Zobacz zdjęcia (2)
Białe  gołebie na ślubie, Gdańsk - zdjęcie 1
Białe  gołebie na ślubie, Gdańsk - zdjęcie 2
1 / 2

Białe gołebie na ślubie id:20909

Gdańsk, pomorskie

O nas

Białe Gołębie na Ślub

Białe gołębie symbolizują wartości ściśle związane z przysięgą małżeńską, oznaczają miłość i wierność. Niektórzy twierdzą też, że gołębie są symbolem dobrobytu, a ich wypuszczenie tuż po zawarciu związku małżeńskiego, gwarantuje nowożeńcom szczęśliwe i dostatnie życie we dwoje.

Coraz więcej par decyduje się na takie symboliczne uczczenie wstąpienia na nową drogę życia i wypuszczenie gołębi zaraz po Zaślubinach – zwykle po wyjściu z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego.

Jak przebiega wypuszczenie ptaków? Zwykle tuż po opuszczeniu kościoła lub USC nowożeńcy biorą w ręce po jednym gołębiu i równocześnie wypuszczają je w górę. Jeśli parce towarzyszą inne ptaki, wyfruwają one w tym samym czasie ze stojącej w pobliżu klatki (im ich więcej, tym piękniejszy efekt)

Wypuszczanie gołębi może odbywać się w kilka proponowanych sposobów:

* Para Młoda wypuszcza gołębie bezpośrednio z rąk (najczęściej przy zamówieniu pary gołąbków)
* Para Młoda wypuszcza gołębie z kosza lub klatki, (gdy większa ilość gołębi, lub Para Młoda boi się trzymać gołąbki w rękach)
* Para Młoda wypuszcza parę gołębi z ręki a w tym samym czasie z kosza obok ktoś z gości (np.: starosta, dzieci, teściowa) wypuszcza większą ilość gołębi

liczba odwiedzin: 3366

Popularne miasta w okolicy

Zobacz wszystkie kategorie