Sesja ślubna w górach – miejsce na niezapomniany plener

Sesja ślubna w górach – miejsce na niezapomniany plener
Naturalna fotografia ślubna - Agnieszka Błaziak

Planowanie ślubnej sesji zdjęciowej to z pewnością jeden z przyjemniejszych etapów weselnych przygotowań. Jednak dla wielu par młodych, decydujących się na jej organizację, wybór miejsca pleneru to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Sesja ślubna w górach, nad morzem, a może industrialny plener w dużym mieście? Możliwości jest naprawdę wiele, a nowożeńcy stoją często przed nie lada dylematem.

Aplikacja wesele z klasą

Dziś przychodzimy z pomocą wszystkim tym parom, które marzą o organizacji górskiego pleneru ślubnego. Jak zaplanować sesję o wschodzie czy zachodzie słońca ☀? O czym pamiętać decydując się na takie rozwiązanie i gdzie najlepiej zorganizować górskie sesje ślubne, przeczytacie w artykule!

Oferty promowane

Sesja ślubna w górach wśród owiec
The Bicycle Pictures

Sesja w górach – o czym pamiętać planując górskie plenery ślubne?

Planowanie sesji ślubnej w górach to niewątpliwie duże przedsięwzięcie, zwłaszcza dla par młodych, które nie mieszkają w rejonach górskich. Niezwykle ważna w tym przypadku jest odpowiednia organizacja. Dlatego organizując wyjazdową sesję, najlepiej wybrać się na nią własnym środkiem transportu 🚗. Umożliwi to Wam spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, a mianowicie strojów ślubnych i innych obowiązkowych gadżetów takich jak spinki, muszka, bukiet kwiatów 💐, wianek, które będą stanowiły idealne dopełnienie ślubnych kadrów, zwłaszcza jeśli zależy Wam, aby była to sesja stylizowana.

Obowiązkowo powinniście zabrać ze sobą odpowiednie, bezpieczne buty górskie do wędrówki oraz obuwie na przebranie. A jeśli planujecie sesję ślubną zimą koniecznie zaopatrzcie się w ciepłe ubranie, a także szalik, czapkę i termos z gorącą herbatą 🍵. Te zimowe akcesoria z pewnością będziecie mogli wykorzystać w trakcie sesji, aby nadać jej jeszcze bardziej wyjątkowego klimatu.

Pamiętajcie również o swoich usługodawcach. Jeśli planujecie plener ślubny o wschodzie słońca, a Wasz fotograf ślubny nie mieszka na miejscu, pomyślcie wcześniej o zorganizowaniu dla niego noclegu gdzieś w pobliżu. Wcześniejsze uzgodnienie wszystkich detali, związanych z sesją, pomoże Wam uniknąć niepotrzebnych stresów i niedomówień ☺.

Decydując się na sesje ślubną w górach musicie być również przygotowani na opłaty 💸. Często związane są one ze wstępem w określone miejsca, zwłaszcza jeśli wybrana przez Was lokalizacja znajduje się na terenie parku narodowego czy rezerwatów przyrody 🌳. Opłaty mogą być związane również z parkingiem, na którym pozostawicie samochód, udając się na górski szlak.

Plener ślubny w Tatrach sesja ślubna w górach
Bartłomiej Zając – Fotografia

Sesja ślubna w górach to oprócz konieczności dokładnego zaplanowania harmonogramu doskonała okazja do odpoczynku po ogromnych emocjach i przeżyciach, związanych z weselnymi przygotowaniami. Przepiękne widoki, jakich na trasie z pewnością nie zabraknie, pozwolą Wam na relaks i odprężenie, a także naładowanie się pozytywną dawką emocji 🤩.

A kiedy najlepiej zdecydować się na sesję zdjęciową lub sesję narzeczeńską w górach? Warto pomyśleć o zaplanowaniu jej niedługo po ślubie. Oczywiście sezon wiosenno-letni to najlepszy czas na górskie wędrówki, ze względu na dłuższe i cieplejsze dni 🌞, ale górskie krajobrazy równie pięknie i magicznie prezentują się jesienią oraz zimą. Fotografie na tle ośnieżonych szczytów mogą wyglądać naprawdę zachwycająco, ale planując zimą sesję ślubną w górach ❄ musicie pamiętać o tym, że pogoda może Was mocno ograniczać i w związku z tym istnieje ryzyko, że nie uda się np. zrobić zdjęcia w miejscu, które sobie wymarzyliście.

Pogoda, szczególnie w górach, uwielbia płatać figle, dlatego warto pomyśleć o zarezerwowaniu na sesję przynajmniej dwóch dni, zwłaszcza gdy plener ślubny wiąże się z dalekim wyjazdem (np. zdjęcia ślubne zaplanowaliście po słowackiej stronie Tatr).

Sesja ślubna w górach – tylko dla taterników?

Sesja ślubna w górach to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób lubiących wyczynowo się wspinać, ale dla wszystkich miłośników gór, kochających górskie krajobrazy ⛰. W Polsce znajdziecie miejsca na plener wymagające więcej zaangażowania i wprawy, ale także przestrzenie, gdzie traficie bez najmniejszego wysiłku. Poniżej przedstawiamy wiele lokalizacji, z których na pewno uda Wam się wybrać przestrzenie idealnie dopasowane do Waszych możliwości i preferencji ☺.

Sesja ślubna w górach - sesje ślubne w Tatrach Słowackich
Sebastian Woźniak

Ślubny plener w górach – gdzie go zorganizować?

Sesja ślubna to wspaniała pamiątka i wyjątkowe przeżycie dla pary młodej 👰‍♀️🤵‍♂️. Jeśli Wasz wybór padł na góry czas, aby zastanowić się, jakie miejsca sesji sprawdzą się najlepiej. W Polsce, ale także za pobliskimi granicami nie brakuje zapierających dech w piersiach widoków, które możecie uchwycić na pamiątkowych fotografiach.

Sesja ślubna w górach – Tatry

To chyba jeden z najczęściej wybieranych regionów na ślubny plener, głównie ze względu na zachwycające krajobrazy i malownicze widoki, które z pewnością są jego niepodważalną wizytówką. Gdzie najlepiej wykonać na Podhalu wyjątkowe kadry 📸? Możliwości jest naprawdę sporo. Warto zdecydować się na plener na Kasprowym Wierchu, z którego rozciąga się piękna panorama i na który bez problemu wjechać możecie kolejką.

Inną opcją może być sesja nad Morskim Okiem – tu szczególnie ważne jest, aby wykonać zdjęcia zanim jeszcze pojawi się mnóstwo turystów. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się organizacja pleneru o wschodzie słońca. Możecie pomyśleć również o sesji na Rusinowej Polanie, Hali Gąsienicowej czy w tatrzańskich dolinach na przykład w Dolinie Chochołowskiej z urokliwymi szałasami czy Dolinie Kościeliskiej. Świetnie sprawdzą się także zakopiańskie Krupówki. 

Możecie zaplanować również swoje sesje zdjęciowe w Słowackich Tatrach. Świetnym miejscem na plener ślubny będzie Jezioro Szczyrbskie, oddalone zaledwie półtorej godziny drogi od Zakopanego. Wspaniałe widoki macie gwarantowane. Jezioro bowiem otoczone jest górami. W sezonie istnieje możliwość wypożyczenia łódki 🛶 i realizacji zdjęć ślubnych bezpośrednio na jeziorze.

Sesja ślubna w górach na łódce
KRUG Photography

Sesja ślubna w górach – Beskidy

Choć nie tak wysokie i majestatyczne jak Tatry ⛰, również posiadają swoje urokliwe i niezwykle malownicze zakątki. Babia Góra, Czantoria, a może Ochodzita? Ciekawych miejsc nie brakuje także w Beskidzie Małym i Żywieckim. Piękne polany, tajemnicze lasy, urokliwe strumyki i klimatyczne schroniska to gwarancja wyjątkowego tła dla Waszego pleneru i niezapomnianych fotografii do albumu ślubnego 🖼.  

Sesja ślubna w górach zimą
Jędrysiak.photo

Sesja ślubna w górach – Bieszczady

Coraz więcej par młodych decyduje się także na odkrywanie bieszczadzkich szlaków. To doskonałe miejsce, jeśli jesteście zwolennikami pięknej i dzikiej przyrody. Świetną przestrzenią, nie tylko ze względu na zapierające dech w piersiach widoki, ale także dosyć łagodne podejście, jest Połonina Wetlińska z kultową Chatką Puchatka, a także Bukowe Berdo oraz Połonina Caryńska ze wspaniałą panoramą na okoliczne szczyty takie jak Halicz czy Tarnica. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzecie Bieszczady wyglądają magicznie o każdej porze roku, budząc zachwyt swoją tajemniczością i niezwykłością ❤. 

Wolicie mniej popularne kierunki? Sesja ślubna w Górach Stołowych to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jesienią, kiedy drzewa mienią się kolorami. Świetnym rozwiązaniem będzie również sesja ślubna w Górach Sowich – paśmie Sudet Środkowych oraz plener ślubny w górach Izerskich – pasma Sudet Zachodnich. Wolicie Sudety Wschodnie? W takim razie rozważnie sesję ślubną w Górach Opawskich. Żadna z tych propozycji nie przypadła Wam do gustu? Wobec tego może zdecydujecie się na wykonanie zdjęć ślubnych w Górach Świętokrzyskich ⛰? Wybierając odpowiednie miejsce weźcie pod uwagę odległość od miejscowości, w której mieszkacie, zwłaszcza jeżeli z różnych powodów dojazd może być dla Was problematyczny.

Sesja ślubna w górach - sesja ślubna w Bieszczadach
Naturalna fotografia ślubna – Agnieszka Błaziak

Sesja narzeczeńska w górach

Jesteście miłośnikami górskich szlaków i w każdej wolnej chwili wyjeżdżacie w góry ⛰? Możecie pomyśleć o zaplanowaniu tam również wyjątkowej sesji narzeczeńskiej. Postawcie na naturalność i zabawę. Nie ograniczają Was ślubne stroje, a więc możecie pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i naprawdę spontaniczne kadry. Sesja narzeczeńska to także świetna okazja, aby lepiej poznać swojego fotografa ślubnego i sprawdzić czy swobodnie czujecie się w jego towarzystwie. To doskonały sposób na oswojenie się z aparatem, dzięki czemu podczas ślubnego pleneru będzie pozować jak zawodowi modele, a także świetna okazja by po prostu pobyć ze sobą i odstresować się.

Stworzone w górskich krajobrazach zachwycające kadry wykorzystać możecie w swoich zaproszeniach, w księdze gości, a także jako prezent w postaci albumu w ramach podziękowań dla rodziców.

Sesja ślubna w górach: cena

Planując sesję ślubną w górach musicie liczyć się z kosztami: dojazdu, zakwaterowania 🏨 i wyżywienia. Dotyczy to zwłaszcza tych par młodych, które mieszkają w dużej odległości od miejsca wybranego na plener. Poza tym, nie zapominajcie również o kwestii dojazdu i noclegu dla fotografa, jeżeli mieszka w innej części Polski, który może w związku z tym wymagać wyższego honorarium. W związku z tym, w niektórych przypadkach, tańszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie fotografa z okolic, w których docelowo ma odbyć się Wasza sesja. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zatrudnili innego fotografa na dzień ślubu oraz wesela i innego na sesję plenerową. Ostateczna należność 💸 jest kwestią bardzo indywidualną, uzależnioną także m.in. od doświadczenia fotografa, jego popularności, rodzaju użytkowanego sprzętu 📸 itp.

Sesja ślubna w górach - sesja narzeczeńska
Jędrysiak.photo
Sesja ślubna w górach wiosną
CAMERACTIVE Fotografia & Film
Piękna sesja ślubna w górach
Rado Fotografia Ślubna
Sesja ślubna w górach o zachodzie słońca
TOMASZ DONOCIK FOTOGRAFIA
Sesja ślubna w górach - pan młody i drużbowie
The Bicycle Pictures
Sesja ślubna w górach - panna młoda i druhny
The Bicycle Pictures
Zachwycająca sesja ślubna w górach
Karolina Pędlowska Fotografia Ślubna z uczuciem
Magiczna sesja ślubna w górach
Łukasz Sztybe Profesjonalna Fotografia Ślubna

Podsumowanie tego artykułu

4.6/5 - (49)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore