Ślubne Q&A
Patrycja & Aleksander, data ślubu: 01-07-2023, Katowice

Patrycja, 01-07-2023, Katowice

P

Patrycja Wschodząca gwiazda
12
& Aleksander

01-07-2023Katowice
Osiągnięcia:
Wybrane firmy: 2 firmy
Nasza historia: opublikowana
15
Ślubne Q&A: 15 odpowiedzi
0
Super strona: 0 głosów

Poznaliśmy się całkiem zwyczajnie przez wspólną znajomą ze studiów. Jej znajomi, w tym mój przyszły mąż, organizowali sylwestra i razem z koleżanką dostałyśmy zaproszenie. Jednak jakoś nie specjalnie chciało mi się iść, chociaż jak to mówią, że jak się nie chce iść, to potem jest najlepsza zabawa. Więc tak razem z koleżanką siedziałyśmy i narzekałyśmy, jak nam się nie chce, a Olek od 15 min stał pod blokiem i na nas czekał. Jednak nie zrobiłam najgorszego pierwszego wrażenia, skoro już dwa dni później napisał do mnie i zaprosił na kawę. Jako że kawy nie piję, zgodziłam się, ale pod warunkiem, że na herbatę. I tak do dzisiaj uwielbiamy wypić dobrą herbatę w swoim towarzystwie. A już za niedługo będziemy pić herbatę jako mąż i żona <3

Wybrane firmy

Ślubne Q&A

Na ile przed i od czego rozpoczęliście weselne przygotowania?

Przede wszystkim od odpowiedzenia sobie, w jakim stylu chcemy mieć nasze wesele, dzięki temu nie pisaliśmy do wszystkich sal a tylko tych, które wpasowały się w nasze gusta. Następnie wybór daty, potem jakoś poszło już lawinowo.

0

Na co zwracaliście uwagę przy wyborze sali weselnej?

Wygląd i jej klimat, dla nas ważnym elementem był ogród lub park gdzieś w pobliżu, aby w dniu ślubu można było wykonać mini sesję ślubną.
Ważną kwestią są wszystkie dodatkowe opłaty, bo według mnie salą, które każą sobie płacić jakieś dziwne opłaty, wcale nie zależy na szczęściu Młodych a czystym zarobku...

0

Opisz wybór swojej sukni ślubnej - od poszukiwań do jej odbioru.

Wiedziałam, że jest to suknia na jeden raz, więc nie ciągnęło mnie do drogich sukienek, mój przedział raczej był do 2000 i z taką myślą szukałam sukienki. Jednocześnie patrząc na ekologię, zdecydowałam się na suknię z drugiej ręki, co nie jest złym pomysłem. W końcu te sukienki są ubierane tylko raz. I taką sukienkę też kupiłam.

0

Welon, wianek, coś zupełnie innego? Co wybrałaś?

Welon katedralny do kościoła i krótki na sale, a we włosach grzebyk z żywymi kwiatami.

0

Jak wyglądały Wasze zaręczyny?

Zanim przejdę do opisu zaręczyn, muszę zacząć od zakupu pierścionka. Razem z (teraz) narzeczonym często chodzimy na zakupy do centrum handlowego, więc podczas jednej z wielu wizyt, zaciągnęłam go do jubilera i pokazywałam i przymierzałam pierścionki. W pewnym momencie spytał się mnie czy na pewno ten mi się podoba i go kupił. Powiedział: "Pierścionek już jest, ale nie wiesz, kiedy go dostaniesz". I tak czekałam, w międzyczasie było parę romantycznych momentów, ale pierścionka nie dostałam. W jedną sobotę postanowiliśmy pojechać do Krakowa, gdzie narzeczony zaciągnął mnie na kopiec Kościuszki. Ja po drodze miałam takie, że nie chce mi się iść, może już zawrócimy. A jak tylko dotarliśmy na górę, wyciągnął małe pudełko i oświadczył mi się. I wtedy w ogóle się tego nie spodziewałam, więc było bardziej romantycznie. Do teraz się śmiejemy, że gdybym odpuściła wejście to nie byłoby zaręczyn.

0

Co sprawiło Wam najwięcej problemów podczas organizacji wesela i jak udało wam się to rozwiązać?

Koszt wesela jest największym wyzwaniem. Nie zależy nam na bardzo wystawnym weselu jednak i tak jego koszta nas przerażają. A to dopiero początek przygotowań i opłat.

0

Wasz pomysł na rozsadzenie gości na weselu?

Jako że mamy okrągłe stoły, postanowiliśmy, stworzyć tylko plan stołów z informacją kto siedzi przy jakim stole, a każdy sobie usiądzie, koło kogo będzie chciał.

0

Jaka jest według Ciebie optymalna liczba ciepłych dań na przyjęciu weselnym? Dlaczego?

Myślę, że obiad plus dwa dania ciepłe w zupełności wystarczą, jeśli jeszcze jedno z ciepłych dań będzie w formie bufetu i cały czas będzie ciepłe. Wtedy goście mają dowolność, kiedy tak naprawdę będą chcieli zjeść coś ciepłego.

0

Czym kierowaliście się przy wyborze fotografa ślubnego?

Poprosiliśmy znajomych, którzy już brali ślub o rekomendacje. I spotkaliśmy się z jedną Panią fotograf, która urzekła nas swoim stylem i delikatnością. A jej zdjęcia same w sobie opowiadały historie z wesel, więc od razu wiedzieliśmy, że to ją wybierzemy.

0

Zespół czy DJ? Kogo wybraliście na swoje wesele i dlaczego?

Zdecydowanie DJ, ale tylko z tego względu, że moich ulubionych piosenek zespół nie wykona.
Poza tym według mnie DJ ma tą przewagę, że może muzyka grać bez przerwy.

0

Jak przekonać drugą połówkę do lekcji tańca?

Ja przekonałam mojego narzeczonego tym, że podczas jednej z imprez podczas obrotu dostałam w głowę łokciem, a potem zostałam podeptana. I tak postawiłam na swoim, że trzeba się nauczyć tańczyć.

0

Kogo wybraliście na świadków i dlaczego?

W naturalny sposób wybór padł na naszych braci, więc u nas będzie dwóch męskich świadków.

0

W jaki sposób poprosiliście bliskich, aby zostali waszymi świadkami?

Zwyczajnie, podeszłam do brata i powiedziałam mu, że będzie moim świadkiem, a on na to: OK. I koniec rozmowy :D

0

Jak i kiedy zaaranżowaliście pierwsze spotkanie waszych rodziców?

Podczas świąt Bożonarodzeniowych, w drugi dzień Świąt, zaprosiliśmy naszych rodziców do siebie na ciasto i małą kolację.

0

Jak dzieliliście się obowiązkami dotyczącymi przygotowań do ślubu?

Najczęściej ja ogarniałam wszystko, ale w każdej kwestii pytałam narzeczonego o jego zdanie i opinię. Tak, żeby nie było, że to tylko ja podejmuję decyzje, bo to w końcu jest nasze WSPÓLNE wesele.

0

Najbardziej pomocni

Promocje

Sprawdź promocje firm weselnych

Szukaj promocji

Planer ślubny

Planer wesele z klasą
 • Lista zadań

  Sprawy, o których nie możesz zapomnieć!

 • Lista gości

  Stwórz listę gości i na bieżąco ją aktualizuj!

 • Budżet

  Miej wydatki związane ze ślubem pod kontrolą!

 • Plan stołów

  Stwórz stoły weselne i przypisz do nich gości

 • Strona ślubna

  Stwórz własną stronę ślubną w Internecie!

Nie masz czasu na szukanie ofert? Zobacz jak to działa

 • Wybierz usługi, których szukasz
 • Przekażemy Twoje zgłoszenie odpowiednim firmom
 • Już wkrótce otrzymasz oferty, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie
Wyślij wiadomość zbiorczą
Zobacz wszystkie kategorie