze trendy!

Dekoracja samochodu do ślubu – żywe kwiaty najlepsze?

Dekoracja domu na wesele to głównie domena rodziców, więc najczęściej w ogóle nie zaprzątacie sobie nią głowy. Dekoracje stołu weselnego leżą najczęściej w gestii właścicieli domu weselnego bądź sali. Konsultujecie co najwyżej dodatki lub kupujecie kwiaty przygotowując jednocześnie etykietki dla gości. Jest to prawdziwy “must have”.

Dekoracja samochodu, przy wielu sprawach do załatwienia w ramach planu ślubnego, choć wydaje się szczegółem, jest jednak na tyle ważna, że nie możesz jej pominąć! Co prawda kierowcy par młodych dbają o to, by wiadomo było, że to właśnie nowożeńcy jadą (klaksony, inne efekty dźwiękowe), to jednak efektowna dekoracja samochodu również może wprawić w zachwyt gości weselnych i wszystkich, których miniecie w drodze na ślub!

Samochód na wesele
Pexels

Zobacz także: Marzą ci się niesamowite dekoracje ślubne? Zajrzyj do naszego katalogu pełnego profesjonalistów z pasją!

Dekoracja samochodu na ślub może być przygotowana z wykorzystaniem naturalnych roślin, szczególnie jeśli zdobią twoją suknię do ślubu żywe kwiaty. Podobnie dekoracja kościoła na ślub może być dobrana do pozostałych zdobień. Wybór jest ogromny – od pięknych białych róż, czerwonych kwiatów po zielone ozdoby z liści. Najpopularniejsze są wianki i kwiatowe kuliste kompozycje.

Wiele zależy też od lakieru pojazdu – warto dobrać kolor roślin tak, by nie zlewał się z barwą auta. Popularna dekoracja samochodu to również naturalna gipsówka, która pięknie zdobi większe powierzchnie i dobrze prezentuje się na czarnym lakierze – jest to niedroga, lecz i efektowna i elegancka dekoracja samochodu ślubnego. Takie zdobienia są znacznie bardziej tradycyjne, eleganckie. Pasują do wesela w stylu klasycznym.

Dekoracja samochodu może zawierać także inne elementy, takie jak humorystyczne naklejki i emblematy 3D z wizerunkiem młodej pary. Bardzo modne są też specjalne tablice rejestracyjne – taka dekoracja samochodu sprawi, że pojazd nabierze charakteru iście weselnego! Dodatkowo, jeśli do tylnego zderzaka przymocujesz puste puszki na sznurki, już nikt nie będzie miał wątpliwości, że jadą młodzi!

Dekoracja samochodu to również inne drobiazgi – w sklepach dostępne są specjalne dekoracje ślubne na samochód przeznaczone do spersonalizowania. Prym wiodą tutaj inicjały młodych naklejone na szybę, wstążki ze specjalnymi napisami oraz efektowne kolorowe, metaliczne balony pasujące do motywu przewodniego wesela np. w stylu vintage. Tego typu dekoracje genialnie wyglądają na pamiątkowych zdjęciach.

Dekoracja samochodu na ślub
Envato

Zobacz także: Jaki tort weselny wybrać? Sprawdź najpopularniejsze smaki i dekoracje!

Jaka jest cena dekoracji samochodu do ślubu?

Dekoracja sali weselnej może kosztować sporo pieniędzy, na szczęście dekoracje samochodu są znacznie tańsze. Cena jest uzależniona przede wszystkim od formy i rodzaju ozdób. Jeśli dekoracja samochodu i pozostałych elementów przestrzeni, to przede wszystkim naturalne ozdoby, a Ty kupujesz do ślubu żywe kwiaty, cena może być wyższa, niż w przypadku elementów, które są wielorazowego użytku.

Koszt dekoracji samochodu, którym pojedziecie na ślub waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dekoracje samochodu z wykorzystaniem elementów, które zostały z przyozdobienia sali, mogą być praktycznie bezkosztowe. Również cena balonów i wstawek, to tak naprawdę przysłowiowe kilka groszy. Jeśli zależy ci na pięknych wiązankach kwiatowych, przygotuj się na wydatek rzędu 100 – 500 zł w zależności od rodzaju i ilości użytych kwiatów.

Dekoracje możesz wykonać też samodzielnie, wykorzystując bibułę, kolorowy papier oraz np. elementy origami. Jeśli decydujesz się na wypożyczenie specjalnego auta do ślubu, w cenie zazwyczaj jest też dekoracja, którą można wcześniej uzgodnić z firmą. Nie trzeba zatem przeznaczać na ten cel dodatkowych środków.

Jeśli przekonałaś się, jak ważna jest dekoracja samochodu do ślubu, galeria zdjęć poniżej może cię zainspirować do wybrania najlepszych dodatków! 🙂

Galeria zdjęć

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu