Przypinki weselne – wszystko, co warto o nich wiedzieć!

Przypinki weselne – wszystko, co warto o nich wiedzieć!

Organizacja ślubu i wesela stanowi nie lada wyzwanie. Może przyprawić narzeczonych o niezły zawrót głowy. Muszą zadbać o najdrobniejsze, z pozoru nieistotne szczegóły. To właśnie one mają ogromny wpływ na całe wydarzenie. Coraz większą popularnością cieszą się przypinki weselne. Są nie tylko ładne, ale też praktyczne. Warto zdecydować się na spersonalizowane przypinki, które otrzyma każdy z gości. 

Dlaczego warto pomyśleć o przypinkach?

Jeśli chcecie podkreślić wyjątkowy charakter uroczystości, podarujcie gościom eleganckie przypinki weselne. Wyróżniają się wysoką jakością. Ich wybór jest ogromny, więc z pewnością znajdziecie idealny wzór. 

Największym atutem przypinek jest możliwość ich personalizacji. Możecie je zamówić w dowolnej ilości i przygotować własny projekt. Możecie na nich umieścić Wasze imiona, imiona gości, datę ślubu, a nawet zdjęcie z przedślubnej sesji – staną się wtedy doskonałą pamiątką! Wybierając wzór przypinek, nie zapomnijcie wziąć pod uwagę koloru przewodniego ślubu, aby idealnie wpleść je w dodatki i dekoracje. 

Dzięki przypinkom goście łatwiej się poznają i orientują, czy konkretne osoby należą do rodziny, czy grupy znajomych panny młodej lub pana młodego. Częstą praktyką jest sposób umieszczania przypinek lub innych ozdób w zależności od stanu cywilnego danej osoby. Przypinka po prawej stronie może symbolizować stan zamężny, a po lewej – stan wolny. Wtedy goście mogą dobrać się w pary i wspólnie bawić się do białego rana.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli chcecie, możecie podarować przypinki wszystkim gościom lub tylko wybranym osobom. Jeżeli zdecydujecie się na to drugie rozwiązanie, podarujcie je najważniejszym gościom. Pamiętajcie, by przypinki przedstawiały funkcję pełnioną przez określoną osobę. W ten sposób możecie wyróżnić ją na tle pozostałych biesiadników. Decydując się na zamówienie tych weselnych dodatków, zwróćcie uwagę na to, jakie opinie ma producent przypinek i wybierzcie takiego, który ma renomę wśród par młodych. Wtedy możecie być pewni, że oferowane ozdoby wyróżniają się wysoką jakością.

Nie ma określonej reguły, kiedy goście powinni otrzymać przypinki. Możecie wręczyć je razem z zaproszeniami lub w dniu ślubu. Decyzja należy do Was. To zadanie możecie oddelegować rodzicom lub świadkom. Przypinki możecie dołączyć do upominków, które wręczacie gościom – wtedy połóżcie je obok nich przy zastawie stołowej. 

Jeśli chodzi o wzór, możecie wybrać gotowy lub stworzyć własny. Dużą popularnością cieszą się zarówno klasyczne, minimalistyczne motywy, jak i nowoczesne. Pary młode bardzo chętnie wybierają przypinki w serduszka. Są bardzo romantyczne i doskonale pasują do każdego motywu ślubu. 

Każda przypinka powinna zawierać solidne i praktyczne zapięcie. Wtedy można je szybko i bezpiecznie umieścić na kreacji. Nie musicie się martwić, że goście zgubią je podczas zabawy. Przypinka może być ciekawym, uroczym prezentem. W ten sposób możecie podziękować gościom za przybycie.

Zabawy weselne

Na weselu organizowane są różnorodne zabawy, które zachęcają do wzajemnego poznawania się gości i wspólnego spędzenia czasu. Sprzyjają lepszej integracji, dzięki czemu pomogą w organizacji i przeprowadzeniu zabaw weselnych. Dodatkowym plusem przypinek jest to, że tego typu ozdoby podobają się gościom w każdym wieku. 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Przypinka.pl.

4.7/5 - (34)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore